Šta je novo?

skrill ili netteler?

Zar nije najbolje da on njoj da subsidiary(dodatnu) karticu svog racuna? Meni je drugar pre 15godina poslao jednu City banke iz USA na moje ime (isto nam je prezime) i ja sam plaćao sa njom regularno...

Sent from my S3 using Tapatalk
 
U Intesi (i bilo kojoj nasoj banci) ti nista pametnije i nece reci, jer samo od LORO i WU doznaka oni zaradjuju, drugo nista i ne rade :)
Zavisi od banaka, vidi dakle varijantu CommerzBank -> Komercijalna Banka. Mislim da je to najjeftinije.
Inace moj stric kad salje ocu, stigne 12e manje nego sto je poslao. Ali strica da pitam koliko ga je kostalo, mislim da bi se covek zbunio :)
 
Intesa za slanje uzima proviziju oko 1900 dinara za sume do 1000e, pretpostavljam da su provizije banaka iz EU nize nego ove nase. U principu planira se slanje jednom mesecno sume od 300-400e pa se nadam da provizija nije preko 10-15e. Novac bi se slao preko Nemacke Haspa banke (a ne znam Nemački pa ne mogu da se nesto informisem na njihovom sajtu).

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ja pisem izgleda na snegu, pa se ne vidi ;)
 
I bmibmc je u snegu napisao mozda i najbolje resenje, pa se ne buni :)

Mada, zavisi dosta od uslova (kako se naplacuju provizije za samo podizanje i konverziju)

A verovatno i od toga da li veruje da zena ima kontrolu nad sobom ili ne :)


Dakle, nakon sto se raspita za uslove tj. cene, izvadi sebi dodatnu karticu u banci, posalje je zeni postom bez pina, a pin posalje emailom.

Ako se bas plasi poste, moze da isprazni racun dok joj kartica ne stigne, ili eventualno da unisti onaj trocifreni kod za online kupovinu, ali ne verujem da je to neophodno.
 
@alfaunits

Procitao sam sta si napisao. Ok je, to je ono sto treba, cisto me interesuje provizija, zato sam i napisao post, negde naplacuje procenat, negde fiksni deo do odredjene sume, da vidi drugar kako mu se najvise isplati. U svako slucaju, prosetace ovih dana do banke pa ce licno da se raspita za uslove slanja.

@Rio

Pretpostavljam da je podizanje novca na bankomatu 5% provizija, i verovatno konverzija ide po nizem kursu nego sto daju menjacnice pa sigurno izadje i malo vise od tih 5%. Najverovatnije ce da ide sa varijantom wire transfera (12e na 400e izadje oko 3% provizije).


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Neka pita varijantu CommerzBank -> Komercijalna, na taj deo sam mislio. Koliko znam, iz novina doduse i najava KomBanka (vec 2+ godine cini mi se) imaju racun kod Commerz Banke, i treba da bude jeftinije slanje.

Ako treba da dobije novac, isplativiji je wire. Ako je dovoljno samo da placa, kartica jeste jeftinije resenje (ali u praksi nikada nije :D)
 
imam na skrilu 12 dolara i fee za povlacenje na racun je 6 dolara, a ne mogu da povucem ni ostalih 6, jer je minimum za povlacenje 10 -.-
probao sam da uplatim taj iznos na meridian racun, ali skril mi ne dozvoljava..

da li postoji bilo koji nacin da potrosih tih 12 dolara sa skrila, sada kada su kartice ukinute?
moze i na nase servise, nije bitno
 
Mozes na bet365 kod njih je minimalno 5 e

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
imam na skrilu 12 dolara i fee za povlacenje na racun je 6 dolara, a ne mogu da povucem ni ostalih 6, jer je minimum za povlacenje 10 -.-
probao sam da uplatim taj iznos na meridian racun, ali skril mi ne dozvoljava..

da li postoji bilo koji nacin da potrosih tih 12 dolara sa skrila, sada kada su kartice ukinute?
moze i na nase servise, nije bitno

Šta je problem sa meridianom, ja uplaćivao
 
Svašta... Ja sam uplaćivao i na meridian i na mozzart dok je moglo, sad su ukinuli mozzart...

Untitled.png
 
sad je htelo da prodje lol :D
jel mogu samo da odem u meridian i podignem to sad?
 
MOžeš da povučeš na karticu, ali ako ih poznaješ, daće ti... Ali praktikuju, da kako se novac uplati, tako i isplati.

Pozdrav
 
isao sam u srednju sa jednom od njih sto rade u meridijanu kod mene
znaci nju da jurim?
 
Budi uporan [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neka kladionica prima Neteller?
 
Poslednja izmena:
Treba mi za izvlacenje para kako su pomenuli u postovima iznad, ne za kladjenje.
 
Hteo sam i ja ali mislim da sam skontao da na bet365 ako uplatis preko Nettellera onda na njega ide i isplata. Javi ako nadjes nacin :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Za izvlacenje para sa skrill/netelera napravite nov neteller nalog na necije ime, pri kreiranju naloga odaberite da zivite u Nemackoj ili nekoj drugoj zemlji EU (stavite neku nasumicnu adresu) I na tom novom nalogu dobicete opciju Net+ Virtual mastercard! Onda samo lepo uradite money transfer sa svog naloga na taj novi (provizija 1.9%) I mozete da potrosite novac koristeci virtualnu mastercard karticu. Npr mozete da platite mts ili Vip racune, posto oni podrzavaju web placanje, mozete ako ste iz Beograda da pazarite online u IDEI, mozete da kupite nesto od tehnike u WinWin-u, Gigatronu mislim cak I bench shopu! Ovo sve provereno radi. Ja sam cak uspeo I da verifikujem taj 'lazni' nalog, tako sto sam poslao sliku srpskog pasosa a na nalogu stoji da zivim u Nemackoj, I genijalci iz Netellera su to prihvatili I sad mi je nalog Verifed :)
 
Za izvlacenje para sa skrill/netelera napravite nov neteller nalog na necije ime, pri kreiranju naloga odaberite da zivite u Nemackoj ili nekoj drugoj zemlji EU (stavite neku nasumicnu adresu) I na tom novom nalogu dobicete opciju Net+ Virtual mastercard! Onda samo lepo uradite money transfer sa svog naloga na taj novi (provizija 1.9%) I mozete da potrosite novac koristeci virtualnu mastercard karticu. Npr mozete da platite mts ili Vip racune, posto oni podrzavaju web placanje, mozete ako ste iz Beograda da pazarite online u IDEI, mozete da kupite nesto od tehnike u WinWin-u, Gigatronu mislim cak I bench shopu! Ovo sve provereno radi. Ja sam cak uspeo I da verifikujem taj 'lazni' nalog, tako sto sam poslao sliku srpskog pasosa a na nalogu stoji da zivim u Nemackoj, I genijalci iz Netellera su to prihvatili I sad mi je nalog Verifed :)


Probacemo :)

Jesi probao da narucis plastiku?


Dok sam krenuo na Operu da probam preko VPN setio sam se da su od skoro poceli da traze i sken racuna. Kad si ti to radio jel trebao racun ili je to bilo pre toga?
 
Poslednja izmena:
Moze I plastika da se naruci, ali naravno na tu adresu koju stavite u inostranstvu. E sad, ja sam ovo odradio pocetkom decembra, pre nego sto su poceli da traze sken racuna I evo ni do dan danas mi nisu to zatrazili (a na starom srpskom nalogu mi traze). Mada kao sto sam rekao, da bi ste dobili net + virtual mastercard uopste ne mora da imate verifikovan racun, to je samo za plastiku.
 
nisam uspeo da podignem, kazu mora da se podigne na nacin na koji uplatis

ne znam samo sto mi aplikacija nudi da izaberem nacin isplate onda
 
Pa... pa probaj da prebacis na racun... nemoj ceo iznos, odigraj nesto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ma igrao sam, uplatio sam 1300 din sa skrila, igrao nesto malo aparate imam 2100 sad, mogu na skril da vratim samo, al sad bar imam dovoljno da povucem sa skrila na banku
 
[emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno