Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Gde nestade tema windows phone 8 šta, gde i kako?
 
Opcija prikazi teme, desno dole, selectuj vremenski period za koji hoces da prikazes teme i videces je :D
 
Kakav sam car... Uopšte nisam ukapirao... Ili se neko igrao na mom računaru... Proverićemo... :D THX!
 
Edit: Neće! Neće da je otvori i piše kontaktirati admina... :/
 
Ja normalno otvarama preko tapatalka
 
Ovaj fon ima sada u mts-u po prilicno korektnim cenama.
 
Dobra ponuda. Mix M za 8k dinara a l535 u istom paketu 3k. Isplati se dati 40€ za l730ds. U mix L je 1 din sto jebtakodje odlicna ponuda. Povoljnije od vip-a i telenora svakako sto se ovog modela tice
 
poz ljudi
jedno pitanje
koristim 735 i interesuje me gde mogu da vidim na kojoj mrezi radi 2g ili 3g
hvala
 
Imas u podesavanjima "mobilna mreza+SIM" i tu imas mogucnos da ukljucis 3G i da ga iskljucis. Verovatno je na 2G ako 3G nije uljucen, tu imas i ukljucivanje iskljucivanje protoka podataka, tj. mobilni net i MMS, ako ti to nije ukljuceno MMS neces primati, a moguce ni slati.

Da li neko zna gde se ima kupiti originalna maska za ovaj telefon, ne zastitna maska ili oklop, vec prava maska za ovaj telefon u svim bojama?!
 
ima i Hong Kong prodavaca. bolje su cene i brže stiže nego iz AU
 
Planiram da uzmem L730/735 (nisam se odlucio koji) uskoro pa me zanima da li je definitivno resen problem sa cestim restarom telefona ovim zadnjim update-om, za oba modela? Vidim da se dosta clanova zalilo na to a za sad samo dvojica (ako nisam promasio nekog) potvrdjuju da je problem resen na L735. Bio bih zahvalan ako bi i ostali potvrdili da li je ispravljeno, naravno ako vec u medjuvremenu nisu presli na drugi fon. :)
 
ne postoji zadnji update za L730 barem jos ne kod nas, samo u Poljskoj i Rusiji, Za 735 postoji, a to sa restartom ti je kako se kome zalomi. Ja sam od 13.01. kad sam ga uzeo (l730DS)imao samo 1 a neko je za jedan dan imao 3-4 restarta. Mislim da 735 ima manje problema em je 4G. Ako ti ne treba dual a sviđa ti se fon onda 735.
 
Zna li neko jesu li L735 iz Vip-a zaključane na Vip.
 
ne postoji zadnji update za L730 barem jos ne kod nas, samo u Poljskoj i Rusiji, Za 735 postoji, a to sa restartom ti je kako se kome zalomi. Ja sam od 13.01. kad sam ga uzeo (l730DS)imao samo 1 a neko je za jedan dan imao 3-4 restarta. Mislim da 735 ima manje problema em je 4G. Ako ti ne treba dual a sviđa ti se fon onda 735.

Hvala na odgovoru. Odlucio sam se da sacekam. L730 u mt:s-u ima veoma dobru cenu a verujem da ce i L735 imati istu. Teta na salteru mi je danas rekla da ne znaju kad ce L735 biti u ponudi, pa mi ne preostaje nista drugo nego da budem strpljiv i vidim kad ce L730 dobiti februarski update i da li ce biti ikakvih problema sa restartom ukoliko ne dobiju L735 u ponudi u neko skorije vreme.

Prelazim sa N70 tako da ce biti interesantno koristiti WP, ima puno stvari na koje se treba navici a i videcu kako ce moje potrebe rasti uporedo sa razvojem WPa (WP 10 etc.). :)
 
(ne mogu da editujem poruku)
Jel' mt:s uopste imao L735 u ponudi ranije? Ako nije ne znam da li uopste da cekam.
 
ja mislim da su oni od pocetka furali samo l730 dual sim. ako nisu imali do sad tesko ce i u buduce da nabave...
 
Slažem se. Mada ne znam što ljudi izbegavaju l730. Ja sam za 2 meseca imao samo 1 restart. I sad mi je istekao ugovor i uzeo sam jos 1 L730 jer je cena za mix m više nego extra. 8100 rsd je bagatela za ovaj fon. Možda bolje sačekati L640.
 
Poslednja izmena:
Ovde inače već dugo niko ne piše da ima problema sa restartom.
 
Uzeh i ja na rizik Lumiu 730ds, i pored iskustava mnogih vezano za restart, ponudi u MTS-u nije bilo moguce odoleti, 1 din. za XL paket. Nadam se da ce problemi sa restartom nestati sa sledecim updateom, ili sa Windows 10-kom. Telefon je neverovatno elegantan, deluje da je uradjen neuporedivo bolje od nekih modela u svojoj klasi, a upoznavanje sa njim me tek ocekuje. Bilo je dvoumljenja oko Lumie 730 ili HTC 620ds (iskljucivo zbog problema sa restartom) ali mislim da sam napravio bolji izbor, sto zbog doplate za HTC koja bi iznosila 6600 din. sto zbog najveceg razloga a to je prelazak sa androida na WP. Nikad vise u zivotu android telefon a da nije flagship model, ili neki pri vrhu, sve ostalo je patnja.
 
Poslednja izmena:
To što si rekao za Android je činjenica. Rad sa Androidom koji nije flagship je mukotrpno iskustvo najviše zbog male količine RAM-a. Meni 730 iz mts-a stiže za koji dan i o'ma ide na doboš jer već imam isti a ponudi mts-a se stvarno nije moglo odoleti.
 
Samo da pitam, ima li lumia 735 nokia camera pro ?
Manual podesavanje shutter speeda, focusa...
 
Mislim da ima. Nisam nešto istraživao kameru ali na 730 sve što si nabrojao može manuelno da se podešava. Što se tiče restarta i dalje ih imam. Nekad dva put nedeljno, nekad ni jedan u dve nedelje.
 
Naručio sam i ja jednu L735 malopre, iskrsla neka akcija povoljno, pa taman da vidim da li Win ima nekih poboljšanja u odnosu na L820...
 
Da li iko ima ikakve informacije o ocekivanom update-u za Lumiju 730, ima li svrhe ocekivati u neko skorije vreme ili se spremiti na cekanje na Windows 10? Nije mi jasno sto je problem sa updateom, najpotrebniji je bas za 730 model a nema cak ni zvanicnog obavestenja MS-a oko toga.
 
Nazad
Vrh Dno