Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

U principu, vidi na pc one drive, šta tamo pokazuje... Na samom telefonu uz otvaranje onedrive u fotohrafijama, treba sam da ih izmeni... Dali ti je to jako bitno...?
Ako jeste, preimenuj te foldere i posle opet preimenuj kako su bili, trebao bi izmeniti... Pokušaj... Možda upali...
 
U principu, vidi na pc one drive, šta tamo pokazuje... Na samom telefonu uz otvaranje onedrive u fotohrafijama, treba sam da ih izmeni... Dali ti je to jako bitno...?
Ako jeste, preimenuj te foldere i posle opet preimenuj kako su bili, trebao bi izmeniti... Pokušaj... Možda upali...

bitno mi je da sklonim slike foldera kako da preimenujem, kada stanem i duže držim prst na njima samo mi da: postavi na početni ekran nista vise
 
Poslednja izmena:
Pa preko računara... On line ili iz same aplikacije, skini onedrive za windows phone...
Samo da pitam, koliko koristite nešto zabaudio snimanje... Meni je mini recorder free jedan od najboljih...
 
ne koristim nista za audio snimanje, nažalost.. na racunaru u onedrive uopšte nema tih foldera oni su samo na fonu u delu za na mreži i onda u kartici one drive a tu mi daje samo zakači na početni ekran
 
Ovako nikako, ali... Nisam probao, pošto settings može uninstall na foru da u datumu digneš iznad 2106 godinu...
Možda ti dozvoli i onedrive...
 
Ovako nikako, ali... Nisam probao, pošto settings može uninstall na foru da u datumu digneš iznad 2106 godinu...
Možda ti dozvoli i onedrive...

nece, citam da je to neki bag i nikako da otklone, slike koje obrises ostanu kao slika foldera jedino brisati sve iz tel i vraćanje na fabričko
 
c6aea412bfac5860dc96a904d7f0815a.png
Koja pljacka na ovom Viberu...pa naravno da cu uzeti kredu na Skypeu...
4878dec4fa578125661f773c9f14d857.png
 
Deezer aplikacija mi stalno pusta MIX na telefonu,u cemu je problem.Kod sestre na fonu Deezer pusta normalno pesme
 
Ma neće ništa da rade za wp 8.1 , valjda si provalio do sada :D Što i ima logike, zašto da rade kad win 1o izlazi za par meseci...
 
Ma bzv aplikacija obicna bez obzira...sta standalone app Skype nece postojati na W10?
 
Ljudi da li nekome radi Accuweather aplikacija kada je jezik na telefonu srpski? Ovo pitam posto sam gledao ocene iz Srbije, gotovo svi daju 5 i kazu kako radi odlicno, a meni nije radila uopste? Ne znam sto bi neko stavljao region na srpski a jezik engleski, obicno i jezik i region se stavlja na eng. zbog Cortane...Jel radi nekome uopste kad je jezik srpski?
 
Meni radi odlično, aliii jezik je Engleski sa kompletnim Srpskim regionalnim podešavanjima.
Srpski nikada ne koristim ni na jednom elektronskom uređaju jer me samo zaglupljuje i zbunjuje prevod!
Nisam ti baš pomogao...
 
Meni radi odlično, aliii jezik je Engleski sa kompletnim Srpskim regionalnim podešavanjima.
Srpski nikada ne koristim ni na jednom elektronskom uređaju jer me samo zaglupljuje i zbunjuje prevod!
Nisam ti baš pomogao...

Slazem se.I ja na racunaru imam engleski. Medjutim, na telefonu kad stavim engleski jezik problem je kalendar; na live tile pise recimo cet 4, dok kad otvorim kalendar sve je na engleskom jeziku i fomat je americki, 10:00am i mm.dd.yyyy, to me nervira.Isto, aplikacija sofascore mi prikazuje americki format, iako mi je regional settings na Serbian.

Primetio sam nesto zanimljvo. Kuka se kako windows phone nema dobre aplikacije, ne rade kako treba itd. Onda odem na itunes apps i vidim da i oni isto tako kukaju kako im aplikacije ne rade kako treba, ogroman broj popularnih aplikacija ima ocenu oko 3, gotovo identicna situacija kao kod nas.

Takodje sam primetio da je ukupan broj ocena vrlo slican: recimo gore pomenuti accuweather, na windows phone ima ukupno 115,614 ocena, na iOs 119,953, dok na androidu ima cak 1,249,380 (ovo je sa USA store-a, znam da dosta wp korisnika stavlja region na US, ali isto tako verujem da to rade i iPhone korisnici). To znaci da manjak aplikacije nije problem zbog malog broja korisnika, vec zbog neceg drugog... Isto mi nije jasno sto nasi prave aplikacije za android i iPhone, a ne prave za wp, kada iOS uopste NEMA Srbiju da odaberete (ima Hrvatska, Slovenija, Crna Gora), to je klasicno nepostovanje korisnika...

I za kraj jedna stvar koja me zabrinjava, a to su in-app purchases. Recimo Runtastic Pro za Iphone, platite aplikaciju 5$ i onda morate jos da placate za svaku dodatnu opciju.Da ne pricamo o recimo aviary photo editor...Pa im ni to nije dovoljno nego uvode pretplate za mesec ili godinu dana. Razumem ja da oni treba da zarade i nemam nista protiv toga, ali ovo je previse.
 
WP aplikacije poseduju određene "kalupe" po kojima se rade i to sputava developere za razvoj istih plus nedostupnost bitnih podataka neophodnih za izradu aplikacija.
Uporedi Crkveni kalendar na Android i na WP platformi.
Jooj razlike, jooj drastične :( za jednu tako prostu palikaciju.
 
Ko ti garantuje da ce nesto raditi i kad izadje win 10

Moraju da rade kad su aplikacije univerzalne. Ako ih ne rade onda nema ni aplikacija za pc. To je ista aplikacija koja se drugačija skalira zavisno od uređaja( windows 10 mobile inače kasni bar 2 meseca za pc ) , weather,maps,news,skype,calendar,mail i druge . Ako koristiš win 10 pc , možeš i sam videti
 
Poslednja izmena:
Meni 4 mb od pocetka Juna,stoji joj dozvoljeno da radi u pozadini,proverim mozda jednom dnevno prognozu.
 
Nije to mnogo, meni pre pisalo za mesec dana preko 200mb?!Pokusao sam da iskljucim lock screen, isto...
 
Nazad
Vrh Dno