Šta je novo?

skrill ili netteler?

Nema vise uplate na Neteller iz Srbije. Znaci svi vi koji ste koristili usluge Netellera da bi ste se kockali, odnosno prebacivali pare na razne poker i kladionicarske sajtove gotovo je sa tim.
 
Nema vise uplate na Neteller iz Srbije. Znaci svi vi koji ste koristili usluge Netellera da bi ste se kockali, odnosno prebacivali pare na razne poker i kladionicarske sajtove gotovo je sa tim.
A ja sam upravo verifikovao Visa Internet karticu Banke Inteze i uplatio novac na svoj Neteller nalog.
Otkud tebi ta informacija?
 
Zato sto sam to isto uradio sa Rajfajzenovom Visa virtuon karticom i Telenorovom Master card karticom i nije moglo. Znao sam za Rajfajzen, ali nisam znao za Telenor. Do sada nisam imao problema. Pozvao sam korisnicki servis i rekli su mi da je Neteller promenio sifru poslovanja i da je sada isto kao da deponujes novac na neki od kockarskih sajtova. Zato su i oni stopirali deponovanje novca kao i na Skrillu.
 
Ok, onda je verovatno samo pitanje dana kad vise nece moci ni preko Intezinih kartica, osim ako ovi iz Telenora nisu izmislili taj razlog.
 
Nema razloga da izmisljaju. Svi su blokirali osim Inteze.
 
I ja sam iskoristio netteler zbog kladionice ali ni ne kladim se vise a povukao sam tamo 50e sa bet365. Jedino sad ne znam sta da uzmem kao nacin isplate jer za tu sumu nista se ne isplati specijalno. Mislio sam mozda nekada uzeti karticu preko njih ali ipak nece biti nista od toga.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni je stiglo obavestenje za neteller + karticu a za skrill nista.

1751e141e08e4e3b94317728ce9e7836.png
 
Svima je stiglo za Neteller. Izgleda da gase servis za nase trziste.
 
Ne gase servis vec ne isporucuju MasterCard vise za nasu zemlju.
 
Ja koliko razumem engleski, oni gase kartice, jasno pise u prvoj recenici...
 
meni je stiglo za skrill

kartice koje imamo vise nece vaziti, a nove nece vise izdavati za srbiju
 
Što se tiče Net+Card kartice mislim da postoji realna mogućnost da je u neko dogledno vreme ponovo aktiviraju kao opciju i za pojedine zemlje van SEPA zone (kako uostalom i stoji u poruci).
Ono što me više brine je ova priča oko blokiranja deponovanja novca na Neteller sa debitnih kartica naših banaka.
Poslednji put sam na Neteller deponovao 17.oktobra (dakle, pre malo više od mesec dana) i tom prilikom sam i verifikovao Visa Virtuon (ili Visa Virtual kako sada stoji na kartici) Raiffeisen banke i tada je sve prošlo bez problema.
No očigledno (bar prema pisanju ovde) neke stvari su se u međuvremenu promenile, na žalost...
Zaista mi nije jasna sama svrha debitne kartice koju izdaje banka za online plaćanje ako ista ta banka blokira mogućnost deponovanja novca na neki od platnih procesora.
Na kraju krajeva, zašto bi deponovani novac na platni procesor (kakvi su recimo Skrill ili Neteller) uopšte morao da bude a priori samo u svrhu kocke, klađenja i sl.?
 
Pavle, slazem se da nekim ljudima Skrill i Neteller ne sluze za kockanje, ali vecini sluzi. Neteller je promenio sifru u poslovnoj delatnosti zato je i automacki izvrsena blokada od strane nasih banaka. Banka se tako stiti. Svi su osteceni po najvise kockari koji sad bas imaju problem kako da gurnu pare na neki poker ili kladionicarski sajt. Osteceni su i free lenseri kojima je skrill i neteller sluzio kao racun za primanje novca iz inostranstva. Opet i da dozvole da se deponuju pare na skrill i neteller bice problem kako ih podici. Master cardom je bilo najlakse i najeftinije, bez tragova.
 
Podizanje nije problem, problem je samo sto ce ostaviti trag za porez. Ali drzava freelancere izgleda jos uvek ne dira, jer zna da samo unose novac u zemlju, i bolje da se trosi ovde, i da ne drmaju, nego da se traze nacini da se izbegne da se uopste koristi kod nas. Jer od toga nece imati bas nikakve koristi, i nista nece moci.

Inace, potrazio sam po netu, ova vest je jos septembra bila javna :( Pitanje je vise sta ce raditi oni koji su vec platili karticu skoro?

A za kockare ce biti ozbiljan problem da uplate, ali za njih ne brinem, kockaju se oni svaki dan ^^
 
Vest nije bila javna od Septembra. Ako si nasao neku koja je datirana na septembar, verovatno je editovana.

U Septembru je bila prica da nema vise slanja kartica van SEPA, ali da ce postojece moci da se iskoriste.

A mislim da su pobrisali cak i verifikovane Visa kartice iz cashout opcija.
Samo racun, i to i prisilno u evrima da pevas.
 
Ova stvar sa gasenjem kartica nije tako bezazlene po frilensere. Em se onemogucava dovoljno brzo podizanje novca, em direktan priliv na bankovni tekuci razun znaci potencijalnu kontrolu od strane poreskih institucija koje imaju nadleznost da isputuju poreklo tog novca.
 
Vest nije bila javna od Septembra. Ako si nasao neku koja je datirana na septembar, verovatno je editovana.

U Septembru je bila prica da nema vise slanja kartica van SEPA, ali da ce postojece moci da se iskoriste.

A mislim da su pobrisali cak i verifikovane Visa kartice iz cashout opcija.
Samo racun, i to i prisilno u evrima da pevas.

ja sam dobio email sigurno u oktobru da kartice visenece vaziti, mozda sam i neki ranije dobio
 
Moze neko da mi pojasni,da li ovo vazi i za CG jer nama je valuta E?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne bi trebalo vas da zakaci.

Ali drzava freelancere izgleda jos uvek ne dira

To ne znaci da nece. Sa direktnim podizanjem si siguran. Pitanje je za drzavu samo da proceni, da li bi vise novca dobila ako te prihode direktno oporezuje, ili ako se novcana sredstva trose u zemlji pa se na posredan nacin to reflektuje kroz placanje poreza. Ali ti na taj nacin prakticno legalizujes celu sivu ekonomiju. U nekom momentu ce se pokrenuti to pitanje. Nije iskljuceno da bude nekog picvajza slicno kao sa AirBnB-jem ili Uberom. Poslodavci koji legalno placaju porez i imaju legitiman biznis osetice se ugrozenima i vrsiti pritisak na drzavne organe.
 
@probotzor
da li mozes da okacis taj mejl (sa obrisanim licnim podacima)? Da se ne odnosi mozda na sivu karticu, tj da nije obavestenje da moras aktivirati crnu?

Vrlo je jasno bilo reci o tome da ce aktivirane kartice raditi do isteka redovnog perioda vazenja. Sada je to izgleda ostalo samo za Rusiju i Kinu (ne znam da li je tacno, videcemo)

Sto se CG tice, ona nije u SEPA, i kartice nece vaziti.

Inace, vazno je samo ko je ciji rezident, i kartice koje su izdate za naseg rezidenta nece raditi ni ovde, ni u Nemackoj npr.

A Nemac ce moci da dodje ovde ili u CG i da normalno koristi tu karticu koja je izdata njemu, kao nemackom rezidentu. Tako da nase vlasti, NBS, ili ko se vec pominje po forumima, sa ovim nemaju nikakve veze. Stotinak drzava je iskljuceno iz ovoga.

A sto se poreza tice, duzan si da placas porez i ovako i onako, i to samooporezivanjem. Vlast moze samo da poostri kontrolu, i pocne da primenjuje mere koje su joj na raspolaganju. Razlika je samo sto kada ovi zamagljivaci prestanu da rade, sve postaje mnogo transparentnije...
 
Moze neko da mi pojasni,da li ovo vazi i za CG jer nama je valuta E?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Vazi I za CG nazalost, od sutra ni kod vas vise nece vaziti skrill I neteller kartice.

A Nemac ce moci da dodje ovde ili u CG i da normalno koristi tu karticu koja je izdata njemu, kao nemackom rezidentu. Tako da nase vlasti, NBS, ili ko se vec pominje po forumima, sa ovim nemaju nikakve veze. Stotinak drzava je iskljuceno iz ovoga.

Jel si siguran za ovo? Ja sam im bas postavio pitanje da li ce kartice rezidenata vaziti u non Sepa drzava I dalje pa sad cekam odgovor.

EDIT: Elem, upravo mi stigao odgovor, I da, skrill I neteller kartice SEPA rezidenata ce I dalje vaziti u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
@probotzor
da li mozes da okacis taj mejl (sa obrisanim licnim podacima)? Da se ne odnosi mozda na sivu karticu, tj da nije obavestenje da moras aktivirati crnu?

Vrlo je jasno bilo reci o tome da ce aktivirane kartice raditi do isteka redovnog perioda vazenja. Sada je to izgleda ostalo samo za Rusiju i Kinu (ne znam da li je tacno, videcemo)

Ma sve kartice, ja nisam dobio nikakv mejl, ali kad se ulogujem na Skrill piše mi odmah na vrhu kao obaveštenje.
 
@probotzor
da li mozes da okacis taj mejl (sa obrisanim licnim podacima)? Da se ne odnosi mozda na sivu karticu, tj da nije obavestenje da moras aktivirati crnu?

Vrlo je jasno bilo reci o tome da ce aktivirane kartice raditi do isteka redovnog perioda vazenja. Sada je to izgleda ostalo samo za Rusiju i Kinu (ne znam da li je tacno, videcemo)

Sto se CG tice, ona nije u SEPA, i kartice nece vaziti.

Inace, vazno je samo ko je ciji rezident, i kartice koje su izdate za naseg rezidenta nece raditi ni ovde, ni u Nemackoj npr.

A Nemac ce moci da dodje ovde ili u CG i da normalno koristi tu karticu koja je izdata njemu, kao nemackom rezidentu. Tako da nase vlasti, NBS, ili ko se vec pominje po forumima, sa ovim nemaju nikakve veze. Stotinak drzava je iskljuceno iz ovoga.

A sto se poreza tice, duzan si da placas porez i ovako i onako, i to samooporezivanjem. Vlast moze samo da poostri kontrolu, i pocne da primenjuje mere koje su joj na raspolaganju. Razlika je samo sto kada ovi zamagljivaci prestanu da rade, sve postaje mnogo transparentnije...

pogresio sam, 7. novembra sam dobio, mislio sam da je 7. oktobar bio u pitanju, ali sad tek vidim da mi je pogresno namesten mesec na tom telefonu gde sam ulogovan sa tim mailom -.-
 
Da li je neko do sada podizao novac sa Netellera direktno na bankovni račun?

Kad kažem "bankovni račun" pretpostavljam da se radi o deviznom računu koji je vezan uz debitnu karticu tj. karticu koju je banka izdala za online plaćanje, nekada Visa Virtuon a sada Visa Virtual u slučaju Raiffeisen banke.

Ono što mi nije jasno je to što pored IBAN broja i SWIFT koda Neteller traži skeniran dokument nečega što oni definišu kao "scanned Bank Account Statement"...

"You will be required to upload a copy of a recent bank statement."

Da li im slati skeniran dokument npr. skorašnjeg deviznog naloga za uplatu ili je to nekakav papir sa instrukcijama za plaćanje/uplatu na devizni račun koji banka izdaje i sl.?

Ja imam devizne naloge za uplatu koje mi je banka izdavala kao potvrdu mojih uplata na sopstveni devizni račun (račun uz koji je vezana kartica) ali jednostavno ne bih da im napamet to šaljem jer nisam siguran da li baš to traže...

Dakle, da li neko zna o kakvom se dokumentu tačno radi?
 
Prema google, to ti je obican izvod sa racuna koji sigurno dobijas jednom mesecno na kucnu adresu.
 
Ova stvar sa gasenjem kartica nije tako bezazlene po frilensere. Em se onemogucava dovoljno brzo podizanje novca, em direktan priliv na bankovni tekuci razun znaci potencijalnu kontrolu od strane poreskih institucija koje imaju nadleznost da isputuju poreklo tog novca.

A inače porez ne treba da se plaća?
 
Pronasao sam metodu kako da se deponuju pare na Skrill i Neteller. Visa elektron Pireus banke. Ona moze da prodje jos uvek. A sto se tice skidanja isto tako moze lova direktno da se skida na tu visa elektron karticu pireus banke. Postoji jos jedna mogucnost. Ako neko ima rodjaka ili prijatelja koji je rezident neke eu drzave, Engleske ili Amerike moze otvoriti nalog na Skrillu ili Netelleru i kada dobije karticu, posalje ti i ti je ovde koristis bez problema. To je sjajan nacin, samo je pitanje da li je neko voljan da vam to ucini.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Pronasao sam metodu kako da se deponuju pare na Skrill i Neteller. Visa elektron Pireus banke. Ona moze da prodje jos uvek. A sto se tice skidanja isto tako moze lova direktno da se skida na tu visa elektron karticu pireus banke. Postoji jos jedna mogucnost. Ako neko ima rodjaka ili prijatelja koji je rezident neke eu drzave, Engleske ili Amerike moze otvoriti nalog na Skrillu ili Netelleru i kada dobije karticu, posalje ti i ti je ovde koristis bez problema. To je sjajan nacin, samo je pitanje da li je neko voljan da vam to ucini.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
Prosla ti je ta Pireus Visa za gambling uplatu, ili non-gambling na skrillu?
 
Nazad
Vrh Dno