Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Devojci na 735 (izgleda) crko ekran.

Iz telenora je, odnet na servis da vide sta mu je, ali kazu ekran ne podleze garanciji?

Jel to stvarno tako da li neko zna? :)
 
Ako u garanciji ne pise da je ekran izuzet, ako nema fizickog ostecenja ili uticajem korisnika - prijavi ih inspekciji.
 
A mojoj devojci na 535 otkazao usb ulaz , tj ne moze da se puni,dal to podleze garanciji ?

Sent from mTalk
 
A mojoj devojci na 535 otkazao usb ulaz , tj ne moze da se puni,dal to podleze garanciji ?

Sent from mTalk


Probaj da ga očistiš,imao sam problem ranije sa samsungom . Iščistio sam ga i proradio. Uzmi neku pumpu ili slično i probaj da izduvaš ☺
 
Devojci na 735 (izgleda) crko ekran.

Iz telenora je, odnet na servis da vide sta mu je, ali kazu ekran ne podleze garanciji?

Jel to stvarno tako da li neko zna? :)

Vasa reklamacija nije prihvacena , jer kvar nije obuhvacen garancijom i nesaobraznost nije utvrdjena. :smash:

Ne znam ko servisira nokiu/microsoft, ali ovo je van pameti po meni.

Ekran ne ulazi u garanciju.

Danas ce devojka da preuzme telefon pa cu da vidim bas o cemu je rec, ako mogu da se zalim telenoru ili nekome, ali cekam prvo papir da vidim sta mu je. (cenim da ce da bude cuvena vlaga u telefonu i da je upao u Jadransko more)
 
Buraz se mesecima mucio sa 535 ekranom, ispravan, samo onaj problem sa touch-om, zamenili mu bez pitanja. Ne pise nigde u garanciji da je ekran izuzet, proveri sta ti pise u garanciji.
 
Vasa reklamacija nije prihvacena , jer kvar nije obuhvacen garancijom i nesaobraznost nije utvrdjena. :smash:

Ne znam ko servisira nokiu/microsoft, ali ovo je van pameti po meni.

Ekran ne ulazi u garanciju.

Danas ce devojka da preuzme telefon pa cu da vidim bas o cemu je rec, ako mogu da se zalim telenoru ili nekome, ali cekam prvo papir da vidim sta mu je. (cenim da ce da bude cuvena vlaga u telefonu i da je upao u Jadransko more)

Epilog price je

telefon je pokvaren, tj. crko je ekran.
Ne podleze garanciji jer je nadjena vlaga u njemu. U telenoru je objasnjenje na nivou *****a, koristili ste mozda telefon vlaznim rukama, ili je pala koja kap kise na njega.

U servisu je da se zameni ekran kod njih 20000, ni u drugim servisima nije nista manje, nesto sitno.

Tako da je taj telefon posle jedne godine osudjen da se baci :) Pride su ga polomili sa strane kad su otvarali.

Naravoucenije je da se jednostavno ne uzima preko operatera, nego da se uzme telefon na oglasima (bez garancije) i u startu se zna na cemu si.
 
Kod nas je 99% telefona uz validnu garanciju odbijeno zbog vlage, kao da zivimo u tropskim sumama.
 
Ja bih im razvlazio nos crvenom bojom da su meni tako nesto rekli.
 
Epilog price je

telefon je pokvaren, tj. crko je ekran.
Ne podleze garanciji jer je nadjena vlaga u njemu. U telenoru je objasnjenje na nivou *****a, koristili ste mozda telefon vlaznim rukama, ili je pala koja kap kise na njega.

U servisu je da se zameni ekran kod njih 20000, ni u drugim servisima nije nista manje, nesto sitno.

Tako da je taj telefon posle jedne godine osudjen da se baci :) Pride su ga polomili sa strane kad su otvarali.

Naravoucenije je da se jednostavno ne uzima preko operatera, nego da se uzme telefon na oglasima (bez garancije) i u startu se zna na cemu si.


Imam isti telefon hvala bogu dobro radi prošlo je više od godinu dana, nadam se da ekran neće crći. Kako je telefon došao u kontakt sa vlagom msm ne bi smelo da bude preosetljiv na kapljicu vode ako je preosetljiv to nije dobro krastavac moram bolje čuvati telefon da ne ovlaži :)
 
Imam isti telefon hvala bogu dobro radi prošlo je više od godinu dana, nadam se da ekran neće crći. Kako je telefon došao u kontakt sa vlagom msm ne bi smelo da bude preosetljiv na kapljicu vode ako je preosetljiv to nije dobro krastavac moram bolje čuvati telefon da ne ovlaži :)

Naravno da nije do vlage, niti je toliko osetljiv, jer bi pogotovo svi zivi rikavali kod onih u tropskim sumama, problem je u lazovima i srbistanskim lopovima.
 
Naravno da nije do vlage, niti je toliko osetljiv, jer bi pogotovo svi zivi rikavali kod onih u tropskim sumama, problem je u lazovima i srbistanskim lopovima.



Btw meni je monitor ne vezano za ovu temu poslat na rma još nije stigao do ovlašćenog servisa stigla mi poruka da je moj zahtev odbijen i da se radi o takvom oštećenju koje ne podleže garanciji wtf nazovem ja servis za reklamacije i pitam kako je to moguće !? Kažu to je automatska poruka da budem strpljiv dok servis ne odgovori. Čekam odgovor još od 29.februara, rok je 30 dana tako da su sve to lopovska posla. Pretpostavljam da tel nije tako osetljiv nego se grbave i niko im ništa ne može.
 
Poslednja izmena:
A mojoj devojci na 535 otkazao usb ulaz , tj ne moze da se puni,dal to podleze garanciji ?

Sent from mTalk
Na nekim Lumijama posle w10 updejta prestane da radi punjenje preko USB. Vidi sa ostalim wp mučenicima na forumu za koje modele i koji w10 update pravi problem... Ovo naravno pod uslovom da je urađen update na w10.
 
Na nekim Lumijama posle w10 updejta prestane da radi punjenje preko USB. Vidi sa ostalim wp mučenicima na forumu za koje modele i koji w10 update pravi problem... Ovo naravno pod uslovom da je urađen update na w10.


Ma nije do toga ,nju zeza usb jos odavno i sad je skroz riknuo .

Sent from mTalk
 
Neko je spominjao vlagu u tel. Mislim da je ovaj telefon, kao i mnoge druge, teško oštetiti vlagom osim ako ga baš ne opereš u vodi. Recimo meni je telefon od kiše kvasio (istina padne na njega možda 10ak kapi), ali recimo dok se kupam stoji mi ispred ogledala i pošto kupatilo uvek naparim tako i ogledalo bude sve od pare, pa sigurno i telefon, često sam ga sa mokrim rukama koristio, pa i čistim ga ponekad sa onim sredstvom za stakla. Znači nije baš lako uništiti vlagom ovaj tel. osim ako prospeš po njemu neku veću količinu tečnosti.
 
Ne znaci da je unisten ili ostecen, dovoljno je da u servisu stave jednu kap na stiker, i cao garancija, kazu vlaga, voda sta god. A ti dokazi da nije.
 
Neko je spominjao vlagu u tel. Mislim da je ovaj telefon, kao i mnoge druge, teško oštetiti vlagom osim ako ga baš ne opereš u vodi. Recimo meni je telefon od kiše kvasio (istina padne na njega možda 10ak kapi), ali recimo dok se kupam stoji mi ispred ogledala i pošto kupatilo uvek naparim tako i ogledalo bude sve od pare, pa sigurno i telefon, često sam ga sa mokrim rukama koristio, pa i čistim ga ponekad sa onim sredstvom za stakla. Znači nije baš lako uništiti vlagom ovaj tel. osim ako prospeš po njemu neku veću količinu tečnosti.

Eto recimo da je takvo slicno koriscenje bilo i ovog telefona :)

Nije se davio u vodi, ali normalno neko koriscenje.

Dzabe, od telenora je uzet natrag, servis je cini mi se Pro Mobi (Cukarica).
Na izjavi je napisano da je telefon kvasen ili nepravilno koriscen, i da je nesto unutra oksidiralo.........

Uglavnom moje misljenje je da bi mozda i prihvatili da urade zamenu ekrana da je neki klasican ekran (20-30 evra) ali posto je ovaj prilicno skup onda su samo iskulirali.

Telefon je devojkin, ja je teram da se zalimo kome god mozemo (cisto zarad satisfakcije jer ne volim da me prave magaretom) ali ona nije nesto zainteresovana, tako da.. :)

Pojeo vuk magarca.
 
Eto recimo da je takvo slicno koriscenje bilo i ovog telefona :)

Nije se davio u vodi, ali normalno neko koriscenje.

Dzabe, od telenora je uzet natrag, servis je cini mi se Pro Mobi (Cukarica).
Na izjavi je napisano da je telefon kvasen ili nepravilno koriscen, i da je nesto unutra oksidiralo.........

Uglavnom moje misljenje je da bi mozda i prihvatili da urade zamenu ekrana da je neki klasican ekran (20-30 evra) ali posto je ovaj prilicno skup onda su samo iskulirali.

Telefon je devojkin, ja je teram da se zalimo kome god mozemo (cisto zarad satisfakcije jer ne volim da me prave magaretom) ali ona nije nesto zainteresovana, tako da.. :)

Pojeo vuk magarca.

Šteta telefon je odličan. Ja sam veoma zadovoljan njime
 
Citao sam ranije da je na win10 losija kamera na L735,radi li se na tome zna li neko?
 
Citao sam ranije da je na win10 losija kamera na L735,radi li se na tome zna li neko?

Ja koristim w10 odličan je os koristio sam i kameru meni je ok zadovoljan sam. Da li je još neko instalirao w10, zanima me da li prilikom pokretanja OS se na displeju pojavi NOKIA nakon toga nestane na kratko pa se ponovo pojavi, da bi se odmah zatim pojavio MS logo (primećujem da je takav bio na win 8.1) koji takođe nestane na kratko i ponovo se pojavi (MS logo koji je veći i sa manjim proredom između kocki) da li je to normalno ponašanje jer na verziji 8.1 sve je nekako išlo glatko. Sam OS nakon buta radi odlično nemam zamerki ni ovo nije zamerka samo se pitam da li je to normalno ponašanje prilikom podizanja OS!?
 
Poslednja izmena:
Imam L730, isto mi se desava pri ukljucivanju telefona sa tim Nokia natpisom i Logom Windowsa. Pretpostavljam da je normalno.
 
Jeste losija kamera na svim modelima, pa i ovde. Bila je savrsena, sad je dobra...

Sent from mTalk
 
Microsoft je sa win10 mobile napravio "da ne kažem šta " na ovom telefonu.Kao prvo koristim L735 i bio je odličan na win8.1 ali sada posle update na win10 mislim da 3 puta brže troši bateriju nego pre.Isto tako sam od sebe zna da uključije gps,cellular data(kači se na mobili internet) kao i to da ima brdo gluposti koje su ga usporile a radio je kao metak, i dosta aplikacija pakuje u pozadimu i ako sam ih isključivao.Jedina dobra stvar je ta da bolje pravi fotografije i da je mnogo bolji kod internet pretraživanja sa Edge umesto Internet Explorera, i dosta aplikacija se mnogo bolje ponaša sa win 10 nego sa win8.1.
Microsoft je uradio update OS a nije uradio firmware update za ovaj telefon, tako da je malo osakaćen.
Ali u suštini nije loše jer mi je dosadio win 8.1 a i na PC-u isto koristim win 10 tako da mi je jednostavniji u tom pravcu.
 
Pa jel "nije lose" ili je "da ne kazem sta"?:D pritom, kamera je pet puta gora na w10... :)


Inace, danas sam punila telefon preko one eksterne baterije (ili kako se vec zove) i svetlela mi lampica u gornjem levom uglu...plavicasto-bela. Bas bi bilo kul da moze da treperi za propusten poziv/poruku :) (znam da je bilo sto puta reci o tome, nego eto...)

Sent from mTalk
 
Microsoft je sa win10 mobile napravio "da ne kažem šta " na ovom telefonu.Kao prvo koristim L735 i bio je odličan na win8.1 ali sada posle update na win10 mislim da 3 puta brže troši bateriju nego pre.Isto tako sam od sebe zna da uključije gps,cellular data(kači se na mobili internet) kao i to da ima brdo gluposti koje su ga usporile a radio je kao metak, i dosta aplikacija pakuje u pozadimu i ako sam ih isključivao.Jedina dobra stvar je ta da bolje pravi fotografije i da je mnogo bolji kod internet pretraživanja sa Edge umesto Internet Explorera, i dosta aplikacija se mnogo bolje ponaša sa win 10 nego sa win8.1.
Microsoft je uradio update OS a nije uradio firmware update za ovaj telefon, tako da je malo osakaćen.
Ali u suštini nije loše jer mi je dosadio win 8.1 a i na PC-u isto koristim win 10 tako da mi je jednostavniji u tom pravcu.

Prvi put cujem da neko kaze da je windows camera bolja od lumia camere, i da je edge bolji od IE. :) Ovo prvo - primecuju svi sa boljim kamerama od mene, a ovo drugo - primecujemo svi zbog potrosnje podataka (ne umanjuje slike), nema swipe za napred-nazad...
No, u svakom slucaju, ako ti je na 8.1 bolje radio telefon, mozes i da se vratis na 8.1, sto da ne. Ne verujem da ti 10 nudi mnogo necega sto koristis i sto nisi imao na 8.1. :)

Posle mozes da se vratis u nekom momentu da na desetku, i vidis koliko su napredovali.
 
Sta znam meni je ok 10ka mada i ja primecujem taj problem sa baterijom pre mi se cini je bila bolja u smislu da je duze izdrzala mogao sam dva dana da izvucem sada samo dan ipo ali nije problem da dopunjujem svako vece. Mada s druge strane vise koristim telefon mozda ne bas toliko da isisa bateriju za dan ipo al ajde to ce sigurno biti reseno u nekom narednom periodu generalno sam zadovoljan sa 10kom pogotovo edge mi se dopada u odnosu na explorer jer ima vise stvari za setovanje.
 
Poslednja izmena:
zena bas razocarana sa L 730 i ide na dobos , posto WP nema video calls ( osim skype ) danas stigla poruka

Promene u usluzi OneDrive
Želimo da vas obavestimo o nekim predstojećim promenama u usluzi OneDrive. Dana 13. 07. 2016, veličina skladišta koje se dobija uz OneDrive biće promenjena sa 15 GB na 5 GB. Takođe ukidamo bonus od 15 GB za snimke kamere. Možete saznati više u našim odgovorima na najčešća pitanja.
Ne treba da preduzimate ništa jer vaš OneDrive nalog trenutno ne prelazi nova ograničenja skladišta. Ali iako to trenutno ne utiče na vas, želimo da vas informišemo o svim važnim promenama u usluzi OneDrive. Ako želite da proverite svoj nalog, možete da posetite stranicu „Skladište“.
Shvatamo da su ovo velike promene u usluzi na koju se oslanjate. Želimo da se izvinimo zbog neprijatnosti koje su možda prouzrokovane njima. Doneli smo tešku odluku, ali ona će nam omogućiti održivo upravljanje uslugom OneDrive u budućnosti.
Hvala što koristite OneDrive.
– Tim usluge OneDrive

nude 50 GB da kupi za 1,9 $ mesecno
 
Da, to za OneDrive sam čitao već...

Uzgred, vezano za video poziv - jel neki drugi sistem to ima van skajpa il' neke slične aplikacije? Ja sam mislio da to tako nemaju ni Android ni iOS...
 
Nazad
Vrh Dno