Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Tek sada sam provalio da je mobilnishop prodavnica
 
Zanimljivo da 830 ima na jednom oglasu za 320 sa telenora. A pre neki dan bila 380-400.
 
Vase misljenje posto mi ugovor istice uskoro u stvari vec sam dobio od telenora da mogu da produzim ugovor da li bi bilo pametnije uzeti Lumiu 735 za 18990 din. ili uzeti preko oglasa Lumiu 925 ili 920?
 
Nema razloga uzimati stare modele kada Lumia 735 ima bolji procesor,gfafiku,veći ekran i malo jaču bateriju.
 
Nebih da pljujem 735 ali cisto da kazem coveku sta je bolje na 925.





Dizajn, generalno aluminium i polycarbonat u kombinaciji.





Ekran, veca gustina piksela, istrija slika i generalno OLED kvalitetniji od 735.





Glance screen.





Procesor je dual core a po rezultatima mu taj sa 4 jezgra ne bezi drasticno.





Kamera zadnja ima ois i vise mpx, bolje i kvalitetnije slike generalno.





Mana, interna memorija samo 16gb, mada ako koristis Cloud i nije deal breaker...

Uzmi naravno sta ti se vise svidja, nije 925 uopste los tel ni dan danas.

*Danas bio na starom buvljaku u Pancevu, neki matorac prodavao polovnu 925 u solidnom stanju, ekran bez ostecenja ali zakljucan na mrezu / cak nije ni znao da telefon i.a Double tap to unlock :D iznenadio se kad sam mu pokazao.
Trazio za fon bez opreme 50e, ja nisam kod sebe imao , da sam imao sto da ne malte ne za dj.
 
Poslednja izmena:
Deluje mi da je bolja 925 ali me interesuje dalja podrska za te "starije" modele u buducnosti, na novijim modeleima su gotovo svi 4 jezgra procesori kamera manje vise mi nije bitna najvise zbog toga.
 
Ako ti je do features (podske) onda svakako novi telefoni, posto zbog dual cora ne mogu nove stvari da optimizuju, mada pola tih izjava su izgovori kako bi ti proizvodjac usmerio ka novom proizvodu, koristim mobilne vec 15god uvek je ista prica, kupi novo.

Inace podrska, ona osnovna za 8.1 je do 2016god.

A ako i dobiju W10 verziju to ce biti neki lite edition, cisto sumljam da ce dobiti iako npr pored dual core-a 1020 ima i 2GB rama.

Ja se nadam da ce 1020 i starije lumie sa Denim updateom dobiti bar nove Camera algoritme, ja sam ipak uzeo taj fon da traje mi..bar 1god.
 
Pa to mi je u principu najbitnije, podrska posto ne planiram nesto da menjam telefon cesto kao do sada.
 
Tako ce najverovatnije i biti sta mislite da li ce biti nekog novogodisnjeg snizenja?
 
Malopre svratio do Telenora da pogledam sta imaju. Nije izlozen 735 ali donese ga devojka da mi pokaze. Lep telefon mada dosta lak. Doduse nije imao bateriju ali i ta baterija ne moze da bude bas toliko teska. Ocekivao sam veci uredjaj. Nekako ide u duzinu, nije toliko sirok. I neka bezveze boja. Vec je neko pomenu, ni crna ni siva nego nesto izmedju. Ali sve u svemu lep telefon.
 
Počeli da se pojavljuju na oglasima za 210 e sa telenora , onaj dečkonja što traži 280 je dobar :D
 
Bila je jedna do juče za 19000,mada mislim da je to ista ova koja se sada preprodaje za 210e.U jednoj prodavnici u BG ima za 250e.
 
Bila je jedna do juče za 19000,mada mislim da je to ista ova koja se sada preprodaje za 210e.U jednoj prodavnici u BG ima za 250e.

Videh je i ja za 19.000 pa sam se nećkao ali se prodala... pa otišla na preprodaju.
 
160€ je extra cena i steta sto ste ispustili. Mada realno ovaj tel i vredi oko 200€ ali je cena od 280 preambiciozna i samo ****** moze da da naleti :)
 
160€ je extra cena i steta sto ste ispustili. Mada realno ovaj tel i vredi oko 200€ ali je cena od 280 preambiciozna i samo ****** moze da da naleti :)

Tako nekako oko 200€ je OK cena. Može samo biti niža.
Ono što M$ nudi za gomilu para kod Android odličnih Kineza ima za manje... Jedino je stabilnost OSa u pitanju i koncept zatvorene platforme koja samim tim nameće stabilnost istog...
Madaa se premišljam da apim jednu Lumiu 735 neka se nađe ;)...
 
Lepo si rekao kineza ali od poznatijih proizvodjaca ces tesko naci neki tel koji ce moci da npr l520, 630 za te pare. 735 ce oko nove god biti 150€ i za te pare nece imati konkurenciju. Kinezi deluju ok na papiru ali je jako diskutabilna podrska a pogotovo garancija kod nas. Osim Lenova npr ali on ima solidnu cenu
 
Uzeo sam ovaj telefon u utorak preko telenora uz prenesi i surfuj xl paket i polako se navikavam na windows phone nakon androida. Što se tiče hardvera izuzetno sam zadovoljan ali sam primetio šuštanje iz zvučnika koje je prisutno kad se udje u kucanje teksta ili kad se pusta film odnosno muzika i ume da se pretvori u neku vrstu zvečanja prilikom unosa slova ili npr. udaranja bubnjeva u pesmama pa me zanima da li još neko ima ovaj telefon(ili neki drugi windows phone) i da li se susreo sa ovim problemom? Nije katastrofalno ali ne znam da li je normalna pojava u pitanju ili nešto zbog čega bi treba da ga nosim na reklamaciju, poželjno pre nego što istekne sedam dana kako bi dobio novi ako jeste?
 
Poslednja izmena:
Kad premotavas pesmu a na zvucniku slusas onda pucketa u zvucniku? To je bug u audio driveru WP, eto mozda gdr 2 to ispravi, a mozda je i ptobem do Firmwarea (Denim) a bogami i Cyan, id kad ih je MS oreuzeo poceli su problemi da se mnoze, nadamo se da ce softverski gigant da resi problem-e.

Neka te dugo sluzi telefon :)
 
Hvala, nadam se da hoće. Nisam premotavao pesme. Dovoljno je samo da otvorim softversku tastaturu za kucanje teksta ili pokrenem plejer i pauziram video i čuje se to šuštanje pre bi nazvao nego pucketanje. Misliš da je bug u audio drajveru za WP ? Mislio sam da odem do telenora da oslušnem neki drugi primerak telefona.
 
Ja nisam primetio nešto to šuštanje i pucketanje, pogotovu kod unosa teksta, pesme ne motam tako da ne znam . Mada mi je uklučen ton prilikom kucanja teksta , ili ja to ne čujem ili nije kod svakog modela...

Evo tek kad sam stavio slušalice i pojačao čuo sam blago šuštanje, nije ni čudo zašto nisam to čuo do sada. Možda se dešava samo na slušalicama ?
 
Poslednja izmena:
Hvala, nadam se da hoće. Nisam premotavao pesme. Dovoljno je samo da otvorim softversku tastaturu za kucanje teksta ili pokrenem plejer i pauziram video i čuje se to šuštanje pre bi nazvao nego pucketanje. Misliš da je bug u audio drajveru za WP ? Mislio sam da odem do telenora da oslušnem neki drugi primerak telefona.



Svakako isprobaj i druge ako ti to bas smeta.
 
Možda se dešava samo na slušalicama ?
Čuje se preko zvučnika, nisam još imao prilike da priključim slušalice na njega. Nisam ni ja odma primetio ali sada kad jesam nema povratka.

Takodje imao sam prilike da povežem telefon sa w705 sony serijom televizora putem project my screen funkcije i umelo je da se javi blago usporenje prilikom puštanja 720p filma sa vremena na vreme iako na telefonu uz moliplayer pro i sw rendering koji piše u uglu da se koristi bez problema pušta i 1080p filmove. Da li je to do televizora ili same tehnologije? Pitam jel posedujem plazmu na kojoj bi koristio miracast pomoću AirSharing A2 Miracast WiFi Display adaptera koji se prodaje na kp pa ne znam jel mogu očekivati isto usporenje koje i nije toliko strašno realno.
 
Evo pojačao sam do kraja i prislonio uvo na zvučnik i čuje se blago šuštanje ali skoro neprimetno . U normalnim uslovima i prilikom korišćenja telefona nemam tih problema a imam dobar sluh :)


 
Hmmm... Ispada da se isplati da covek plati 2,3 hiljade vise ovde kod nekog naseg prodavca i dobije garanciju nego da juri neke uvoznike i oglase ili kupuje u inostranstvu jeftinije. Eto neka mala sitnica moze da pokvari utisak i nemas kome da se zalis. Osim forumasima :D A da ne pricam ako nije sitnica u pitanju...

Inace ja sam bas zainteresovan za 730 dual sim i cekam vidim za koji novac ce moci da se kupi. Iskljucivo zbog dizajna (ergonomije) i bolje baterije mi je ispred lumie 630, pa cekam da vidim cenu.
 
Kakva su iskustva sa ovim belim plastikama posle duze vremena, recimo kao ova na 735. Jel to bela boja, pa se vremenom izlize, ili je celom 'dubinom' bela?
 
Da nisi kupio belu 735 na KP?
 
Ne. Pitam ovako, pre kupovine.
 
OK,neko mi je uzeo ispred nosa za keš a dogovorio zamenu danas popodne.:mad:
 
Ko pre devojci ... :D
Sta se ljutis, bice ih jos eh ;) znas li koliko njih proba WP i smori ga brzo, vrati se na droid.
 
Nazad
Vrh Dno