Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Da vidis, dosta je bolje kad ga ne gasim, probacu koliko utice na rad telefona, zreo je za factory reset, cesto ni nece da mi otvori neke aplikacije.
Najvise sto me na tt-u nervira je sto iskulira nekad neke participated teme, pa se pojave tek kad refreshujem..
 
Da vidis, dosta je bolje kad ga ne gasim, probacu koliko utice na rad telefona, zreo je za factory reset, cesto ni nece da mi otvori neke aplikacije.
Najvise sto me na tt-u nervira je sto iskulira nekad neke participated teme, pa se pojave tek kad refreshujem..

Istina , dešava se . Vreme je da menjaš telefon :) Valjda se sete pa zbudze kvalitetnu univerzalnu aplikaciju za tt , pregledan je i na pc-u .

Meni je navika da gasim većinu aplikacija ali ove koje koristim najviše kao tt ne .

Koristite možda Converge , pisao sam par puta o njoj. Prelepa aplikacija za čitanje vesti iz nekoliko izvora . Autor bi trebao da doda još par njih . Inače je jedna od najlepših i najboljih po meni.
 
Poslednja izmena:
Kod mene super radi tt. Na androidu je previse slikovit, meni je bitan sadrzaj a ne slike foruma i tema. Vidite na tt temi da se svi zale da je tt za android katastrofa i skoro svi kotiste neke ranije verzije...
 
Kod mene super radi tt. Na androidu je previse slikovit, meni je bitan sadrzaj a ne slike foruma i tema. Vidite na tt temi da se svi zale da je tt za android katastrofa i skoro svi kotiste neke ranije verzije...

Ljudi se zale na dizajn, koji vise uopste ne lici na android aplikaciju.
 
Dobra ova converge aplikacija...Meni za citanje stranih vesti najbolja Cortana - recimo hocete vesti vezane za Windows phone i Android,idete u interests i dodate sta vas zanima,npr Windows phone,i ona vam daje vesti iz raznih izvora vezanih za izabran pojam.Radi mnogo brze od flipboard i manje trosi Mb.Samo sto se meni ne svidja da stavljam jezik telefona na English,pa ne mogu da koristim cortanu
 
Kako bese za tubecast da sve otvara preko njega? Ne mogu da ubodem stranicu :d
 
Ne znam dali imas neki android uredjaj pored WP telefona. Ja koristim Lumiu 1520 i imam tablet Asus Nexus 7 2013 koji je na lollipopu. U kuci ih koristim uporedno sta mi prvo padne pod ruku dok napolje nosim samo telefon. Na telefonu mi je verzija TT 2.0.1.48 skinuta sa prodavnice ne znam dali postoji jos neka verzija, do pre 17 dana sam koristio i android telefon Lumiu sam kupio 30.03. i vidi se debela razlika u samom radu TT aplikacije. Da je problem do Uploadu slika sa serverom zezao bi i na android verziji jer verovatno koriste isti server. Ako sutra budem zaludan stavicu telefon pored tableta i snimati kamerom da vidite koja je razlika u TT aplikaciji izmedju android i WP verzije, nije mala ogromna je. Onaj ko koristi samo WP TT i navikao na nju verovatno mu je OK ko ih koristi uporedno i jednu i drugu vidi se ogromna razlika, pogtovo sto je WP TT osakacen maksimalno.


Isti slucaj. Imam lumiu 520 i asus fonepad 7. Lumiu koristim gotovo kao glupi telefon. Nosim je svuda, jer je mala, ne baguje (mada je spora poprilicno). Korisim je za pozive i poruke mahom. Sve ostalo radim na asusu. Aplikacije ne mogu ni da prismrde aplikacijama na androidu. To nece da prizna samo onaj ko tera kontru. Nekad je bio problem sa brojem aplikacija za win, sad je broj i vise nego dovoljan, ali kvalitet aplikacija je ocajan (cast izuzecima). Pa same ms aplikacije su mnogo bolje odradjene i mnogo bolje rade na androidu i ios nego na win. Sta reci. Cemu sve to vodi i kako ce da se zavrsi po wp ne znam. Ja se nadam da ce se popraviti situacija sa win10. Ja sam nasao kombinaciju za sada, win telefon za nosenje i osnovne stvari i neki android tablet za sve stalo. Mislim da sam dosta trolovao, a?
 
Jesi :p Sve je uglavnom tacno, ali winphone nikako nije "dumb" tel. Unofficial aplikacije su dosta bolje od zvanicnih, to je nesto sto sam ja naucio na win-u. Pogotovo one popularnije.. Kvalitet nije ocajan, malo je developera koji se stvarno trude da naprave nesto kvalitetno
 
@Sharance
Meni se čini (imam 1520), da ti treba ili da reinstaliraš TT ili da resetuješ telefon, (hard reset), bekapuj pre toga pa sve lepo izgazi. Meni TT radi besprekorno, zato kažem, nije to "moj pojam o dobrom radu" nego stvarno radi lepo. Znači ne može to tako, isti nam je fon a kod tebe tako loše radi, poslušaj me.
 
Resetovao sam sinoc telefon ali bespotrebno. Generalno TT mi radi krastavac nije kao na tabletu ali radi. Sinoc sam poslap PP Dzoniju_m sa Garaze i on decko isto kaze da mu sporo ucitava Garaza forum isto ima 1520. Na telefon nemam nikakve zamerke radi odlicno cak sta vise sam i prezadovoljan sa njim jedino sto me nervira je TT. Nisam radio nikakav bekap vratio telefon kao sto je bio znaci cista instalacija i opet mi garazu ucitava 20sek, kad ucita radi normalno, ali svako prvo ucitavanje traje po 20 sek. samo autoforumi dok na primer benshmark ucita relativno brzo tipa 2-3 sekunde. Na tabletu mi ucitava odmah nebino koji je forum u pitanju, krastavac mozda je to ovde normalno necu vise da se opterecujem sa TT radi nije da neradi ali sam verovatno navikao na tablet pa sam ocekivao da i ovde radi isto :)
 
Pa to je onda do foruma, ne do aplikacije.Ja imam bench,serbianforum,mobilnisvet i windows central i svi se brzo ucitavaju, ne znam sto taj forum zeza...
 
Napisao sam da mi taj isti forum na android TT otvara u sekundi ovde mu treba 20 sek. Ne čitate. No nebitna stvar
 
Pa bas zato.Najbolje da posaljes mail ovima iz tt da vide gde je problem,pa ga mozda i srede.
 
S@rance, do foruma je, nisi jedini sa tim problemu a i pisali smo tamo od tome. Meni inicijalno pokretanje tog foruma traje podjednako dugo i na androidu i na WP.
Ovo sa uploadom je druga stvar...
 
Ne znam, meni i upload slika lepo radi...neki forumi konstantno imaju problem sa hostingom koji nikako da reše ali mi TT radi...sad da li na Androidu lepše izgleda ili je funkcionalniji, verovatno ali bože moj...
 
S@rance, do foruma je, nisi jedini sa tim problemu a i pisali smo tamo od tome. Meni inicijalno pokretanje tog foruma traje podjednako dugo i na androidu i na WP.
Kod mene je kontra situacija na WP sporo ucitava dok na androidu ucitava odmah evo bas sam sad ugasio skroz tablet upalio ga i otvorio garazu. Garazu sam naveo samo kao primer jer smo sa istog foruma i zbog nje i koristim tapatalk, sporo ucitava npr i fiat lancia forum na WP dok ostale forume ucitava ok. Vizuelno mi ne smeta mada mogli su malo lepse da ga odrade ali bitnija mi je funkcionalnost, da je bas do foruma zezao bi me i na tabletu.

YT mi okrenuo snimak ali nadam se da se vidi
Generalno IE mu na primer radio odlicno u sustini sve skoro MS aplikacije rade fenomenalno jedino mane imaju ove socijalne aplikacije :D Na primer TT bi trebao da radi brze, Facebook OK, viber na primer ne mogu da dodam kontakte u favorite i kada ga upalim i ostavim ga da radi u pozadini zakljucam telefon, uzmem zenin telefon nadjem sebe i pise da nisam na mrezi a radi u pozadini posaljem poruku sa zeninog telefona iako pise da nisam na mrezi poruka mi odmah stigne, na viberu sam drugima online samo kada je telefon otkljucan i viber otvoren, nebitno sto sam mu podesio da radi u pozadini u podesavanjima i sto je stvarno u pozadini. Skajp radi odlicno, Instagram iako je beta radi mi odlicno, sport tracker radi odlicno. Generalno jedina mi je mana TT, zuta stampa katastrofa aplikacije. U sustini pored MS aplikacija koje sam dobio uz telefon TT mi je obavezna aplikacija i bas nisam zadovoljan jer nju najvise koristim, Parking.srb isto mi je obavezan i on radi odlicno, zuta stampa pinovao sam ih preko IE i strpao u jedan folder tako da sam i tu generalno zadovoljan, Sport tracker mi radi odlicno, ostale aplikacije me bas i ne interesuju jer uglavnom koristim ovo sto sam nabrojao. Viberu sam isto nasao manu ali njega bas retko koristim samo kada nekome hocu da posaljem sliku tako da mu i ne pridajem mnogo znacaja, Fejs me tek ne interesuje, ali radi solidno, i bitna mi je jos Here navigacija koja isto radi odlicno. Mozda sam ja picajzla sto se tice ovog TT na WP ali me bas nervira :d
 
Na stranu tt , na ovom snimku predugo traje paljenja androida, lumia se duplo brže pali. Taman bi ti i očitao i garaža forum dok se nexus ne upali , šala mala :D

Ma znamo svi da nije tt najbolji na wp ali većina je zadovoljna, kažem pouzdan je dosta. Taj specijalno forum izgleda zeza, stvarno im pošalji email da ga srede ovi iz tt-a.

Viber tako pokazuje na wp , mislim da je neko rekao da je i na ios-u isto tako. Na androidu je suprotno, pokazuje da si uvek online. Po meni nije ni to najbolje rešenja . Ako si ranije koristio viber na androidu bilo je još gore. Instaliraš app i obrišeš je i ono i dalje pokazuje da si online i da koristiš viber.

Nisi picajzla , prosto koristiš uporedo android i vidiš da bolje radi. Viber i tt stvarno sporo rade, mora to mnogo bolje, Viber se malo ubrzao , krivi su lenji developeri koji nisu zainteresovani previše za wp.
 
Poslednja izmena:
Mozda sam ja picajzla sto se tice ovog TT na WP ali me bas nervira :d

Sto picajzla, ovo otvara iste sekunde na Androidu.. Vise me i nerviraju izgovori, "lenji developeri", "trziste tako diktira"... sto bi to mene na kraju trebalo da zanima.
 
Pa zar nisu lenji? Kad je bio update za tt? Ne znam zasto uvek komplikujete situaciju ,uvek ista prica. Meni da se nesto ne svidja ne bih koristio. Sta imamo mi od ove price,nista od nas ne zavisi. Ako vas toliko nesto nervira predjete na drugi sistem ili pisete developeru da ispravi problem. Treceg resenja nema. To su cinjenice.
 
Sve su to izgovori kako je WP losa platforma, kako nema korisnika, mali market share... Setite se kada su bile Java aplikacije popularne.. Za svaki model telefona je bilo potrebno uskladiti resurse aplikacije sa modelom i nije to bio lak posao, pre sam se igrao sa Javom, a sada sada je 10x bolje stanje i prosto nece dwveloperi da rade za WP jednostavno je tako, traze pare samo pare a ko je lud da npr jednom Twitteru ili Viberu da jos dodatno pare da kakl bi napravio aplikaciju za njihov proizvod ?! Ej pa nema logike.





Zato i postoje majstori poput Rudy Huyn-a (Wikipedia,6tag,9gag) ...sjajne 3rd party aplikacije a ima i drugih Careva, tako da nam ni YouTube od Googla nije preko potreban.

A kome TT lose radi upravo je izasao update pa mozda je bolje , meni je manje vise isto, radi ok.
 
Poslednja izmena:
Evo tt munjevito reagovao :) Lepo kazu ako imate neki problem kontaktirajte ih .
 
Kod mene je kontra situacija na WP sporo ucitava dok na androidu ucitava odmah evo bas sam sad ugasio skroz tablet upalio ga i otvorio garazu. Garazu sam naveo samo kao primer jer smo sa istog foruma i zbog nje i koristim tapatalk, sporo ucitava npr i fiat lancia forum na WP dok ostale forume ucitava ok. Vizuelno mi ne smeta mada mogli su malo lepse da ga odrade ali bitnija mi je funkcionalnost, da je bas do foruma zezao bi me i na tabletu.



YT mi okrenuo snimak ali nadam se da se vidi

Generalno IE mu na primer radio odlicno u sustini sve skoro MS aplikacije rade fenomenalno jedino mane imaju ove socijalne aplikacije :D Na primer TT bi trebao da radi brze, Facebook OK, viber na primer ne mogu da dodam kontakte u favorite i kada ga upalim i ostavim ga da radi u pozadini zakljucam telefon, uzmem zenin telefon nadjem sebe i pise da nisam na mrezi a radi u pozadini posaljem poruku sa zeninog telefona iako pise da nisam na mrezi poruka mi odmah stigne, na viberu sam drugima online samo kada je telefon otkljucan i viber otvoren, nebitno sto sam mu podesio da radi u pozadini u podesavanjima i sto je stvarno u pozadini. Skajp radi odlicno, Instagram iako je beta radi mi odlicno, sport tracker radi odlicno. Generalno jedina mi je mana TT, zuta stampa katastrofa aplikacije. U sustini pored MS aplikacija koje sam dobio uz telefon TT mi je obavezna aplikacija i bas nisam zadovoljan jer nju najvise koristim, Parking.srb isto mi je obavezan i on radi odlicno, zuta stampa pinovao sam ih preko IE i strpao u jedan folder tako da sam i tu generalno zadovoljan, Sport tracker mi radi odlicno, ostale aplikacije me bas i ne interesuju jer uglavnom koristim ovo sto sam nabrojao. Viberu sam isto nasao manu ali njega bas retko koristim samo kada nekome hocu da posaljem sliku tako da mu i ne pridajem mnogo znacaja, Fejs me tek ne interesuje, ali radi solidno, i bitna mi je jos Here navigacija koja isto radi odlicno. Mozda sam ja picajzla sto se tice ovog TT na WP ali me bas nervira :d



Brate ti napade tapatalk, oni odmah pustise update, ajde sad malo potkaci tunein radio,instagram,operu da i oni krenu sa azuriranjima;)...
 
Nisam ih napadao samo sam iznosio realne cinjenice :d dok budu komentari tipa "Meni radi extra", a svi znamo da ne radi extra nego se pravdaju svoji telefoni da slucajno nemaju ni jednu zamerku ili manu, nikada nista nece ni srediti. Sto bi nesto sredjivali i abdejtovali ako radi extra, ovo im je jedan + od mene uradjen je bar jedan pomak iako radi isto kao sto je i radio :D mada sam im slao vise puta report da im je aplikacija ****** i da uzasno lose radi.
 
Nisam ih napadao samo sam iznosio realne cinjenice :d dok budu komentari tipa "Meni radi extra", a svi znamo da ne radi extra nego se pravdaju svoji telefoni da slucajno nemaju ni jednu zamerku ili manu, nikada nista nece ni srediti. Sto bi nesto sredjivali i abdejtovali ako radi extra, ovo im je jedan + od mene uradjen je bar jedan pomak iako radi isto kao sto je i radio :D mada sam im slao vise puta report da im je aplikacija ****** i da uzasno lose radi.





Ne muti bistru vodu, ne delimo svi iste probleme ;) uvek ce biti bagovi i protiv mere bug fixovi ;) kako na WP tako i na drugim sistemima.



A evo primera kako neki ne podnose WP, tj ignorisu ga iako je sistem zastupljen, Rudy je car.

http://www.windowscentral.com/snapchats-lawyers-send-threatening-letter-6discover
http://www.windowsphone.com/s?appid=9e9e4910-d515-44c4-aa63-2332237b6c69
 
Poslednja izmena:
Nisam ih napadao samo sam iznosio realne cinjenice :d dok budu komentari tipa "Meni radi extra", a svi znamo da ne radi extra nego se pravdaju svoji telefoni da slucajno nemaju ni jednu zamerku ili manu, nikada nista nece ni srediti. Sto bi nesto sredjivali i abdejtovali ako radi extra, ovo im je jedan + od mene uradjen je bar jedan pomak iako radi isto kao sto je i radio :D mada sam im slao vise puta report da im je aplikacija ****** i da uzasno lose radi.


Svi znamo da ne radi extra.....,daj molim te .....meni RADI extra , zadovoljan sam
 
Nazad
Vrh Dno