Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

@knezvlado jesi uspeo nesto?
Sada primetih da ti jednu stvar nisam dobro rekao, kada se Deaktivira nalog sa PC-a.
Ne ide se ovako kako sam napisao:

Kada udje u taj nalog mora otici u sekciju Account settings i opet se logovati. Kada je usao, ide gore na tab Devices, tamo ulazi u Playstation Systems i ide na My PS4 pa sledece (najvaznije polje) DEACTIVATE.

NE tako, nego na tab Account pa onda dole na Media and Devices i onda Deactivate All.
Evo screenshot:

Screenshot_1.jpg
 
Tek veceras zavrsio download NBA I Lego Marvel na mojoj konzoli.Upravo se spremam da odradim operaciju sa burazerom.Znaci deaktiviram ovaj nalog na kojima Sam skidao igrice,davam adresu I sifre burazeru koji pocinje skidanje igrica I kad on to zavrsi ja preko PC odradim deaktiviranje .Ponovo se ulogujem u nalog sa kojeg su kupljene igrice Na PS4 aktiviram ga kao primarni I to je to.Jel ja necu moci da igram igrice dok burazer radi download?
 
Tek veceras zavrsio download NBA I Lego Marvel na mojoj konzoli.Upravo se spremam da odradim operaciju sa burazerom.Znaci deaktiviram ovaj nalog na kojima Sam skidao igrice,davam adresu I sifre burazeru koji pocinje skidanje igrica I kad on to zavrsi ja preko PC odradim deaktiviranje .Ponovo se ulogujem u nalog kojeg su kupljene igrice Na PS4 aktiviram ga kao primarni I to je to.Jel ja necu moci da igram igrice dok burazer radi download?
 
Tako je, to je to. Samo jos promeni sifru na tom nalogu (kada on zavrsi skidanje), da burazer slucajno ne udje. Kad promenis, nece ni moci.
Mozes igrati dok on skida ali samo sa tog naloga, ne sa tvog. Ma strpi se malo ;)
 
Ima jedna stvar koja mi nije (sasvim) jasna kod PSN+

Imam dva naloga na konzoli, jedan britanski (primarni, na njemu mi je PSN+ pretplata) i drugi američki. Ono što mene zanima jeste da li ću ja moći da koristim PSN+ pogodnosti sa igrama koje su kupljene na američkom nalogu i igraju se pod njim?

Da pojasnim primerom - recimo, kupio sam Destiny i aktivirao ga na američkom nalogu. Na kome nije uplaćen PSN+. Međutim, imao sam pristup svim fičerima koje daje PSN+ poput multipleja, strajkova, nedeljnih iventova i slično. Da li je to pravilo za sve igre ili je ovde bio izuzetak?

Šta me konkretno zanima - recimo, ja sada kupim GTA V za američki nalog jer je jeftiniji i u dolarima, da li ću moći da igrtam GTA Online ili je to samo bila neka greška kod Destiny-ja? Mislim, neću ja igrati GTA, nego mi je pogodan primer :) Pitam sve ovo zato što mi ističe PSN+, a ne bi mi trenutno bila neka šteta da se svičujem na američki nalog kao primarni i izgubim ove igre jer još nisu krenuli da dele naročito kvalitetne naslove a ovo što me je zanimalo sam odigrao. Kontam da će kroz 6 meseci biti kasno za svič jer ću imati puno kvalitetnih PS4 igara vezanih za nalog...
 
Pa savetujem da svicujes na US ako vec mozes, u svakom slucaju je bolje, ne zbog PS+, vec inace.

Sto se tice tvog "problema", u stvari hoces da kazes da ti imas PS+ na KONZOLI, na jednom od naloga, ali nemas konkretno na tom gde si igrao Destiny?
Ako je tako, onda to je to, PS+ se "prenosi" sa jednog na drugi nalog, tako da iz tog razloga ti radi.
Isto bi ti bilo i za GTAV, mogao bi igrati Online ako NA JEDNOM OD NALOGA IMAS PS+.
Ako ti istekne, nista, ne mozes vise.

A ako te nisam razumeo, pa ispada da ti uopste nemas PS+ ni na jednom nalogu, a pritom ti je Destiny radio, onda je to neka slucajnost, cak sta vise cini mi se da je bilo nesto promo kada su svi mogli igrati Online, mozda si bas tada zakacio.

U svakom slucaju, ne vezano za sve ovo napisano, ako si u mogucnosti prebaci se na US. Da ne bude posle "a sto nisam.."
 
Dobro si razumeo u prvoj pretpostavci - ja imam PS+ na jednom od naloga (britanskom) a online fičeri su mi radili iako je Destiny bio instaliran na drugom nalogu (američki).

Ako to tako radi standardno, onda nema potrebe da se prebacujem i gubim ovo što sam do sada dobio. Bojao sam se da ne ispadne da je to samo neki bag i da u principu moraš da imaš PSN+ na svakom nalogu, a ispada da je dovoljno da se ima na jednom nalogu na konzoli.
 
Tako je.
 
Može mala pomoć oko PS+ naloga.

Hoću da aktiviram ovih 14 dana besplatno da vidim kako funkcioniše taj PS+.

E sada po savetu autora GTA ove teme otvorio sam na US nalog i sve ostalo, a sada kada treba da dodam karticu (mastercard) ne mogu jer mi je zemlja US a kartica je normalno iz Srbije, a karticu mi traži zbog tih 14 dana free.

Kako da rešim to?
 
Za 14 day trial mislim da mozes samo ukucati broj kartice i proci ce. Probaj prvo tako.
Ako nece, onda otvori pored jos jedan UK nalog, cisto da uzmes 14 day trial, i kada istekne obrisi taj UK nalog.
Ali ne garantujem da ces ni na njemu uspeti.
Ja to nisam nikada iskoristio.
 
Ne bih da otvaram naloge ako nije provereno.

Ukucao sam samo broj i neće traži ostale podatke.
 
Otvaranje novih naloga je dva klika, potrebno je da uneses ime i prezime u fazonu "qwerty asdfgh" i to je sve sto trebas da uradis, najbitnije je da otvoris na zemlju UK i samo da vidis jel PS+ funkcionise. Ako ne radi zatvoris nalog i gotova prica, a ako radi super, aktiviras PS+, izadjes iz tog naloga i opet udjes u svoj US i igras normalno.
PS+ pretplata se prenosi na sve naloge na konzoli.
Kada istekne pretplata opet obrises taj nalog i cao zdravo.

EDIT:
Ako se brines zbog onoga sto sam rekao na R.I., za 100 mogucih naloga u zivotu jedne konzole, iskuliraj molim te, neces ih napuniti ni 30, a vec ce smisliti "caku".
Nisam ni trebao nista pisati u vezi toga.
Ali ja iskreno ne znam zasto bih otvarao 14 days trial ako ces svakako kupiti PS+... Ako neces, onda ok...
 
Poslednja izmena:
Ne brinem se ja za tih 100 mogućih naloga.... uvek mogu da kupim drugu konzolu :D

Inače da se ne bih zajebavao sa ovim trailom uzeo sam kupon na amazonu za 3 meseca PS+ i uspešno ga aktivirao.

Nego.... kako ste se vi privikli na pucačine na konzoli.... poprilično sam dobar u BF-u na PC-u... ovde na PS4 ne mogu da se sastavim da pogodim nebo, kao da imam dve leve ruke na dzojstiku smorio sam se :(
 
Bilo isto, ali veoma brzo se priviknes.
Samo igraj i igraj, trebace ti nedelju-dve.
 
Ne brinem se ja za tih 100 mogućih naloga.... uvek mogu da kupim drugu konzolu :D

Inače da se ne bih zajebavao sa ovim trailom uzeo sam kupon na amazonu za 3 meseca PS+ i uspešno ga aktivirao.

Nego.... kako ste se vi privikli na pucačine na konzoli.... poprilično sam dobar u BF-u na PC-u... ovde na PS4 ne mogu da se sastavim da pogodim nebo, kao da imam dve leve ruke na dzojstiku smorio sam se :(

Igranje FPS na kontroleru je teško savladiva veština starih majstora:D Ma samo igraj pa ili znaš ili ne znaš, ja sam se oduvek igrao na kontroleru tako da ne znam kakav je taj prelaz.
 
Šta znam, ja sam zadnji put držao kontroler u ruci 2000 godine, kada sam batalio igranje na PS1 i od tada nisam ni pipnuo bilo koju konzolu, čak ni u igraonici ni kod drugara. Meni je extra zajeban FPS na kontroleru a kao što sam napisao prilično sam dobar da ne kažem odličan preko PC u BF serijalu.
 
Za igranje FPS igara na konzoli je najbitnije da zaboraviš na filozofiju "cimanja" sa PCa. Ovde nema kao na PCju kada cimneš miša da samo cimneš naglo pečurku i da pogodiš tako, zaboravi na to.
 
Ispade da ti je potrebna veća veština da igraš FPS na konzoli nego na PC-u, nisam verovao dok sada nisam kupio PS4 i odigrao nekoliko partija BF4. Gledajući klipove na internetu mi je delovalo lako ili isto kao na PC kad ono... bio sam glineni golub :D

Adje ako nije problem vi koji igrate aktivnije pucačine tipa COD / BF da napišete šta ste menjali od podešavanja za kontrolere, ono sensitiv i horizontalni look me intereuju najviše.
 
Poslednja izmena:
Nista nisam menjao, i nikada ne menjam.
To je prva razlika u odnosu na PC.
A 90% vremena igram FPS.

EDIT: U bf-u sam jedino menjao kontrole za voznju, stavio da r2 i l2 trigeri sluze za gas i kocenje.
 
Poslednja izmena:
Najveci problem ces imati kada se developeri nadju pametni pa ti promene default kontrole na padu u novoj igri..... ( od prvog BC-a pa do zadnjeg BF-a su to radili, a naravno da veteran postavke nisu ono sto su bile...)
 
Da, ali u sustini sta god da urade na sve se naviknes...
Isto tako od igre do igre, posle ti udje u mozak i cim upalis odredjenu igru nemas problema, posle predjes na drugu opet nemas problema.
Meni je frka bila kada sam prelazio iz TLOU Factions na BF4 ili obrnuto, skoro sve je drugacije bilo.
Ali posle par puta toliko ti udje u naviku da nepogresivo igras.
 
Sta se desava sa PSN kupovinom ? Kartica je radila zadnjih 4 godine na PS3 ali vidim da vise ne radi ... Probao da kupim dopunu na UK amazon jer mi treba UK kartica ali moze samo za UK rezidente. :(
Ima li neko neki pouzdan sajt gde da kupim UK PSN karticu ?
 
Pa kao sto sam predvideo i napisao u pocetnom tekstu, sve manje i manje moze, i sada evo dosli smo do momenta da je skroz stalo.
Zato sada vazi samo onaj deo za US korisnike i pri njemu trebaju da se prilagodjavaju i UK korisnici, znaci nema vise direktne kupovine vec preko posrednika.
Naravno, neko jos moze direktno, ima izuzetaka...

Pa ne znam, probaj pcgamesupply (ako ima UK cards), ili slicno tome...
 
Pa kao sto sam predvideo i napisao u pocetnom tekstu, sve manje i manje moze, i sada evo dosli smo do momenta da je skroz stalo.
Zato sada vazi samo onaj deo za US korisnike i pri njemu trebaju da se prilagodjavaju i UK korisnici, znaci nema vise direktne kupovine vec preko posrednika.
Naravno, neko jos moze direktno, ima izuzetaka...

Pa ne znam, probaj pcgamesupply (ako ima UK cards), ili slicno tome...

pcgamesupply - UK jedino 35 funti kartica,
amazon.co.uk - jedino za UK rezidente,

Ako neko ima neki pouzdan sajt gde mogu da se kupe UK PSN kartice (digital) nek dopise.
 
Što se tiče US regiona.... ja sam bez ikakvih problema kupio PSN na 3 meseca i aktivirao je.
 
Nazad
Vrh Dno