Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Standard po nekad, dobices kod verovatno a mozda i ne. Mada pogledaj, verovatno ti pare ni nisu skinuli.

Ubuduce u svakom slucaju nemoj kupovati sa Amazona UK, za UK kodove koristi game.co.uk i slicne sajtove.

Samo za US kodove koristiti Amazon.
 
Ok, hvala.

Evo proslo mi je na Amazon.uk. Nekako sam uspeo i ono redeem i da ih kupim. Kako sad da dodam drugi nalog na ps4 a da mi danas, sutra kada platim plus zbog online igranja (npr na usa nalogu) radi online i na ovom uk? Moram nesto da naglasavam ili samo otvorim i ovaj nalog kao i prvi?
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala.

Evo proslo mi je na Amazon.uk. Nekako sam uspeo i ono redeem i da ih kupim. Kako sad da dodam drugi nalog na ps4 a da mi danas, sutra kada platim plus zbog online igranja (npr na usa nalogu) radi online i na ovom uk? Moram nesto da naglasavam ili samo otvorim i ovaj nalog kao i prvi?

Meni su ranije dok je jos radio pro :( rekli da mozes kupiti bilo koju plus pretplatu i da ce ti raditi na oba naloga ako oba postavis kao primarna ako se dobro secam.
 
Radice online, ali free igre ce moci da skida samo sa jednog.
 
Pozdrav drugari. Procitao sam sva upustva, jako lepo, napisano I objasnjeno.
Kupujem sledece nedelje ps4 slim posle praznika, nasao sam nekog baju preko kupujem prodajem, daje na 6 cekova gradjana. Elem, ono sto mene interesuje je :
Da li je bolje napraviti svoj nalog, platiti psn nalog na godinu dana I pa, igricu po igricu, jer iskreno pored Last of Us-a, sve ostale igrice zelim da igram online ...ili
Video sam sajt playerauctions gde ljudi prodaju svoje naloge sa igricama ( ako je ova tema bila, izvinite, nisam bas mogao da citam toliko strana) , navodno je legalan I sve to, I stvarno ima kul naloga sa dobrim igricama za 50,60,70e.
Kapiram da kad bih to kupio od nekog morao bih jos to da doplatim za psn godisnji, ali racunam to je, 100,110e a imas 4,5,6x naslova koji su sve zajedno dosta skuplji.
Sta mislite da bi trebalo da uradim? Hvala puno!
 
Napraviš svoj nalog i na njemu kupuješ igre kojima bi se u nekom trenutku vraćao. One koje su tu da bi ih prešao ili sezonski igrao (poput sportskih ili FPS naslova) uzimaš odvojeno u vidu slota, jer ćeš moći da ih prodaš i povratiš deo novca. Takođe možeš i PS+ da podeliš sa nekim, ali i to ima nekih mana.

Što se tiče kupovine sa sajta koji si naveo, moj ti je savet da to preskočiš i odeš domaći RI forum. Jako dobra zajednica je napravljena, tako da ti je pouzdanost kupovine daleko bolja od tih stranaca (gde su u 90% slučajeva nalozi sa ukradenim kreditnim karticama).
 
Hvala puno. Sam cu onda kupujem, igru po igru I to je to.
Da li I dalje vazi registracija za US I UK ili se nesto promenilo?
 
Uglavnom sve isto, s tim da su neke države u US donele taksu na kupovinu, tako da gledaj da odabereš Aljasku, Oregon, Devenport i sličnu gde (barem još uvek) te takse nema.
 
Da, možeš da kupuješ odatle ili recimo sa Amazona.
 
Imas za nijansu povoljnije na g2a trenutno. Vidim da su dosta pale cene u odnosu na proslu godinu.
 
Konzola mi je na popravci posto je u garanciji ili ce srediti postojecu ili cu dobiti novu...Sta ce biti sa igricama koje sam kupio na njoj u slucaju da dobijem novu?
 
Ništa, igre se vezuju za nalog/e. Ne za konzolu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Stigao ps4 slim danas. Jos jednom, da pitam, da budem siguran. Registrujem nalog na neki hotel u Oregonu I sa pc game supply kupim gift card za Canadu?
 
Oregon je država u Americi, tako da kupuješ US kod. Jedino ako na US radi taj sa CA, ali to mora neko da ti potvrdi. Ako ne želiš da rizikuješ, kupi US.
 
Ne rizikuj, u 50% slucajeva ubo sam da radi ali u drugih 50% ne radi. Sve je manje tih univerzalnih kodova.
 
Dobijes acc sa nekim imenom, stavis da je prime, skines, izlogujes se, skine se na tvoj profil I to je to. Titanfall za sad radi najnormalnije multiplayer bez problema
 
Mada mi se nesto ne dopada ideja, kad obrises to ti je to, kapiram da je kao share, zato I jeste jeftinije.
 
Nije to share, share je skroz OK stvar. Ovo je prevara sa platnim karticama i tacka sto puta ponovoljeno, iznajmis nalog i to je to, ima rok trajanja. Redovan share NEMA rok trajanja.
 
U sustini, mogu da oduzmu nalog ladno. A sta cu sad, jedna igra je samo, znam za ubuduce.
 
Posto je tema PS4 zatvorena, pitacu ovde.

Da li vredi uzeti PS4 slim sa 2 kontrolera + Horizon Zero dawn za 250e sa 2 godine garancije ili je bolje ici na PS4 pro verziju?

U principu me ne interesuje 4k gaming vec samo na 1080p, obrnuo bih ono sto vredi od naslova ( i sto ce se eventualno pojaviti u naredne 2 godine i to je to).

PS4 pro mi deluje nekako kao "usputna stanica" za PS 5 koji ce se mozda pojaviti za 2-3 godine...

Da li postoje igre koje ce profitirati od PS4 pro verzije sto se tice performansi u 1080p kroz neke buduce patcheve (tipa Witcher 3 za koji sam citao da ima dosta frame dropova) ili "pro" verzija usmerena za 4k gaming? Po onome sto sam video, nekih drasticnih razlika za gaming na 1080p izmedju obicne i "pro" verzije nema...
 
Pazi, ja juče pazario PS4 Slim 500GB sa dva kontrolera i sa isto toliko godina garancije za 248E. Tako da cenim da ti je to skroz ok ponuda. LOL


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto znaci da i nema neke svrhe izmati "pro" verziju ako gaming na 4k nije u planu?
 
Sto znaci da i nema neke svrhe izmati "pro" verziju ako gaming na 4k nije u planu?

Zavisi......
Ako patis od brojanja frejmova, onda Pro znaci i na 1080p....
Ako ne, onda je sve jedno.....
Ali da ne bude da te zavaravam, ja sam kupio Pro day 1 ali uzivam u igrama kao i na starom, i nista mi ne smeta ( kad su u pitanju normalne igre )
Jedino zasto sam uzeo pro je bila mogucnost da stari PS4 ipak nece tako dobro gurati VR igre.....
 
Nisam zagrejan za VR, necu cak ni na TV-u da ga nakacim iako imam 4k. Visice mi na stolu za monitorom i laptopom.

Bukvalno uzimam zbog par "ekskluzivnih" koja vrede se obrnu. A koliko sam gledao na par klipova uglavnom deluje sve poprilicno utegnuto/optimizovano (osim u slucaju Witchera 3 ako se ne varam).

Bitno mi je da "klizi" uz pristojan izgled (posto Witchera ne mogu da poguram na lapu), a za par frejma gore dole (ca i 30/60) me briga... :)

Na kraju krajeva ako i bude nekih grafickih apgrejdova za stare igre na "pro" verziji kroz patcheve mogao bih i da utopim dogodine i zamenim za pro - ali ne vidim neku poentu trenutno.

@vladimirdowla

Posto znam da si fan, jesi li obrnuo novi ME i kako ti deluje na konzoli?
 
Poslednja izmena:
Zdravo, molim za jedan savet. Danas sam kupio ps4 konzolu klincima iz madjarske i ujedno sam kupio i karticu za pretplatu. Da li mozda znate kako da je najbolje iskoristim da li ce ta pretplata raditi sa US region nalogom koji sam danas registrovao ili moram da promenim u region Hungary posto je kartica tamo kupljena? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno