Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Ja sam imao 720 i mogu reci da je i na ovom taj sensor, secam se pravio sam solidne nocne fotke :) ljudi fon ima f1.9 :) za noc stvoren, a ni po danu nije los!
 
Nisu isti senzori, rezolucije jesu, ali senzori nisu. 830 i 730,5 imaju iste senzore, ali ne i rezoluciju. Senzor 720 je 1/3,6" rezolucija 6,7mp, 730/735 1/3,4" rez. 6,7mp, 830 sen. 1/3,4" rez. 10mp. Pored Lumia Camera aplikacije, koja je namestena kao primaran, postoji i obicna aplikacija za kameru, koja brze slika, i po mom misljenju u mnogim uslovima napravi bolju fotografiju, npr. ako se slika neka osoba, slika na Lumia aplikaciji je mutnija dok je pozadina cistija, a obicna aplikacija napravi obrnuto, osoba bude cistija, a pozadina malo mutnia i ne bude cista i ostra kao kod Lumia aplikacije.
 
jel moze neko da potvrdi da li je resenje za restart nova memorijska kartica serije 10 ?
 
jel moze neko da potvrdi da li je resenje za restart nova memorijska kartica serije 10 ?

Svakako treba pokusati ali nisam siguran da je konacno resenje. Ja nemam l730/735 ali sam dosta po netu pratio situaciju sa tim jer je drugar hteo da kupi. Razlicita su iskustva..
 
Nisu isti senzori, rezolucije jesu, ali senzori nisu. 830 i 730,5 imaju iste senzore, ali ne i rezoluciju. Senzor 720 je 1/3,6" rezolucija 6,7mp, 730/735 1/3,4" rez. 6,7mp, 830 sen. 1/3,4" rez. 10mp. Pored Lumia Camera aplikacije, koja je namestena kao primaran, postoji i obicna aplikacija za kameru, koja brze slika, i po mom misljenju u mnogim uslovima napravi bolju fotografiju, npr. ako se slika neka osoba, slika na Lumia aplikaciji je mutnija dok je pozadina cistija, a obicna aplikacija napravi obrnuto, osoba bude cistija, a pozadina malo mutnia i ne bude cista i ostra kao kod Lumia aplikacije.

Pa obicna camera app je dobra za varijante "point and shoot". A lumia camera pravi bolje slike, samo treba koristiti manuelna podesavanja.
 
Svakako treba pokusati ali nisam siguran da je konacno resenje. Ja nemam l730/735 ali sam dosta po netu pratio situaciju sa tim jer je drugar hteo da kupi. Razlicita su iskustva..
i je l' kupio na kraju :) ?
da li uopste postoji neki primerak koji nema problem sa restartom ?

nezgodno je da kupis pa menjas telefon ako se restartuje jer kako pokazati prodavcu da se restartuje kad nema nekog patterna kad se javlja ...
 
i je l' kupio na kraju :) ?
da li uopste postoji neki primerak koji nema problem sa restartom ?

nezgodno je da kupis pa menjas telefon ako se restartuje jer kako pokazati prodavcu da se restartuje kad nema nekog patterna kad se javlja ...


Naravno da postoje primerci koji rade , znam nekoliko ljudi koji su kupili iz telenora l735 ne dual sim i rade im super, drugu sam preporučio odmah da kupi sd class 10 da nema problema.
 
Evo ja na primer. Kupio 11.01. i do sada ni jedan restart. Unutra imam Kingston class 10 od 16gb. Prebacio je iz L630 i nisam je formatirao. Eto oko 15 dana. Da li će se desiti ko zna. Kevi sam kupio isti dan i ona je za 15 dana imala 2 restarta. Prvi dan i pre 5 dana. I ona ima istu SD kao ja koja je formatirana kad je stavljena.
 
Evo ja na primer. Kupio 11.01. i do sada ni jedan restart. Unutra imam Kingston class 10 od 16gb. Prebacio je iz L630 i nisam je formatirao. Eto oko 15 dana. Da li će se desiti ko zna. Kevi sam kupio isti dan i ona je za 15 dana imala 2 restarta. Prvi dan i pre 5 dana. I ona ima istu SD kao ja koja je formatirana kad je stavljena.

Koji beše telefon l735 ili l730 ? Ako je ista sd kartica onda nije to u pitanju , jedino da je kontakt baterije .
 
i je l' kupio na kraju :) ?
da li uopste postoji neki primerak koji nema problem sa restartom ?

nezgodno je da kupis pa menjas telefon ako se restartuje jer kako pokazati prodavcu da se restartuje kad nema nekog patterna kad se javlja ...


Ne. Iskreno, ne bih ni ja jer je tesko dokazati posle u servisu da problem postoji. Pogotovo zato sto se u standby-u ne desava uglavnom. Nazalost, resenje je verovatno zamena, bar sam na nekom stranom forumu video da je neko tako resio..
 
odavno pratim jer imam l720 a zameniobi za 730/735 i nesto mnogo ima komentara i kritike na racun 730/735

moja l 720 stvarno ehtra ,
 
i je l' kupio na kraju :) ?
da li uopste postoji neki primerak koji nema problem sa restartom ?

nezgodno je da kupis pa menjas telefon ako se restartuje jer kako pokazati prodavcu da se restartuje kad nema nekog patterna kad se javlja ...

Naravno :)
za 3 nedelje 0 restarta, koristim tokom celog dana. Baterija perfektna, jos ne verujem koliko moze da istraje.
Iz Telenora je, simfree i uvoznik je Pin.
 
Nije bitno koja je SD kartica, sto se tice klase. Ja imam SanDisk ultra klasa 10, pa telefon nije prihvatao ovu karticu. Da li je neko primetio na zvucnik i na zvuk kamere? Da li vam susti svucnik, a kamera malo bucnija?

P.S. obratio paznju na zvucnik... NE primetio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zašto polemišete.
Kupite polovnu L830 po ceni nove L730/735 (čak i nižoj) i budete prezadovoljni telefonom, i bez razmišljanja da li će se restartovati ili neće :)
 
Koji beše telefon l735 ili l730 ? Ako je ista sd kartica onda nije to u pitanju , jedino da je kontakt baterije .

L730 Dual Sim. Uvoznik CT. Ono šro je interesantno, kako sam uzeo i gray i orange model da na gray modelu na kutiji nema ona nalepnica o boji modela. Nije ni postojala, videlo bi se da je skinuta, dok na orange modelu to piše.
Gray model - 0 restarta do sada - 16. dan
Orange model - 2 restarta - 16.dan
 
Mislim da apsolutno nema veze koja je boja. Ja imam gray i dva meseca 6 restarta. I ne apsolutno nema veze sa sd karticom pošto je nisam imao. Mada evo od kako sam stavio sd karticu već dve nedelje ni jedan restart. Dok moja sestra na primer ima zelenu 735 i ni jedan restart. Isto mislim da nije bitno gde su kupljene, svoju sam kupio u Nemačkoj pa me reset nije mimoišao. Kontakt baterije? Voleo bih da je tako jednostavno. Skinuo sam poklopac i koristio je bez njega. Ovo sam uradio namerno da bih mogao da vidim da li baterija pravi problem. Pogađate, nije do nje. Ubeđen sam da su zajebali nešto u samom dizajnu ili u softverskom prilagođavanju win8.1. Da ne pričam sad ovde o decode error problemu kada se gleda video pošto to nije vezano samo za ovaj model. Ja bih poslušao neoogeov savet i preskočio ovaj model.
Još bih da dodam vezano za bateriju. Ne znam kako koristite telefon ali evo ja sam ga skinuo sa punjača u 6 jutros i sada sam na 24% baterije. Dosta sam na netu, moram da budem online, jedan poziv od jutros u trajanju od dva minuta i 15 fb, skype i whatsapp poruka. Kada ga ne koristim može da izgura dan ipo. Tako da i nije neka baterija ako mene pitate. Nije ni loša ali ne treba je sad dizati u nebesa.
 
Poslednja izmena:
Moja je iz telenora 735 nisam imao problema sa restartom, baterija nonstop mi je upaljen wifi i mobilni net zbog posla, na poslu imam wifi kao i kuci ali posto moram biti non stop online i kada sam na terenu kada se vratim kuci klinci se dovate igrica na njoj i youtuba pa mi opet izgura dok ne legnem, bude na nekih 25-30%.
 
Pa to je onda kako se kome zalomi. Ja sam svoj s5 stavio u fioku i od 11.01. kako sam ga kupio non stop ga koristim. Non stop sam na WiFi a tamo gde ga nemam sam na 3g. Baterija mi traje minimum dan i po'. Ne igram igrice. Ne gledam ni video ako izuzmem YT. Jedino što mi se ne sviđa je predugo vreme punjenja. Od 5% do 100% mu treba oko 4h čini mi se.
 
Poslednja izmena:
Jel se meni cini ili 735 podrzava glance.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150130_0001.png
    wp_ss_20150130_0001.png
    160.6 KB · Pregleda: 121
Googlao malo i video da je to samo softver. Mora hardverski da podrzi Glance. Nema od toga nista.
 
Ma i kod mene ne ali ovde pise glance pinboards app agent 1.3.1.7



Da li si uzeo u telenoru svoju posto vidim da je skoro ista ko i moja malo se razlikuju.
d2b41d5b2924cc51f073df6c21e10888.png
 
Poslednja izmena:
Ima i ovde razlike koliko ja znam.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150130_0002.png
    wp_ss_20150130_0002.png
    146.3 KB · Pregleda: 115
Čini ti se na žalost
 
Evo i moje
 

Prilozi

  • wp_ss_20150130_0001.png
    wp_ss_20150130_0001.png
    161.6 KB · Pregleda: 104
I druga
 
Evo je
 

Prilozi

  • wp_ss_20150130_0002.png
    wp_ss_20150130_0002.png
    157 KB · Pregleda: 101
Nazad
Vrh Dno