Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Taman da pohvalim "Vreme u Srbiji", kad vidim da osvezava u predodredjeno vreme i nema sanse rucno da osvezis. Udjes u aplikaciju a i dalje stoji osvezavanje od pre sat vremena, za sat vremena moze uragan da prodje i ode..
 
Taman da pohvalim "Vreme u Srbiji", kad vidim da osvezava u predodredjeno vreme i nema sanse rucno da osvezis. Udjes u aplikaciju a i dalje stoji osvezavanje od pre sat vremena, za sat vremena moze uragan da prodje i ode..









Pa da osvezava na 15 min onda bi pravila drain...





App je veoma dobra, problem je sto nema dovoljno mernih STANICA u sistemu RHMZ... sta da radimo kad smo i dalje zaostali
Sto nema Panceva npr? I ostalih gradova, pa i manjih mesta.



Onda bi GPS bio od pomoci app vuce podatke a gps te locira na mapi i u skladu sa lokaciom prikazuje ti vreme.

Inace kakva je takva je lokalno je najbolja. Voleo bih da developer odradi update kada izadje Denim za Glance , da izbaci vreme na Glance ekranu.
 
Poslednja izmena:
Ne to, vec je osvezavanje uskladjeno sa objavljivanjem novih podataka na RHMZ. Dakle ako tamo nema novih zasto da osvezava? Opet ce da izbaci isto. Uvek je na oko 10min nakon punog sata.
 
Taman da pohvalim "Vreme u Srbiji", kad vidim da osvezava u predodredjeno vreme i nema sanse rucno da osvezis. Udjes u aplikaciju a i dalje stoji osvezavanje od pre sat vremena, za sat vremena moze uragan da prodje i ode..


Baš sam kontaktirao autora pre par dana. Rekao mi je da može staviti samo duži interval osvežavanja, zato što je minimum 1 sat na koji se apdejtuju podaci sa RHMZ-a , dakle sve je do sajta i lokacije i osvežavanje.

Inače ja instalirao sinoć jednu da probam i ok je jednostavna , lep live tile ...

Forecast
 
Poslednja izmena:
Onda je ok..
 
Izašao je update za Music, ko koristi može da vidi da li su ga dodatno unazadili :D

Ja baš sada probao malo da ga koristim , čisto da vidim što pljuju toliko tu aplikaciju .

Deluje mi solidno brza, možda zato što nemam mnogo muzike ...
 
Poslednja izmena:
Izašao je update za Music, ko koristi može da vidi da li su ga dodatno unazadili :D

Ja baš sada probao malo da ga koristim , čisto da vidim što pljuju toliko tu aplikaciju .

Deluje mi solidno brza, možda zato što nemam mnogo muzike ...



Kakva je bila pocetkom ove godine sad je i super, kapiram da ce wp9 imati mnogo mnogo bolje core aplikacije, poput xbox music, videos... To su sada samo maske , core komponente su u samom wp sistemu, poput codeka, id3tagova ... Ali oni nikako da naprave fluidnu app, sve negi bug fixovi a male promene, zaosta su spori sa razvojem.

Edit: Sad sam je updateovao, ima promena i to na bolje, konacno. :D
Kada se preko tile vracam u app malte ne je instant, pre je bio resuming ekran i po 2,3 sekunde.
Kapiram da su roknuli JIT skriptu ;-) salim se.
 
Poslednja izmena:
Nego imam pitanje za ove iskusnije sa video aplikacijama.

SRT titlove video plejeri citaju ako je Unicode ili UTF8?

Pitam zbog nase latinice... Nece da prikaze ć,č,đ,š...
 
I meni se cini da je malo bolji zvuk :) Mada, kada sam janpi, nista mi nije dovoljno jako i dobro. Ne bi ni wolfson onaj pomogao :d
 
Ne znam u cemu je fora ali Modern Music ima bolju reprodukciju audija od default aplikacije :)

Mozda zavisi od slusalica.. na ovim mojim Sony (~1400 kinti) ne primecujem nikakvu razliku, probao default, Modern music i OneMusic.
 
Dobar fm danas preko myappfree je djabe :)



Check out "Aerize Explorer Pro" for Windows Phone http://www.windowsphone.com/s?appid=6c4f5660-1ad4-416c-b3ea-c157b62fe49d

myAppFree je najbolja aplikacija na wp , inače ja tek sada malo više prčkao ModernMusic i može se baš lepo namestiti boje . Aplikacija baš fino napreduje, vidim da slede novi apdejti.

@ Boris , imaš objašnjenje za formate plejlista , na overwiew, read more , kada skidaš aplikaciju.
 
Aha.. Windows Media Player liste mogu, cool. Nadam se da vazi i za OneMusic, pazario sam je juce, cini mi se malo bolja od Modern Music. A i poceo sam da pustam preko Artists/Songs, isti mi djavo dodje.. samo je bitno da je dobar ID tag za Artist.
 
na 1520 ima razlike i nije do slusalica.








Ima razlike zato sto je jaci DSP sa SOC-a , eto zato ima razlike.













Sve dok ne krenu kao HTC da furaju custom Graficke (za obradu slike pri slikanju) i audio chipove nece biti bolji, jaci zvuk.






Lumie obozavam ali imaju prosecan audio kvalitet a i jacinu / izlaz na slusalice.









Npr 1020 su toliko nabudjali, da kada je procesor u fullu pocinje da se zagreva Grba i lepo zna da ugreje ruke :D To se doduse desava i na ovim jacim modelima kada snimaju 4K. Igraju 3D igre itd..





Inace grba je dizajnirana da bude i kao Heat Sink, sto je zanimljivo..
 
Poslednja izmena:
A da ne stavljas tolike razmake izmedju teskta koji pises? :)

Ja pricam o razlici u audio reprodukciji na istom uredjaju - Lumia 1520 sa istim fabrickim slusalicama izmedju default muzicke aplikacije i Modern Music. DSP zaduzen za audio tu ima uticaja samo sa kodekom i D/A konverterom koji je na Lumiama izgleda osetno losiji nego kod konkurencije.
 
Soorry ali tt je malo poremecen na WP :D
 
Radi fluidnije na WP, must have.
 
^^ Videh je danas, ja od toga pobegao , neka hvala.

Inače topio sam Age of Empires samo tako danas , skinuo sam i pc verziju :D Ako neko igra i hoće da se pridruži, aliansa se zove Serbia .

Da li postoji ženski glas za navigaciju na našem jeziku, navikao sam se na Nevenu na igo , nervira me ovaj muški :d Našao sam komšijski ženski .

Izašao update za Operu .
 
Poslednja izmena:
Posle ovog updatea Opera konacno radi na 8.1 update 1 PfD ajeeee :)



Mozda ti se pridruzim, samo da se prisetim kako se igra, davno tako nesto nisam pikao.

Sad sve nesto FPS, TPS i ta ludila ;)

Za Here Drive imas samo taj muski odvratni glas, al dobro posluzi.. :D
 
Poslednja izmena:
ProShot aplikacija dali ima podraku za oversampling?
Posto vidim da ima opcije za 12mpx 8mpx 5mpx + 34??
ili snima klasicno, kao i drugi telefoni..
 
Koristim Metro Tube poslednjih dana, bolji je od myTube ipak, brzi, dosta, lepsi UI, samo kako nijedan nema 'liked' sekciju, najvise volim tako da gledam klipove, ono sto sam lajkovao prethodnih dana..
 
kada odes u store, vidis koje sve dozvole trazi.. inace ovo je stara vest.
 

Prilozi

  • wp_ss_20140922_0001.png
    wp_ss_20140922_0001.png
    71.5 KB · Pregleda: 222
Nazad
Vrh Dno