Šta je novo?

skrill ili netteler?

Sto se tice povlacenja sa Skrilla na karticu, moras je prvo dodati na svoj skrill nalog, pa je verifikovati (ako to nisi uradio do sada), i kada budes hteo da povlacis novac imaces opciju da biras da li ces na racun, ili na nju. U oba slucaja je fee nesto ispod 3 evra.

Ali moras cekati u redu svakako kada podizes novac, tj ne moras jedino ako mislis da ga potrosis online preko iste te kartice.
 
Pa kako da povučem pare na Visa Internet karticu - ukucam njen broj? Rečeno mi je da ne mogu da se primaju sredstva bez SWIFT i IBAN instrukcija.

Po sugestiji službenice, trenutno imam jedan devizni račun vezan za Visa Internet karticu, i na njega samo uplaćujem novac neposredno pre online kupovine, i to ne mnogo više od iznosa koji planiram da potrošim (rekli mi da je tako najsigurnije), a na drugi račun samo primam uplate preko SWIFT i IBAN.

Mislim, ako može da se ne cimam do banke i čekam u redu, to bi bilo super, pogotovu ako je transfer fee manji kad se prebacuje direktno na Visa Internet karticu.

IBAN i SWIFT kodovi se koriste kod transfera novca direktno na devizni racun i nemaju veze sa prebacivanjem na kreditnu/debitnu karticu.. U tvom slucaju samo izaberes gde ce da ide withdraw sa Skrilla i odaberes Credit Card, ukucas podatke sa kartice kao kad kupujes nesto sa neta i sacekas oko 14 dana (mada je to obicno izmedju 7-10 dana) da pare legnu na taj devizni racun za koji je vezana kartica...

Inace, nemoj me drzati za rec ali, mislim da je maksimalna suma koju mozes da povuces na karticu sa Skrill-a 10 000$ € £ Za sve vece sume preko toga moras da koristis Bank Wire Transfer za koji ti trebaju oni IBAN i SWIFT kodovi...
 
Hvala na odgovorima.

A znate li da li USD prebačen na Visa Internet karticu ostaje USD ili se prebacuje u EUR, pa posle opet u USD kad se kupuje?
 
Na Intesinoj Visa electron ostaje u dolarima, pa pretpostavljam da i na internet kartici ostaje.
 
3 eura je provizija kad povlacis na visa , pa bilo u pitanju 100e ili 1000?
 
Na Intesinoj Visa electron ostaje u dolarima, pa pretpostavljam da i na internet kartici ostaje.
Ako nemaš račun otvoren u $ ne ostaje već se konvertuje u € po Intesinom kursu.. A ako imaš u $ račun onda mislim da ti se vrši dupla konverzija $-€-$ po Intesinom kursu :d
 
Stigla mi danas neteller kartica, aktivirao, dobio PIN i sve je ok. Za cenu od 10€ se isplati s' obzirom na to da vazi 3 godine od datuma izdavanja.
 
Ako nemaš račun otvoren u $ ne ostaje već se konvertuje u € po Intesinom kursu.. A ako imaš u $ račun onda mislim da ti se vrši dupla konverzija $-€-$ po Intesinom kursu :d

Kad sam ranije hteo da u banci odmah uplatim $ na Visa Internet karticu, rekli mi da ne može.

Skontao sam da mi se ipak više isplati da odem do banke (ionako moram da idem s vremena na vreme), nego da im platim dodatni transfer na Visa Internet karticu, pa da me još orobe na konverziji iz valute u valutu - neće dx.com pobeći :d
 
Pa u svakom slucaju kad otvaras racun kod nas otvaraj ga iskljucivo u evrima, jer se za sve ostale valute vrsi dupla konverzija, jer knjizenje mora da bude u evrima...
 
Moze li neko da mi kaze kako da kreiram zahtev za kreiranje i slanje Netteler kartice? Napravio sam nalog na njihovom sajtu, medjutim ne vidim nikakvu opciju gde je naglaseno da salju karticu nakon uplacivanja depozita od 10e. Ranije je postojala opcija Net+ Plastic card i tu se aplicira za karticu, sada pod tabom "Net+cards" imam ponudjeno samo Net+ Virtual Prepaid MasterCard.
 
Mozda treba da se verifikujes...pitaj njihovu tehnicku podrsku, tesko da neko moze da ti da konkretan odgovor zasto..ja pod opcijom net+ cards vidim sve kartice
 
Moraš prvo da uplatis par eura,onda ti se pojavi opcija za verifikaciju. Kad verifikujes možeš da tražiš karticu
 
Ok, mada vidim da mnogi pisu da su dobili karticu na adresu za ukupno 10e. Koliko sam video minimalna suma da se doda na acc je 15e, + 10e za slanje plastike. Izadje 25e ukupno. Probao sam da dodam Bitcoin na acc medjutim ne funkcionise im ta opcija za sad,mozda zato sto mi nalog jos nije verifikovan? BTC je ujedno i razlog zasto otvaram acc.
Ako neko ima iskustva na relaciji Bitcoin/Netteler neka napise.
Hvala
 
Procedura za dobijanje Neteller + kartice je sledeca.
1.Otvorite nalog na Netelleru
2.Verifikujte nalog jednim od dokumenata (Slkanjem pasosa, licne karte, vozacke) Dobicete potvrdu putem emaila da je vas nalog verifikovan.
3.Deponujte novac na nalog
4.Posaljite novac drugom na nalog ili na bankovni racun.

Nakon zavrsetka ove cetiri stavke vas nalog je FULL verifikovan. I mozete podneti zahtev za Neteller card + Sama kartica kosta 10€ i salje vam se na kucnu adresu ili na adresu koju naznacite za slanje. Kartica stize u dva pisma. U jednom je security number u drugom plastika. Dnevni limit kartice je 750€ iz max cetiri puta u toku dana. Za gotovinu, ukoliko zelite sa kupujete putem neta ili u prodavnicama, limit je 2500€ iz cetiri puta.
 
Procedura za dobijanje Neteller + kartice je sledeca.
1.Otvorite nalog na Netelleru
2.Verifikujte nalog jednim od dokumenata (Slkanjem pasosa, licne karte, vozacke) Dobicete potvrdu putem emaila da je vas nalog verifikovan.
3.Deponujte novac na nalog

Nakon zavrsetka ove cetiri stavke vas nalog je FULL verifikovan. I mozete podneti zahtev za Neteller card + Sama kartica kosta 10€ i salje vam se na kucnu adresu ili na adresu koju naznacite za slanje. Kartica stize u dva pisma. U jednom je security number u drugom plastika. Dnevni limit kartice je 750€ iz max cetiri puta u toku dana. Za gotovinu, ukoliko zelite sa kupujete putem neta ili u prodavnicama, limit je 2500€ iz cetiri puta.

Kartica stize u jednoj koverti, pin se dobija nakon verifikacije kartice na sopstvenom acc-u.
 
Poslednja izmena:
Za sve one koje to zanima. Neteller je omogucio prenos novca na Skrill. To do skoro nije bilo moguce.
 
Kod mene pise minimum deposit 4.50eur.maksimum deposit 2250.00eur.
 
Zavisi na koji nacin deponujes novac na Neteller. Ovo sto sam napisao je limit ako depononujes novac preko Visa debit i Master card. Postoje i drugi nacini deponovanja novca (Skrill, Bank transfer...) Opet rekao bih da limit zavisi i iz koje zemlje to radis. Mislim da su to limiti za nas iz Srbije.
 
Iz srbije sam pise mi minimum 4.50eur.maksimum 2250eur.uplata mastercard debit telenor.visa electron banka intesa.
 
Iz srbije sam pise mi minimum 4.50eur.maksimum 2250eur.uplata mastercard debit telenor.visa electron banka intesa.
To ti je dnevni limit za Netteller, probaj da deponujes novac preko vise i videces da ce ti izbaciti 218€ Znaci odprlikie mozes 10X po 218€ da deponujes na dan. Tako bar meni izbacuje.
 
To ti je dnevni limit za Netteller, probaj da deponujes novac preko vise i videces da ce ti izbaciti 218€ Znaci odprlikie mozes 10X po 218€ da deponujes na dan. Tako bar meni izbacuje.

To je nesto do tvoje Visa kartice.. Ja sam jednom prebacio 400e sa Visa electron na neteller. Societe banka je u pitanju.
 
Za sve one koje to zanima. Neteller je omogucio prenos novca na Skrill. To do skoro nije bilo moguce.
To mi treba!! Jesi li to radio uspesno?

Pitam zato sto nisam nasao potvrdu na Netellerovom sajtu. Vidim da moze da se deponuje sa Skrilla, ali ne vidim da moze da se povlaci na Skrill. Molim te - ili mi objasni kako se to radi, ili mi daj link na odgovarajucu stranu na Netellerovom sajtu.
EDIT: Nema potrebe, otisao sam na Skrill deposit stranu i video da moze da se deponuje sa Netellera. cheers
 
Poslednja izmena:
Prethodno pitanje (pitanje u postu iznad) za mene vise nije aktuelno, ali sad imam novo:

Ja odavno nisam deponovao pare na Skrill (verovatno nisam nijednom otkad se zove Skrill), ali secam se antipaticnog pitanja - da li imam nameru da uploadovane pare koristim za kocku. Pretpostavljam da slicno pitanje na Skrillu jos uvek postoji (svet je sve autoritarniji i autoritarniji). Ali me interesuje za Neteller - da li postoji takvo pitanje?
(Od toga zavisi da li cu otvarati nalog)
 
A sta se desava ako se stavi da zelim za kocku? Moci ce da se koriste kako god ili...? :)
 
Nece moci nikako - nase kartice nece proci za upload na Skrill onda.
 
Nazad
Vrh Dno