Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Zdravo ljudi, planiram uskoro da kupim PS4 pa me zanima misljenje vas posto imam 2 izbora:
(a) PS4 Slim 500GB + 3-4 PS4 ekskluzivne CD igre = ~300e
(b) PS4 Pro 1TB = 340e

Po meni je logicno da automatski bez razmisljanja idem na (a) opciju jer koristim 1080p monitor i ne planiram nikako skoro na 4k, ali stvar je u tome sto ne znam koliko ce naredne PS4 ekskluzive biti zahtevne (kao sto su: The Last Of Us Part II, Spider-Man (2018), Days Gone itd...) tj. nisam siguran koliko je PS4 Slim future-proof.

Voleo bih da cujem vas izbor ovde, inace dolazim sa PC gejminga u PS4 sferu jer cene ovih grafickih su me izludele.... (taman kad sam mogo da uzmem 1060 6gb desio se skyrocketing)
 
Zdravo ljudi, planiram uskoro da kupim PS4 pa me zanima misljenje vas posto imam 2 izbora:
(a) PS4 Slim 500GB + 3-4 PS4 ekskluzivne CD igre = ~300e
(b) PS4 Pro 1TB = 340e

Po meni je logicno da automatski bez razmisljanja idem na (a) opciju jer koristim 1080p monitor i ne planiram nikako skoro na 4k, ali stvar je u tome sto ne znam koliko ce naredne PS4 ekskluzive biti zahtevne (kao sto su: The Last Of Us Part II, Spider-Man (2018), Days Gone itd...) tj. nisam siguran koliko je PS4 Slim future-proof.
Voleo bih da cujem vas izbor ovde, inace dolazim sa PC gejminga u PS4 sferu jer cene ovih grafickih su me izludele.... (taman kad sam mogo da uzmem 1060 6gb desio se skyrocketing)
Sve igre moraju da rade i na običnoj i na pro verziji. Prednost pro verzije je bolja grafika na tv-u koji to može da iskoristi.
Dakle u tvoj slučaju pošto imaš 1080p monitor uzimaš PS4.

Na koji ste region podesili vaše naloge?
Koliko vidim po oglasima na KP, uglavnom su igre na diskovima za evropski region dostupne.
 
Zdravo ljudi, planiram uskoro da kupim PS4 pa me zanima misljenje vas posto imam 2 izbora:
(a) PS4 Slim 500GB + 3-4 PS4 ekskluzivne CD igre = ~300e
(b) PS4 Pro 1TB = 340e

Po meni je logicno da automatski bez razmisljanja idem na (a) opciju jer koristim 1080p monitor i ne planiram nikako skoro na 4k, ali stvar je u tome sto ne znam koliko ce naredne PS4 ekskluzive biti zahtevne (kao sto su: The Last Of Us Part II, Spider-Man (2018), Days Gone itd...) tj. nisam siguran koliko je PS4 Slim future-proof.

Voleo bih da cujem vas izbor ovde, inace dolazim sa PC gejminga u PS4 sferu jer cene ovih grafickih su me izludele.... (taman kad sam mogo da uzmem 1060 6gb desio se skyrocketing)

Ako je razlika ~40e a obe konzole su nove (ili u garanciji) - ja bih uzeo Pro bez razmisljanja.

Pre svega jer prvi put uzimas konzolu (ne radis upgrade) i nesto bolji HW ce ti doneti u nekim igrama i bolji, stabilniji framerate (i sigurno futureproof za buduce naslove). I u 1080p imas prednosti kod nekih igara sa boost modom (citaj veci ili pak stabilniji fps).
Takodje 1TB vs 500gb je poprilicna razlika.

Da je cenovna razlika dosta veca preporucio bih Slim, ovako tesko... Tih 40e su nista down the line u narednih 5-6 godina koliko ces da se igras na konzoli...

Naravno moje subjektivno misljenje...


@PS

Za igre na diskovima nemas sta da brines sem ako ne planiras da kupujes DLC-eve (EU diskovi rade sa bilo kojim EU nalogom), i onako ih drljas "offline"... Kombinovao sam UK "uvezene" diskove i DLC-eve iz AT/DE PS store-a (znaci isto EU region) i radi bez problema. Dok recimo ME:Andromeda Deluxe importovan iz US funkcionise samo obicna igra bez bonus sadrzaja.
Ovde na forumu svi imaju UK ili US nalog zbog cena - US Store je povoljniji (i to poprilicno). EU=UK/AT/DE i ostali EU regioni sto znaci da su cene iste...
 
Ako je razlika ~40e a obe konzole su nove (ili u garanciji) - ja bih uzeo Pro bez razmisljanja.

Pre svega jer prvi put uzimas konzolu (ne radis upgrade) i nesto bolji HW ce ti doneti u nekim igrama i bolji, stabilniji framerate (i sigurno futureproof za buduce naslove). I u 1080p imas prednosti kod nekih igara sa boost modom (citaj veci ili pak stabilniji fps).
Takodje 1TB vs 500gb je poprilicna razlika.

Da je cenovna razlika dosta veca preporucio bih Slim, ovako tesko... Tih 40e su nista down the line u narednih 5-6 godina koliko ces da se igras na konzoli...

Naravno moje subjektivno misljenje...


@PS

Za igre na diskovima nemas sta da brines sem ako ne planiras da kupujes DLC-eve (EU diskovi rade sa bilo kojim EU nalogom), i onako ih drljas "offline"... Kombinovao sam UK "uvezene" diskove i DLC-eve iz AT/DE PS store-a (znaci isto EU region) i radi bez problema. Dok recimo ME:Andromeda Deluxe importovan iz US funkcionise samo obicna igra bez bonus sadrzaja.
Ovde na forumu svi imaju UK ili US nalog zbog cena - US Store je povoljniji (i to poprilicno). EU=UK/AT/DE i ostali EU regioni sto znaci da su cene iste...
To i jeste moja dilema. Američki ili Britanski nalog? Britanski mi se čini kao bolji izbor zbog diskova kod nas.

A cene nisu uvek bolje u Americi.
https://store.playstation.com/en-gb/product/EP9000-CUSA10213_00-HRZCE00000000000
https://store.playstation.com/en-us/product/UP9000-CUSA10237_00-HRZCE00000000000

https://store.playstation.com/en-gb/product/EP9000-CUSA02974_00-HELLDIVERSSCEE00
https://store.playstation.com/en-us/product/UP9000-CUSA02945_00-HELLDIVERSSCEA00
 
Poslednja izmena:
2c45c77f5e7d9c9e9f6aed958487639f.jpg


Pa onda mozes da kupujes na oba, gde budu bolji deals...
 
Ti mozes imati 16 naloga na konzoli, nevezano za region...
 
Aha, ima smisla. Šta se dešava sa instaliranim igrama kad se prebacim na drugi nalog? Ostaju na disku?
 
Ostaju
 
Mislim da ste već pominjali i da je odgovor potvrdan, ali samo da proverim - kada uplatim bilo koju PS+ (UK, US...), mogu da igram PS+ igre sa svih naloga koje posedujem?
 
A i super stvar je, mada ne znam da li je za sve igre, da ako kupiš igru na jednom nalogu da možeš da kupiš Dlc na drugom i da sve radi. Barem mi je tako bilo sa HZD.
 
Super, hvala!
 
A da li moze meni neko da odgovori na moj post od ranije i da mi pomogne. Evo da citiram opet sebe. :)

˝Imam dva naloga na konzoli USA i napravio sam i UK posle nekog vremena zbog neki redeem code-ova od igrica. E sad me interesuje da li treba da stavim da mi je neki primarni nalog ili ne? i da li to nesto utice na naloge i same igrice ako je neki primaran, a neki ne? Vidim da su mi oba sad primarna na konzoli. I kako mogu takodje da namestim da mi se igrice kao i sama konzola automatski update-uje da ne idem peske svaki put? Otkada imam dva naloga to kao da vise mi ne funkcionise.˝
 
Utiče tako što možeš igre koje su kupljene na tim nalozima, igrati sa drugih. Takođe nije potrebna internet veza za verifikaciju, tako da svakako stavi da tvoj PS4 bude primaran za njih.

Automatsko ažuriranje uključiš tako što ideš na Settings/System/Automatic Downloads i čekiraš System Software Update Files.
 
Hvala ti na pomoci. Stavicu onda tako oba naloga i USA i UK da budu primarni za moju konzolu. Ne znam iz kojih razloga je bilo ugaseno automatski update.

Inace ako instaliram neku igricu sa dlc paketom sa diska ali da je za EU trziste da li mogu kada skinem sve dodatke sa UK naloga da tako igram i na USA nalogu ili samo na UK? To pitam kada narucujem neke diskove sa Base-a.
 
Pre par dana sam na američkom amazonu srpskom karticom pazario kodove bez problema u tri navrata. Danas mi više ne dozvoljava. Jel su u toku pooštravanja uslova kupovine ili sam ja nešto zabrljao?
 
Imam jedno pitanje-molbu: da li bi neko mogao da mi kupi dopunu u funtama za UK nalog, trebalo bi mi bar 40£ (ima ponuda za godinu dana od 37,5£, ističe 23. marta)? Ili znate nekog pouzdanog ko to radi?
Naravno, uz fer proviziju. :)
Imao sam Erste karticu, ali je odavno istekla, nisam dugo ništa plaćao online, a još uvek mi nije stigla kartica za MTS banku, gde sam nedavno otvorio račun.
 
Jel može preporuka kako da otvorim ps now? Pročitao sam uputstvo sa prve strane ali se ne spominje ps now.

Edit: jel mogu da se igraju RDR i TLOU u ovom 7 dana trial periodu?
 
Poslednja izmena:
Da se nadovežem na prethodni post. Našao sam neki tutorijal sa entropay virtualnom Visa karticom preko paypala, jel to sigurno?
 
Poslednja izmena:
7 dana trial je nemoguce iskoristiti jer ti svakako trazi PP ili karticu iz UK/US, tako da samo ti ostaje da kupis dopunu, uplatis i vidis na cemu si. To za mahinacije sa karticama nisam upucen.

Javi sta si uradio, i ja bi odigrao RDR pre nego sto izadje drugi deo.
 
Priča je ovakva: otvori se nalog za entropay virtualnu Visa karticu, uplate se pare na nju, otvori se uk PP nalog, uplate se pare sa te Visa kartice na PP nalog, i onda se sa tim PP nalogom otvori PSN nalog.
 
Ako vec nije uplacen ps now, samo da kazem da je mnogo tesko da se igra jer net nije dovoljno stabilan, bez obzira sto ps4 kaze u testu da je net dobar.
 
mala pomoc, prilikom kupovine gift card-a za ps store preko amazona ne dozvoljava mi kupovinu zbog lokacije
 
Može li nekoliko saveta kako da se ostvari što duži životni vek baterije na Dualshock 4 V2 kontroleru.
Šta je bolje,da se isprazni skroz pa napuni ili dopunjavati pomalo?
Hvala!
 
Ma teraj kako hoces, dobre su to baterije, ne unistavaju se tako lako...
 
Ako uzmem australisku gift card da li mogu da je iskoristim na US nalogu ?
 
Da li mogu normalno da kupim i igram PSN igre iako nemam ona pretplatu?
Znam da mogu da kupim, pitanje je u stvari da li normalno da ih igram?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno