Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Poslednja izmena:
extras+info opet update. Izgleda da ce Denim brzo stvarno...
 
Ma ja od tog Denima ništa ne očekujem za l630 , više čekam gdr2. Denim znači nešto više samo za 930 ,1520...
 
Pree neki dan sam video da se testira nova verzija Office-a za WP, znaci da nas i to ocekuje u GDr2, voleo bih da mogu da zakljucam neki file ili cak ceo pristup Office-u.
Na 1020 ocekujem bar bolje algoritme za kameru i mozda ako bude bar Sekundu brzi shot2shot, neka malo iskoriste 2gb ram memorije...
Pitam se samo kada ce GDr2 , za developere ovog meseca ili sledeceg a za ostale verovatno ce da vuku do proleca, pogotovo za 520, 620 itd...

Ima li neki normalan tekst sta bi se moglo naci u gdr2. nemoguce da se nista ne zna.
 
Nakon update-a Nokia Creative Studio na Lumia Creative Studio, te aplikacije vise nemam u meniju. U Store mi stoji da je instalirana, ali je u listi aplikacija nemam. Ne mogu da je deinstaliram/reinstaliram. Ima li jos neko ovakav problem?
 
Ako moze mala pomoc, tj pojasnjenje oko MS office. Posto svakodnevno update-ujem podatke u excellu (jedna datoteka) preko kompa na one driveu, i citam taj fajl sa telefona, sada mi telefon ne daje opciju updatea, tj ne mogu videti novije unose. Kako mogu ovo da sredim, tj update-ujem podatke u odredjenom dokumentu?
 
Koji program koristite za gmail?
Trenutno koristim metro mail i ok je, ali ne mogu sve mailove da nađem. Npr u konverzaciji od deset mailova fale mi neka dva tri u sred, i jedino mogu da ih pročitam na kompu.
Dajte neki predlog :) hvala
 
Testirao sam zadnjih par dana viber , da vidim da li ima kašnjenja nekih. Poruke su uvek stizale na vreme , instant, čak i kada nije paljen viber ceo dan. Poziv isto , samo je interesantno da zvoni tek posle 2-3 sekundi , čim se propusti poziv, odmah stiže notifikacija. Inače ne koristim mnogo viber i uvek mi stižu poruke , samo sam hteo da proverim da li ima kašnjenja od par minuta ili duže , zato sam testirao sa svojim drugim telefonom i evo za ovih par dana sve poruke su bile instant. Možda se desi neki dan neki problem sa serverom pa zakove i zakasni poruka ali ja do sada nisam to iskusio. Mada ga i ne koristim za neke bitne stvari i glupo je oslanjati se na pouzdanost ove aplikacije za ozbiljne neke stvari.

Video sam da se dosta ljudi buni kako im ne stižu poruke, i stignu tek kad otvore aplikaciju pa sam hteo to da proverim. Jedino da ti ljudi ne drže viber u background .Mada sa druge strane ostaje ta tromost aplikacije, moraće baš dosta da se pegla da to zaliči na ozbiljnu aplikaciju. Još jedna glupost aplikacije je da ne pokazuje da si online ako nisi u app.
 
Poslednja izmena:
Viber je na kompu kao instalirana app preko 100mb, na metrou, tako je i na telefonu / sta su u tim mb ubacili ko ce ih znati, jedno je sigurno par takvih app ugusi tel sa 512 ram, koliko god bio sistem optimizovan, sama app je masivna.





Slazem se sa tobom isto slabo viber koristim ali dobro radi kada zatreba, npr vise skype koristim koji cesto kada nekoga zovem prosto ne zvoni/ druga strana ne prima poziv, takodje tako i ja ne dobijem poziv, e sad sta je tu problem, koristim isti na kompu (metro i desktop novi beta za 8.1) i na wp.


Takodje *****an nacin slanja/primanja slika i ne kompaktibilnost izmedju skype klienta, jedan opsti nered.


Inace Skype kao voice/video servis je,stvarno i dalje no1, samo da porade na tom deljenju slika, kompaktibilnosti izmedju skype app i bice to univerzalna app, pre bih nju koristio samo nego WA i Viber.

Inace koristim te 2 app zato sto drugi ne znaju da Viber nije jedini servis tog tipa.

150f836152d45c02e4973a25e92bb65e.png


Imam dosta app u pozadini i sve na 8.1.1 PfD radi ok.
 
Poslednja izmena:
Deinstaliraj Battery aplikaciju koja samo bez veze troši bateriju..
 
Hebiga, bila su druga vremena, ja sam kupio SyaApp Pusher koji danas više nema nikakvu svrhu..
 
:D navukli nas i pokrali :D
 
kako je glupa poslednja misija Chronology
valjda će brzo izbaciti update
 
Skype update na speedu :D primeti se brze otvaranje app i vracanje u istu :)

Plus mogucnost crtanja i slanja istih :)
Pitam se sad koliko je bolji,Skype na Iphoneu :D konacno WP verzija da dobije pre Androida i IP novi feature ;)
 
Poslednja izmena:
Brže vraćanje zato što sad na back ne izađe iz iste već je ostavi u pozadini :) Zadrži back strelicu pa ćeš videti :)
 
Brže vraćanje zato što sad na back ne izađe iz iste već je ostavi u pozadini :) Zadrži back strelicu pa ćeš videti :)




:p svakako dobar update.

Kad bi radila u pozadini kao Core app onda bi vise baterije trosila.
Na taj fazon je i FB uradjen, e to je bas optimizovana app za 8.1 a njih je malo..
 
Poslednja izmena:
c8619a861703db8b8cacccf2c12c7e32.png
:(

BTW kada ce da srede one stare lockscreen app?
 
Ja je probao , lepo izgleda , ima potencijala , možda da dodaju prečicu za kameru ili tko nešto ali laguje dosta na l630 , možda zbog rama...
 
Ah prebacio na US region, ma ovo je super zamisljeno i svidja mi se ali sto laguje toliko, pa 2GB rama imam...
Obe MS-ove app za Lockscreen laguju, mozda ce ih ubaciti u sistem tako ce se resiti tih usporenja...
I W10 ce izgleda imati Lockscreen aplikacije, dosta stvari portuju sa WP na W10 (Notification centar, Kuranu, Lockscreen app)..

Steta nije bas za svaki dan laguje, kao da je optimizovana za komp a ne mobilni ARM procesor.
 
Očajna je , podseća me na ranije dane kad sam koristio razne lockscreen aplikacije na drugom sistemu i trebalo im je par godina da naprave app koja ne laguje i ne vraća default locskreen .

Stvarno je lepo zamišljena , koristim inače ovaj ms health tracker i lepo bi mi došla . Možda je i oprave nekad , mada ... izgleda onda nije ram, ja mislio mene zeza zbog 512 . Kad ga stave u sistem ono leti , ovako je dosta aplikacija loše optimizovano.

Inače tranzicija i menjanje ovih "widgeta" radi super glatko , jedino ovo kašnjenje zajebava , jedino mi im logike da je to neko agraničenje sistema .
 
Poslednja izmena:
Malo sam je duže testirao i solidna je , samo da povećaju izbor widgeta . Koliko sam utvrdio kad se zaključa telefon i upali posle 30 sekundi nema nikakvog laga. Pokušao sam nekoliko puta da otključam i radi fino . Može se npr pokrenuti štoperica, ekran se ugasi i upališ ga posle nekoliko minuta i štoperica šljaka, dobra stvar. Isto tako i Activity Tracker i Location . Dakle veći lag se javlja jedino kad se odmah zaključa i otključa, što realno retko i radim ...

Ostaviću je zato što koristim sensor core a izgleda ružno kad se izabere onaj default lockscreen sa Health & Fitness .
 
+ da ubace Bing slike, monotono je svaki dan ista slika da bude ;)
 
Nazad
Vrh Dno