Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

E to već ne znam. Vibraciju nikad i ne koristim. Iritira me.
 
Utisci su za sad pozitivni,malo dok se opet naviknem ali bice super koristiti wp sa dve kartice,interesuje me da li moze da se stavi druga melodija kad neko zove na drugi broj ili mora da bude uvek ista i da li moze da se stavi da vibrira i zvoni u isto vreme(znam da na wp 8 nije moglo),jedino sto mi je malo sitnija slika u odnosu na samsunga ali sta da se radi,radi dosta tecno i sve lepo otvara,o trajanje baterije cu pisati za dan,dva dok sve podesim...


Jeli zelena maska glossy ili je mat, pišto reče da si zelenu uzeo. Ja sam sa ebaya naručio belu i zelenu da malo menjam.
 
Pa ne znam ja sam imao jedan restart. Nisu ti problemi toliko česti. Ako ti dualsim ne znači uzmi 735 jer manje ima problema, 4g veza a i ima ugrađenu opciju wireless punjenja. Menu dualsim znači i zato sam uzeo 730. Ali opet pored svega ja uživam u njemu dok my galaxy s5 skuplja prašinu. Šta više da ti kažem.
 
Poslednja izmena:
pa bas zbog dualsim uzobi 730 , zenami koristi 720 i mogu da kazem daje ehtra baterija dva dana ladno itd

nego da ne vuce dva telefona , el moze dva dana baterija da istraje i kad se javlja taj restart el nema pravila ili nesto drugo

nebi trpala neke gluposti samo ono osnovno fb , viber , whatsaap , skype itd
 
zagrejan za 730 ili 735 i nemogu dase odlucim , nesto mnogo se narod zali el to toliko katastrofa ili ????
Meni zatrebao neki jeftiniji telefon i ne znam zašto uzeh 735 kome je glavna fora selfie kamera što mi ama baš ne treba. Ali me po ostalom prijatno iznenadio (ekran, baterija, osećaj u ruci, dimenzije taman, lagan), opet bih uzeo isti.

U početku se par puta restartovao dok sam instalirao i podešavao gomilu programa, posle se sleglo i nisam primetio jedno mesec dana. Meni nebitno, nije pejsmejker. Radi tu u pozadini 5-6 još neispeglanih messengera, email provere, weather, store, push ovo, pull ono, Cortana... biće i firmware update, Win10... itd.
 
Poslednja izmena:
pa bas zbog dualsim uzobi 730 , zenami koristi 720 i mogu da kazem daje ehtra baterija dva dana ladno itd

nego da ne vuce dva telefona , el moze dva dana baterija da istraje i kad se javlja taj restart el nema pravila ili nesto drugo

nebi trpala neke gluposti samo ono osnovno fb , viber , whatsaap , skype itd




Komotno 2 dana. Toliko i meni traje. Ako zafali nekad program za uštedu radi posao. Držao mi je 8% puna 3 sata a imao sam 2-3,poziva i nekoliko sms poruka. Nema to veze sa restartom.
 
Poslednja izmena:
Ja razmisljam da uzmem 735 na ugovor u vipu ali mislam da cena je jos precenjena (17000 na smart 700 :-\ )
 
Zelena maska je mat i malko vuce na gumiranu,mnogo je lepsa uziva nego na slikama.
 
Svakom kontaktu iz imenika može se dodeliti drugačija melodija.
 
To za melodije je tačno ali ne mogu sim1 i sim2 imati različite melodije. Na Nokiji 226 Dual SIM Symbian je to moglo.
 
Poslednja izmena:
Postoji mogućnost da se na 730 podesi različit zvuk zvona za svaki Sim. To važi i za pozive i za poruke a mislim i za različite mail naloge. U podešavanjima zvukova i tonova ima opcija zvukovi za aplikacije i tu se podešava za sve
 
Poslednja izmena:
Evo kako je meni
 

Prilozi

  • wp_ss_20150207_0001.png
    wp_ss_20150207_0001.png
    86.3 KB · Pregleda: 175
  • wp_ss_20150207_0002.png
    wp_ss_20150207_0002.png
    90.7 KB · Pregleda: 173
Ja sam pikusao kao sto si ti namestio i meni zvoni melodija sa prve kartice...
 
Poslednja izmena:
U pravu si. Ne funkcioniše.
 
Ja sam na vipu uzeo ultra za mladje do 30 i mesecno sa popustima iznosi me 2400 prvih 12,a drugih 12 meseci 2200 din.
Pogledao opet ponude I meni ne treba nisto vise od Mega ili Smart 300. Posto jos vazi promocija 2015 telefon ispada 16800rsd.

Iskreno kupvina telefon preko neke privatne radnje nije mi sigurno zbog garancija, a 735 nema ga bas u ponudi, sve nide 730 :-\
 
Kako ti nije sigurno. Kupuješ u regularno registrovanoj radnji i dobijaš 2g garancije. Oni su kod servisa bolji nego operateri koji uvek zakeraju. Tamo gde ja kupujem imaji sve Lumia modele.
 
Da li je neko koristio L730 (DS me zanima ali verovatno nema neke razlike sa obicnom?) i S3 Neo (obican ili Duos ili cak obican S3)?
Da li bi se uklopila kao zamena za njega? Bolji/losiji/isti ekran? Kamera?
Zanemarimo OS i aplikacije (sto nema, isprogramiracu sam :)), zanimaju me ekran, brzina rada, zvuk, kamera. Rad bi trebao biti brzi, jer i na L630 sam impresioniran, pa ne sumnjam u to ;)


Fora je da nam treba neki WP u firmi za testiranje, pa sam prvobitno razmisljao o L630 ili L535, koji bi mozda bili prodati posle.
Alternativa je L730, ali samo ako bi mogao zameneiti S3 Duos bez premca, pa bi i ostao.
 
Ekran fantastičan, zvuk zadovoljavajuću. Kamera zadnja solidna, prednja vrlo dobra. Nemožeš gledati poređenja androida i WP. Sve je to do ukusa. Meni je S5 i dalje glavni telefon. WP je ok ali nekako mi na S5 sve aplikacije izgledaju lepše i optimizovanije (viber, facebook itd...)ali zato bato treba jak hardver dok za WP ne treba, a i cena je skoro duplo veće. Inače sam brzina u otvaranju aplikacija ide u korist win-a ali to je zbog TW smarača.
 
Poslednja izmena:
Ne poredim OS, taj deo je nebitan.
Ali me zanima iskustvo nekoga ko je radio na oba neko vreme.
 
Pa mora ti biti bitan OS je su hardverski jako slični. Ako ti je nebitan OS onda prelomi. Pročitaj malo forume o ovom samsungu. Ono što piše na papiru nije baš tako u praxi. Pogotivo se ljudi žale na izraženu pixelizaciju. Najbolje da odeš na taj deo foruma pa da pitaš ljude koji ga imaju.
 
... Nemožeš gledati poređenja androida i WP. Sve je to do ukusa. Meni je S5 i dalje glavni telefon. WP je ok ali nekako mi na S5 sve aplikacije izgledaju lepše i optimizovanije (viber, facebook itd...)ali zato bato treba jak hardver dok za WP ne treba, a i cena je skoro duplo veće...

Ne mogu da verujem da upoređuješ S5 (FullHD ekran) sa L730/735... različite su klase - uzmi pa uporedi sa L930 :p A jos (ono što sam boldovao) prvo kažeš ne može se upoređivati OS a onda kažeš lepše ti aplikacije na S5... Odluči se šta hoćeš da kažeš pa onda napiši.
 
Evo ja sam se vratio na android posle wp i aplikacije su miljama ispred wp... Nazalost.
 
Ne mogu da verujem da upoređuješ S5 (FullHD ekran) sa L730/735... različite su klase - uzmi pa uporedi sa L930 [emoji14] A jos (ono što sam boldovao) prvo kažeš ne može se upoređivati OS a onda kažeš lepše ti aplikacije na S5... Odluči se šta hoćeš da kažeš pa onda napiši.
A gde sam ja to napisao da je na s5 bolji ekran nego na L730. Nisi shvatio poentu. Poenta je da je samo jak android dobar android. A za aplikacije sam rekao da su optimizovanije za android nego što je to slučaj na WP. Pročitaj sve od početka pa onda komentariši. To što aplikacija izgleda lepše nije pitanje ekrana već upravo optimizacije. Microsoftov facebook na wp nema sve opcije kao što ima facebookov facebook na androidu itd. Ja ne kudim ni jedan os.
Svaki ima svoje prednosti i mane i zato koristim oba.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno