Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Igre u digitalnom obliku skidaju se preko Stora, igraju bez diska.
Nekad je povoljnije, nekad ne. Mnogo vise igara postoji u digitalnom obliku nego na diskovima.
 
Hvala na odgovoru.
Imam jos par pitanja ako mozete da mi pojasnite.
Recimo kupio sam i fifu 18 i imam dva kontrolera, ja ne znam kako da podesim da igraju dva igraca u istom timu i razlicitim timovima jedan protiv drugog.
Radi mi ili jedan ili drugi, nisam uspeo da podesim da budu oba kontrolera aktivna.
Takodje, ako neko moze da mi pojasni stvari vezane za naloge. Imam dva naloga i sada kada startujem skylanders na jednom nalogu mogu da igram kao dva igraca u isto vreme, stavim dve figurice na portal i ok je ali kad startujem drugi nalog stavim dve figurice na portal on kaze da ima previse figurca na portalu i ne dozvoljava mi uopste da drugim kontrolerom pokrenem drugu figuricu. Ocigledno ja nisam bas pohvatao sustinu vezano za naloge.
Nije mi jasno gde se snima pozicija? Imao sam onaj promo za psplus par dana cisto da istestiram i sad moguce da sam tu nesto zeznuo, isteklo mi je to i sada mozda zbog toga neke stvari ne rade. Govorim o igricama koje imaju offline mogucnost.
Unapred zahvalan
 
Jel ovo banovali ovu US adresu iz prvog posta posto ni drugar ni ja ne mozemo sign-in, inace nemamo ps+...?
 
Možeš bilo koju adresu, dovoljno je na primer da nađeš neki hotel ili slično.
 
Ma napravio sam nalog sebi odavno sa ovom US adresom iz prvog posta, a skoro i ortaku, sad ni on ni ja danima ne mozemo sign in, dok recimo fw i update igara skida normalno...pa reko da nije do adrese? Inace imamo samo po jedan US nalog i iskljucivo fizicke diskove.
 
Poslednja izmena:
Imam problem prilikom logovanja na psn konzola je nova, imao sam neki stari UK nalog za ps3 ali mislim da nije ni koriscen. Sa PC-a se normalno logujem dodao sam i kod za fifu koja je dosla uz konzolu... ali kad probam sa konzole da se logujem uvek izbaci gresku connection to the server timed out? Probao preko lan kabla (Orion adsl) i preko wi fi Telenor 4G ali isto se desava. Uneti google dns. Ima li neko ideju sta moze da bude?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Imam problem prilikom logovanja na psn konzola je nova, imao sam neki stari UK nalog za ps3 ali mislim da nije ni koriscen. Sa PC-a se normalno logujem dodao sam i kod za fifu koja je dosla uz konzolu... ali kad probam sa konzole da se logujem uvek izbaci gresku connection to the server timed out? Probao preko lan kabla (Orion adsl) i preko wi fi Telenor 4G ali isto se desava. Uneti google dns. Ima li neko ideju sta moze da bude?


Sent from my iPad using Tapatalk

Nekako je proradilo samo od sebe....


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru.
Imam jos par pitanja ako mozete da mi pojasnite.
Recimo kupio sam i fifu 18 i imam dva kontrolera, ja ne znam kako da podesim da igraju dva igraca u istom timu i razlicitim timovima jedan protiv drugog.
Radi mi ili jedan ili drugi, nisam uspeo da podesim da budu oba kontrolera aktivna.
Takodje, ako neko moze da mi pojasni stvari vezane za naloge. Imam dva naloga i sada kada startujem skylanders na jednom nalogu mogu da igram kao dva igraca u isto vreme, stavim dve figurice na portal i ok je ali kad startujem drugi nalog stavim dve figurice na portal on kaze da ima previse figurca na portalu i ne dozvoljava mi uopste da drugim kontrolerom pokrenem drugu figuricu. Ocigledno ja nisam bas pohvatao sustinu vezano za naloge.
Nije mi jasno gde se snima pozicija? Imao sam onaj promo za psplus par dana cisto da istestiram i sad moguce da sam tu nesto zeznuo, isteklo mi je to i sada mozda zbog toga neke stvari ne rade. Govorim o igricama koje imaju offline mogucnost.
Unapred zahvalan
Ja se mučim na tu temu. Napravio sam dva usera i dodelio im po kontroler. Prošlo je u Battlefronru 2 split screen. Fifu 2018 još nisam namestio.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Za fifu je resenje sledece: kad dodjes do onog dela kad dzojped prebacujes levo ili desno , kliknes ps dugme na drugom dzojpedu koji ne radi i samo izaberi drugog usera i on ce da te vrati nazad na fifu sa aktiviranim i drugim dzojpedom i to je to.
 
Danas uzeo PS4 Pro, procitao sam uputstvo za otvaranje accounta (odllicno odradjen post) i imam par pitanja kao pocetnik, ako se registrujem na US ili UK da li mogu da kupujem u PS store-u koristeci Intesa Internet karticu ?
Takodje me interesuje gde mogu da se kupuju samo kodovi za igre i da li moram da pazim za koji region je kod ili ne ?

Hvala unapred.
 
Hvala, znaci ako se registrujem u USA samo tamo da uzimam ?

Ne, nasim karticama ne moze da se uzima preko ps store-a, ako hoces da kupujes preko ps store, moras da kupis, preko recimo amazona ps wallet ( kupujes bukvalno karticu sa 10, 20, 50 dolara ili funti ili eura), tamo mozes nasom karticom, pa onda to uneses na svoj nalog. Onda mozes tim parama da kupujes sta zelis na ps store. Vazno je koju zemlju izaberes kad registrujes nalog, zbog akcija, koje se razlikuju od regiona do regina.
Vecina bira neku americku drzavu, kao iz uputstva iz prvog posta ove teme. Mozes bez problema da imas vise naloga na ps4, jedan moze da bude, recimo us a drugi, uk.
 
Ne, nasim karticama ne moze da se uzima preko ps store-a, ako hoces da kupujes preko ps store, moras da kupis, preko recimo amazona ps wallet ( kupujes bukvalno karticu sa 10, 20, 50 dolara ili funti ili eura), tamo mozes nasom karticom, pa onda to uneses na svoj nalog. Onda mozes tim parama da kupujes sta zelis na ps store. Vazno je koju zemlju izaberes kad registrujes nalog, zbog akcija, koje se razlikuju od regiona do regina.
Vecina bira neku americku drzavu, kao iz uputstva iz prvog posta ove teme. Mozes bez problema da imas vise naloga na ps4, jedan moze da bude, recimo us a drugi, uk.

Hvala puno na pomoci, registrovao US nalog i kupio preko Amazona sve radi ok.
 
5Bi6Ml7B85bIxmCVJGaSbzw0pV7Z3K.png
 
Odlicna ponuda ali ja nema sanse da bi mogao da igram BF1 na PS4 koliko jadno radi
 
A kako kampanja radi? MP me ne zanima.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
A kako kampanja radi? MP me ne zanima.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Titanfall sljaka odlicno (makar meni na Pro) - nisam imao nekih stucanja.

Battlefield 1 - mislim da ce imati stekanja na obicnom. Koliko sam video i na Pro verziji ume da stucne...
 
Titanfall 2 leti i na obicnom PS4 i zaista ga je milina igrati, dok BF1 kampanja radi dobro ali multi je druga prica, tu se stvarno obican PS4 pati :(
 
Nabavio sam polovan PS4, nije koriscen dugo vremena, trazi mi update? Da li ga treba update-ovati na najnoviju verziju firmware-a?
 
Imam dva naloga na konzoli USA i napravio sam i UK posle nekog vremena zbog neki redeem code-ova od igrica. E sad me interesuje da li treba da stavim da mi je neki primarni nalog ili ne? i da li to nesto utice na naloge i same igrice ako je neki primaran a neki ne? Vidim da su mi oba sad primarna na konzoli. I kako mogu takodje da namestim da mi se igrice kao i sama konzola automatski update-uje da ne idem peske svaki put? Otkada imam dva naloga to kao da vise mi ne funkcionise. :d
 
Ljudi imam par pitanja, posto mi je u planu da uzmem jedan ps4

1. Da li je moguce da mi banuju ip adresu i nalgo zato sto se vodi na US a ne nalazim se u US-u, i kolike su mogucnosti da oni to detektuju? (ne bih bas da kupim igru i da posle mi banuju nalog sa sve igrom tj da bacam pare dzabe)
2. Da li mogu da kupim igru npr preko G2A? Ako mogu, treba da se fokusiram na region (US trziste)
3. PSN Plus je za online igranje? Ne postoji mogucnost igrati online bez te pretplate? (samo zluzi za online ili donosi jos nesto?)
4. Da li je najbolja solucija da se naprimer uzima preko G2A, oni nazovimo ih "poeni" sa kojima posle moze da se pazari u PS Store-u igra ili sta god?
5. U slucaju da se igra kupi ovde kod nas na disku, a ja se vodim na US trziste, da li ce biti problema ili?
6. Da ne uzemem US nalog, koji bi bio najbolji ovde ovako? Ne znam da li Srbija ima kao ponudjena i sl.
7. Sta mislite da li je sada u ovom trenutku bolje uzeti PS4 Pro ili PS4? Gledam po netu nije nesto bas PS4 Pro uvek 60FPS-a u igrama... Uglavnom AVG 44FPS. Konzola bi bila na FHD ne na nista vece sto se tice TV-a.

Malo mi je to sve komplikovano. Dolazim sa PC-a gde nemam o nicemu da razmisljam a ni pretplate neke da placam :d PS4 gledam zbog ekskluziva a i sve mi vise mirise ovaj jailbreak xD premda jos ne bi da rizikujem da mi banuju konzolu. Za pocetak bi je koristio regularno, a kasnije bi video sta i kako.
 
Poslednja izmena:
Jel ima kod nas da se kupi adapter za misa i tastaturu?

ima lik iz subotice na skype "consolemania" mu je ID, prodaje koznole a i adaptere po narudzbi radi..... ali je maltene duplo skuplji nego sto kostaju napolje
ja sam kupio hama speedshot ultimate, i prezadovoljan sam kako radi, jedino sto ne radi isto na svakoj igri, pa imam nekoliko profila snimljenih, pa pritiskom na alt+F(broj profila) se vrlo lako za sekundu ucita. Hama u nemackoj kosta 47e, dok je na primer isti taj u svajcarskoj 87e.....a ovaj lik bi sigurno uzeo 110-115e....

i ima na KP neki lik prodaje xim4 ali z neko ludilo od cene valjda oko 170e....
 
Ljudi imam par pitanja, posto mi je u planu da uzmem jedan ps4

1. Da li je moguce da mi banuju ip adresu i nalgo zato sto se vodi na US a ne nalazim se u US-u, i kolike su mogucnosti da oni to detektuju? (ne bih bas da kupim igru i da posle mi banuju nalog sa sve igrom tj da bacam pare dzabe)
2. Da li mogu da kupim igru npr preko G2A? Ako mogu, treba da se fokusiram na region (US trziste)
3. PSN Plus je za online igranje? Ne postoji mogucnost igrati online bez te pretplate? (samo zluzi za online ili donosi jos nesto?)
4. Da li je najbolja solucija da se naprimer uzima preko G2A, oni nazovimo ih "poeni" sa kojima posle moze da se pazari u PS Store-u igra ili sta god?
5. U slucaju da se igra kupi ovde kod nas na disku, a ja se vodim na US trziste, da li ce biti problema ili?
6. Da ne uzemem US nalog, koji bi bio najbolji ovde ovako? Ne znam da li Srbija ima kao ponudjena i sl.
7. Sta mislite da li je sada u ovom trenutku bolje uzeti PS4 Pro ili PS4? Gledam po netu nije nesto bas PS4 Pro uvek 60FPS-a u igrama... Uglavnom AVG 44FPS. Konzola bi bila na FHD ne na nista vece sto se tice TV-a.

Malo mi je to sve komplikovano. Dolazim sa PC-a gde nemam o nicemu da razmisljam a ni pretplate neke da placam :d PS4 gledam zbog ekskluziva a i sve mi vise mirise ovaj jailbreak xD premda jos ne bi da rizikujem da mi banuju konzolu. Za pocetak bi je koristio regularno, a kasnije bi video sta i kako.

1. Niko do sada nije imao problema sa nalogom.
2. Mozes da kupujes kredit (wallet) za ps4 preko G2A, ako otvoris nalog US onda naravno kupujes za US. Kada uzmes kredit (Wallet) onda uneses u svoj nalog i kupujes preko psstore.
3. Online igranje samo uz PSplus.
4. Odgovor pod 2
5. Nema problema.
6. Nema Srbija, mozes da otvoris koji oces nalog, preporucuje se US ili UK zbog akcija.
7. Ako nemas konzolu do sada a imas para, mozes da uzmes ps4pro, realnost je da jos uvek potencijal ps4pro nije iskoriscen dovoljno, ali vervoatno u buducnosti hoce.
 
Ja bih samo dodao da je najbolje da psn kredit uzimate na amazon.com, nema nikakve provizije plus sigurnije je da ce kod 100% raditi, dobije se posle par sekundi na mejl
 
Hvala vam ljudi :)
 
Nazad
Vrh Dno