Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Jel poredio neko Amoled sa 735 u odnosu na 925 ili 1020???
 
Poslednja izmena:
Pošto smo utvrdili da telefon iz telenora nije zaključan, da li neko zna kakva je situacija sa VIP-om?
Kod njih sam uzeo L520 i nije bila zaključana a videh na jednom oglasu ovu lumiju i piše da je zaključana na VIP.
 
Posto mi je vrlo bitna baterija na telefonu da li bi nesto izgubio prelaskom sa lumie 720 na 735?
 
I ja sam zadovoljan baterijom pogotovo što sam imao Lenovo P780 sa baterijom od 4000mAh.
 
Po specifikacijama ne bi trebala da je slabija od 720. Jedino ako taj Quad-core procesor malo vise trosi? :d
 
Realno, ja sam razćiku video samo u brzini explorera, ostalo... Ne vidim razliku..
Možda ne korisri sva 4...
 
Mora da odkljucas druga dva, imas uputstvo na OC forumima :D
 
Brat je uzeo pre neki dan ovaj telefon. I nikako ne mogu da mu namestim push za Viber, Whatsapp, Messenger itd. Sve zivo sam probao i ne ide. Uopste telefon ne vidi u notifications+actions ni Viber, Whatsapp, Messenger...

Da li mozda zna neko resenje i sta treba da radim? Inace ubacen je WindowsPhone 8.1.
 
Trebao bi valjda u samoj aplikaciji da dozvolis push.
21ebf057ad443e43c09a49b4626049c2.png
84c2b0539b5b8898582a05d58eb36138.png
cb8b7d132398a79230dde7f5c846513b.png
 
Dozvoljena je u samoj aplikaciji i opet ne radi. Takodje i u battery saver je ukljucen run in the background i nista.
 
Nisam obracao paznju ali meni se samo pojavi i onda samo izaberem zvuk i ostalo, mozda se javi neko iskusniji sa wp.
 
Stolex
Jesi li ubacio brojeve telefona u sam uređaj, mislim na imenik i dali kroz nalog... Outlook, hotmail, gmail...?
Koja tačno nokia 735 ili 730...?
 
Poslednja izmena:
Naravno da jesam. To sam odmah uradio i prekopirao brojeve njegove sve u telefon. U pitanju je Lumia 735.

Inace otvorio sam mu i Outlook nalog jer nije imao. Pa me interesuje jel on sam automatski sinhronizuje njemu kontakte, mail-ove, podsetnike itd? Ili mogu sam da namestim i upalim i ugasim sta hocu a sta necu da mu se sinhronizuje? I gde se nalazi ta opcija? :)

Nikad do sad nisam imao kontakt sa windows telefonima. A znam da kod Android telefona kad ubacis nalog sam stikliras sta zels da ti se sinhronizuje sa gmail-om.
 
Outlook ili hotmail u samom outloku, pa na podešavanja, što se tiče ostalog, po ubacivanju imenika, sama aplikacija, viber whatsapp... Po ukucavanju broja vlasnika i naknadnom upisivanju dobijenog koda, sve kontakte sama app ubaci... Potrebna je samo internet veza...
Sinhronizaciju poruka i sl. za iste možeš onemogućiti kroz... Settings, obaveštenja+radnje... Ako je onemogućiš, tek po paljenju app uradi sinhronizaciju...
 
Poslednja izmena:
Znaci sam Outlook automatski sinhornizuje svaki novi kontakt koji on ubaci u telefon ili ne? :) To su podesavanja kada udjem u Outlook mail aplikaciju ili? Jer sam video da u settings pa u accounts ima outlook koji sam mu napravio, ali kad kliknem na njega nema tu da se stiklira sta zelim, a sta ne da se sinhronizuje sa njim. :trust:

Za ovo znam da Viber i Whatsapp prepoznaju novi kontakt kada se ubaci i ako ima neku od ovih aplikacija. :) Takodje mi je i ovo jasno za settings i obavestenja + radnje. Samo sto tamo nema Viber, Whatsapp pa mu mozda zbog toga i ne rade. A ne znam zbog cega ih nema tamo... :trust:
 
Outlook sam radi sinhronizaciju, samo si trebao dodati outlook mail i pass u microsoft nalog, a ne na outlook, microsoft je primarni!!!
Dakle, dodaj sve samo na microsoft nalog, a poslr obriši outlook da nemaš dva ista...
Kad dobije na viber, whatsapp... poruku onda će se pojaviti u obaveštenja...
 
Kupio sam Lumiu 730 pre pet dana. Tel je ok, ali mi se desilo da je dva puta zabo :) Prvi put kada sam ulazio u kontakte. Slika se zamrzla i posle pet sekundi tel se resetovao sam od sebe. Drugi put zaglavio je na home screen-u. Drzao sa strelicu, usao je u multitasking i kada sam ga vratio na home screen sve je bilo ok. Jesu li se slicne stvari dogadjale jos nekome?
 
Meni nije mada je u pitanju 735 ali mislim da su identicni sem sto tvoj radi kao dual sim.
 
Ne znam da li je do telefona ili do sistema. Mada svi uglas ponavljaju da je sistem stabilan, brz i da ne baguje.
 
Ja imam lumiu 630 i prezadovoljan sam. Nisam imao nijedno zamrzavanje ni restart do sada.

Kod tebe može biti problem konkretno primerak telefona ili da je problem sa denim verzijom koja je jos nova i nije ispeglana dovoljno. Vecina od nas nema tu verziju softvera...

Inače je sistem generalno bez kočenja i restarta bar kod mene za ovih par meseci. Ako ti se opet ponovi ili nosi u servis ili radi hard reset.
 
Ja imam lumiu 630 i prezadovoljan sam. Nisam imao nijedno zamrzavanje ni restart do sada.

Kod tebe može biti problem konkretno primerak telefona ili da je problem sa denim verzijom koja je jos nova i nije ispeglana dovoljno. Vecina od nas nema tu verziju softvera...

Inače je sistem generalno bez kočenja i restarta bar kod mene za ovih par meseci. Ako ti se opet ponovi ili nosi u servis ili radi hard reset.

pošto imaš L 630 el možeš dami kažeš el ima prednju kameru i kao tel el ok
 
^^ Nema prednju kameru i blic ...ostalo je super , pouzdan telefon .
 
Nikad mi nije "zabo" ni jedan windows telefon, počev od htc mozart, hd7.... Ativ s, 620, 720, 920, 925, 1020...
 
Nisam pametan... Ako ga odnesem u servis, zadrzace tel i na kraju mogu da kazu da je sve u redu. Sa druge strane, desio se reset i zamrzavanje i to ocigledno nije u redu. Hvala vam na odgovorima.
 
Outlook sam radi sinhronizaciju, samo si trebao dodati outlook mail i pass u microsoft nalog, a ne na outlook, microsoft je primarni!!!
Dakle, dodaj sve samo na microsoft nalog, a poslr obriši outlook da nemaš dva ista...
Kad dobije na viber, whatsapp... poruku onda će se pojaviti u obaveštenja...

Aha, ok. To nisam znao. Dodacu mu onda i microsoft nalog kao sto mi kazes, samo da se vidimo. :)

Najgore je sto mu ja npr. posaljem poruku na Viber i Whatsapp i njemu ne stize. Nego tek ga obavesti kad udje u samu aplikaciju. Ne znam zasto ga zeza push. Probao sam bio sve zivo sto sam nasao preko Google i nista.

U svakom slucaju hvala ti na pomoci. :)
 
Da samo posle obriši onaj što si upisao u outlook.
Inače, ako si onemogućio izlaz na net viberu i sl. Neće dolaziti poruke dok ne uđeš u apllikaciju.
Posle idi u obaveštenja i radnje i tamo odaberi šta oćeš... Vibraciju, vrstu tona ili baner ili sve zajedno...

Ili mi pusti svoj broj na PM, pa ću ti uveče objasniti...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno