Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Zanima me kod kupovine na PS Store , recimo kad ja neku igru vidim na snizenju i "cekiram" je, odnosno stavim je u korpu (in cart) , ali ne skidam je odma (jer recimo nemam para odnosno onih kodova) jer ja tu igru kasnije i dalje kupujem po toj promotivnoj ceni bez obzira sto je ona mozda poskupela u medjuvremenu ?

Recimo stavim igru sad u korpu i skinem je recimo za 5 ili 10 dana kad uplatim kod ?

Ne u ovoj dimenziji.

Da to moze tako to bi obesmislenilo ceo koncept "FLASH SALE"-a i tako tih periodicnih popusta.

Ali svidja mi se nacin razmisljanja :D
 
Nabavio sam najzad konzolu, napravio USA nalog prema prvom postu. E sad me interesuje kako mogu i gde da kupujem gift card za reedem code, koji su po vama sigurni site-ovi? Da li na Amazon-u ili cdkeys ili nesto trece? I ako kupujem preko Amazona ili cdkeys da li mi stize vaucer na mail na koji sam se registrovao kod njih kad kupim vaucer za USA i posle samo ukucam u ps store reedem code ili? I gde jos mogu da se kupuju digitalne igirce ili barem kodovi za njih da bi se potpuno aktiivrale kada s eksinu sa ps store-a?

Nemojte mi zameriti ako sam malo ˝noob˝, ali prvi put koristim konzolu i polako hocu da se upoznam sa njom kao i sa kupovinom. :)
 
Mygiftcardsupply npr... dobijes skeniran kod na mejl koji uneses ili direkt na ps4 ili na sony sajtu ides na redeem
 
OK, hvala ti. :) A koja je procedura ako se kupuje sa Amazon-a ili cdkeys gift card? Ili da li mogu jos negde da se kupe digitalne igrice, video sam nesto da ima na cdkeys ili samo preko ps store-a? Inace placao bi sa banca intesom internet karticom.
 
Što ih ne uzimate direktno preko amazona? Samo unesete USA adresu (može random) i stigne digitalni kod na mail.
 
Što ih ne uzimate direktno preko amazona? Samo unesete USA adresu (može random) i stigne digitalni kod na mail.

Jel to mislis gift card za ps store ili mogu i sa amazona da se kupe kodovi za neke igrice? Mislim npr. skinem neku igricu sa ps store i kupim kod na amazonu i posle ukucam u igrici i imam full verizju ako me razumes? :)


@almost evil665
Aha to mi je bitno da odmah posalju kod.


I ono sto me interesuje jel igrice u digitalnom izdanju mogu da se kupe samo na ps store-u ili mogu jos negde i gde?

I gde vi gledate kad su koje igrice na popustu? :)
 
Može objašnjenje u čemu je razlika između običnog Ps4, slim i pro. Hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Pro gura 4k rezoluciju dok običan ide do 1080p.. A slim je valjda samo tanji a ostalo je manje više isto? Osim toga što je noviji po proizvodnji...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+ slim troši manje el. en.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
A valjda se jos navodno i slim manje greje koliko sam citao po netu i tisi je u radu kao u odnosu na obican ps4.

@almoust evil665 @Ninoslav1983
Hvala na pomoci. Nista onda cu tako da radim da kupujem digitalna izdanja preko ps store-a i to je to, a dopunu wallet-a cu da vrsim preko amazona i cdleys. :)


I jel ima jos neki site za kupovinu cd-ova sem base.com? I jel kod njih moze direktno da se placa sa nasom internet karticom?
 
Kakvo vam je iskustvo sa spacenet-om? Hvala unapred, pozdrav! :)

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi odlucio sam uzeti ps4 , Pocetnu sa procitao i sve jasno. Hvala na tom obavestenju , Imam nasu internet karticu i ocu da kupim ps+ na godisnjem nivou, Ako mi mozete ostaviti link gde mogu kupiti kad uzmem konzolu i da mi preporucite gde je najbolje kupovati igre? sajt ili kako vec ide, nadam se da mogu nase internet kartice da kupuju s obzirom da se stavlja drzava US u nalogu. Hvala vam unapred na pomoci. Nadam se da nisam nesto zaboravio ako ne pitacu. Hvala.
 
Ne prolazi naša kartica za PSN prodavnicu, tako da moraš da gledaš alternative u vidu Amazona i slično za dopunu wallet-a.

Za igre imaš Razmenu igara forum za sharing i samu PSN prodavnicu za kupovinu cele igre (ne zavisiš od nikoga). Dosta dobrih i čestih popusta ima na njoj, tako da ćeš imati lepu uštedu.
 
ok jer ima link za tu prodavnicu , bolje i tako ,necu da razmisljam. I dal u toj prodavnici moze kupovina clanarine ?
 
Nasao sam PSN store. :) znaci samo preko njih igre uzimati. Hvala.
 
Ne mora samo preko njih, ali su popusti gotovo isti kao kad bi ta ponuda bila na Amazonu i sličnim sajtovima.

PS Plus članarinu ne možeš da kupiš na PSN prodavnici (zbog nepodržane platne kartice), ali to možeš na Amazonu i posle da odradiš reedem koda.
 
Da li neko zna kako mogu da resim internet konekciju? Do juce se normalno konekotvao na psn i internet a danas nema sanse. Stalno mi izbacuje gresku "an error has occurred ws-37397-9"
 
Ostavi ruter tokom noci ugasen i nadaj se promeni ip adrese. Ta poruka znaci da ti je banovana ip adresa od strane psn-a.
 
A zbog cega mi je banovana ip adresa od psn-a? Sta moze biti razlog? Samo mi sluzi za skidanje igrica sa usa acc i to je to.

Inace zvao sam kad sam video tvoju poruku vektor da probam cisto da li hoce mi promene. I zalio se na ip adrsu oni mi promenili i sad sljaka. Hvala ti. Nisam hteo da gasim ruter treba mi za druge uredjaje
 
Pa sam si sebi odgovorio. Imaš US nalog a nisi na teritoriji US:) To može biti jedan razlog. Drugi je da deliš imaš host/guest naloge u različitim varijacijama. PSN to primeti pa dodeli ban obema konzolama odnosno njihovim ip adresama.
 
Aha, ne razumem se bas najbolje pa ne znam, zato i pitam. Hvala. :d

Pre ce biti ovo prvo sto imam us nalog, a nisam na njihovoj teritoriji. Jer nisam ni sa kim delio nalog, a i nemam druge naloge na konzoli sem svog. :)
 
Pitao sam vec jednog clana na PM ali mi treba informacija mozda pre nego sto on vidi i objasni mi, ako neko ima iskustva bio bih zahvalan, dacu primer i pitanje dole.

Ja napravim nalog sa X igrom. Odlucim da prodam Nosioc slot, a zadrzim sebi gosta.

Dam PSN email i password za PSN novom nosiocu (ne dam login za mail). On udje jednom na nalog, aktivira konzolu da bude primarna i igra se na bilo kom nalogu, ja igram samo sa tog naloga (sto mi odgovara jer sam stavio ID da prilici mom primarnom nalogu). E sada, ako on odluci da bude *****, on moze is settingsa da promeni i trenutni email i password, a da ne dobijem nikakvu notifikaciju na svom trenutnom emailu.

Kako povratiti nalog u tom slucaju ? To nema nigde po forumu i nije mi jasno posto moze da se promeni email bez diranja trenutnog, cak i verifikacija za nov email stize na istom (novom), deluje mi dosta nezasticeno. A opet zbog neznanja spominjao sam, ja sam to uradio na jednom nalogu kao nosioc i ipak mi je oduzet pristup.

Vecina vas mi je na Viberu dala savet i odgovor da nikako ne dam gmail password i da mogu da povratim, medjutim ladno iz settings moze da se upise nov email i verifikacija za nov stigne na tom novom, tako da ovaj trenutni nema apsolutno nikakvu vrednost po pitanju sigurnosti :/ Kupac kome cu sada dati Nosioca je okej, ali sta se desava kad on preproda nekom drugom i taj samo promeni email/password i ukuca 2step i odluci da ga prisvoji ?
 
Poslednja izmena:
Pa redovno prati svoj mail kako se to ne bi desilo. U slučaju promene maila na psn nalogu imaš poruku na prvobitni mail gde ti se daje mogućnost da odreaguješ. Ako ti je to i gmail, verovatno ti je na mobiju instalirana i gmail aplikacija tako da dobijaš potrebne notifikacije.
 
Nazad
Vrh Dno