Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Ja sam morao instalirati neku dodatnu aplikaciju sa Store da bih izvršio nadogradnju na 10. Nadogradnja iz samog sistema nije bila moguća bez te dodatne aplikacije.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Obavezan hard reset sa prelaska 8.1 na w10 i nikako vraćati bekap koji je napravljen na 8.1.

Soilent Green is People
 
Čitam i ne verujem da ne može jedan OTA da se odtardi, da mora PC i kabal.
Hvala za preporuku Windows Device Recovery Tool, skino je novi softver od mislim 1,5GB, sve iz početka...
 
Auuu, podigo na Win10, sve to fino, ne radi tastatura de se povežeš na wifi ili otključaš telefon.
Ovde ide prekid sistema (mog sistema) dok ovo nisam sredio, dosta izgubljenog vremena i živaca............................................................................
I ceo dan neće da uradi ovu nadogradnju, lebe mekani i ovaj Win, za ovo morate biti mazohista, keve mi, bez debelih živaca i dosta vremena za bacanje nemojte da probate WP/Win :d
 
Gde si kupio narandžastu masku, odnosno poklopac baterije?
 
Auuu, podigo na Win10, sve to fino, ne radi tastatura de se povežeš na wifi ili otključaš telefon.
Ovde ide prekid sistema (mog sistema) dok ovo nisam sredio, dosta izgubljenog vremena i živaca............................................................................
I ceo dan neće da uradi ovu nadogradnju, lebe mekani i ovaj Win, za ovo morate biti mazohista, keve mi, bez debelih živaca i dosta vremena za bacanje nemojte da probate WP/Win :d
Resetuj na fabricka nakon zavrsetka instalacije win 10. Ni meni ne radi ni tastatura, ni kamera... Posle reseta jos par sati za azuriranje i to je to[emoji3]

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
Uradio sam već do sada bar 2 fabrička restarta na win10. Proradila je tastatura... probčem je na slici taj poslednji update. Nikako ne prolazi.
 
Probaj soft reset, pa onda...
Volume down i power, držiš dok ne zavibrira, pa probaj update...
 
Hvala

Posle dva dana završio nadogradnje, majko mila, lebe mekani, završi se i ovo:
 
Morao je reset, kasnije u toku dana opalio još još jedan i onda je prošlo.
Kamera je lošija na Win10. Mislio sam da se tripujem, ali ne, lošije su.
 
Ne tvrdim suprotno, ali dosta njih tvrdi isto, a trebalo bi da su iste aplikacije!
Razlika je posebno primetna na telefonima koji su bili predviđeni za W8M.
 
Uprskali su nešto sa ovim spajanjem lumia i M$ kamere u fabričku. Ali nešto do sistema, jer i kada skinem lumia kameru (dobija se poruka da se gasi ta app uskoro pri svakom pokretanju app), slike su ponovo loše.
 
Reci mi samo priliko snimanja u HD rezoluciji (720p ili 1080p), dali ti se pojave ponekad horizontalne strafte, kao da je losa VHS kaseta...?! Ponekad...!
 
Uprskali su nešto sa ovim spajanjem lumia i M$ kamere u fabričku. Ali nešto do sistema, jer i kada skinem lumia kameru (dobija se poruka da se gasi ta app uskoro pri svakom pokretanju app), slike su ponovo loše.

Posle hard reseta trebas ugasiti auto apdejt aplikacija I ostace ti lumia kamera pod uslovom da je ne apdejtujes. Ali I sa njom slike nisu kao na win8.
 
^ još jednom hard reset, možda 7-8 put od kako se majem sa 10? Pre ću se vratiti na 8 ili prodati telefon! Lumia kamera ima da se skine u prodavnici.

@rotkod, da, prilikom snimanja kao da si pustio staru izlizanu VHS kasetu.
Evo i snimka na šta to liči:
https://youtu.be/wBAUFGSC2Fo
 
Poslednja izmena:
Ih baraaate... Znazi l730 je iz 2014 godine, a recimo l640 iz 2015. Otkud garancija da natrdne godine l640 nece imati ovakve probleme. Ili l650. Nateraju te na poslednji update zbog Vibera, Skypea ili Officea a zavuku ti ga sa kamerom ili linijom po sred ekrana.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
Hehe... Ovo dve vertikalne i dve horinzontalne su "mreža za kadriranje", mogu se ugasiti u opcijama...
 
@rotkod, da, prilikom snimanja kao da si pustio staru izlizanu VHS kasetu.
Evo i snimka na šta to liči:

Ovakvo bagovanje kamere sam poslednji put video pocetkom 2011. na raspaloj badi 2.0 :)

Hehe... Ovo dve vertikalne i dve horinzontalne su "mreža za kadriranje", mogu se ugasiti u opcijama...

Nadam se da nisi ozbiljan, da ovo nije vrdanje i skretanje paznje sa problema koji je ocigledan.
 
Poslednja izmena:
Mreža za kadriranje i nema problem! Takođe i bez je isto.
 
Samo da naglasimo da se radi o uređajima koji su predviđeni za windows phone 8, i naravno, izuzetak Lumia 640 i 640 XL, na kojima nisam primetio ovaj problem.
Ovo nema na L 950, 650, 550 i 640. Njih imam i nisam primetio tu pojavu.

Edit:
Bilo bi lepo da na snimku ima i reprodukcija istog.
 
Poslednja izmena:
Bre ja do skoro imao 735 i ne pamtim da sam imao ovih problema. Koliko se sećam, prvo mora da se win8 ažurira pa onda tek kreće na w10.
Stvarno bedak.

Sent from mTalk
 
@yojimbo

Ocigledno ne razumes, sto se i vidi iz termina "botovanje".
Dakle, da ponovim, a nadam se da "pismeni" shvataju smisao.
Radi se o telefonima, koji su prvenstveno namenjeni WP8, jer da nisu, danas bi ih uz pomoc WDRT vracali na W10M, a ne na WP8. Drugo je sto je MS nekima omogucio (nekima uskratio) da predju na W10M.

Diskutujemo o kameri, da ponovim "Lumia camera" i windows camera!
Anomalije nisu prisutne na L950, 650 i 550.

Ima li kakve veze sa firmware-om, koji nije uradjen za W10M, vec se koristi od WP8, to ne znam.

I molio bi ubuduce, da se vodi racuna o napisima, odnosno da se cita sa razumevanjem.
 
Nazad
Vrh Dno