Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

To je neko nepoklapanje standarda, neki uzlazi su kraći za milimetar pa ne legne lepo u jack... Meni burazer dao neke matore AKG, rade dobro...
 
Danas mi je prvi put od kako imam ovaj telefon zakucao. Snimao sam na poslu nesto i dok sam snimao video snimak imao sam poziv i tu je zakucao na neprekidnoj vibraciji. Na brzinu sam izvadio bateriju i posle je bilo sve normalno. Valjda se nece vise desavati!? L735.
 
Power+vol. down za soft reset, ne moraš da vadiš bateriju
 
Da li tada brise sve iz telefona? Ili to samo na hard reset radi? U svakom slucaju dobro je znati.
 
Pozdrav svim ucesnicima foruma. Vec duze vreme (sigurno oko 2g) pratim ovaj sajt i uvek sam nalazio na odgovarajuce odgovore pa nisam imao razlog da se prijavljujem i diskutujem. :) Posedujem Nokia Lumia 730 DS, kupljen u MTSu uz paket BOX. Odlican telefon, kvalitetan, odlican displej, itd. Ali, imam par problema i to kakvih. :-D U ponedeljak sam ga dobio, a u zadnja 2 dana baguje kao lud sam od sebe se restartovao 3,4,5,6 (3 puta se restartovao dok je bio u fazi mirovanja) puta i uvek pokazuje da je greska u MS kartici SanDisk Ultra klasa 10 32gb. Baguje kod igrica (par puta Flappy Bird i 1 put Subwaya S, i mozda jos po jedan put na neke 2 igrice i 1 put na Tube Pro), dok je u obicnom radu (poruke, pozivi..) sve OK. Uvek trazi gresku na MS kartici ali nikada da je nadje. A drugi je problem, ima WP8.1 Denim i to lepo pise, ali kao lud trazim da namestim 4 reda malih kockica, ali toga nema kao ni onih slika koje se mogu postaviti kao pozadina, mogu postaviti samo svoje slike. Slobodno recite svoje predloge pa da resim nekako ove probleme. Poz i Hvala na odgovorima. :)
 
I meni kada se resetuje prijavljuje grešku sa sd karticom mada ja nemam ni približno toliko reseta(imam Lumiu735).Mislim da problem pravi neka aplikacija koja je instalirana na sd karticu a to joj izgleda ne odgovara.Nisam provalio koja je aplikacija u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Pre par min mi se ponovo resetovao, a bio je u mirovanju, ali ovaj put nije pokazao na gresku u MS kartici vec se pokrenuo kao da nista nije ni bilo. Pretpostavljam da je mozda neka aplikacija problem, ali me zbunjuje to da je denim, a nigde nemam izbor koliko redova kockica hocu niti slike kao sto sam na YT gledao (ili su te slike samo na test primercima bile).
 
Kakve slike?Za pozadinu?
 
Da za pozadinu. Gde god sam gledao na YT svi imaju istu galeriju (ona zelena trska itd). Kada udjem u poceni ekran+tema samo mi daje da izaberem boju ikonica, a pozadinu iz svoje galerije, a izbora broja redova ikonica nema.
 
Ja ima 735 ali sam takodje na pw.
 

Prilozi

  • wp_ss_20141225_0002.png
    wp_ss_20141225_0002.png
    993.7 KB · Pregleda: 157
Da te slike. Da li su te slike bile na telefonu ili ste ih skidali? Da li imate mogucnost izbora broja reda ikonica na pocetnom ekranu?
 
Da li ste karticu formatirali u telefonu pa krenuli da koristite ili ubacili neku koju ste već koristili ?
 
P.S. Malo sam napravio pometnju oko slika za pozadine, nasao sam ih. :d:smash:
 
Kada sam dobio telefon isti dan sam kupio karticu i prvi put stavio i ukljucio u ovom telefonu.
 
Ja sam prebacio karticu iz Lenova P780 i mislim da sam je formatirao u računaru,ne u telefonu.
 
Ja sam je formatirao na telefonu, na L735 malopre sam video da nema da se izabere broj reda ikonica.
 
Znam da su se neki javljali sa problemom oko kartice, formatirali u telefonu i nisu imali probleme .
 
Izbrisao sam par aplikacija koje su mi sumljive, pa cu tako briskati... :d Inace DT zna ponekad da omane, mada to i nije nesto prebitno. Jutros kada sam restartovao (hard reset) telefon, izabrao sam da mi obrise sve sa kartice. A posle kada sam podesavao da mi sve snima na karticu telefon me je obavestio da na kartici ima jos nekog sadrzaja, aplikacija koji izgleda nisu bili obrisani.
 


Ispod ovoga postoji opcija

2c417b8d5e1fa2b99e3bf45be64b2e49.png
 
Da imao sam na L925 ali na 735 toga nema.
 

Prilozi

  • wp_ss_20141225_0006.png
    wp_ss_20141225_0006.png
    236.1 KB · Pregleda: 126
Nisam znao za ovo. Bezveze..
 
Ili to ili smanjenje troskova proizvodnje posto telefon dolazi samo sa punjacem bez sluski i usb kabla, mada mislim da to sto nisu ubacili nema veze sa cenom proizvodnje softver je softver.
 
Nazad
Vrh Dno