Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Da imas veci tj brzi upload sve bi bilo bolje ;)

Generalno uopste nisam zahtevan korisnik listam net i jedino sto koristim Tapatalk za citanje foruma na telefonu, ostale aplikacije me uopste ne zanimaju, ali se vidi da je tapatalk bas jadna u odnosu na android verziju, nece je napraviti kao na androidu verovatno nikada, generalno sve su im aplikacije katastrofa. Ko nesto trazi vise od telefona WP definitivno njega. Deinstalirao sam Tapatalk pa ga instalirao ponovo i jedva nekako uplodovao sliku.
 
Ne znam , ja tt koristim po ceo dan i nemam nikakve zamerke , notifikacije su jedino zezale i to sam isključio. Ovako radi normalno. Upload slika radi super. Kačio sam kad je izašao win 10 po 8 slika u postu i radilo normalno. Okačio sam jedno dvadesetak slika u kratkom intervalu .
 
Kazite mi nesto vezano za TT. I mene su zezale notifikacije iako sam iskljucio u opcijama. Da li i dalje ima tih problema. Stalno su mi iskakala upozorenja da je Pera postavio novu temu i sl. a mene tako zabole za to :). Izbrisao sam ga tada. Da li se situacija popravila ?
 
Kazite mi nesto vezano za TT. I mene su zezale notifikacije iako sam iskljucio u opcijama. Da li i dalje ima tih problema. Stalno su mi iskakala upozorenja da je Pera postavio novu temu i sl. a mene tako zabole za to :). Izbrisao sam ga tada. Da li se situacija popravila ?

Mislim da se popravilo . Sada su mi isključene posle vraćanja sa win 10 . Inače u prethodnom periodu mi je radilo ok . .

Evo sada ih stavim za stalno, baš da vidimo. Udarite jedan "citat" :D da testiramo .
 
Poslednja izmena:
Hahaha imao sam tih muka i sada pre jedno par dana samo od sebe je prestalo da divlja, sada lepo radi push dojava. Nije direktno to problem aplikacije, neko do njihovih servera / organizacije...

179a81f12ffdb5fefb3032dd3c01c2ff.png
Ovo su mi za Bench push podesavanja i sve lepo sljaka. Valja ponekad barem jednom mesecno i cache da se brise..



Sarance potpuno te razumem, ali upload slika zavisi najvise do brzine tvog neta tj uploada, nisam siguran koji TT koristi host za slike uglavnom nebi trebalo da Android to radi nesto brze od WP nema tu sta da drlja krlja, sem ako mozda ne furas neku beta verziju TT :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da se popravilo . Sada su mi isključene posle vraćanja sa win 10 . Inače u prethodnom periodu mi je radilo ok . .

Evo sada ih stavim za stalno, baš da vidimo. Udarite jedan "citat" :D da testiramo .


WP 10 je u stvari W10 mobile zar ne? Radi li ti push :D
 
Fino, cak i na kompu Toast se pojavi doduse malo brze nego na fonu :D
 
Sarance potpuno te razumem, ali upload slika zavisi najvise do brzine tvog neta tj uploada, nisam siguran koji TT koristi host za slike uglavnom nebi trebalo da Android to radi nesto brze od WP nema tu sta da drlja krlja, sem ako mozda ne furas neku beta verziju TT :D
Ne znam dali imas neki android uredjaj pored WP telefona. Ja koristim Lumiu 1520 i imam tablet Asus Nexus 7 2013 koji je na lollipopu. U kuci ih koristim uporedno sta mi prvo padne pod ruku dok napolje nosim samo telefon. Na telefonu mi je verzija TT 2.0.1.48 skinuta sa prodavnice ne znam dali postoji jos neka verzija, do pre 17 dana sam koristio i android telefon Lumiu sam kupio 30.03. i vidi se debela razlika u samom radu TT aplikacije. Da je problem do Uploadu slika sa serverom zezao bi i na android verziji jer verovatno koriste isti server. Ako sutra budem zaludan stavicu telefon pored tableta i snimati kamerom da vidite koja je razlika u TT aplikaciji izmedju android i WP verzije, nije mala ogromna je. Onaj ko koristi samo WP TT i navikao na nju verovatno mu je OK ko ih koristi uporedno i jednu i drugu vidi se ogromna razlika, pogtovo sto je WP TT osakacen maksimalno.
 
Batalio sam droid odavno posto sam bacao pare za skupe uredjaje sa slabom podrskom, a bilo ju jos razloga. Svakako ako ima razlike to je do Developera..
App trece strane su zakon na WP, cak su bolje od maticnih, primer mnogih YT app koje rade perfektno, 6tag (instagram) koji kida ..
 
Odradio sam jedan uporedan test Tapatalk android vs WP.

Dva uredjaja sa slicnim hardverom oba dva uredjaja imaju FHD rezoluciju, Tablet Asus Nexus 7 2013(android lolipop) i Nokia Lumia 1520 WP 8.1. Ono sto je odmah uocljivo na Nokiji iako je FHD ekran aplikacija izgleda kao da je instalirana na digitronu, i njegova brzina ucitavanja. Net mi je telekom adsl Net 10 10/1 Mb/s sto je za moje potrebe odlicno. Oba uredjaja zakacena na istu kucnu wi-fi mrezu. Na snimku se jasno vidi koliko tapatalk izuzetno lose radi na WP. Nekada ucita relativno brzo forum dok sledeceg trenutka treba mu minut da ga ponovo ucita, dok na androidu radi perfektno. Imam zamerke i na ostale palikacije tipa viber i facebook ali to me ne pridajem znacaja jer one mogu i da ne rade sto se mene licno tice, ali Tapatakl je jedna jedina aplikacija koju koristim i bas radi ocajno.
Koliko sam stvaro zadovoljan sa telefonom toliko sam razocaran u njihove aplikacije. Generalno sve aplikacije tipa tapatalka, vibera, skajpa ... dosta sporije se ucitavaju u odnosu na android verzije. Idem sad da se vozim sa bajsem i koristicu Sport tracker aplikaciju ako i ona bude zezala kao tabatalk onda je**s telefon :D
 
Poslednja izmena:
Da li ti je tt radio u pozadini na nexusu ?


Naravno da radi sporije kad android do sada imao jedno 1000 apdejta da ispegla stanje. Nije ni na androidu odmah tt bio dobar, koristio sam ga.

Koji ovo forum otvaraš, ovaj posle benca nešto nije u redu . Svi forumi se uvek isto očitavaju ,imam lumiu 630 i uopšte nema ovoliko čekanja .Nije munja ali radi korektno.

Evo sada sam uporedio sa tvojim snimkom i lumia 630 otvara istom brzinom bencmark kao na tvom klipu . Dosta čudno , lumia 1520 je zver u odnosu na moj telefon.
 
Poslednja izmena:
Odradio sam jedan uporedan test Tapatalk android vs WP.

Dva uredjaja sa slicnim hardverom oba dva uredjaja imaju FHD rezoluciju, Tablet Asus Nexus 7 2013(android lolipop) i Nokia Lumia 1520 WP 8.1. Ono sto je odmah uocljivo na Nokiji iako je FHD ekran aplikacija izgleda kao da je instalirana na digitronu, i njegova brzina ucitavanja. Net mi je telekom adsl Net 10 10/1 Mb/s sto je za moje potrebe odlicno. Oba uredjaja zakacena na istu kucnu wi-fi mrezu. Na snimku se jasno vidi koliko tapatalk izuzetno lose radi na WP. Nekada ucita relativno brzo forum dok sledeceg trenutka treba mu minut da ga ponovo ucita, dok na androidu radi perfektno. Imam zamerke i na ostale palikacije tipa viber i facebook ali to me ne pridajem znacaja jer one mogu i da ne rade sto se mene licno tice, ali Tapatakl je jedna jedina aplikacija koju koristim i bas radi ocajno.
Koliko sam stvaro zadovoljan sa telefonom toliko sam razocaran u njihove aplikacije. Generalno sve aplikacije tipa tapatalka, vibera, skajpa ... dosta sporije se ucitavaju u odnosu na android verzije. Idem sad da se vozim sa bajsem i koristicu Sport tracker aplikaciju ako i ona bude zezala kao tabatalk onda je**s telefon :D






Au da nisi mozda disable-ova neko jezgro na toj lumiji? Da nema tlb bug poput phenoma prve generacije? :D sala mala ;)



Ocajan ti je taj tt na toj lumiji, toliko sporo nikada na 1020 nije bil, a tek na 1520 tako nebi trebao lose da radi..


Snimicu ja uvece koliko je dobra 1020 sa TT aplikacijom, iako nije fer porediti Android app sa WP app, kao sto rece covek bolju podrsku droid ima, ali ovo je blagi uzas na toj 1520.

Jedan savet sledeci x kada radis test, radi ga na internom signalu uredjaja (mobile data) a ne ovako ko zna koliko ti je telefona i tableta/kompova na mrezi ruteru/ tako da pri konekciji i preuzimanju/slanju podataka neki uredjaj ima veci priotitet...
 
Poslednja izmena:
Nemoj da koristis sport tracker,jer ta aplikacija nije azurirana dugo i ne radi dobro.Koristi recimo Adidas micoach pa onda uporedjuj.
Meni tt radi dobro cak i na 2g mrezi, nemam zamerke...
 
Koje vi verzije tapatalka koristite kada vam dobro radi? Na prodavnici postoji jedna jedina verzija. Dajte da i ja namestim. Meni je ovo katastrofalno. Telefon radi fenomenalno aplikacije tipa tt su im katastrofa. Drugi forum sa videa je jedan autoforum koji bas pratim na tabletu sve radi fenomenalno na WP mu treba vremena i vremena nebitno na kojoj mrezi se nalazim.
 
Meni iskreno radi super,mada nemam Android da uporedim,mozda ta app radi jos brze, ali i ova radi dobro.Kad kliknem pojavi se logo,odmah krene i loading i onda ucita forume(imam 4).Isto i na dalje sve ucitava i radi super, i to na 2g mrezi, jos sam istrosio sve smartove sad imam onaj ultra spori protok.Aplikacija mi je instalirana na telefonu, slobodna memorija na telefonu je malo vise od 600mb, telefon je lumia 520...
 
Koji browser koristite na WP 8.1?
Meni je super onaj "stock", ali me čude neke nelogičnosti.

Recimo na forumu "sekira" ne mogu da vidim Youtube linkove, a na isti način su embedovani kao ovde, ES, EUC... i gde god visim...

Pored toga, na sajtu http://www.microsoftvirtualacademy.com/ kada sa računara kliknem da pregledam neki video, mogu da izaberem "CC" da vidim titlove, ili da izaberem kvalitet videa.
Kod ovog WP browsera me samo pita da li hoću da pustim snimak ili da snimim negde.
Ako izaberem da snimim "negde" pojma nemam gde mi je snimio taj video...

I ajd još pitanje, koji je najbolji Video plejer, koji podržava i titlove...?
 
Moli player pa ccplayer pa vlc ,mada je vlc jos beta i ne radi na svim telefonima dobro. O video playerima toliko...
 
TT meni na 1520 radi extra....



Verovatno su nam različiti kriterijumi pa zato nekome radi ekstra nekome ne.

Daleko je ovo od ekstra meni lično, meni benchmark forum i na primer svet kompjutera otvara solidno, dva autoforuma treba mu 20 sek. da udje na forum, posle radi normalno. Otvaranje slika prekoTT blagi užas slike ni prići kakve su kada se otvore preko android TT. Tapatalk je upotrebljiv ali ni blizu ekstra.
Probao sam danas Sport Tracker i radi odlično skoro isto kao i na android verziji.
 
Poslednja izmena:
"skoro isto"?
Koja je razlika pa nije "isto"?


edit: je l' ima neka besplatna, probna verzija tog Moly plejera?
 
Poslednja izmena:
... je l' ima neka besplatna, probna verzija tog Moly plejera?

Ima al Moli player je primer gde se premium verziju baš isplati uzeti , probna je krš (po meni...,da imam mogućnost plaćanja karticom Moli bi pao prvi...)
 
Nije mi problem platiti ali bih voleo da vidim pre toga...
 
Pa skini trial , koliko znam funkcionalan je u potpunosti do isteka...u prethodnom postu sam pogrešio , kad istekne trial onda je krš...
 
Poslednja izmena:
Koje vi verzije tapatalka koristite kada vam dobro radi? Na prodavnici postoji jedna jedina verzija. Dajte da i ja namestim. Meni je ovo katastrofalno. Telefon radi fenomenalno aplikacije tipa tt su im katastrofa. Drugi forum sa videa je jedan autoforum koji bas pratim na tabletu sve radi fenomenalno na WP mu treba vremena i vremena nebitno na kojoj mrezi se nalazim.


Ma gde dobro radi. Ja drzim precice za participated od dva foruma. Za Bench treba u najboljem slucaju jedno 7, 8 sekundi, pa i do 12, 13 nekad.
Za drugi strani forum, izmedju 10 pa nekad i do 30 sekundi.
Probao sam i na 925, mozda je malo bolje ali ne drasticno.
 
Ma gde dobro radi. Ja drzim precice za participated od dva foruma. Za Bench treba u najboljem slucaju jedno 7, 8 sekundi, pa i do 12, 13 nekad.
Za drugi strani forum, izmedju 10 pa nekad i do 30 sekundi.
Probao sam i na 925, mozda je malo bolje ali ne drasticno.

Ovo sada sam probao 4,5 s , što je ok . I uvek isto traje , ne znam odakle vam to da učitava ponekad 30 s .

Da je loša jeste ali baš da toliko treba nije tačno. Bitno je da je stabilna i da ne baguje svaki čas, što je kod mene lično slučaj . To mi je najbitnije. Ako nešto koristim to je tt .

Mada ne koristim prečice , zato što posećujem 9,10 foruma pa mi ne smeta da direktno ulazim u aplikaciju.

Treba mi 5 s da uđe u app i očita forume, imam ih 10. Kasnije mu treba 3 s da uđe u npr benc .To nie brzo ali nije ni neka katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Meni su ranije sa tapatalka stizala obavestenja sa tema koje nisam uopste imao u subscription,medjutim sad je to,sredjeno.
 
Nazad
Vrh Dno