Šta je novo?

skrill ili netteler?

Greska, izbrisite poruku.
 
Poslednja izmena:
Da, prosla je, Srkill je registrovan za gambling

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
U cemu je tu fora da mozes sa inteze da stavis novac na visu electron a nemozes da povuves novac kao pre jel to do banke ili drzave nase ili skrila, pre je moglo na visu electron withdraw sad samo devizni racun.
 
zalio sam se skrilu i dobio 10e za izdavanje kartice nazad, posto karticu vise ne mogu da koristim

to sada mogu da povucem na racun u banci?
 
Mozes ali vise ce te kostati to povlacenje nego sto ces imati da povuces, maltene :(
 
Zdravo, posto niko ne odgovara u Moneybookers temi, da pitam i ovde:
Hocu da povucem neki novac sto mi je ostao na skrilu direktno na devizni racun u intesi.
Radi se o sumi manjoj od 50 evra, skril mi uzima 5,5 evra, pa me interesuje koliko ce mi banka uzeti za tu transakciju?
 
@probotzor
Pa da se okockas, kako sta ces :) Rulet generalno nije isplativ za tacno 1/37, ali u ovoj tvojoj specificnoj situaciji jeste isplativ. Sve na neki random broj, pa ako pogodis, nece ti provizija za podizanje sve pojesti. A ako ne pogodis, dao si kockarnici, a ne skrillu i banci...

Ili mozes da uzmes nesto kod nekih kineza koji primaju skrill...cuo sam da ima takvih

@shelbo
ne zna se to bas tacno, jer postoji i banka posrednik. U svakom slucaju, uzeli bi ti mnogo procenata od 50 evra. Nasa banka je tu najmanji problem.


@BataHTC
Imas pm, da ne bih detaljisao ovde.
 
Poslednja izmena:
e-coin.io koji se trenutno rebrendira u wirex izdaje virtuelnu Visa i plasticnu Master karticu. Prva virtuelna kartica se besplatno dobija preko Android aplikacije. Svi brojevi stizu na mail. Dodatne virtulene kostaju 1,5$ a plasticne 8,5$. Mogu da se uzmu kartice u dolarima, eurima i funtama. Za vizu kazu da moze da skida pare sa PayPala a izgleda moze i sa Skrilla. Ja sam povezao tu virtuelnu na Skrill ali ne mogu da uradim verifikaciju posto je stanje na kartici 0. Na Neteller imam stanje 0.01$ pa ne mogu ni da pridjem opcijama za vadjenje para.

Problem nastaje kod punjenja kartice posto je ovo izgleda u osnovi bitcoin novcanik i prvo punjenje izgleda mora da bude 2-3 dolara u bitcoinima da bi se kartica verifikovala na drugim sajtovima. O bitcoinima ne znam nista ali cu da pocnem polako da se raspitujem kako da kupim minimum koji je potreban da pokrenem ovo sa karticama. Ako neko vec ima bitcoine i frku sa Skrill/Netellerom verovatno sva ova povezivanja da zavrsi brzo pa da podeli iskustvo ovde.
 
Da li je neko voljan da mu prebacim 40,75 evra na Skrill, a da mi uplati 4500 dinara na račun u Intezi? Razliku častim.
 
e-coin.io koji se trenutno rebrendira u wirex izdaje virtuelnu Visa i plasticnu Master karticu. Prva virtuelna kartica se besplatno dobija preko Android aplikacije. Svi brojevi stizu na mail. Dodatne virtulene kostaju 1,5$ a plasticne 8,5$. Mogu da se uzmu kartice u dolarima, eurima i funtama. Za vizu kazu da moze da skida pare sa PayPala a izgleda moze i sa Skrilla. Ja sam povezao tu virtuelnu na Skrill ali ne mogu da uradim verifikaciju posto je stanje na kartici 0. Na Neteller imam stanje 0.01$ pa ne mogu ni da pridjem opcijama za vadjenje para.

Problem nastaje kod punjenja kartice posto je ovo izgleda u osnovi bitcoin novcanik i prvo punjenje izgleda mora da bude 2-3 dolara u bitcoinima da bi se kartica verifikovala na drugim sajtovima. O bitcoinima ne znam nista ali cu da pocnem polako da se raspitujem kako da kupim minimum koji je potreban da pokrenem ovo sa karticama. Ako neko vec ima bitcoine i frku sa Skrill/Netellerom verovatno sva ova povezivanja da zavrsi brzo pa da podeli iskustvo ovde.

Hvala ti puno što si podelio ovu informaciju, ali zar nije problem što sa Skrill naloga iz Srbije možeš da skidaš sredstva samo direktno na devizni račun a Wirex dodaješ kao karticu? Ne znam da li iz same Wirex aplikacije u "Top Up Card" sekciji imamo Skrill opciju (čisto sumnjam) ali za to je potrebna verifikacija Wirex računa sa dokumentacijom.

Doduše, čak i ako ne budemo imali opciju direktnog punjenja sa Skrill računa, to se može zaobići tako što kupiš bitcoine sa skrill/neteller nalogom pa onda te bitcoine prebaciš na karticu. Ne znam koliko to ima smisla po pitanju isplativosti, još nisam dovoljno istražio tu temu.

Edit: Ako ništa drugo, pretpostavljam da će ovo biti zgodna opcija za zaobilazak zabrane uplate na skrill/neteller naloge zarad online kockanja/pokera/klađenja.

Edit no. 2: Izgleda da je opcija kupovine bitcoina sa neteller nalogom radi daljeg prebacivanja smešno neisplativa. Kupovina 1 BTC preko Skrilla na cubits.com iznosi 767 EUR a dok prebacivanje 1 BTC na Wirex VISA karticu daje 697 EUR. Katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Hronicno sam umoran u poslednje vreme pa nikako da se koncentrisem i sednem da vidim kako d aizvedem ovo. Karticu sam povezao na Skrill bez problema ali ne mogu da verifikujem posto je prazna. Imam 11,3$ na Skrillu, povracaj za ukinutu karticu, tako da mogu da probam da odatle pazarim BC pa odradim verifikacije. Samo jos da vidim kako se to radi :) Meni ovo treba zbog prebacivanja novca, BC me ne intereusje.
 
Verifikovao sam Wirex karticu, ali mi se ne pojavljuje kao opcija na withdraw.

Edit: Videćemo da li će biti neke promene kada mi prođe verifikacija računa na samom Wirexu.
 
Poslednja izmena:
Na Skrill-u. U međuvremenu mi je prošla verifikacija samog Wirex računa, međutim nema Srbije među ponuđenim zemljama za alternativne metode plaćanja. Ćorak.
 
E krastavac... Pa je li moze nekako da se poveze sa PayPal-om?
 
To nisam ni pokušavao.
 
Javi ako pokusas i hvala na informacijama.
Nego, nisam dobro razumeo da li moze neko iz inostranstva da bank transferom uplati novac na Wirex?
 
Poslednja izmena:
Koristio sam plasticnu Net+ Master Card karticu Netellera. Medjutim ukinuli su je za zemlje van EU, pa me zanima kako se snalazite? Kako podici novac sa Netellera?
 
Prijatelj od skora radi u Nemačkoj, ima otvoren račun u njihovoj banci. Njegova supruga je u Srbiji, ima račun u Intesi, i verovatno u paketu Visa elektron i internet karticu (a i ako ih nema uzeće ih zbog podizanja novca). Koja je bolja varijanta za njih dvoje, Skrill ili Netelle, suprug bi joj direktno slao novac sa skrill-a na skrill ili sa netellera na neteller, a onda bi ona povlačila na karticu i podizala sa deviznog računa. Kolika bi bila provizija da on pošalje novac (upload na jedan od ova dva pay procesora i slanje suprugi), a koliko bi bila provizija za nju kada skida novac na karticu ? I da li ovo funkcioniše bez problema ?
 
Ja bih se raspitao za direktno slanje (nemacki devizni > srpski devizni)

E-walleti koje pominjes su postali jako ograniceni i skupi, a i sa njih se povlaci direktno na devizni, i placaju troskovi banci posredniku, uz provizije na sam upload iz Nemacke, i na transfer sa naloga na nalog.
 
Najbolja opcija je da on uzme Skrill karticu na svoje ime (u EU je, on moze), da njoj i onda podize sa nje!
 
Aha, on nema vec Skrill nalog, i nece na njega dobijati novac, nego kako da joj uopste iz Nemacke najjeftinije posalje? Sry, nisam razumeo taj deo.
Wire-om onda (devizni->devizni).
I nema brige ni za porez, posto su supruznici, sve je cisto. 10-20e po transakciji. Mislim da je najbolja varijanta iz CommerzBank da posalje u Komercijalnu, to je ispod 10e po trasnakciji.
 
Pa to je wire :) SWIFT/LORO/Wire... kako god ga zoves.
Samo sto je problem sto je dosta banaka za EUR placanja preslo na SEPA, a Srbija nije u SEPA, pa ce mozda i on i zluzbenik banke biti zbunjeni kada probaju da posalju.

Znaci, mora SWIFT-om (sto je ono sto se prima kao LORO doznaka, a inace se zove wire, mada wire je malo siri pojam).

Treba mu njen IBAN i SWIFT Intese. Intermediary bank uopste nije stvarno neophodno da se popunjava.
 
Nazad
Vrh Dno