Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Aj sad par pitanja posto je glavna tema zakljucana.
Zasto app music radi dosta sporije nego na WP8.0? Zasto jedva ucitava slike albuma? Ima li nekog resenja?
Zna li neko zasto mi s' vremena na vreme skenira SD trazeci nepostojece greske?
Kako da iskljucim notifikacije igrice GT Racing 2, probudi me u sred noci?
Moze li mi neko objasniti kako kalendar pookazuje rodjendane? U imeniku sam svima ukucao datume rodjenja, a neke pokazuje a neke ne u kalendaru?
I ako moze neka preporuka za brzi browser od ie i UC?
Unapred hvala na odgovorima :)
Nisam primetio da radi sporije, ali je losa svakako. Slike albuma pokazuje neke "leve" iako iasti folder prebacen na android pokazuje dobro slike albuma.
Sto se tice igrice, ides u Settings, pa u notifications+actions, tu nadjes igricu i iskljucis notifikacije.
Ovo skeniranje memorijske je valjda neki bug, mene takodje izludjuje. Desava mi se povremeno, jednom u nedelju dana..
 
Kakvo skeniranje sd kartice ?



Nisam to primetio za ovih desetak dana,možda vam je sporija kartica,to posle nadogradnje sistema vam se dešava ili uvek?

Ja koristim inače mix radio i ModernMusic, Koliko sam provalio ovaj music je više za xbox kolekcije i većinu podataka vuče odatle,nije najsrećniji izbir za offline slušanje muzike kao stari playeri.
 
Poslednja izmena:
Dragi ostoja...

Glavna tema je zaključana, jer se neko drznuo, pa napravio grešku pomenuvši android OS (u lošim naznakama), a to se svakako ne sme raditi na ovom delu forumu. Sve šta nije u skladu sa hvalospevom i odama o google-u biće najstrožije sankcionisano.
Nalazim da su gradski odbornici naložili gradskom sekretarijatu, kao i komunalnoj policiji da se isti, lociraju i onemoguće u njihovim nečasnim namerama.
Kazne neće biti mandatnog karaktera, već će takva lica biti odmah lišena slobode bez mogućnosti ostvarena ikakvog prava.


1. Ovo je jedna od brljotina MS-a, koju vidim kane ispraviti, jer su update-i postali učestali, mada se čeka, 8.1.1 za konačno rešenje, kad ti počne ići na živce uzmi andriju i batali WP.

2. Učitavanje slika albuma, fajla koji je on line, zavisi i od same konekcije koju koristiš... U slučaju da fajl ima na telefonu i da u sebi poseduje sliku albuma, vreme je da uradiš reset telefona ili da jednostavno pređeš na andriju... Batališ WP.

3. Nemam SD na ovoj usr. noksi, ali kako na andriji, tako nažalost i na wp telefonu, karticu je najbolje formatirati u okviru samog telefona, pa tek onda puniti podacima... Opet, treba nam više podataka o samoj kartici (16GB, 32GB, koja klasa, na čemu si je formatirao...) da bi znali potražiti rešenje...
Opet kažem, andrija nema takav problem, sem jedne stavke, što se nekad znaju izgubiti odabrani tonovi za ringtone koji se nalaze na SD, ponekad po paljenju gašenju, ponekad sami od sebe...

4. Notifikacije igrice možeš isključiti tako što ćeš istu deinstalirati i to je to... Najsigurniji način... Definitivno neće kmečati u toku noći.. Drugi način je da odeš u "setings>notifikacije i ostala sr..>tu pronađi svoju igricu i blokiraj sva obaveštenja...
Treći način je kroz potrošnju "bakterije" nađeš igru i onemogućiš istoj pristup "intranetu".

5. Kalendar sinhronizuje rođendane kroz više načina, jedino moraš da nam navedeš dali si radio integraciju sa fuckbook-om u dali si je radio sa "skajperom"... Ovo pitam, jer onda možeš da rešiš neke stveri na još jedan način...
Prvo osnovni... Kad si ukucao "ronđendane" ondah prvo proveri "đes' ih" ukuc'o?! Ako si uradio u okviru imenika, u kontaktu dodao "brzdej" onda je to ok!
Zatim odeš u kalendar, podešavanja ("setings"), "panda" odaberi "brzdej" kalendar, štikliraj i odaberi boju kojom će biti prikazivani u okviru ostog...
Drugi način je da položiš buljicu ispred laptopa, pc-ija i uđeš u svoj nalog... gore levo "đe" piše "out(crni)luk , pisni onu stelicu pored u "điu" u kalendar... "tute" moreš da dodaješ drž. praznike i ostalo ili da opet "krneš" nešto drugo... i sve će ti biti prikazano na glavnoj strani... Prvoj...
Naravno za taj dan, a opet to moraš potvrditi u settings>zaključan ekran, pa odaberi da ti ih prikazuje...
Po svemu, obavezno uradi settings , e-mail i nalozi... Odaberi svoj nalog, drži prst na njemu dok ti ne pozeleni i onda kad izađe sinhronizazija, ti mu ga daj...

5. Brži ne postoji... Osim da pređeš na andriju i onda... Ustanoviš da je IE brži od k(h)rompira...

Hbt...! Evo mene policija zvoni na vrata... padoh zbog Andrij......eee........eee....

Nadam se da razumeš šalu... ;) Ujedno si dobio i odgovore na svoja pitanja...

Edit: To što si ubacio SD iz andrije, zatrovao si karticu sa MS i sada možeš da je baciš... Jedino rešenje je da se "vrneš" na pretgodno navedeni uz molbu za oprost, koju ćeš napisati kao Bart na tabli bar 1000 puta...

:D
 
Poslednja izmena:
IE je brzi od Chroma ali losije neke stranice prikazuje. Na 8.1. Na update 1 je mnogo bolji.
 
Ne pise na svakoj strani... Meni se opera mini ne svidja kao app uopste.. Na racunaru je koristim, ali na mobilnom nikako :d
 
Ja ne vidim svrhu. Navodno cilj je da ti pokaze koliko podataka si ustedeo koristeci onaj data save mode u IE sto postoji. Nisam probao, jer imam neogranicen internet pa me ne zanima to, ali bi trebao prvo u IE settings da se aktivira Save data ili kako vec i onda se putem te app prati koliko bi bilo potrosnje pri normalnoj upotrebi a koliko je potroseno u Data save mode-u.
 
Dragi ostoja...

Glavna tema je zaključana, jer se neko drznuo, pa napravio grešku pomenuvši android OS (u lošim naznakama), a to se svakako ne sme raditi na ovom delu forumu. Sve šta nije u skladu sa hvalospevom i odama o google-u biće najstrožije sankcionisano.
Nalazim da su gradski odbornici naložili gradskom sekretarijatu, kao i komunalnoj policiji da se isti, lociraju i onemoguće u njihovim nečasnim namerama.
Kazne neće biti mandatnog karaktera, već će takva lica biti odmah lišena slobode bez mogućnosti ostvarena ikakvog prava.


1. Ovo je jedna od brljotina MS-a, koju vidim kane ispraviti, jer su update-i postali učestali, mada se čeka, 8.1.1 za konačno rešenje, kad ti počne ići na živce uzmi andriju i batali WP.

2. Učitavanje slika albuma, fajla koji je on line, zavisi i od same konekcije koju koristiš... U slučaju da fajl ima na telefonu i da u sebi poseduje sliku albuma, vreme je da uradiš reset telefona ili da jednostavno pređeš na andriju... Batališ WP.

3. Nemam SD na ovoj usr. noksi, ali kako na andriji, tako nažalost i na wp telefonu, karticu je najbolje formatirati u okviru samog telefona, pa tek onda puniti podacima... Opet, treba nam više podataka o samoj kartici (16GB, 32GB, koja klasa, na čemu si je formatirao...) da bi znali potražiti rešenje...
Opet kažem, andrija nema takav problem, sem jedne stavke, što se nekad znaju izgubiti odabrani tonovi za ringtone koji se nalaze na SD, ponekad po paljenju gašenju, ponekad sami od sebe...

4. Notifikacije igrice možeš isključiti tako što ćeš istu deinstalirati i to je to... Najsigurniji način... Definitivno neće kmečati u toku noći.. Drugi način je da odeš u "setings>notifikacije i ostala sr..>tu pronađi svoju igricu i blokiraj sva obaveštenja...
Treći način je kroz potrošnju "bakterije" nađeš igru i onemogućiš istoj pristup "intranetu".

5. Kalendar sinhronizuje rođendane kroz više načina, jedino moraš da nam navedeš dali si radio integraciju sa fuckbook-om u dali si je radio sa "skajperom"... Ovo pitam, jer onda možeš da rešiš neke stveri na još jedan način...
Prvo osnovni... Kad si ukucao "ronđendane" ondah prvo proveri "đes' ih" ukuc'o?! Ako si uradio u okviru imenika, u kontaktu dodao "brzdej" onda je to ok!
Zatim odeš u kalendar, podešavanja ("setings"), "panda" odaberi "brzdej" kalendar, štikliraj i odaberi boju kojom će biti prikazivani u okviru ostog...
Drugi način je da položiš buljicu ispred laptopa, pc-ija i uđeš u svoj nalog... gore levo "đe" piše "out(crni)luk , pisni onu stelicu pored u "điu" u kalendar... "tute" moreš da dodaješ drž. praznike i ostalo ili da opet "krneš" nešto drugo... i sve će ti biti prikazano na glavnoj strani... Prvoj...
Naravno za taj dan, a opet to moraš potvrditi u settings>zaključan ekran, pa odaberi da ti ih prikazuje...
Po svemu, obavezno uradi settings , e-mail i nalozi... Odaberi svoj nalog, drži prst na njemu dok ti ne pozeleni i onda kad izađe sinhronizazija, ti mu ga daj...

5. Brži ne postoji... Osim da pređeš na andriju i onda... Ustanoviš da je IE brži od k(h)rompira...

Hbt...! Evo mene policija zvoni na vrata... padoh zbog Andrij......eee........eee....

Nadam se da razumeš šalu... ;) Ujedno si dobio i odgovore na svoja pitanja...

Edit: To što si ubacio SD iz andrije, zatrovao si karticu sa MS i sada možeš da je baciš... Jedino rešenje je da se "vrneš" na pretgodno navedeni uz molbu za oprost, koju ćeš napisati kao Bart na tabli bar 1000 puta...

:D

Hvala puno druze na korisnom odgovoru :D

1+2) Sve pesme su ofline, tj sa kompa prebacene jos kad sam kupio telefon. Uz MPA tool sam svim pesmama nasao sliku i na WP8 je radilo kao podmazano. Na ovom WP 8.1 ima polovicno slika, a MPA tool ne radi posao kao na 8mici.
3) SD sam kupio odmah sa telefonom jer sam u startu znao da je fabrickih 8GB malo. Kartica je kingstonova 32GB class10 ubacena kad sam kupio telefon i tada je formatirana (u telefonu) i na WP8 je radila bez i jednog problema, a na WP8.1 na nekih 7-10 dana je kao satro skenira bez potrebe, i naravno dok skenira sve app koje su mi na kartici su nedostupne.
4) Kod potrosnje baterije ta igra mi nije dostupna tj ne vidim je, ali sam je sada ovako ugasio, nadam se da sad necu gadjati zid telefonom :d
5) U imeniku (people) sam ukucao svim kontaktima rodjendane, sa FBom verujem da nisam pravio integraciju jer na isti izlazim preko ie, kao na kompu, ali sa skajpom mi je napravio integraciju sa oba kontakta :D i pise u kalendaru skype-username's birthday na odredjeni dan. E sad nevezano za skajp imam neke kontakte kojima nece da prikaze rodjendan u kalendaru a upisani su u imeniku, kako to da sredim?

E sad sto se tice tvog i uopsteno naseg drugara Andrije; promenio sam u zivotu 4 telefona a nisam bas tako mlad, 3510 me je najduze sluzio (do pre 1.5god). WP sam uzeo jer mi se iskreno bas dopao interfejs i savrseno me je sluzio do ovog nesrecnog update-a. A poceo je i da srce mnogo bateriju, 19h normalnog do poluintenzivnog koriscenja, a 1d i 23h bas skromne upotrebe (pozivi, sms, wapp). Mozda cu se poceti druziti sa Andrijom kao vecina forumasa, ali sigurno ne u narednih par godina zbog budzetskog ogranicenja. Daklem drljam ovu L720 dok dushu ne ispusti :)
 
Sad malo da te gnjavim, pa jeste offtopic... šta da se radi... Skype kao app ima neka svoja pravila, tako da bi imao rođendan od skype, a on neće da stavi datum, onda napravi još jedan kontakt, ovako recimo...

Dodaj ime, prezime, broj, možeš i adresu... I rođendan naravno... Zatim taj tvoj kontakt "udruži" sa skype kontaktom... To bi bilo to, opet uradi sinhronizaciju i to je to... Inače je on sam radi, ali možeš i ti...

Stari kontakt obriši, da ne bi imao tri... bez potrebe...

L720 je ok telefon, a to što te zeza, možda možeš rešiti ponavljanjem cele procedure, kao sa 8.0... hard reset, uradi bekap sa podešavanja rezervna kopija, pre sega toga... I to bi trebalo biti to... Kao i kod svih drugih (ios, andrija, windomir) bekap zna poneti neke stvari sa sobom... Ja posle svakog update ima čistu instalaciju...

Pozdrav
 
@darko

Samo sam hteo da ti potvrdiš ono što isto mislim... to može koristiti onima sa ograničenim data prenosom... Količinom...
 
Nisu mi problematicni skype kontakti jer ih imam svega dva, a i ima ih u kalendaru rodjendana :D
E sada da li ce mi hard reset obrisati slike i muziku na SD, tj da li da se zezam sa backup-om na komp ili samo brise sve sa memorije telefona?
 
Broše sve sa telefona, ali na 8.0 nije brisao sd. Backup vrati sve ringtonove, poređa ikone onako kako su bile i sve aplikacije... Na ativ s nije brisao karticu nakon hard reseta... Ipak izvadi karticu, jer nism probao na 8.1... Nokia L1020 i L920 nemaju sd i obriše sve sa 32GB, odbosno 16GB na L925..
 
Ko je upao u onaj Viber beta program? Jel se dešava tamo nešto, koja verzija je sad aktuelna?
 
Meni danas kasne poruke na nexusu i L920... iphone regularno... Bez kašnjenja... :D
 
Evo i ovu temu ste upropastili... Pročitajte šta piše u prvoj poruci u ovoj temi, pa uporedite sa onim što pišete na zadnje dve strane... I posle se bunite što zaključavanje teme???
 
Ja pojma nemam o cemu pricas stvarno.. u svakom slucaju, da zna neko ko prelazi na WP, Gtalk/Hangouts mogucnosti vise nema na 8.1 a i duze vreme ni na 8.0. IM+ aplikacija je bila jedina koja je pouzdano radila i omogucavala chatovanje sa Gtalk kontaktima, vise ne radi.. Sad opet i to mozemo da svrstamo u ono da nije apsolutno neophodno, ali slozicete se, ta korpa sa "nepotrebnim" aplikacijama i funkcijama je sve punija..
 
To manje više nije novost, ko je vezan za google servise treba dobro da razmisli o prelasku na WP. Ok, Gmail radi kako treba i valjda GDrive, ostalo činjenica nije kako treba.

Edit: Jel si probao novi Nimbuzz? Piše da podržava GTalk a vidim da je datum 11.9.2014, dakle novo...
 
Poslednja izmena:
Ne prolazi mi broj telefona, kaze 'nije validan'..
 
Sta je problem sa PayPal aplikacijom? Izbacuje gresku na WP prilikom logovanja?
Jel to povodom ne kompletne ussluge ili je do WPa? Kako radi na Iphonu ili Androidu?
 
Poslednja izmena:
^^ Odlična aplikacija, samo treba da se ubaci veći izbor melodija .
 
Ja pojma nemam o cemu pricas stvarno.. u svakom slucaju, da zna neko ko prelazi na WP, Gtalk/Hangouts mogucnosti vise nema na 8.1 a i duze vreme ni na 8.0. IM+ aplikacija je bila jedina koja je pouzdano radila i omogucavala chatovanje sa Gtalk kontaktima, vise ne radi..

Meni radi IM+ Pro, doduse nekad kasne poruke, kada se zapocne chat radi normalno.
 
Ajde da napišem i ovde.

Dakle za wi-fi prenos podataka između pc i win phona Easy Transfer

Takođe za prenos konkretno fotografija između windows phona , androida,iphona ova aplikacija PhotoJet


Na kraju, alternative za default music player , koji imaju mogućnost za kreiranje više plejlista su

OneMusic


ModernMusic
 
Poslednja izmena:
8e7e5yza.png
Ste skontali update za Video da je doneo normalan resume sa previewom klipa :)
Takodje na live tile od istog vrti se mala fotka od poslednjeg kadra iz video klipa.
 
Nazad
Vrh Dno