Šta je novo?

Meizu MX4

Oh, English!
PS: Koji skor postize ovaj novi MTK6595 koji se nalazi u MX4? :)
 
Poslednja izmena:
Gde koji skor postize ? Na antutu par hiljada preko s801.

Bas je ishvalio bateriju,mada se to moglo i ocekivati mtk i 3100mah.
 
Poslednja izmena:
http://techsku.ru/Obzory/2014/09/05/obzor-meizu-mx4-dyavol-v-detalyah-perevod-s-kit.html#cut

zanimljiv review. preveden sa kineskog na ruski a na vama je sa google translate da ga prevedete u eng :)


edit: evo ga i pro. ovo je napisao lik koji jedini ima mx4 u rukama. valjda radi za meizu u rusiji

Дисплей: 5,4”, 2502х1536 точек, IPS (New Mode 2), 548 ppi
Камера: 20,7 Мп, автофокус, двойная LED-вспышка разных тонов, f/1.8, сенсор Sony Exmor IMX231, запись видео 4K@30fps, 720p@120fps
Фронтальная камера: 13 Мп, f/2.0
Процессор: 8 ядер, Exynos 5430 (4xA17 по 2,6 ГГц и 4хA15 по 2,1 ГГц)
ОЗУ: 4 ГБ
Внутренняя память: 16/32/64 ГБ
Карта памяти: нет
GPS и ГЛОНАСС
Wi-Fi (802.11b/g/n/ac)
Bluetooth 4.0
microUSB
3,5-мм разъем
Сканер пальца
Аудиочип ESS Technology SABRE ES9018K2M
Размеры: 143x74,1x7,9 мм

4gb rama ? LD
 
Poslednja izmena:
Sto je najjace i ovaj UI deluje dobro, prihvatljivo mada ne znam kako sve to radi. Exynos verzija od 64Gb i kraj price.
 
Šta je ovo čoveče? :)
Negde videh čini mi se i neki model sa S810, možda su isto neki Kinezi ali nisam siguran, ispravite me ako grešim?
 
Koliko li ce taj Pro da kosta?
 
po dapimp-ovoj proceni. oko 380e u kini
 
Zverina nema šta, Kinezi su postali opaki. Po meni možda najbolji/najkompletniji uređaj trenutno je Lenovo Vibe Z2 Pro. Ovaj je odličan takođe, ali videćemo koliko je od svega ovog navedenog tačno (što se specifikacija tiče).
 
Jos kad se prebaci ekvivalentno u evre pa sa nasom carinom i PDV-om bice ohoho ako gledamo zvanicno.
 
Videcemo kada stigne zvanicno u Srbiju. Ali se ne nadam dobrom ishodu.

Onaj Exynos SoC u Pro je pogresan model, trebalo bi da bude Exynos 5433, isti kao sto je u Note 4.
 
nije pogresan.. nego je 5433 bio pogresan. mada videcemo za oko 2 meseca.

ali ako stigne zvanicno u srbiju ne ocekujte dobru cenu. moraju uvoznici i prodavci da se ugrade,a svi znamo kako to kod nas ide.

[YOUTUBE]J6smiEhKNRY[/YOUTUBE]

mislim da je gpu malo slabiji od andreo 330 iz s801
 
Poslednja izmena:
Так что либо перед нами фейк, либо Meizu готовит нечто революционное на почти миллиардные инвестиции от Alibaba Group.

So either before us fake or Meizu is preparing something revolutionary for nearly billion-dollar investment from Alibaba Group.

hmm. alibaba/aliexpres kupuje meizu ? ocekujem povoljnije cene na aliexpresu.. :)
 
Vrednost kompanije Alibaba je procenjena na oko 160 milijardi dolara.
 
Jos ta vrednost nije poznata... Toliko se ocekuje ako izadje na US berzu (IPO stocks) i pretpostavlja se da ce biti najveca prodaja IPO-a u istoriji :) ali tu ima puno ali.... Samo u prethodnih 3 godine zaduzili su se preko 15mlrd dolara. Pola im je sluzilo da otkupe deo deonica od Yahoo-a i da ih spuste ispod 30%, a ostalo da reprogramiraju neke prethodne pozajmice. Uglavnom nisu jos dobra udavaca :)
Koliko sam skapirao oni se trude da spuste Yahoo, kao najveceg shareholdera, na 10% ili manje posto, pa ce onda na US berzu.
 
kamera ima f/2.2 i nema ois? malo traljavo za flagship model...
 
Koja je tvoja omiljena kineska marka posto sam primetio da hejtujes sve kineze a uveren sam da i sam imas kineza ? Jeste off ali me interesuje :)
 
pa valjda si video moju temu, svraćao si ako se ne varam? naravno da imam kineza, ali kad kinez pređe 300 evra onda ga onako malo hejterski gledam:) inače se spremam da kupim još jednog kineza jer ovaj kojeg imam oće da mi otmu, mnogo se svima sviđa...ovo za meizu je mislim primedba na mestu...
 
Thl bese ? Totalno sam zaboravio a znam da sam blejao na tvojoj temi.. :) ako se ne varam taj tvoj je kostao oko 280 dolara ? Sada ti ostaje samo da narucis meizu kada se stabilizuje cena,a taj tvoj lepo da udomis ;)
 
Neću meizu, ne sviđaju mi se specifikacije kamere... Merkam neki vivo, sad bi trebalo i oni neki novi model da izbace...
 
A kako narucujete te telefone od 300 dolara kod nas? Zar te ne oderu na carini?
 
Uglavnom ga procene na manju cifru pa ti dazbine izadju 30,35e
 
Bilo nekad.... sad sve gledaju u dinar tačno

Meni za telefon od 200$ naplatili 5600din carinu i PDV. Sad se tresem koliko će me izaći za Oneplus
 
Zavisi gde carine i koliko srece imas/koja osoba je zaduzena za tvoj predmet. I dan danas ljudi plate nesto 300dolara a dazbine izadju samo 30e

Najsveziji primer kolega iz xiaomi mipad teme.
 
Poslednja izmena:
Mom drugaru dosao pre par dana telefon (narucio neki za klinca, neki Much G2); platio ga 100eur, carina 2300din. Njegov komsija uzeo isti model, stagao mu dva-tri dana kasnije; on je platio carinu 3100 din.
Zavisi kako koji carinik proceni.
Pre par meseci kolega uzeo neki lenovo. Njemu procenili tacno koliko ga i platio (razlikovalo se za 1eur) i prema tome mu ocarinili.
 
Previse skupo. Pa na aliju je 370 za 16gb a oko 400 za 32.
A to je pocetna,za 2 meseca ce biti digurno manja za 20,30 dolara
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno