Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

lepo receno , dalije lepse aplikacije ova ili ona bolime uvo al kad zabode neka aplikacija eee tome iritira
 
Ova Nokia i S3(neo) su potpuno isti uredjaji istih mogucnosti. Razlika je u OSu i izgledu, i normalno komponentama koji su u njima... Kamer im slicne slike prave kako prednja (iako lumiina ima 5mp, procitao sam da poseduje sirokougaono socivo sto je laz posto oba modela hvataju iste uglove, a i sa S4 sam uporedjivao i s4 daje bolje slike (mozda ne bolje kada bi se na racunar prebacilo, ali ako ima malo ili nema osvetljenja S4 napravi fotografiju sto je misaona imenica za 730 i S3) i siri ugao hvata..), tako i zadnja (kada se prebaci u 16:9 S3 ima 1mp vise...), mogucnosti sto se tice igrica iste kao i sve ostale mogucnosti, zvuk isto, ekrani skoro pa isti, itd... Kada bi promenili OSove to bi bili isti uredjaji razlicitog izgleda.
 
Izasao poveci update za 735.
 
Javi sta je u pitanju!
Evo skidam i ja ali sam pre toga morao iskljuciti PfD.
 
Poslednja izmena:
To je to sto sam ja dobio.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150211_0008.png
    wp_ss_20150211_0008.png
    102 KB · Pregleda: 159
  • wp_ss_20150211_0009.png
    wp_ss_20150211_0009.png
    39.3 KB · Pregleda: 156
  • wp_ss_20150211_0010.png
    wp_ss_20150211_0010.png
    53.3 KB · Pregleda: 152
Jedna od novina. Mada sigurno ih ima jos.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150211_0002.png
    wp_ss_20150211_0002.png
    101.7 KB · Pregleda: 208
Da li ima veze sa updejtom. Pre toga nije preslo 12mb.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150211_0003.png
    wp_ss_20150211_0003.png
    548.6 KB · Pregleda: 228
Updated 735.

Čini mi se da je novo "cellular data" dugme za action screen, automatic updates ima i termin (default 3 ujutru).
Na stranim forumima kažu i da je rešen povremen restart.

Pre starta update imao sam 1.6GB slobodno na phone, a sada kaže 1.95GB slobodno (?) možda počistio neke temp viškove.
 
A kad će update ta 730 samo nebo zna
 
nema call recording (snimanje razgovora), i nema podesavanja fiksne IP adrese...
za mene su to neke osnovne stvari koje android ima poodavno, ne znam kako microsoft dozvoljava ovakve propuste.
 
Osnovne stvari da snimas razgovor bez znanja te osobe ? Bas je to osnovna stvar,ima nedostataka naravno ali ovo nikako nije.
 
Evo ss ko ne veruje da mi baterija na 735 traje minimum 2 dana. Istini za volju - danas jako malo koriscenja, par razgovora i par poruka, par minuta neta, juce uobicajeni radni dan...
I sutra - 3i dan ide na punjac.
image.jpg
 
Da, dobacuje do blizu 3 dana uz WiFi i dobar 3G signal. Za poslovnu upotrebu punim svako drugo veče, da ostane i rezerva.

Ali igre srču, onaj Asphalt može da ga pojede za par sati...
 
Ljudi imam sledeci problem:
Kad udjem u people i tamo stavim da mi vidi googla kontakte,kad sam tu sve kontakte lepo vidim ali kad udjem da posaljem sms tamo nemam neke ljude koje imam u people?
Da li neko zna u cemu je fora.
 
U People listi imas settings pa na filter contacts list vidis koje ti prikazuje... Vrlo je moguce da ti prikazuje ljude sa mailovima i
recimo sa FBa koji uopste nemaju tel.broj memorisan da im saljes sms, to se meni desilo.
 
Ljudi imam sledeci problem:
Kad udjem u people i tamo stavim da mi vidi googla kontakte,kad sam tu sve kontakte lepo vidim ali kad udjem da posaljem sms tamo nemam neke ljude koje imam u people?
Da li neko zna u cemu je fora.

Kontakt na koji hoces da posaljes SMS mora da ima upisan broj mobilnog u polju MOBILE - to mozes da odradis preko kompa, ulogujes se u gmail i prodjes kroz sve kontakte da vidis ciji broj gde stoji. ;)
 
uzeo l735 pre mesec dana i prezadovoljan sam...
od onog update-a pre 15ak dana (oko 300mb) nema vise problema sa restartom i stvarno je telefon kao i WM za svaku preporuku, baterija drzi dan ipo do dva sa stalnim pristupom netu, viberu, fejsu ...

zanima me samo da li neko ima ovaj bag kao ja ...
kad mi je iskljucen cellular data u action centru pa kad ga ukljucim desava se da nece da 'startuje' GPRS ... resenje je da ukljucim airplane mode pa da ga iskljucim i proradi
mozda je to problem do mreze ...
 
uzeo l735 pre mesec dana i prezadovoljan sam...
od onog update-a pre 15ak dana (oko 300mb) nema vise problema sa restartom i stvarno je telefon kao i WM za svaku preporuku, baterija drzi dan ipo do dva sa stalnim pristupom netu, viberu, fejsu ...

zanima me samo da li neko ima ovaj bag kao ja ...
kad mi je iskljucen cellular data u action centru pa kad ga ukljucim desava se da nece da 'startuje' GPRS ... resenje je da ukljucim airplane mode pa da ga iskljucim i proradi
mozda je to problem do mreze ...


Da li ti je ukljucen 3g ili 2g od mreze. Kod mene uvek stoji na 3g i istog momenta od ukjucenja interneta se ukljucuje na mrezi. Kakav ti je signal tu gde zivis? Nadamo se da ces resiti problem. Mobilni je stvarno ekstra za sve pare.
 
3g uvek, signal je odlican ...
desavalo mi se to i na proslom telefonu (xperia p, android) ali daleko redje ...
nije neki veliki problem, ali mislim da je pre problem do mreze (mts) nego telefona ...
 
Epa moguce je da je do mreze. Ja sa vipom nisam imao problema. Cim se to desavalo i na drugim telefonima onda je sigurno mreza.
 
Ja imam 730 iz MTS-a, nemam cellular data u action centru i nemam takvih problema - telefon uvek ima ukljucen 2g data a 3g ili wifi ukljucujem po potrebi i nocu je u airplane modu. Ono sto znam po mom telefonu je da ima problem sa APN-om, u opcijama postoji i MTS i Telekom Srbije - kada je ukljucen MTS onda sve radi kako treba... :d
 
Razmišljam da uzmem ovaj telefon da li mogu kontakte da prebacim sa android telefona na win. Tj da ih prebacim sa memorijske kartice.
 
Mozes preko bluetootha. sam WP ima tu opciju, ja sam prebacio sve kontakte tako.
 
@tosa
Imaš youtube u temi wp...šta, gde i kako...
Lepo je objašnjeno MS upustvo na youtube...
 
Nazad
Vrh Dno