Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

@arheolog1981: Hvala!

Ovi gastarbajteri nešto nervozni.

@fain2daniel: Viči ti to tamo pa javi kako si prošao. ;)
 
Poslednja izmena:
Nebitno je za koju je zemlju nalog na kom si kupio igru... na istoj konzoli možeš je igrati na bilo kom drugom.

Koliko sam ja shvatio same igre su region free dok su DLC-ovi vezani za naloge tj. regione. Ispravite me ako grešim.
 
Tako je. Igra i DLC moraju biti iz istog regiona.
 
Pao je dogovor, kupio sam mu PS+ (1 mesec), pa čekamo božićne i novogodišnje popuste za igru. Kupljeno na Amazonu (US) bez problema, adresa u Montani + naša kartica.

Hvala svima na razumevanju i pomoći.

Svakako ću da pitam opet nešto ako mi ne bude jasno. :D
 
Jedno pitanje u vezi share-a igara...

U prvom postu pise da je moguce imati max 16 naloga...Da li to znaci da kad npr.kupim 16 nosioca(guest-ova) moram da brisem nalog/igru da bih skinuo novu ili postoji neki workaround?
Hvala.
 
Da. 16 istovremenih naloga je limit.
 
Pozdrav ljudi.

Kratko jedno pitanje posto hocu da kupim nesto preko storea, koji sajt obicno koristite za kupovinu gift cardova? Na UK serveru sam ako to nesto znaci. Inace probao sam da kupim preko ebaya, ali mi iz nekog razloga odbija karticu iako imam novac na racunu.

Hvala unapred.
 
Stigao je PS 4 Pro al' ne lezi vraže.

4. Kako da znam da li je kontroler pun? Ima li kakav indikator za to?

Eto, ako nije problem objasnite jednom matorcu šta i kako. :)

Evo, da ti se odgovori i na ovo, kada ukljucis konzolu i pritisnes PS dugme u u gornjem levom uglu treba da ti se pojavi indikator da tako kazem koliko baterije jos ima u crticama, slicno kao na baterijama mobilnih telefona ranije recimo, mislim da je maksimum 3 crtice da ima, pune se relativno brzo ,a i potraje baterija :)

Uzivajte i ti i klinac, ali vidi kad dodje lepse vreme da uzivate malo i napolju :) samo napred :)

Brzo ima da se prilagodite obojica na sve, nego je sad novo i nepoznato, a kad bude izasao i PS 5 za recimo 1.5 - 2 godine verovatno ima da jurite da kupite :)
 
Hvala! Već je neko negde pominjao to za kontroler tako da sad imamo uvid i u to. :)
 
Poslednja izmena:
Ja se stalno cimam kada mi svetli crveno da je prazan, a on pun. Na osnovu cega on menja te boje? Random? [emoji1787] logicno je plavo pun, narandzasto pola i crveno pred kraj, kaf ono nema veze :)

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Boje na lightbar-u nisu za bateriju već su za igrača (Player 1, Player 2, itd.) Po default-u za prvi gamepad je plava, dok neke igre stavljaju crvenu (tipa FIFA). Jedino od boja što ima veze sa svetlom je narandžasta koja signalizira da se gamepad puni kada konzola ne radi.

Takođe u nekim igrama se koristi kao gimmick. Na primer, u GTA V kada te juri policija lightbar svetli kao rotaciono svetlo.
 
Kakva je praksa ranijih godina u vezi božićnih i novogodišnjih praznika? Da čekam neki popust za igre i/ili PS+ ili ne? :)
 
Igara na popustu biće, godišnji PS Plus po onoj (40$) ceni teško.
 
Da li je neko dopunjavao hrvatski PS nalog s novcem i kako?

Pojavilo se neko sniženje God of War™ Digital Deluxe Edition za 199 kuna, što mu dođe oko 30 $.
 
Kakva je praksa ranijih godina u vezi božićnih i novogodišnjih praznika? Da čekam neki popust za igre i/ili PS+ ili ne? :)

Krenuo je popust za igre. Sto se tice plusa, mozes da mi se javis u pp ako hoces da zajedno uzmemo.

Na uk store ti je vec drugi krug popusta pred Bozic


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Javiću ti se, to makar nije problem, samo mi objasni kako to misliš zajedno da uzmemo? :)

Malo sam "podmirio" dečiju znatiželju, uzeo sam mu one free igre za novembar i decembar (uz PS + što se dobijaju). Onu Bulletstorm "cepa" sam, Jakuza je bez veze (mnogo je dosadna igra), Onrush igra, Somu smo igrali zajedno ali je i to smor (makar meni, a ni njemu nije zanimljivo), Paladine obožava. Kupio sam mu danas Spajdermena na disku, nije ga još uključio (instalirao sam mu) ali džaba sve.

Kud mu pokazah GoW, sad samo to želi.

Pošto sam Bulletstorm uzeo free da li će moći da igra kampanju i kada istekne PS+ na nalogu?
 
Eventualno ako isključiš ps sa mreže to možda radi, probaj, ako ostane online nećeš moći sigurno.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Super.

Mada ću mu verovatno uzeti PS+ za godinu dana. Tu se baš dvoumim, ne igra on to baš puno sat-dva i to ne baš svaki dan. Dobiće PS+ ili igru, a najverovatnije oba.

Gde mogu da se kupe igre koje je već neko koristio? Ovde na forumu sam uzeo Spajdermena ali nema baš puno oglasa na tu temu. Može i na PM da ne bude reklama. :)
 
Imas forum za to, imas i kp, guglaj, sve ce ti se samo pokazati :)
 
Malko si zakasnio s odgovorom, a i nije baš toliko tajnovit da ne sme da se kaže. :D
 
Tigrovi, prvi put u zivotu se odlucih da kupim digitalnu verziju igrice za ps4. Kupio sam 100$ onaj vaucer sta li je.. E saaaad [emoji16] to se racuna kao da sam ja nosilac ? Moze li kako da se share i na drugi sony igrica koju kupim ? (Pes19)
 
To se računa da su igre vezane za taj nalog. E sad da li ćeš njime svoju ili nečiju konzolu aktivirati kao primarnu, time će se odrediti ko je Nosilac, a ko je Guest.
 
To se računa da su igre vezane za taj nalog. E sad da li ćeš njime svoju ili nečiju konzolu aktivirati kao primarnu, time će se odrediti ko je Nosilac, a ko je Guest.
Glup sam ko k. Za ovaj sistem nosilac i guest. Imam dva ps4. Mozes li mi reci u koracima sta prvo da uradim prije nego sto udjem na playstore da trgujem [emoji16]
Na ovaj prvi koji skinem i aktiviram ga kao primarni. Tu je sve okk , igram gazim razbijam.
A za ovaj drugi ?
 
Taj drugi PS4 samo kreira nalog na konzoli sa tim podacima tvog naloga. ALI, ukoliko je to tvoj glavni nalog i npr, hoćeš da podeliš sa drugarom, onda ćeš ti biti Guest, a on Nosilac kako bi on mogao igrati sa svog glavnog naloga.

Jer jedan mora da pokrene igru isključivo sa tog naloga (Guest), dok drugi igra sa svog/nekog drugog (Nosilac). Pošto ne može jedan nalog da bude aktivan na dve konzole istovremeno.
 
Taj drugi PS4 samo kreira nalog na konzoli sa tim podacima tvog naloga. ALI, ukoliko je to tvoj glavni nalog i npr, hoćeš da podeliš sa drugarom, onda ćeš ti biti Guest, a on Nosilac kako bi on mogao igrati sa svog glavnog naloga.

Jer jedan mora da pokrene igru isključivo sa tog naloga (Guest), dok drugi igra sa svog/nekog drugog (Nosilac). Pošto ne može jedan nalog da bude aktivan na dve konzole istovremeno.
Istovremeno mozemo da igramo , on sa glavnog naloga, ja sa guest ? I sve je ok ?
 
I drugi put. Ako negde zaglaviš, slobodno se javi. ;-)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Potreban mali savet, kupio sam nov dodatni dualshock 4 i prvo što sam primetio da mi se ne puni svaki put kada ga priključim na punjač( ne pali svetlost-indikator punjenja), inače probao sam promeniti kabl i punjač ali opet ista stvar. Da bi mi upalio indikator i počeo puniti moram izvaditi kablić i ponovo ga staviti, pomaže i reset dugmić ali mi to nešto nije regularno. Inače sa džojstikom koji je došao uz ps4 to mi se ne dešava. U čemu bi mogao biti problem?
 
Poslednja izmena:
Taj drugi PS4 samo kreira nalog na konzoli sa tim podacima tvog naloga. ALI, ukoliko je to tvoj glavni nalog i npr, hoćeš da podeliš sa drugarom, onda ćeš ti biti Guest, a on Nosilac kako bi on mogao igrati sa svog glavnog naloga.

Jer jedan mora da pokrene igru isključivo sa tog naloga (Guest), dok drugi igra sa svog/nekog drugog (Nosilac). Pošto ne može jedan nalog da bude aktivan na dve konzole istovremeno.
Na šta obratiti pažnju prilikom kreiranja novog emaila i naloga za kupovinu preko psn? Gde otvoriti email, gmail? Do sada sam sve kupovao na osnovnom pa bih da probam i ovo... [emoji1]
 
Nazad
Vrh Dno