Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Koju app koristite za nase vesti, video sam N1 i Vecernje novosti.. Koja je bolja po vama?
 
Dobre su i jedna i druga, takođe imaš mondo i b92 pa biraj :)
 
Poslednja izmena:
Potrebna mi je aplikacija koja će prebacivati na wifi mrežu sa boljim signalom i automatski se na nju asocirati. Na Androidu sam koristio Wi-Fly aplikaciju koja je perfektno odrađivala njen posao.
Naime, u stanu imam 2 rutera/ap-a i treba da mi automatski prebaci na ap u čijoj se prostoriji nalazim i vice versa...
Ima li tako nešto za WP platformu?

tnx
 
mislim da nema tako nesto. trebalo bi telefon sam to da uradi ako su vec sacuvane mrrze, da se prebaci na onu sa jacim signalom. medjutim, i ja imam dva rutera u kuci i uvek mi se zakaci na onaj koji je dalje odnosno sa slabijim signalom, onda moram rucno da prebacujem, bas smara...
 
Da li postoji način da u Skype uključim opciju da prima pozive samo od ljudi koji su u imeniku. Kao što postoji opcija na verziji za desktop ili android?
Sinoć me zvali neki ko zna odakle, kad sam im video fotografije... katastrofa :)
 
Poslednja izmena:
Zamolio bi članove koji su me ubeđivali da je here drive bolji od iGO navigacije da mi objasne kako u here drive.mogu da uredim rutu i ubacim međuodredište?
Izrutiram BG-Asprovalta i rutira mi preko Skoplja, a ja hocu Preko Sofije, nema sanse da mu promenim rutu, a kamoli da mu ubacujem medju odredista. Dali postoji neko resenje? Skinuo sam i uputstvo za here drive i nisam nista konkretno nasao.
 
Poslednja izmena:
Ne može, pisali smo naširoko o tome, moraš da praviš zasebne rute.
Inače, ako ćemo bez drame, obe aplikacije identično završavaju posao a koja je bolja, subjektivni je osećaj, nema tu ubeđivanja
 
Here izgleda ne zna da kod komšija ima sranja . Istina , napraviš rutu do Sofije pa posle do Asprovalte .

Jedna je dzabe a druga košta i to dosta. Za besplatnu navigaciju radi odličan posao.
 
Poslednja izmena:
Navigacija je totalno sra*e, kako moze da mi zavrsi posao ako moram da vozim po njenoj ruti? Idem u Grcku i vozim nocu ako pored nacigacije moram da blejim u putokaze onda mi navigacija i ne treba. Igo navigacija je prosta za rukovanje ukucas rutu pregledas je i imas opciju za izbegavanja konkretnog puta tacije mozes da rutiras trase koje ti hoces i da dodas medju odredista za stajanje. To sto je neko iz centra grada dosa sa njom do svoje kuce za to je odlicna inace ne valja onoj stvari. Sta da sam nemac i dosao u BG i hocu na Zlatibor da idem preko Divcibara, a ona rutira preko Ibarske kako onda zavrsava posao. Meni navigacija treba kroz Bugarsku i Grcku po Srbiji mi ne treba, ne mogu da unesem medju odredista tacnije restorane u kojima hocu da se odmorim. Leti ovo djubre od navigacije iz mog telefona iz ovih stopa. Jel ima neka krstena offline navigacija da valja ili da jurim android uredjaj kad krenem na put?
 
Išao sam u Bugarsku na more i odradila mi je dobar posao . Ne razumem šta ti je problem . Pitao si i rečeno ti je da moraš duplu rutu da napraviš.

Nisu mi jasni pojedini ljudi stvarno, kupi igo i uživaj ako ti ne radi ova navigacija.
 
Pa ako nisi procitao gde mi je problem u predhodnom postu glupo je da pisem ponovo. Izrutiraj mi BG-Zlatibor preko Divcibara i dodaj na UB-u omiljeni restoran u kojem hoces da se odmoris. Gde ima da se kupi iGO nisam je nasao na prodavnici?
Imam navigacioni uredjaj od 5" i u njemu iGO Primo ali sam ga poklonio drugu pa mi sad truba da trazim, skupljao prasinu na polici godinama jer sam uvek koristio telefon.
 
Igo na androidu nikad nisam platio ,a imam je ,tako da ne znaci da mora da je plati ,postoje i torrenti :p .
 
Jel ima neko preporuku za neku drugu navigaciju koja radi off line sa prodavnice na kojoj moze da se menja ruta i dodaju medju odredista? Moze i koja se placa da je pouzadana.
 
Nisam siguran da li ima to sto trazis, ali su mnogi hvalili Sygic. Proguglaj
 
probaj sa copilot...

U svakom slucaju, ako ne nadjes to sto hoces, sa here mozes da napravis 2-3 i vise ruta i onda ih pali kako dolazis na odredista...
 
Jeste, to je jako glupo što ne možeš da naštimaš na Here navigaciji kud da ide, već moraš da pratiš njenu rutu. Npr. ja ako hoću da idem iz BL za BG preko Modriče i Brčkog, a ona hoće da idem preko Tuzle nema šanse da je natjeram da ide kud ja hoću, jedino da stavim rutu do Brčkog, pa u Brčkom novu rutu prema BG. Možda najjednostavnija varijanta je da se napravi ruta na here.com ili na Here aplikaciji na Windows 8.1 (obe varijante podržavaju međuodredišta) i ta ruta se sačuva na svom nalogu pa je onda učitaš na telefon, na neki način olakšava posao, ali je opet glupo kad se voziš i kad nemaš pri ruci komp i hoćeš da napraviš neku rutu "u letu", vraćamo se na problem s početka! :( Ta opcija je bila na Ovi/Nokia mapama na N8, nije mi baš jasno zašto su to izbacili, kad je to jedna od esencijalnih opcija koja jedna ozbiljna navigacija treba da ima.
 
Probaj alternattivna rešenja, recimo...
Napravi "dva" puta, BG>>ST, pa stavi prvo BG>>ZG, pa dalje...
Šalu na stranu, mislim da je moguće preko PC here drive+ pokušaj, napravi rutu na računaru, pa sinhronizuj sa telefonam... Mislim da je moguće...
Ili... Probaj rutu napraviti u mapama (here), pa onda upali nav... Probaću danas naći rešenje kad budem kući...
 
E sada, ljudi su malodusni (generalno). Em imamo dzaba navigaciju (i to odlicnu) em je sada tesko praviti rutu (po zelji) na kompu pa je sync sa mobilnim...



Negooo, postoji li aplikacija za increasing ring?
 
Mislim da vise,necemo videti dalji napredak Here aplikacija za WP, posto se na W10 ocekuje all in one resenje, univerzalna app.
 
Kad odete na here sajt, videcete da nude samo Android i IOS aplikaciju, toliko o tome...
 
Možda zato što je preinstalirana na WP kao sistemska aplikacija, ako ćemo o tome...
 
Ne nije zbog toga, MS je dobio licencu da koristi njihove mape a samu aplikaciju Nokia nece raditi za Win, poslednji update sto je bio pre mesec ili dva je zbog novog nacina na kojim se logujes na Here, odbacen je Nokia account..






Sada sve zavisi od MS-a kakvu ce nam servirati app za navigaciju.






Dobra ce volja biti ako Nokia i dalje razvija Here za WP, ali tesko.











@nuk sistemske aplikacije su Music,Videos,Games,Maps,Internet Explorer... a ovo sve ostalo je 3rd party, a drugo je to sto dolazi kao preinstalirana i sto je OEM stavio na svojim modelima :) lako moze da bude obrisana..
 
Poslednja izmena:
U win 10 je već zamenjena univerzalnom , uzeli su licencu za mape i neke druge stvari koje nemaju u bing mapama i biće sistemska aplikacija . A i Here je pred prodajom uskorom .

Ima u win 10 feedback , Add multiple stops in maps. Allow the ability to drag routes ... pa glasajte. Izgleda to ne zanima toliko ljude ima slabo "me to" . U Bing mapama već postoji online , tako da lagano mogu dodati.
 
Poslednja izmena:
Mogao bi i MS da ih kupi i tako ojaca svoje Bing mape, mada ko zna mozda je za njih to veliki zalogaj, dosta je sto se sada fokusiraju na Win10.
 
Mogao bi i MS da ih kupi i tako ojaca svoje Bing mape, mada ko zna mozda je za njih to veliki zalogaj, dosta je sto se sada fokusiraju na Win10.

Nokia je kao po običaju precenila sebe . Kupila je pre par godina Navteq za $ 8 Billion a sada se pominje prodaja za 4,5 za Here . Imaju samo gubitke i ovde . Ko zna koliko je to isplativo . Možda se Ms-u višeisplati da licencira samo mape na duži period. I što kažeš oni su trenutno okrenuti drugim stvarima.
 
Nazad
Vrh Dno