Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Sstevo to tvoj compact?Kad si ga uzeo,koliko love?Jesi koristio stamina mod?
Jeste moj, mint boja, kupljen na KP, prvo punjenje.
Stamina mod je ukljucen, ali sam stavio u izuzetke sve sta koristim (gmail, 2 x exchange, hangouts, lync).
Da kojim slucajem z3c kosta vise od z3, opet bih ga kupio jer mi vise odgovara.
Ne znam da li moze da se popravi cell standby potrosnja, izgleda da se muci da odrzava vezu?
 
Yep, otprilike to je maximum....Na ovome sto ja imam priliku da cackam (kada mi je dozvoljeno) baterija je na 55% posle 1d 15h sa 2h i 15 min Sota, pri tome je sve upaljeno 3g/wifi (smenjuju se), whatsapp/fb chat, 20ak min poziva dnevno, 10-15 sms-ova, 30min-1h muzike preko stream-a dnevno... Bez problema moze 2-3 dana da izvuce...

Odlicno su odradili sa baterijom i bas treba da se "pomucis" da je ubijes... Jedino da su se odlucili za alu ram umesto plastike kako bi imao vise taj
"premium feeling"... Ali hebiga, ne moze sve, uzeci vec u obzir da je u pitanju poprilicno smanjen flagship... I dalje sam pri tome da je cena prevelika (za sada) i da treba sacekati da padne ili pak kupiti Z2 ako se nekome zuri...

Ja planiram da kupim z3c ili z1c. Z1 mi je lepsi ali kazu da vise privlaci prasinu i necistoce.Mada mi ni to nije bitno.Jedino sto ne znam autonomiju baterije kod ova dva.Ako je Z3c bolji u pogledu baterije, onda cu "progutati" nekako losije kuciste.Zna li neko podatak a da je testirano?nasao sam fabricke podatke,mada to varira.
 
Poslednja izmena:
I meni je Z3c prvi izbor za kupovinu. Na zalost, na XDA forumu sam nasao na slucajeve da su poledjine telefona napukle - same od sebe, kako kazu. Pored toga, neki korisnici su prijavili sitne ogrebotine i na prednjoj i na zadnjoj strani.
Pri tome, Sony kaze da se na telefonu koriste i Gorilla Glass i Dragontrail, ali bez detalja o tome gde i sta je korisceno, niti kako znati sta je na konkretnom primerku.
Sve ovo me baca u ozbiljnu dilemu... :(

BTW, da li je neko od vas ko ima Z3c, primetio bilo kakav problem sa poklopcima otvora za SIM i SD? Vidim da se ljudi i na to zale i da su nekima vec zamenili uredjaje.

Pozdrav
 
Ja planiram da kupim z3c ili z1c. Z1 mi je lepsi ali kazu da vise privlaci prasinu i necistoce.Mada mi ni to nije bitno.Jedino sto ne znam autonomiju baterije kod ova dva.Ako je Z3c bolji u pogledu baterije, onda cu "progutati" nekako losije kuciste.Zna li neko podatak a da je testirano?nasao sam fabricke podatke,mada to varira.

Imas vec par testova i temi druze. Z3c je trenutno medju prvima u android svetu sa duzinon trajanja baterije po njima. Ja sam se samo igrao sa istim ali ga nisam punio i praznio da bih mogao da ti dam tacne informacije. Inace meni je ta lajsna na z3c sasvim ok,nije metalna kao na z3 modelu ali nije ni cista plastika,nekako je gumirana pa je ok osecaj u ruci,lepo prijanja ;)
Jedina zamerka po meni su power dugme i vol up/down... Trebali su biti postavljeni vise pri vrhu telefona!
Inace za ove koji imaju tel i ja bih voleo da vidim koliko bi sot dobili da recimo za 10-12 sati ispraznite bateriju (havy usage kod nas manijaka),a ne za 4 dana ;)
 
Imas vec par testova i temi druze. Z3c je trenutno medju prvima u android svetu sa duzinon trajanja baterije po njima. Ja sam se samo igrao sa istim ali ga nisam punio i praznio da bih mogao da ti dam tacne informacije. Inace meni je ta lajsna na z3c sasvim ok,nije metalna kao na z3 modelu ali nije ni cista plastika,nekako je gumirana pa je ok osecaj u ruci,lepo prijanja ;)
Jedina zamerka po meni su power dugme i vol up/down... Trebali su biti postavljeni vise pri vrhu telefona!
Inace za ove koji imaju tel i ja bih voleo da vidim koliko bi sot dobili da recimo za 10-12 sati ispraznite bateriju (havy usage kod nas manijaka),a ne za 4 dana ;)
HVALA. Aj, javljam ovde ako uzmem, pa ako neko želi ja ću deliti iskustvo.ZA sada samo čekam da se pojavi u ponudi jedne firme preko grane.Oko 360 eu je.
 
To mi je cudno niska cena za z3c,cak i da vratis porez. I slobodno deli utiske,ne moze da skodi ;)
 
HVALA. Aj, javljam ovde ako uzmem, pa ako neko želi ja ću deliti iskustvo.ZA sada samo čekam da se pojavi u ponudi jedne firme preko grane.Oko 360 eu je.

Po toj ceni je no brainer uzeci u obzir sta se sve nudi na trzistu, ali uzeci u obzir na dimenzije Z3c je u sopstvenoj ligi...

@rafiki
Inace to za staklo mislim da u i specifikaciji stoji da je u pitanju kaljeno staklo, cak sumnjam da je iz "sopstvene kuce" i da je ta prica za DT i GG marketing (ako se obrati paznja na "srecne" korisnike Z1/Z2 kojima je pucalo staklo pozadi samo od sebe pucalo)
 
To mi je cudno niska cena za z3c,cak i da vratis porez. I slobodno deli utiske,ne moze da skodi ;)
ma jeste.to je inostrana firma.mislim da ima neko ime mobile shop i sl-imaš je na netu.imaju prodaju po celoj EU a u SR donose, pretpostavljam na mufte--JA to preko burazera uvek nabavim(on ima neki kontakt sa njima jer stalno uzima telefone i poklanja poslovnim partnerima). MAda mi je buraz danas javio da će do ponedeljka znati da li dobija na polon Note 4 pa će mi dati-pokloniti(njega ne zanima).Tako da možda opet završim sa cigletinom u džepu.Ko zna.MAda su mi se smučili više veliki telefonis a beterijom od 1 do dan ipo.JAvljam u Svakom slučaju i odmah krećem u testiranje, šta god da dohvatim. z3c ili Note 4(mada se dvoumim da note 4 odmah zavalim i kupim Z3c jer inače imam tablet note lte 10.1 2014 edition sa funkcijama olovke koje svaki dan koristim u vezi posla.)
Kolika je cena za Z3?
480eu
 
Poslednja izmena:
Mada su mi se smučili više veliki telefonis a beterijom od 1 do dan ipo.

Cinjenica je da Z3c ima odlicnu autonomiju ali ne treba ocekivati cuda. Nekima ce baterija trajati ''2 dana'' uz dosta upotrebe, nekima dan i po plafon. Z3/c imaju displej koji je stedljiviji od Z2 npr a i od vecine IPS (nesto oko refresh rate-a) ali nije to sad ne znam ni ja kakva razlika. Isto tako na 100% osvetljenju baterija ima brze da curi jer oba displeja imaju veoma jako osvetljenje na max.

Mislim da Z3 i Z3c nece imati primetno bolju autonomiju od Note 4.
 
Cinjenica je da Z3c ima odlicnu autonomiju ali ne treba ocekivati cuda. Nekima ce baterija trajati ''2 dana'' uz dosta upotrebe, nekima dan i po plafon. Z3/c imaju displej koji je stedljiviji od Z2 npr a i od vecine IPS (nesto oko refresh rate-a) ali nije to sad ne znam ni ja kakva razlika. Isto tako na 100% osvetljenju baterija ima brze da curi jer oba displeja imaju veoma jako osvetljenje na max.

Mislim da Z3 i Z3c nece imati primetno bolju autonomiju od Note 4.
Ne znam, ali ipak mislim da je baterija na z3 compact daleko bolja od note 4. Nisu povećali nešto bitnije bateriju u odnosu na note 3(koju sam imao) a povećali su rezoluciju ekrana.Ok. možda su odradili optimizaciju sistema,na koju se pozivaju, ali sumnjam. Za sada na NOte 4. Exynos daje oko 1 sat kraću autonomiju baterije nego na note 3. Na quad chipu je navodno ista autonomija.Ta autonomija je zapravo jedna od najboljih kod telefona te veličine ekrana.Meni je bez problema držala jedan dan do dan ipo...Ali Z3c je po testovima ( a i logično je sa tim manjim ekranom i manjom rezolucijom) daleko bolja. Čak su testovi pokazali i da zbog manjeg ekrana Z3c ima bolje bench testove od telefona sa istim CPU i GPU, ali sa većim ekranima(što je i logično).
Inače, meni se kod Sonija definitvno sviđa što nisu napravili ciglu, već ekran dovoljne veličine za smartphone,sa premijum čip setom i jakom baterijom. Čak mi se i neviđeno mnogo sviđa magnetni kontakt za punjenje, kao što je to kod Apple lap topova. Nema šanse da pokidaš konektor ako zakačiš kabal.A i ne smaraš se sa guranjem kabla u konetkor.Jednostavno i kulturno.Ako nabavim z3c kupujem i dock obavezno.
 
Poslednja izmena:
Jeste da N4 ima 2k i S805/Exynos ali su to ocigledno lepo uklopili da autonomija ne ispasta kao kod nekih telefona a i najnoviji amoled manje trosi. Da su isli na jedno 3600 mAh bateriju to bi bilo vrh ali mora nesto da se cuva i za N5.

Sa druge strane Z3c takodje ima stedljiv 4,6'' ekran pa jos 720p, 2600 mAh ali i jedan od najsvetlijih IPS pa ce u teoriji na max. osvetljenju brze da potrosi bateriju ali dobro, ta jacina osvetljenja se retko kad koristi.

Inace slazem se za dock, apsolutno treba kupiti, odlicno resenje.
 
[YOUTUBE]ptPBULvZvjE[/YOUTUBE]
 
Jeste da N4 ima 2k i S805/Exynos ali su to ocigledno lepo uklopili da autonomija ne ispasta kao kod nekih telefona a i najnoviji amoled manje trosi. Da su isli na jedno 3600 mAh bateriju to bi bilo vrh ali mora nesto da se cuva i za N5.

Sa druge strane Z3c takodje ima stedljiv 4,6'' ekran pa jos 720p, 2600 mAh ali i jedan od najsvetlijih IPS pa ce u teoriji na max. osvetljenju brze da potrosi bateriju ali dobro, ta jacina osvetljenja se retko kad koristi.

Inace slazem se za dock, apsolutno treba kupiti, odlicno resenje.

Ne znam sto stalno pominjes jacinu na 100% osvetljenju posebno sto kazes da ima najsvetliji ekran...ako je tako nema uopste potrebe drzati ga na preko 30% ;)
 
Hocu da kazem da bez obzira sto ima 720p te dijagonale i odlicnih 2600 mAh autonomija deluje mozda bolje nego sto stvarno jeste. Sve te testove najcesce vrte na 50% osvetljenju a danas je trend da jacinu osvetljenja podesavaju neravnomerno.

Z3 ima svetliji ekran (oko 595-600 cd/m2) i u samom je vrhu sto se toga tice, Z3c ima malo slabije osvetljenje (npr 480-500 cd/m2) sto je i dalje veoma jako. E sad sve zavisi kako su podesili, ako je sve ravnomerno (a sumnjam) retko ko ce taj ekran drzati na preko 45-50% ali vrlo lako moze da se desi da osvetljenje divlja tek preko 65% npr a da je do te cifre relativno slabo. Na 100% ce brze trositi bateriju jer displej ipak sljasti.

Sve to moze Gizmo da potvrdi kad dobije oba Z3, ne sumnjam da imaju odlicnu autonomiju i u samom vrhu ponude za sada ali ne verujem da su tako epic mada sve zavisi kako ko koristi telefon.
 
[YOUTUBE]VcmHwr7aNiY[/YOUTUBE]

s5 vs z3c
 
u slučaju da je nekome promaklo: z3c ima različitu poleđinu u odnosu na z1c. NAvodno se manje grebe a što je bio slučaj sa z1c.
 
Da Z1c ima prilično grebljivu pozadinu. Srećom, napraviše foliju i za pozadinu.

Cool ako su na Z3c sredili ta leđa.
 
Poslednja izmena:
Nesto su izgleda budzili oko night moda. Znam da je hunder izvlacio 0.8s SS na Z2 sa nekom aplikacijom iz marketa ali sada je to izgleda moguce i sa predefinisanim modom.
Evo 2 primera, navodno oba ''iz ruke'':

8mpix, SS 1s, ISO 250

8mpix, SS 1/2s, ISO 64

Druga fotografija deluje sasvim solidno. Night scene mod je u pitanju.
 
Druga je extra,samo sto za 1/2s iz ruke treba da imas jasna sekaric u imenu ;)
 
The Xperia Z3 Compact is running the latest consumer-ready version of Android (4.4.4 KitKat) beneath Sony's proprietary user interface. Thankfully, it's a fairly light skin that doesn't differ all that much from stock Android, which I prefer to some of the heavier manufacturer customizations (*cough* TouchWiz *cough*). But, that also means there's nothing particularly special about Sony's UI. From my point of view, though, it's intuitive and, well, it just works. Anyone vaguely familiar with Android will be able to dive right in, no tutorial required. That said, there are a few gems baked in here, like the easy-access screen-recording feature we told you about in our recent Xperia Z3 review.

Overall though, just like the design of Sony's hardware, its software hasn't evolved much over the years either. Thus, the UI does feel a little dated in comparison to, say, the most recent iterations of HTC's Sense skin. The icons for Sony's own apps are drawn in the same 3D style they have been for some time, and are perhaps a bit too cartoony given the Z3C's all-business design. It's a minor quibble, though, and shouldn't be enough to drive anyone away from what's otherwise a superb little handset.

Stvarno neverovatan hejt :)

UI koji nije daleko od vanila androida, brzina-fluidnost uporediva sa cistim androidom e jedino sto su im neke ikonice ruzne ali to je najmanji problem, ionako ogroman broj ljudi koristi launchere i stotine, hiljade kolekcija ikonica.

Za L android je svejedno najavljen ''remont'' fabrickog interfejsa, samo da ne odu u heavy bloat smeru. Ili mozda da podjubre UI pa da dobiju + od gsm arene :d
 
Poslednja izmena:
Meni se bas svidja sonijev minimalisticki UI koji radi brzo i fluidno sto kaze HSV kao goli android.
 
daj da vidimo i kakav ce biti taj novi UI za lollipop. samo da ne kiksnu
 
Realno, UI deluje malo nedovrseno i neuskladjeno (npr sense je mnogo uskladjeniji), imaju neke bas ruzne ikonice i po mom misljenju samo to i treba da promene u 5.0 verziji uz naravno neke nove korisne funkcije i sve ostalo sto donosi 5.0. Ali opet launcher i ikonice iz marketa i eto izgleda po izboru uz veoma brz rad, mada ako cemo realno svi danas brzo rade, uglavnom. Smanjila se razlika izmedju Nexusa i ''ostalih'' androida sto je odlicno.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja sam totalno odlepio za ovim telefonom, iskreno ne vidim koji bi mi se vise dopao, nekako mi je od svih u ponudi, najkompletniji !

A sto se UI-a tice, sto rece blue moon minimalisticki i najvise lici na goli android, dok mi samsungov TW ocajan ! Imao sam ponudu jako dobru od drugara za Galaxy S5, prosto da ne mozes da ga odbijes, ali jednostavno ne mogu da prihvatim, koliko god se trudio TW, na stranu sto mi fizicki telefon nije lep !

EDIT :

Pitanje, kad mislite da ce pasti malo cena, bar kod nas na KP ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno