Šta je novo?

Ne ubijajte nam cenu, kolege!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zver

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2001
Poruke
571
Poena
620
da skratim priču, sinoć sam se video sa jednom prijateljicom s'kojom se nisam duže vremena čuo, i koja radi u HR službi jedne firme, koja je mislim u top 20 po profitu u srbistanu.

elem, glavni domen/exchange/hyperv/vmware administrator im odlazi u inostranstvo, imaju nekoliko drugih administratora koji znaju pojedinačno neke stvari, ali ni jedan zaokružen kao on, te su odlučili da ne promovišu nekoga od postojećih, već da raspišu konkurs (početkom godine) za to radno mesto. napominjem da je dotična osoba primala platu od skoro 2k€ skoro 5 godina.

e sad, konkurs, vrlo brzo, mailbox za te potrebe od 2GB je bio popunjen, što im se do tada nije dogodilo. valjda vam je jasno koliko ih je konkurisalo. čak su sortirali mailove po veličini, pa brisali mailove veće od 10mb bez čitanja. na stranu to što je 50% kandidata imalo CV: ja to baš i ne znam, malo sam čitao, ali ja sam prava osoba za vas, verujte mi. to je odraz stanja našeg srbistana pod vladavinom našeg ajatolaha, ali jedna druga stvar je bila još gora:

od svih pozvanih osoba (prvi krug razgovora), od kojih je velika većina stvarno bila dobra i znala to što se tražilo, trećina je bila spremna da radi za platu do 600€ !

svi (menadžment u firmi) su bili zaprepašćeni time, čak su konstatovali kako su trebali da otpuste onog odavno, i da zaposle par drugih koji bi zajedno i veći posao radili, cinično ili ne, nije sigurna ni ona. zaposlio se expert od 900€, koji je sam toliko tražio.

kolege, koji god da ste, i koji spadate u ovu kategoriju (očajnih, rekao bih), nemojte to raditi. ubijate nam struku, svlačite je na (platežni) nivo glupih knjigovođa, obezvređujete nas, i sami sebi i nama onemogućavate da makar malo lepše živimo u ovom nesrećnom srbistanu. takvo traženo znanje se ne sme prodavati za 900€ (o onih 600 ni da komentarišem). da je imalo sreće, za tih 900€ bi jedva dobijali domen admina.

poštujte sebe, i poštovaće (novčano) vas.
a da ne pričam da su vam šanse da se zaposlite sa bednom traženom cifrom manje, barem u normalnim firmama, toga verovatno niste ni svesni.
 
Jeste da nije moja struka ali apsolutno razumem o cemu pricas...te stvari su izmedju ostalog i razlog zasto su nam plate ovakve kakve jesu u Srbiji, jer niko ne ceni sebe i svoje znanje
 
Slazem se da se znanje treba vise ceniti ali mogao bi malo da obratis paznju na recnik.
Glupe knjigovodje, a ti si mnogo pametan?
 
Strasno. A ovo srbistan ? Sta to uopste i znaci ?
 
Slazem se da se znanje treba vise ceniti ali mogao bi malo da obratis paznju na recnik.
Glupe knjigovodje, a ti si mnogo pametan?

Bas vala, pomislio covek da je uvatio Boga za mooda.
Moz' misliti programer neki vajni :).
 
Mogu reci jedno "nazalost", ali u Srbiji su od "lokalaca" u ITu (znaci onih koji ne mogu da rade bilo kako za strane firme preko neta) ostali velikom vecinom oni koji nemaju pojma. Bice tesko za vas koji stvarno znate, a jos uvek ste ovde, ali moj iskren predlog je da idete vani sto pre.
Ovo se nece promeniti na bolje :(

P.S. Ne vredjaj knjigovodje. Oni su vec presli taj nivo, i to sto je u toj bransi ce doci i do adminaca.
 
Poslednja izmena:
Poceo sam da pisem smislen odgovor, ali je autor teme suvise hejterski poceo, a tako se i nastavilo... Izvini ali mora lekić....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno