Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

tolero

Slavan
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruke
3,325
Poena
260
Dakle da počnemo
:)

Ovde možete pisati o preporukama za aplikacije , slobodno komentarišite .

Kako sam nov , nisam baš istražio mnogo. Evo da prekopiram sa druge teme http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/converge/b658425e-ba4c-4478-9af3-791fd0f1abfe

Još jedna stvar, nije poenta da svako nabroji po 20,30 aplikacija, bilo bi lepo da da ide prvo pitanje za neku aplikaciju pa onda preporuka nekog člana. Aplikacije na sniženju i razno...

Ako nije dobro mesto , neka se prebaci na softver.

Takođe bi bilo poželjno pisati i o alternativama za pojedine aplikacije sa drugih sistema .

Ona druga tema neka ostane za razgovor o sistemu , budućim verzijama .
 
Poslednja izmena:
Ko je presao sa Androida, i koristio je Runkeeper aplikaciju, neka downloaduje Caledos runner. Mozete se ulogovati preko runkeeper naloga i sinhronizovati vase prethodne aktivnosti. Aplikacija je dobra zamena s obzirom da nema oficijalne aplikacije za WP.
 
e ovo zanima i mene,posto dobrano razmisljam da predjem na windows 8.1 phone sa androida.
 
Pa vec imate temu za to u 'softver za mobilne telefone'..
 
Nisam našao temu o aplikacijama dole, ima samo o android i ios, simbian. Tamo i retko ko zalazi od windows korisnika.

Mislim da je bolje da bude ovde tema, taman pored ove opšte teme koija je dosta posećena. Ako nije mesto prebaciće je...

Nego koja je najbolja aplikacija za čišćenje temporary files i drugih stvari. Znam da ste ranije pričali o tome. Lumia storage ili nešto slično ?
 
Poslednja izmena:
Aj kad ste vec napravili temu, bacicu neku svoju listu preporuka za ovih godinu dana sa WP.

6tag - Instagram klijent, lepsi i bolji od zvanicne aplikacije
Adobe Photoshop Express - ok editor, mozda ima i boljih sa vise opcija, nisam ih sve isprobao.
Breez - aplikacija za vreme, ima cool funkciju swipe-ovanja na gore i u 'real time-u' se pokazuje vreme u narednih 24 sata sa finom animacijom
Device Shot - Za kacenje screenshotova sa telefona, mislim da imaju svi telefoni na trzistu i sa svim bojama
Flickr Central - ok flickr aplikacija
Header Tiles - mogu razni tileovi da se naprave, providan, u bilo kojoj boji, sa bilo kojim tekstom itd
LastBootUpTime - samo ime kaze
Mini Recorder Free - fina aplikacija za snimanje zvuka
Moli Player Pro - jedina moze da pusti prevod uz klip, i pusta FLAC audio
myTube - ja je koristim za YT, mozda ima i boljih, meni se svidjaju neke fore sa swipe-ovanjem, mozes da snimis klip na telefon, pustis da samo zvuk teche itd.
Nokia MixRadio - malo zaebancija da se instalira, mora preko Proxy-a, Nokia naloga itd, ali pamti na kojoj si pesmi stao koliko hoces, odnosno dok je ne ubijes.
PC Remote Pro - samo ime kaze, u Pro verziji mozes da dodas precice na homescreen, tastatura, mis, audio kontrole itd.
Soccer Livescores - meni najpouzdanija
SoundHound i Shazam - Brze se SoundHound otvara ako treba na brzaka da se u'vati pesma
TVShow - odlicna aplikacija za serije, sledeca epizoda kad je, koliko je ostalo epizoda po sezoni itd.
Tube Mp3 Downloader - moze MP3 da izvuce iz YT klipa

Ima tu jos po koja al to je to otprilike sto najvise koristim..
 
Nokia Mix radio je baš dobra, mislim da sam samo registrovao nokia nalog a već mi je bio podešen region na usa i radi bez problema.

Ja inače koristim spotify isto, mada mi se ne sviđa što nemam opciju kao na compu, my music-songs i da mi izbaci one pesme koje su mi odabrane već na spotify klijentu na kompu.

Ja još nisam povezao karticu na nalog tako da sam trenutno u free vodama ali uzeću kasnije par aplikacija koje mi budu baš potrebne.

Da ne bude piraterija ali može se instalirati moli player free , samo promeniš region na cina , instaliraš i vratiš nazad region. Da vidim samo kako radi aplikacija ova , kako čita, kasnije ću je najverovatnije i kupiti.

Bar se može bez muke kupovati a ne kao na google playu.
 
Poslednja izmena:
Neke koje su meni korisne..
Runtastic - po meni najbolji "tracker" za trcanje itd..Endomondo sam koristio na Androidu ranije, ali je ovo daleko najstabilnija app ove vrste na Win Store-u. I ne trosi mnogo baterije
Sofa Score - Rezultati uzivo..lep interfejs i ok radi.
Amazing Weather hd - odlicna
6tag - mnogo bolji od zvanicnog (iako nisam neki ljubitelj instagrama..)
MetroTube - mytube jeste dobar ali ume da zabode (bar meni). Sa MT nikad nisam imao nikakvih problema i mislim da je najstabilniji klijent jos uvek
Sophie lens HD - jako lepi efekti za ljubitelje fotografije
 
Proshot - HDR, razni efekti, komplet maneulna podesavanja
Wunderlist - Kome se ne svidja OneNote eto alternative
Momento, Phototag - dodavanje specijalnih efekata na slike, ono Beograd temperatura ta i ta ili vidite sta sam jeo :d
Tubecast - trenutno po meni najbolji YT klijent na store-u, radi i DLNA streaming na kompatibilne uredjaje, to nijedan YT klijent ne radi za sada
Vreme u Srbiji - ubedljivo najtacnije prognoza za Srbiju, mana je sto je neupotrebljiva za one koji zive u mestima za koje RHMZ ne daje podatke, posto ih app odatle cita
Chalkboard - kreda i tabla :)
Tripmeter - loguje podatke sa GPS, brzina, vreme, put, moze sve na mapi da se vidi i pretrazuje kao i da se exportuje na PC
Road Tracks - DVR za auto i super radi

Ove standardne nema potrebe da navodim, to svi imaju...
 
Nextgen Reader - meni najbolji RSS reader/Feedly client
 
E kako pustate prevod na moli player-u? Stavim isti naziv filma i prevoda i nece?
 
E kako pustate prevod na moli player-u? Stavim isti naziv filma i prevoda i nece?




Meni radi , možda treba u istom folderu takođe da bude . Sad baš probao, instalirao sam onaj sa kina regiona, fino radi,čita i mkv sa prevodom i flac.
 
Poslednja izmena:
U istom je folderu i kupljena pro verzija a titlove da pusti nece :)
 
Srt titl ? Čisto sumnjam da imaš sub titlove, ako nije to, ne znam šta je problem. Meni je serija mkv sa srt titlom u folderu na sd kartici u videos .
 
Mislim da mora da bude isti naziv filma i titla.. Nokia aplikacije menjaju polako ime u Lumia apps, a sve kao posledica kupovine od strane M$-a
 
y8ubunab.png
Pin Notes

Postavlja tile sa porukama kao klasican notes, moze ih biti vise, razlicitih fontova, boja... Mnogo korisno kao podsetnik.
 
Prevodi za Moli moraju biti u UTF formatu. Nikako Ansi!
Verovatno važi i ovo za poklapanje naziva.
 
Level - kome je potrebna libela :p
SIM applications - app za sim meni


Ostalo uglavnom kao ostali, za sad :)
 
Ne znam da li ste navodili ali po meni najbolje app su:
.RS servis - za pracenje vremena, kamere u BGu, TV program itd
Toolkit - savrsena app za alate koja menja sve ostale, od libele, kompasa, konvertora velicina do stoperice i snimaca zvuka
Files - ne znam kakav je PFM, ali ovaj mi kao potpuno besplatan radi posao sto se tice upravljanje datotekama.
Oneshot - po meni pravi najkvalitetnije slike, samo je potrebno par sekundi da se ucita.

Od igrica bih preporucio: Asphalt 8 - Airbone, Rabbids big bang, Angry birds Rio, hill climb racing, Temple run 2.

Sve su besplatne, bar su bile u momentu instaliranja
 
Izbor aplikacija za obradu fotografija je dosta dobar, pogotovu za brzo i jednostavno sređivanje.

Ima ih baš dosta, instalirao sam par komada i probao i evo šta mi se dopalo.

Fotor i Lomogram + su odlični za brzo i jednostavno sređivanje, dodavanje ramova i ostalih stvari, nije loš ni Fhotoroom .

Fantasia painter je već malo ozbiljnija app , sa dosta manuelnog podešavanja, probao sam free verziu , plaćena je sigurno još detaljnija i bolja .

Na kraju za sitno podešavanje solidna je i ova ugrađena lumia creative Studio .
 
Izašao update za tapatalk.



Neke promene nisam baš primetio,mozda se za nijansu podize brze,ipak ću da ga reinstaliram za svaki slučaj.
 
Poslednja izmena:
WTF ebay dostupan a pp nije za nas region???
 

Prilozi

  • wp_ss_20140906_0001.png
    wp_ss_20140906_0001.png
    133.5 KB · Pregleda: 270
Svako malo se neka pojavi, pa je MS obriše i tako u krug jer je to no-no...
 
Jel je 6chat i dalje available i jel ima cross platform razmenu slika i texta?
 
A sad, nesto potpuno drugacije :D Photofunia - lud program za fotomontaze, stavljao sam ortake u nemoguce situacije, umiranje od smeha. Tv man - serije onlajn, sa engleskim prevodom. Ima mana - ako se zakljuca ekran epizoda krece ispocetka, ako se premota unazad prevod se ne premota, i oduzme malo od ekrana na reklame. Ali moze biti korisna.
 
Nazad
Vrh Dno