Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

U servisu svakako moraju da ti priznaju garanciju. U mts-u cete bledo gledati ako pocnes da iznosis zakone, nema potrebe za tim..a i njima taj tel. sluzi samo da bi im bio "veran" korisnik jos 2 god.. Tel. se svakako mora proveriti u servisu, i konstatovati kvar. Nece ti niko zameniti ako dodjes tamo i kazes "restartuje se sam nekoliko puta dnevno"...
 
Reklamacija se podnosi u objektu gde si telefon kupio, kupac nema nikave veze sa servisom. Kako ces ostvariti svoja prava iz zakona o zastiti potrosaca kad telefon nisi predao na prodajnom mestu? Ko ce ti odgovoriti u roku od osam dana sta je odluceno u vezi reklamacije, itd.
 
Po osnovu garancije odgovoran je proizvodjac (u ovom slucaju tu ulogu ima ovlasceni servis koji izdaje garanciju) i prodavac (mts). Kupac bira da li ce se obratiti prodavcu ili ovlascenom servisu. Mnogo brze je to odraditi preko servisa, jer prodavac (mts) salje servisu uredjaj, pa servis kada popravi salje mtsu, a cesto cekaju malo da se nakupi uredjaja da smanje troskove oko slanja... Naravno, u koliko u tvom gradu nemas servis, onda preko mtsa. Znam iz iskustva sa Telenorom. Zaposleni u Telenoru mi je rekao da bolje odnesem u servis, dao mi adresu i to je to. Tada je naravno servis duzan da ispostuje rokove, ostavljas im br telefona i reseno. Jedino, ako ides direktno preko servisa, ne daju ti zamenski uredjaj, dakle bez telefona si dok je u servisu. Sem ako nemas neki u steku. :)
 
Poslednja izmena:
Malo je tema otisla u Off. :d Nema u Somboru servis koliko znam. CT Computers, znaci Comtrejd je dobavljac, verovatno i serviser, pa ce mu oni verovatno poslati.
 
@the_radosh
Pročitaj post iznad tvog pa će ti biti jasno zašto treba reklamirati u mts-u. Nema šta kupac da bira, lepo piše u zakonu o zaštiti potrošača gde se podnosi reklamacije. Pročitaj ZZP ovako iznosiš netačne informacije.
 
@Joker Da, to se podrazumeva kada prodavac daje i garanciju. U ovom slucaju garanciju daje ovkasceni servus, pa postoje 2 odgovorna lica. Tacnije, bilo kom se mozes obratiti. Ta praksa se ustanovila pre svega preko ZOO. Mislim u praksi, ja licno sam talo uradio. Nisam isao preko Telenora nego direktno u servis. Isto uzet telefon na paket. Da je tako kao sto ti kazes, ovi syo kupe fon preko oglasa od ljudi koji su ih uzeli od operatera, ne bi moglu da realizuju garanciju. Fora je u tome sto ako nosis u poslovnicu operatera, traze da budes vlasnik broja, a u servisu ti treba fiskalni i garantni list, ne zanima ih ko je vlasnik broja. Kazem, iz licnog iskustva. ZOO clan 501 - po osnovu garancije za ispravno funkcionisanje robe solidarno odgovaraju. Nego, bas mnogo odosmo u off. :) Ja sam se nesto nameracio na ovaj fon, pa me ova prica oko resetovanja malo zbunjuje... Razmisljao sam i o 535, pa ne znam, jel vredi dodati tih 100tinjak evra za ovaj umesto 535. A pre svega, bitna mi je baterija, bar ceo dan da drzi. Misljenje? :)
 
Predaj u mts i zahtevaj novi uređaj, odmah!
Pusti priče i garancije... Zamenu uređaja gde servis daje uređaj ili operater, vredi samo za vip! Telenor i mts nemaju takav ugovor sa servisom... Ako ne mogu popraviti uređaj u servisu, vraćaju ti telefon sa pitvrdom da se ne može popraviti, odnosno da se deo mora čekati... Pa te pitaju...
Pošalji mi na pm broj i sve ću ti objasniti...
Kao što sam već rekao, meni su dali nove telefone i tri slučaja...
Arc s, htc...
 
Mislim da vredi. Uzmi 730/735, po svemu je bolja kupovina od 535. Što se tiče baterije, verujem da gura ceo dan bez problema.
Ovo za resetovanje sam i ja ovde čuo prvi put..
 
Dosta je bolji 730,735 od 535. Ja sam se jedini ovde zalio na restartovanje, tako da vecina osoba nema ovaj problem vec onaj sa SD koji se moze resiti brzo, a moj telefon je sa greskom pa se zato i zalim. :)
 
I meni se resetuje ponekad sam od sebe. Ovaj telefon je daleko od stabilnog. Smatram da je 4 reseta za mesec dana previše. Nisam čovek koji ima gomilu aplikacija i ne igram igrice na telefonu. A problem sa osetljivošću ekrana sam, posle mesec dana korišćenja, siguran da ima. Jednostavno nekad je preosetljiv a nekad ne reaguje uopšte. Ne dešava se često ali se dešava. Double tap je lutrija svaki put. Nikad nisam siguran da li će da ga otključa ili ne. Baterija mi traje najduže 22 sata. Možda dva tri razgovora od po par minuta ali zato sam na netu ceo dan.
 
I meni se resetuje ponekad sam od sebe. Ovaj telefon je daleko od stabilnog. Smatram da je 4 reseta za mesec dana previše. Nisam čovek koji ima gomilu aplikacija i ne igram igrice na telefonu. A problem sa osetljivošću ekrana sam, posle mesec dana korišćenja, siguran da ima. Jednostavno nekad je preosetljiv a nekad ne reaguje uopšte. Ne dešava se često ali se dešava. Double tap je lutrija svaki put. Nikad nisam siguran da li će da ga otključa ili ne. Baterija mi traje najduže 22 sata. Možda dva tri razgovora od po par minuta ali zato sam na netu ceo dan.



Previše je i jedan reset , to se ne sme nikad dešavati. To isto iz mts-a dual sim ili iz telenora 735 ? Očigledno je da tu postoji neki problem sa kontaktom nekim.

Baterija ti je onda super .
 
Ja imam 735 iz telenora nisam imao problema sa restartom do sada a imam telefon vec par meseci, mozda je od primerka do primerka?
 
Pisao sam o osetljivosti i o DTu pre par stranica i sigurno da postoji problem. Nisam pre koristio Nokijine uredjaje sa tim mogucnostima pa ne znam kako to funkcionise kod njih. Ali sam imao priliku isprobati DT kod par LG (LG G3, L80, Fino) uredjaja i to tamo odlicno funkcionise. Nov je model pa su moguce decije bolesti, ali je lose sto su ovo vec isprobane stvari koje se nalaze na drugim modelima, a na ovom telefonu su problem.
 
Imam utisak da DT mnogo bolje radi kada se smanji osetljivost ekrana,zna i tada da prevari ali ređe.
 
Previše je i jedan reset , to se ne sme nikad dešavati. To isto iz mts-a dual sim ili iz telenora 735 ? Očigledno je da tu postoji neki problem sa kontaktom nekim.

Baterija ti je onda super .


Živim u Nemačkoj pa sam ga kupio ovde u Saturnu. U pitanju je 730. Čini mi se da je problem softverske prirode. Pre neki dan se resetovao kada sam ulazio u Facebook aplikaciju. Prvo se prebacio u flight mode pa se resetovao. Nakon toga sam još bezbroj puta ulazio u tu aplikaciju želeći da proverim da nije do nje ali evo do sada sve radi odlično. I tih prethodnih par puta se resetovao uvek uz neku aplikaciju. Prvi put uz here mape a za ostala dva puta se ne sećam.
 
Pa proveri prvo osnovne stvari... Npr. dali je zadnji software u njemu... podešavanja, ažuriranje telefona, zatim ažuriraj sve aplikacije i sve update... Neki update traže restart... Ovo nije update telefona, sistema, vež određenih aplikacija, recimo dodir ekrana, traži restart... Info ekrana isto...
Ako nije ni jedna od ponuđenih uradila restart... Uz obaveštenje... Onda možda nešto ne štima sa telefonom...
Gore sam naveo, ali ni jedan uređaj mi se nije nikad restartovao sam od sebe...
 
Proveri sve update i reci mi dali je bilo neko obaveštenej pre restarta... Ne sme sam od sebe...!
 
Nisam pratio temu jedno vreme, ali vidim da se dosta ljudi žali na restart. Meni se, ako se sećate, resetovao čim sam ga kupio. Od tada restartovao se više puta i to nevezano za neku aplikaciju. Uradi restart i posle hard reseta i sa isključenim WiFi. Kao kod Milana samo ne tako često. Jednom u nekoliko dana. Elem, googlao sam i video da se Indijci masovno žale na taj problem. Ne samo to, oni masovno imaju problem i sa prijemom signala, tako da je tel praktično neupotrebljiv. Očigledno da nešto sistemski nije u redu sa l730. Pročitao sam da Microsoft planira neki update u januaru pa se nadam da će to rešiti.
 
Telefon je ažuriran sa poslednjom dostupnom verzijom. Nije mi ovo prvi lumia telefon, pre toga sam imao L720 i on nije imao nikakvih problema i baterija je bila bolja al ajd manji ekran. Kada kažem restart mislim na pravu "zakucao sam se, ne znam šta da radim, restartovaću se" varijantu. Nema govora o apdejtu aplikacije pošto ne daje nikakva obaveštenja niti skida išta. Mislim da mi je istekao zakonski rok u kome mogu da vratim uređaj ali da nije bez razmišljanja bih to uradio. Prosto deluje kao da nisu ispeglali sistem za ovaj model.
 
Neću da malerišem, ali i meni je tako bilo na početku.
 
Mislim da nema veze sa sistemom, možda sa nekim firmware-om, mada nema to veze, videćemo... AKo se indici bune, verujem da će problem biti rešen... Veliko su tržište...

Edit:

Hajde napišite koja vam je verzija uređaja (CV ili vodafon...), koliko vidim, retko koja zemlja EU ga ima u ponudi... (italija, Portugal...)
Mada su većinom verzije "denim".
http://www.microsoft.com/en/mobile/...e/wp8-software-update/availability-in-europe/
Mada je verovatno zamena, odnosno upgrade na denim bez firmware, kao na L1020... Možda izbace novi firmware...

Moja L1020 ima na O2 Germany sa denimom, mada vidim da su firmware-i indentični... :(
 
Poslednja izmena:
Verzija
 

Prilozi

  • wp_ss_20150101_0002.png
    wp_ss_20150101_0002.png
    105.4 KB · Pregleda: 153
  • wp_ss_20150101_0003.png
    wp_ss_20150101_0003.png
    54.1 KB · Pregleda: 147
Malo sam zbunjen, pazi... Moj je VDO-DE (L1020), tvoj je CV varijanta DE, a opet je nema na spisku telefona Nemačke... :p

Znači nema veze sa mozgom...
 
6dd28a787f2a303b54a63f3e4f586b13.png
960f13e8b2333ab3cf56b51d27c7a59c.png

A odakle je moja 735 uzeta u Telenoru?
 
Poslednja izmena:
Pa i meni nije najjasnije. Bilo mi je puno da dam 330€ za 830 ali mislim da sam trebao. Mada više nisam siguran ni da li ću ostati na win mob os. Uzeo sam ga pre svega da ne bih razmišljao o zakucavanjima i tim stvarima kad ono međutim. Takođe mi je recimo pre nedećju dve jako trebao wifi analyzer i poprilično sam se iznenadio saznanjem da takva vrsta app na win phonu nije moguća. Jednostavno dosta ograničenja a sistem ponovo nestabilan, bar sa ovom verzijom telefona. Verujem da je 930 već druga klasa ali za te pare postoje i odlični androidi.
 
Evo
 

Prilozi

  • wp_ss_20150101_0005.png
    wp_ss_20150101_0005.png
    76 KB · Pregleda: 137
  • wp_ss_20150101_0004.png
    wp_ss_20150101_0004.png
    77.4 KB · Pregleda: 137
Dosta je bolji 730,735 od 535. Ja sam se jedini ovde zalio na restartovanje, tako da vecina osoba nema ovaj problem vec onaj sa SD koji se moze resiti brzo, a moj telefon je sa greskom pa se zato i zalim. :)

Ja takodje imam ponekad problem što se telefon restartuje sam od sebe ali više od toga mi smeta što ne radi douple tap 90% vremena i što se ugasi ekran kad pozovem nekog. Iz tog razloga ja sam mislio da je senzor u pitanju ali sad sam pročitao iz vaših komentara da je možda softverski problem u pitanju? Nisam siguran kakav je to problem sa karticom ali meni se čini da ga nisam iskusio osim prvi put kad sam je stavio u telefon i kad se zakucao. Pre toga karticu(samsung evo) sam na računaru formatirao u exFAT fotmat. I da napomenem, čini mi se da se double tap problem počeo manifestovati od kad sam stavio foliju preko ekrana. Da li ima poente da telefon nosim u telenor i tražim novi uređaj ili su svi takvi?
 
I da napomenem, čini mi se da se double tap problem počeo manifestovati od kad sam stavio foliju preko ekrana. Da li ima poente da telefon nosim u telenor i tražim novi uređaj ili su svi takvi?

Nosi da se proveri tel. Može double tap da ne radi ponekad, ali 90% vremena je mnogo. Nema veze da li su svi takvi, tvoj tel. nije ispravan i imaš reklamaciju. Kraj priče. A što se tiče folije, mislim da ti to nije potrebno. Gorilla glass je sasvim dovoljna zaštita..Ima smisla koristiti samo mat foliju (ljudi kojima smetaju otisci na display-u).
 
Nazad
Vrh Dno