Šta je novo?

skrill ili netteler?

I ja imam isti problem, pokušavam da prebacim novac na Neteller-a ali mi ne dozvoljava (ista poruka kao kod tebe). Da li si rešio ovo ili ne postoji mogućnost da se odradi transakcija Skrill -> Neteller ?
Moraš da zagubiš informaciju o poreklu novca (non gambling / MasterCard), tako što ćeš pare poslati nekom drugom Skrill korisniku, a on će ti ih proslediti nazad. Tek tada ćeš moći da depozituješ na Neteller, ali ćeš usput morati potrošiti 1 EUR (ili više) na proviziju za transfer na drugu Skrill adresu.
 
Poslednja izmena:
^hvala na objasnjenju, jer sam "ceskao glavu kao majmum" zasto bi isao A->B->A :D
 
Jel probao neko da povuce sa skrila na racun u banci skida mi 30 eura a pre toga nije bilo osim 5.5 eura od skrila i kad se predje 100 eura, onda odredjen deo % skida od cele sume.
Sad ispada koliko god da skidas skida 30 eura plus skrill fee.
Probao sam mts banku i unicredit dal je nesto nbs menjala ili sta neznam. btw nije novac od kocke :)
 
Medjubanka.
 
Moje misljenje, posle ~19 godina iskustva sa time... kod nas zvanicno sve mora preko medjubanaka, medjutim i slanje kada se ne unese medjubanka cesto prodje.
Prodje tako sto sistem prepozna medjubanku, ali ne zna se kome se naplati taj trosak - nije ni posiljaoci ni primaocu. Ja i dalje primam od ShareIt-a (Digital River-a) preko wire-a, i dalje besplatno skroz.

Takodje iz Koreje nikada ne prodje bez ino troskova, jer sva placanja van zemlje moraju rucno :D Gore nego kod nas, ali stvarno gore nego kod nas!
Iz Japana su ka RF do pre 2 godine prolazili transferi bez problema i bez CB polja, ali sada im explicitno traze - izlgeda da su uvideli da negde nestaje novac za medjubanku :)

Again, to ne placa posiljalac, jer svi osim ShareIt-a su mi na "ti" od musterija, smem da pitam mnogo bitnije sitnice, i proveravali su za svaki slucaj. Dakle ili medjubanka ne naplati to, jer je retko, ili banka posiljaoca prosto pojede taj trosak, isto jer je retko (bilo).

Dok ne uvedu nase banke da moze i bez medjubanaka (kao sto moze recimo ProCredit unutar grupe, ili Komercijalna preko CommerzaBank iz Nemacke), sve vise ce mesta shvatati da ih to kosta i naplacivati OUR SWIFT fee (tj. CB fee, tj. trosak medjubanke).


CB = Correspondent Bank = Intermediary Bank = Korespondentska banka = Medjubanka, a u tarifnicima se cesto zove i "ino banka".
 
Meni rekose u mb da troskovi banke ali to nije bilo pre od nove godine recimo krenuli su da naplacuju u svakom slucaju neisplativo moracu drugi nacin da andjem.
 
Jel zna neko koje banke u Srbiji ne naplacuju troskove medjubanke?
 
SVE naplacuju. Osim nekih retkih slucajeva, gde se salje iz konkretnih banaka (Komercijalna BIH/CG i CommerzBank DE ka Komercijalnoj kod nas).
Sve ostale varijante nesto naplacuju.

A pogotovu ako ti salje neko radnom. Iz Amerike ne moze da se izbegne to. Pitanje je samo ko to placa, a ne da li nasa banka to naplacuje!
 
Pozdrav svima

Imam jedno pitanje ako moze neko da mi objasni, odradio sam depozid na Nettler preko viza kartice, radi se o iznosu od 400$ Nettler uzima 10$ kao proviziju a 30$ me banka zaduzuje nemam pojma bas zasta. radi se o inteza banki.
 
Tek kada transakcija bude "proknjizena" za nekoliko dana, znaces koliko te je ukupno u evrima kostalo. Banka uvek rezervise nekoliko procenata do konacnog obracuna, kada ih vrati klijentu.
 
Da li je neko radio isplatu sa skrilla na banku? Ne znam od kada ne moze da se salje na master direktno nego samo na banku uz sfiwt code... Ujedno i da li je nekom potrebna kinta sa skirlla na skrill?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ili ako nekom drugom treba novac na netteleru-u u tom iznosu, neka mi se javi.
 
Pozdrav ljudi, da oživim ovu temu. Ja sam više nego šokiran u kakvoj državi mi živimo i kakav je naš bankarski sistem. Baš zbog zebnje u vezi toga pokušao sam da skinem samo 35 € (iako na Skrill accountu imam preko 200 €) sa mog Skrill naloga na moj devizni račun u Komercijalnoj Banci. Na moj Skrill account je vezan moj devizni račun (ja sam to pre par godina dobio od Komercijalne Banke, nisam ga napamet uneo, SWIFT, EBAN....) i od strane Skrill-a je to došlo ovamo (uzeto mi je 5 € za proviziju) E, onda počinje agonija....stigla mi je poruka od Komercijalne Banke da me čeka 29.5 € za raspoređivanje, i posle toga me 10 dana niko ne kontaktira. Kad sam se ulogovao na e banking, tražio sam od opreatera da mi se neko javi, i posle par dana je zvala službenica iz KB. Tražila je da potpišem izjavu za šta je ta uplata (to je valjda ona izjava o nefinansiranju terorizma, pranja novca itd....) i ja pošto nemam mogućnosti da dođem zbog posla u banku koja samo radi u Covid vremenima 9-16 sem vikendom (a to je i moje radno vreme) ja potpišem i pošaljem skenirano službenici na mail a u opisu uplate napišem 'pomoć' pošto to i jeste pomoć (tj dug od drugara koji mi je pustio na Skrill). Nakon slanja službenica mi je rekla da je sve ok i da će mi prebaciti sredstva na moj devizni račun. Posle 4,5 dana, tj danas opet me zove i kaže mi da joj je koleginica rekla da to ne može i da ili mora da bude usluga neka (a za to bih morao da priložim i neki dokaz). Kad sam joj ja rekao da mi onda vrate taj novac na Skrill račun, jer nije usluga niti imam ikakav dokaz da jeste, ona mi traži da joj napišem na papiru 'svojim rukopisom' :Klanjanje da ja tražim da se taj novac vrati na moj Skrill account ali pazite : pod uslovima da će mi se sa tog iznosa skinuti provizija banke za povrat novca :D:D:D Pa gde mi živimo *mjau**mjau**mjau*, koja je ovo Afrika i koji je ovo vek ?!?!???!?!?!?!??
 
Bankarske usluge svuda u svetu imaju cenu, kada koristis bilo koju uslugu banke placas odredjenu proviziju koja je u skladu sa cenovnikom. Sigurno sve sto ti naplate mozes u istome da proveris. Zavisi kako i Skril je poslao pare preko kojih banaka i sa kojima vasa banka saradjuje.
 
Ma bez veze je sto su nam ukinuli njihovu cc..bar se ne bi mlatarao ovako sa nasim bankama
 
Bankarske usluge svuda u svetu imaju cenu, kada koristis bilo koju uslugu banke placas odredjenu proviziju koja je u skladu sa cenovnikom. Sigurno sve sto ti naplate mozes u istome da proveris. Zavisi kako i Skril je poslao pare preko kojih banaka i sa kojima vasa banka saradjuje.

Ne shvataš, nemam ja problem što su skinuli proviziju, nego što i pored toga neće da prihvate da mi je novac poslao drugar preko Skrill-a i da sam ja taj novac withdraw-ovao (na nalogu o prispeću sredstava koje su mi poslali da popunim i potpišem upisao sam jednostavno u opisu transakcije 'pomoć' jer mi je službenica sa šaltera tako rekla) Šta još treba, litar krvi da dam banci ??? Da li neko može da mi da savet, šta da se upiše pa da puste konačno taj novac na račun?

Ma bez veze je sto su nam ukinuli njihovu cc..bar se ne bi mlatarao ovako sa nasim bankama

Da da, ja sam imao Skrill Master Card i sa njom sam mogao i da plaćam na POS terminalima i da dižem novac sa bankomata....to nije bilo tako davno, ja ne znam šta se tu desilo i zašto su odjednom ukinuli saradnju sa nama, očigledno da više sa banana državama i bankarskim sistemima neće da imaju posla.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nijedna banka u Srbiji to ne bi prihvatila jer je Skrill pravno lice a kad pravno lice salje fizickom taj osnov priliva ne moze da prodje. Znam da je glupo jer stvarno mozes novac na Skrillu da dobijes tako sto ti je poslao drugar ali tako je kako je.

Sto se tice njihove debitne kartice, mogu je imati samo clanovi EU i jos neke zemlje koje su izuzetak. Za sve ostale je ukinuta i to nisu oni krivi nego je takav zakon koji moraju da postuju.
 
Mislim da nijedna banka u Srbiji to ne bi prihvatila jer je Skrill pravno lice a kad pravno lice salje fizickom taj osnov priliva ne moze da prodje. Znam da je glupo jer stvarno mozes novac na Skrillu da dobijes tako sto ti je poslao drugar ali tako je kako je.

Sto se tice njihove debitne kartice, mogu je imati samo clanovi EU i jos neke zemlje koje su izuzetak. Za sve ostale je ukinuta i to nisu oni krivi nego je takav zakon koji moraju da postuju.

Hvala, tražiću onda da mi vrate novac na Skrill....strašno i prosto neverovatno...
 
Ne shvataš, nemam ja problem što su skinuli proviziju, nego što i pored toga neće da prihvate da mi je novac poslao drugar preko Skrill-a i da sam ja taj novac withdraw-ovao (na nalogu o prispeću sredstava koje su mi poslali da popunim i potpišem upisao sam jednostavno u opisu transakcije 'pomoć' jer mi je službenica sa šaltera tako rekla) Šta još treba, litar krvi da dam banci ??? Da li neko može da mi da savet, šta da se upiše pa da puste konačno taj novac na račun?
Problem je jer banka vidi da je Skril uplatilac, a oni ne mogu slati pomoc tj.mogu ali se zna kako se salje. Takodje je i problem sto vecina ljudi koji rade u bankama sa klijentima ne zna da da pravi savet, a nece ili ne mogu da se konsultuju sa nekim. Ako je uplatilac Skril sto i jeste onda mora da se dostavi dokument kao i za ostale uplate sa Skrila. Ako ti je ovo prva uplata sa Skrila na racun pitaj nekoga ko je vec imao iste da ti da savet kako da pravdas taj priliv.
 
Dobio sam neku siću (oko 25 evra) na skrill nalog, mogu li da prebacim taj novac (i uz koju proviziju) na paypal?
Ako ne može, predložite mi neke interesantne sajtove gde bih mogao to da potrošim (trenutni favorit je gog.com)
 
Ne moze da se prebaci na paypal. Za sajtove ne znam al' mozda ti je najbolje da vidis ovde na forumu ako nekom treba 25 evra na Skrillu pa da se trampite.
 
Jel ima neki sajt za narucivanje garderobe ili elektronike koji prihvata skrill ili neteller?
 
Imam nekih 250 dolara na Netelleru/Skrillu. Ako nekom treba, zamenio bih ih za dinare na tekuci ili Postnet.
 
Poslednja izmena:
@amadeusss

Mozda ce meni trebati na Skrillu posle vikenda u pon, uto. Nista ne garantujem, javljam ti. Poslao bih ti dinare na tekuci. Btw, vise bi mi odgovarali evri ali ako imas samo dolare nema veze mogu i oni.
 
Ako ti je Skrill u evrima, dobices evre, iako ti ja posaljem dolare, dakle, oni rade automatski konverziju.
 
Kao vip Skrill korisnik imam dva naloga, jedan mi je u dolarima drugi u evrima. To je bilo zgodno ranije ali sada je svaki Skrill nalog visevalutan cime se gubi smisao imanja vise naloga u razlicitim valutama. Ako mi posaljes dolare stici ce mi dolari na bilo koji od ova dva koja imam. A posle kad mi legnu ja mogu da zamenim u evre u okviru naloga. Sve je ok mogu i dolari javljam ti ja posle vikenda.
 
Nazad
Vrh Dno