Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Pa odnesi u servis. Nazalost, ne moze se naci mnogo resenja za ovo na netu. Mada sam na nekom francuskom forumu citao da je jedino resenje zamena uredjaja..steta, dobar tel.
 
Po kojoj osnovi da tražim servis kad se on random resetuje? Odnosno kako da im pokažem da imam problema ako je nemoguće taj problem ponoviti u kontrolisanim uslovima? Drugim rečima vratiće ga u nekom vremenskom roku kao ispravnog a za to vreme neću imati telefon. Sve ostalo radi kako treba.
 
Po kojoj osnovi da tražim servis kad se on random resetuje? Odnosno kako da im pokažem da imam problema ako je nemoguće taj problem ponoviti u kontrolisanim uslovima? Drugim rečima vratiće ga u nekom vremenskom roku kao ispravnog a za to vreme neću imati telefon. Sve ostalo radi kako treba.


Da li si pogledao kontakte baterije, kako leži na poklopac ? Možda ima negde "lufta" izgubi se kontakt i on se restartuje , a možda je i softver problem. Ako nećeš da se bakćeš sa servisom, instaliraj pfd verziju softvera...
 
Za sve korisnike lumie 735 i 730 jedno pitanje. Da li se nekom izgrebao ekran. Ja koristim vec mesec dana lumiu 735 sa vipa i prezadovoljan sam. Nemam ogrebotina na ekranu ali interesuje me da li je neko uspeo da izgrebe gorila glas 3. Pozz.
 
Za sve korisnike lumie 735 i 730 jedno pitanje. Da li se nekom izgrebao ekran. Ja koristim vec mesec dana lumiu 735 sa vipa i prezadovoljan sam. Nemam ogrebotina na ekranu ali interesuje me da li je neko uspeo da izgrebe gorila glas 3. Pozz.

Probaću ja šrafcigerom i žiletom za vikend pa ti javljam šta sam postigao:d:D
 
Haha Goxy. Ma to sam gledao na yotube. Ali mi se ne proba. Necu da stavljam foliju. Stavio samo bumper. Ma mozda se nekom ogrebao.
 
Haha Goxy. Ma to sam gledao na yotube. Ali mi se ne proba. Necu da stavljam foliju. Stavio samo bumper. Ma mozda se nekom ogrebao.

iskreno dovoljna ti je flip futrola. Ja sam stavio foliju iz iskustva sa 630 gde se fon toliko isprlja od prstiju i nije ga jednostavno preći jednom suvom krpom kao recimo kod samusung galaxy androida. Inače i foliju bih skinuo. Koja je poenta folija bumpera futrola torbica isl. Zašto onda kupovati lepe telefone kada ga utrpate u sve to na šta onda liči. Flip futrola i ništa više za bilo koji mobilni telefon.
 
Tacno 2 nedelje kako sam uzeo 735. Iskreno - ni jednom mi se telefon nije restartovao, i baterija me odusevljava. 48h bez problema, uz koriscenje. To ne postoji kod Apple'a na koji sam navikao.
Nikakav problem do sada. (uzeta u Telenoru, koristim u MTS mrezi). Svaka preporuka.
 
Dal neko ima zelenu nokiju 735, interesuje me da li zadni poklopac sija ili je mat?
 
Зелени сам видео чини ми се на неким сајтовима и чини ми се да хе глоси. Да ли неко зна јесу ли лумије 735 из Випа закључане ?
 
Poslednja izmena:
Ja imam lumiu 735 iz Vipa ali nisam probao drugu nano sim karticu. Nisam nasao ko je ima. Mislim da nisu ali ne garantujem dok se licno ne uverim.
 
U limiu 730/735 idu micro SIM a ne nano SIM. Ili u 735 ide nano? U moj 730 idu Micro SIM.
 
O čemu ti pričaš?Imaš ove telefone pa znaš?Lumia 735 nije dual sim i u nju ide nano sim,imam telefon pa znam.Lumia 730 je dual sim i koja kartica ide neka kaže ko ima taj telefon.
 
O čemu ti pričaš?Imaš ove telefone pa znaš?Lumia 735 nije dual sim i u nju ide nano sim,imam telefon pa znam.Lumia 730 je dual sim i koja kartica ide neka kaže ko ima taj telefon.

Oladi, forum nije za svakog...Prvo procitaj sta pise pa se onda svadjaj :)

Ne moram da imam svaki telefon na planeti da bih znao osnovne podatke ;) ali misterija je otkrivena, ti imas 735 i dajes uverenje da ide nano sim, momak iznad ima telefon sa micro sim karticom znaci to je 730 ;)
 
E rođače moj...Napraviš grešku pa onda ispraviš...
 
Pa da tako sam i rekao. Ja imam 730 i u nju idu micro SIM. Nemam 735 ali sam pretpostavljao da je i ona Micro SIM.
 
Odljavljujem se sa ove teme,Lumia735 je dobila zadovoljnu vlasnicu a ja sam se vratio na android.
 
Neko mozda imao problem sa baterijom. Danas nikad krace nije trajala pod uzastopnim koriscenjem izdrzala jedva 4 sata. Znala je da traje i po 6. Uradio soft reset. Pa cu da vidim sledece mucenje koliko ce da izdrzi. Lumia 735.
 
sa 6 na 4. Pa meni traje skoro 2 dana. Šta ti radiš sa telefonom jbt.. Pogledaj šta ti gori u pozadini, multitasking isl..
 
Pa odprilike u kratkim crtama sta mu radim. Ukljucim 3g i koristim net dok se ne istrosi(malo face,mesenger,tapatalk,koja igrica,citam vesti...). Tj. ostavim ga kad dodjem na 20%. Sve pogaseno od aplikacija. Uvek gasim aplikacije kad se vracam na pocetni ekran.
 
ne valja ti ta baterija. ja bi to reklamirao :D
 
Nije to jos za servis. Samo softver pravi problem hardveru. Kako tebi Goxy uspeva da izvuces dva dana?
 
Najnormalnije korišćenje svega živoga. Tamo gde imam WiFi njega i koristim 3G je ubica baterije i zaobilazim ga kad god i gde god mogu. Ne igram igrice, zato imam PS.
Ako si nekad imao ili imaš android i ako si na njemu naučio da štediš bateriju to iskustvo ti može pomoći. Nokia troši bateriju dosta manje nego bilo koji android, a meni bateriija na galaxy s5 traje 24h ravno na Lollypopu a pko 16h na kitkatu.. Iskustvo je majka svih mudrosti. Nikad ne gasim WiFi imalo ga nemalo ga ali zato gasim 3G. U Beogradu dobar deo centra je pokrivan UniFi mrežom koja pristojno radi tamo gde se izlazi, na poslu i kući lokalni WiFi i ja zaista jako retko koristim 3G. Pa možda u tom grmu leži zec.
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije da je do toga. Imao sam android(htc dezajr x) i na njemu sam arcio 3g. I kod njega baterija brzo odlazila.
 
Kako ste zadovoljni kamerom na 735?
Posle 3 nedelja koriscenja telefona ali jako malo slikanja, mozda par, nisam srecan kamerom. Cini mi se da su slike bile daleko prirodnije i lepse na starom iphone'u. Cudne su mi 'default' boje na Lumiji.
Pored toga treba mu cele 2 sekunde da sacuva sliku, bilo na telefon bilo za praznu karticu. nije mi jasno.
I na kraju, da li ste nasli neku bolju aplikaciju za kameru, OneShot mi nije bolji od fabricke aplikacije.
l
 
Lumia Camera (5.0).
Nemam ovaj telefon, ali je kamera skoro ista kao na prethodnom modelu L 720 i u poredjenju sa iPhone 4S je bila bolja (taman toliko da se primeti, nista spektakularno). Lumia camera je dobra za brzo slikanje, ali ako hoces odmah da vidis to sto si slikao ima da se nacekas(pogotovo ako je ukljucen rich capture mod) :D post processing je bas spor, ali makar radi u pozadini pa sve mozes da stignes da slikas (slike gledas kasnije:p)...
 
Nazad
Vrh Dno