Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Posle nekoliko dana korsicenja mogu da potvrdim da W10 srce bateriju kao blesav na 735.
Jedva izdrzi ceo dan uz neku minimalnu upotrebu.
Apsolutno netačno.
Uz minimalnu upotrebu 2 dana la-dno (barem kod mene, tj. na mojoj L735).
Sredili su sve oko potrošnje baterije (u odnosu na to kako je bilo) ;)
 
Poslednja izmena:
Cak bi ja dodao da je to za skype integraciju takodje netacno jer uopste nisam primetio neku razliku u potrosnji kad je ukljucena naspram iskljucene. Baterija na mojoj 730 radi odlicno... Mada ja skoro uvek jos od kad sam imao 620 ostavim da se isprazni do minimuma da bih je punio. Mozda utice na vek baterije ali zato sistem moze da bolje izracuna statistiku i samim tim da gura duze. ;-)
 
Skype integracija troši svega 1-2%, kod mene ja najveću potrošnju imao Facebook i Messenger, svaki po 20%. Otkako sam to isključio situacija je bolja, videćemo u narednim danima koliko bolja.
 
Puko si ti bajo 100-120e krastavac polovan ako nadjes za 90e obicno se menja I tac I ekran.

Sent from mTalk
 
Jel moze kod nas da se nabavi ovaj telefon u legalnim radnjama sa garancijom ovlascenog uvoznika? Proverio sam gigatron i bench shop ali nemaju na stanju niti ce nabavljati..
 
Jel moze kod nas da se nabavi ovaj telefon u legalnim radnjama sa garancijom ovlascenog uvoznika? Proverio sam gigatron i bench shop ali nemaju na stanju niti ce nabavljati..


Vrlo tesko, vidi na kp nadji, kod proverenih madjara ili sa domacom garancijom uzet od nekog operatera skoro bio jedan za 170e nov sim free.

Sent from mTalk
 
Vrlo tesko, vidi na kp nadji, kod proverenih madjara ili sa domacom garancijom uzet od nekog operatera skoro bio jedan za 170e nov sim free.

Sent from mTalk

Ukoliko ne uspes da nabavis novi 735 mozda 640 je ok i vrlo slican model pa razmotri i tu opciju.
 
ja na ekran mislio staklo, moja greska :)
uglavnom bio 4-5 servisa i svi me ubedjivali da mora da se menja staklo+touch iako touch najnormalnije radi
sreca pa pogledao na KP ...
 
To da ti w10m srče bateriju nema ni veze. To je zbog raznoraznih repova jer nisi odradio hard reset ili je cepa neka aplikacija... Kod mene na L735 sa w10m i 3G ladno izgura 2 dana odnosno oko 38h rada.
 
E instalirala sam onu verziju .29 (posto sam izabrala slow) i uradila hard reset... A onda presla na fast i instalirala odmah .36 al tad nisam uradila hard reset (jer je bilo u toku istog dana pa me mrzelo) i zato je skralo bateriju... Sad ipak odradih HR tkd je super :) hvala :) za one koji se dvoume-slobodno :)
 
Hard reset je zakon kod apdejta.
W10m radi savrseno a peglanje sistema ce se konstantno raditi...
 
Kako je rešen DS?

Zanima me, ako pričam na jednoj kartici, a neko me zove na drugu, šta se dešava?
 
Poslednja izmena:
Jel vama koji imate win10 pocetni ekran malo spusten? Gore kao da ima 5mm lufta a dole sece neke plocice za tih 5mm... Ako me razumete :/
tjELlOy.jpg
 
Jel vama koji imate win10 pocetni ekran malo spusten? Gore kao da ima 5mm lufta a dole sece neke plocice za tih 5mm... Ako me razumete :/
tjELlOy.jpg

Isto se desva i na wp8.1...
Sto si ocekivao da ce plocice koje su na galvnom ekranu moraju biti fit-ovane na visinu od dna do vrha?
 
Nisam ocekivala dok nisam postavila galeriju da mi bude pri dnu i da se ne vide lepo slike kad se menjaju, a kad rucno poguram ekran sve lepo stane i nekako mi prirodnije... :) ovako kao da nije nastimovano za date ivice :) al ok!:)
 
Pa na WP se skroluje na gore pa zato ne fituje od vrha do dna...
 
Meni brljavi Edge i vec pocinje ozbiljno da nervira (W10).
Kad recimo kliknem na link sa FB ili Tvitera, samo zabode i ucita prethodnu stranicu koja je bila u browseru.
Neki put upali Back pa je nekako ucita a cesto opet moram da se vratim pa opet klinem na link da bi je otvorio.
Isto ono seckanje kad se lista FB nervira za medalju....
 
Vredli li kupiti ovaj uređaj sad, vidim pale cene 100-120€ polovan?
 
Cena je zaista besramna i neverovatno niska za telefon koji ekstra nudi.
Lumije 640 (non XL) su đubre zanju i L730 a skuplje su.
+1 za L735/L730
 
Za moje potrebe idealan, veličina, vesele boje leđa, super akran i kamera, još da ima glance bio bi savršen.

Znači, 10ka radi korektno na 735?
 
Nazad
Vrh Dno