Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Ne uzimam umesto L820, ni nemam je više, prosleđena je dalje, nego je bila sjajna akcija danas, za L735 - 995 NOK (115 EUR) pa sam je uzeo, i malo ću da se igram pre nego što i nju prosledim dalje. L820 inače ima očajnu rezoluciju 800x480, a neće dobiti ni Win10 verovatno. Dovoljno razloga za update. L820 sam kupio za sličnu cenu svojevremeno, teško da bih je inače uzeo. Ovako imam priliku da vidim novi Windows, i koliki je napredak. Sa L820 uopšte nisam bio zadovoljan...
 
820 ima kapacitet baterije kao ozbiljnu manu, inače je bolji telefon od 730 u globalu, moj subjektivni utisak jer sam imao oba telefona u posedu
 
Imam ponudu da za isti novac uzmem Lumiu 730 ili Lumiu 1320. Šta uzeti?
 
Ja se nikako ne slazem da je lumia 820 bolja od l730 ni u kom pogledu osim mozda sto podrzava glance. Nema ni bolju kam, ni dizajn, ekran, procesor, baterija...
 
Imam ponudu da za isti novac uzmem Lumiu 730 ili Lumiu 1320. Šta uzeti?

Hm pa prilicne su razlike moras napisati sta ti konkretno treba. Npr. ako ti treba veliki ekran ili duza autonomija onda 1320 ako ti to pak nije bitno onda 730 jer je u svemu ostalom dosta losiji.
 
Zanima me kakav je kvalitet zvuka u odnosu na samsung. Volim da slušam radio i mp3 pa me interesuje pre negoli se odlučim da uzmem ovaj telefon?
 
Poslednja izmena:
Hm pa prilicne su razlike moras napisati sta ti konkretno treba. Npr. ako ti treba veliki ekran ili duza autonomija onda 1320 ako ti to pak nije bitno onda 730 jer je u svemu ostalom dosta losiji.

Koliko vidim lošiji je u kameri i ekranu (premda nema glance, a to me iritira), sve ostalo je 1320 bolji.
Realno na antutu je skoro isto stanje, dvojezgarni u 1320 kao ovaj sa 4 jezgra.
A kad ga jednom napunim, zaboravim.
 
Ja se nikako ne slazem da je lumia 820 bolja od l730 ni u kom pogledu osim mozda sto podrzava glance. Nema ni bolju kam, ni dizajn, ekran, procesor, baterija...

Ovo je i moj utisak na osnovu specifikacija, ali videću kakva je kad stigne za koji dan. Samo rezolucija ekrana na L820 je dovoljna da se izbaci iz bilo kakvog razmatranja u 2015.
 
Ako hoces veliki ekran i dobru kameru sa ok baterijom sacekaj lumia 640 xl. U svemu je bolji od 1320 osim mozda ima malo manju autonomiju baterije. Ali kod nas stize tek za mesec dana mozda i dva ako malo otegnu
 
Koliko vidim lošiji je u kameri i ekranu (premda nema glance, a to me iritira), sve ostalo je 1320 bolji.
Realno na antutu je skoro isto stanje, dvojezgarni u 1320 kao ovaj sa 4 jezgra.
A kad ga jednom napunim, zaboravim.

Pa tako nekako, 730 ima znatno bolju kameru i manje dimenzije, 1320 ima znatno bolju autonomiju i vece dimenzije pa sad ti odluci sta ti je bitnije.

730 takodje nema glance iako je oled ekran :wall:

E sad ako mozes da cekas onda 640XL ko sto ti predlaze ROCK, ja isto razmisljam da predjem na WP kad stigne kod nas 640XL.
 
Poslednja izmena:
Steta sto ce cena na pocetku biti bar 250€ sto je previse. Sada je na amazon.de 220€. Racunaj da se nosi ugrade bar 30-50€ :) I ja cekam da izadje pa mozda ga i ja uzmem ako se pokaze kao dobar model bez gresaka
 
@Rinsvind: Update postoji u Rusiji,Poljskoji i još nekim zemljama. Kad će do nas doći ko zna. Ako imate problem sa resrartom, update to neće rešiti. 730 ima isti software sa kojim je izašla i 830 a niko id vlasnika 830 se nije žalio. Pa ni svi 730 nemaju taj problem ili barwm učestalost nije neka. Ja sam moju 730 uzeo 13.01. i do sada sam imao samo jedan restart, početkom februara čini mi se. Koristim uptime aplikaciju koja meri up vreme tako da restart ne može da mi promakne.
 
Poslednja izmena:
@Goxy:Nemam za sada problem sa restartom, sve tece savrseno glatko, nego ono sto sam procitao na netu je da je problem navodno softverske prirode i da bi update trebalo to da resi. Inace, telefon radi perfektno, bez ijednog zastoja. Odusevljen sam sa Windows Phone 8.1, nemam reci koliko sve radi tecnije nego na androidu. Sto se aplikacija tice, ima sve sto mi treba. Za pare koje kosta, ovaj telefon je definitivno best buy.
 
@Goxy:Nemam za sada problem sa restartom, sve tece savrseno glatko, nego ono sto sam procitao na netu je da je problem navodno softverske prirode i da bi update trebalo to da resi. Inace, telefon radi perfektno, bez ijednog zastoja. Odusevljen sam sa Windows Phone 8.1, nemam reci koliko sve radi tecnije nego na androidu. Sto se aplikacija tice, ima sve sto mi treba. Za pare koje kosta, ovaj telefon je definitivno best buy.


Apsolutno se slažem.
 
Dobih update, za L730, juče. Sad ćemo da vidimo da li će biti nekih promena. Za sada je jedina promena to što mi je zakačena kortana za početni ekran. Ono što nije izmenjeno je da mi nakon restarta kaže kako sd kartica ima greške i kako mora da je skenira. Mislim da je to neki bag pošto ma koliko puta skenirao on će svaki put da traži isto nakon restarta. Ako me ne bzde mrzelo naćićudrugu sd kartu da probam.
 
Update za postojeci 8.1? Za koje trziste je tvoj 730 posto kod mene sa mts-a nista ne prijavljuje... :-(
 
Dobih update, za L730, juče. Sad ćemo da vidimo da li će biti nekih promena. Za sada je jedina promena to što mi je zakačena kortana za početni ekran. Ono što nije izmenjeno je da mi nakon restarta kaže kako sd kartica ima greške i kako mora da je skenira. Mislim da je to neki bag pošto ma koliko puta skenirao on će svaki put da traži isto nakon restarta. Ako me ne bzde mrzelo naćićudrugu sd kartu da probam.

Nije to bag. Ako ti se to dešava onda ti je sigurno taj restart problem vezan za sd karticu.

Koja kartica je u pitanju, koja klasa ? Gde si je formatirao. Probaj da prebaciš negde podatke , ubaciš karticu u telefon, formatiraš je i onda kasnije vratii podatke ...
 
Poslednja izmena:
Nije to bag. Ako ti se to dešava onda ti je sigurno taj restart problem vezan za sd karticu.

Koja kartica je u pitanju, koja klasa ? Gde si je formatirao. Probaj da prebaciš negde podatke , ubaciš karticu u telefon, formatiraš je i onda kasnije vratii podatke ...


To mi se identično dešavalo na galaxy s5. Mora nova kartica. Iako će da radi na kompu na telefonu neće. Džaba format.
 
U pitanju je sandisk ultra sdhc 32GB class 10 i problem sa restartom sigurno nije zbog nje ( iako bih jako voleo da je to problem) pošto su se restarti dešavali i dok nisam imao sd karticu ubačenu. Možda jeste hardverski problem vezan za ležište ili softverski i možda jeste nešto oko sd karte što uzrokuje povremene restarte ali verujem da je nokia nešto zabrljala i sad se prave mutavi. Kartica radi normalno i aplikacije se sa nje normalno pokreću. Traži skeniranje samo kada restartujem telefon. Da, kartica je formatirana u telefonu. Nisam je koristio ni na jednom drugom uređaju osim L730.
 
Poslednja izmena:
Sve što si napisao se meni dešavalo na s5. E sad ako su ti se i bez nje dešavali onda nije do nje. Možeš za 800 rsd u tehnomaniji kupiti verbatim class 4 čisto probe radi. Ja sam verbatim stavio u s5 i radi odlično. To sa L730 je od korisnika do korisnika. Čini mi se da je slično kao ko L535. Ko god je uzeo u poslednje vreme ne vidim da se žali. Ja idem posle da uzmem jednu iz mts-a ali pošto ću je prodavati neću da je probam. Meni ova moja radi odlično za sada. Jedan restart u 2 meseca intenzivnog korišćenja.
 
Poslednja izmena:
Interesantno, moja L730 koji sam kupio 13.01. je uvezao Comtrade a dobavljač je Nokia Group Finland, napravljena u Kini 2014. Lumia 730 koju sam danas dobio iz mts-a i onda prodao je takođe uvezao Comtrade, dobavljač je Microsoft Mobile a napravljena je u Vijetnamu 2015. Nisam imao vremena a nisam ni hteo da proverim verzije softvera i hardvera jer sam je prodavao pa ako neko ima ovu novu vijetnamku neka okači screen sa informacijama da uporedimo hw i sw revizije. I ako nekog interesuje Nokie 730 iz mts su potpuno sim free i sim1 i sim2. Probao sam karicu iz vipa i radi.
 
Poslednja izmena:
svesto vise citam i pratim sve manje znam , dal bolje 730 ili 735 , i taj restart sve vise me zabrinjava

goxy el tajna za koje novce otisla
 
Za 100€ + 8000 RSD. 20k sam tražio toliko sam i dobio mada sam mogao i više barem 22-23 ( nova je još uvek legalno 28.999) ali ok je i ovako. Ja sam je ionako platio 8100, a ne treba mi jer je već imam a ponuda mts-a se jednostavno nije mogla odbiti.
Ako ti ne treba dualsim i zbog podrške za LTE idi na 735 a ako ti treba DS i ne interesuje te 4G onda 730. Ja da uzimam ja bi opet uzeo 730.
 
Poslednja izmena:
Na 735 ima zaiste manje slučajeva ali ih ipak ima. Bilo je i ovde ljudi koji su prijavljivali a na netu ih ima dosta ali daleko manje u odnosu na 730.
 
Rekoh, imao sam par restarta na 735 tokom instalacije i podešavanja. Poslednjih par meseci nisam primetio (firmware update od pre mesec dana). Meni nije bitno, u najgorem slučaju jedan propušten poziv što se nije desilo. Za ozbiljniji posao ionako nosim tablet.

Ne verujem da je hardware, pre kombinacija firmware/OS podešavanja/aplikacije/mreža, pa otud razlike.
Model 730 je složeniji zbog dupliranih funkcija, videćemo kako će 735 da se ponaša kada puste G4.
 
Nama ali do leta će sa bude vlaljda.
 
Nazad
Vrh Dno