Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

imam racun, ali nemam vise pakovanje jer ga je sestricina izrezala. :d
Ne treba ti pakovanje od kartice.
Ni ranije nije trebalo (budući da kartice obično dolaze u blister pakovanju) a ni sada nije potrebno (po novom zakonu o zaštiti potrošača originalno pakovanje više nije preduslov za priznavanje garancije).
 
Lepo sam napisao o OSu, a inace je softver zaduzen za dabl tap (isto kao i za glanc, o kome vi trolujete da je proxy senzor zaduzen, a proxy je zaduzen samo da registuje pokret rukom, dok bi i bez njega on radio, ali ne bi imao tu funkciju), a lepo pise gde pisem o kvalitetu uredjaja, gde sam napisao za tesko vadjenje SD kartice. I za razliku od 70% osoba koji pisu na ovu temu i nemaju ovaj uredjaj, ja posedujem ovaj uredjaj i zbog problema sa njim sam se registrovao da bih saznao da li ima jos neko ovakav problem i da bih ga resio.
 
Ne znam, baš bi voleo videti taj telefon... Sa svim onim što si napisao ja bi ga već davnih dana rešio... Zemenio... Nikad nisam imao problem... Ativ S, L620, L720, L920, L1020...
 
Ja sam moj stavio u oglase pa se predomislio,sledeći put ide na doboš.
 
P.S. Poredio sam sa 515 u onome sto sam i napisao. Znaci poruke, zvanje, fejs, slikanje, a nema restartovanja. Izvadio sam karticu, ali izuzetno tesko, da je nisam morao vaditi ne bi primetio da je to tako tesko uraditi na ovom uredjaju. Za dabl tap i osetljivoscu ekrana (koriscenje rukavicom) sam rekao jer mi nije normalno da cas radi cas ne, normalno nisam ocekivao da mi uvek iz prve to odradi, ali kada nece onda nece iz 10,20,30 pokusaja, kolio god da pokusam. Problem je i kamera, i u osvetljenoj prostoriji on pali blic pa slika bude zuta, pa cak i tamnija, blic oslepi senzor. Kada je slabo osvetljenje i slika se osoba sa manje udaljenosti slike budu odlicne, a sve ostalo je solidno (na nivou S4mini, posto mi sestra taj ima, pa sam malo uporedjivao, mada mislim da je 730 malo bolja). A za OS sam rekao da je los jer mi on i stvara najveci problem, restartovanje i problem sa SD koga on pokusava restit, a nikada da resi.
 
A za OS sam rekao da je los jer mi on i stvara najveci problem, restartovanje i problem sa SD koga on pokusava restit, a nikada da resi.

Da li si izvadio tu sd karticu, da li se sada restartuje ? Odmah možeš da eliminišeš problem . Ako ti radi normalno, onda je problem ta sd kartica , ako se nastave restarti onda je očigledno da ti je zapao neki uređaj sa fabričkom greškom, lošom pločom...

Eto ti saveta, probaj pa javi rezultate .

Ne bih ti pričao napamet , drug je imao isto problem sa restartom i rešio drugom karticom.
 
Poslednja izmena:
Pre pola sata sam izvadio karticu, zato sam i napisao da ju je jako tesko izvaditi (i zbog nje same, malog zareza, ali i zbog samog uredjaja). Da li je normalno da, ako je blic na auto modu, slika sa blicem i u lepo osvetljenim prostorijama, a i kada slikam recimo sljalicu koja je i sama izvor svetlosti?
 
P.S. I koja je razlika u mogucnostima graficke Adreno 305 i Tegra 2? Dok igram Subway Surfers na Lumiji desi mi se na trenutak da mi zakoci dok na Tegra 2 nikada nisam imao ovakav problem, mozda je sporije otvarala igricu, ali seckanja i na sekund zamrzavanja nije bilo.
 
Nisi nam odgovorio, ima li sad spontane restarte?
 
To vam mogu tek sutra odgovoriti, posto mi restartuje 2,3x tokom dana..., pa ako tokom sutrasnjeg dana sve bude ok onda je dobro, ali sam i sve aplikacije koje sam snimio izbrisao, tako da je sve na fabrickom.
 
Moracu. Ili telefon ili SD. Ali sumnjam da SDu nesto fali, koristio sam je sada malo na racunaru i nije pokazivalo nikakvu gresku. Ili je ovaj telefon malo probirljiv sa SDovima ili mu neka aplikacije smeta, nemam pojma. Nadam se da ce sve dobro biti.
 
Ipak je problem u telefonu. Juce sam sve izbrisao,ali sam tokom noci instalirao flappy bird 3 i aplikaciju za paljenje blica kao lampu. Danas oko 12 sam igrao malo Flappy bio na fejsu i malo se igrao sa pomeranjem plocica, kada sam zavrsio istog se trenutka ugasio i restartovao. Pola sata kasnije sam igrao Flappy, dok sam igrao samo je na trenutak pokazao crn ekran, po sredini ekrana zutu traku (verovatno Flappy) i posle sekund,dva izasao je iz igre. Odmah sam izbrisao igricu. Pola sata posle toga, oko 1, sam pisao poruku, tokom pisanja, ponovo pocrni ekran, ali nije bio potpuno crn, vec kao da je izgreban, restaruje se ponovo, i to je to. Sada sam uradio hard reset, ali bez ikakvog povezivanja na WiFi, bez aktiviranja fejsa, prodavnice, bez uvezivanja sa sim karticom, znaci sada ga koristim samo za pozive, ako me neko bude zvao i poruke ako mi neko posalje. Pa ako sada bude restartovanja, vracam im (ali svakako im vracam, sta ce mi ovaj telefon za samo ove dve operacije... ).
 
Ma zapao ti je neki loš primerak, menjaj brzo. Nikakve popravke, traži nov uređaj. Dešava se ...

Čekaj , nisam baš pratio , to si uzeo u telenoru ili mts-u. Lumia 730 ili 735 ?
 
Poslednja izmena:
Drug je imao problem sa lošom karticom na lumia 735 kod telenora i rešio zamenom kartice, zato sam ti savetovao da probaš bez nje. Kod tebe je očigledno neki problem sa nekim kontaktom na ploči ili bateriji .
 
P.S. I ja mislim da me je zapao los primerak. Ali kako da ih ubedim da mi posalju novi telefon? Oni ce ga slati na popravku, a ako kod njih ne bude davao iste probleme poslace mi ga nazad uz obrazlozenje da korisnik ne zna da koristi uredjaj.
 
U svakom slucaju im vracam telefon, pa neka odluce sta ce. Ja sam sumnjao na karticu, ali sam odbacio te sumnje dok je kartica bila u njemu, jer mi je problem sa karticom pokazivao tek svako drugo restartovanje.
 
Ako ustanove kvar morace da ti zamene ili poprave uredjaj. E sd pitanje koliko ce to sve da traje... U svakom slucaju trazi od njih neki tel da imas dok je ovaj na popravci
 
Otici cu sutra pa cu videti. Inace danas je 7 dana od preuzimanja telefona. U prosli ponedeljak je stigao.
 
Od 22.9. je stupio na snagu novi Zakon o zastiti potrosaca, pretpostavljam da si posle tog datuma kupio telefon, jer ranije i nije bio u ponudi. Uglavnom, trgovac sad ima obavezu da te u roku od 8 dana obavesti o kvaru, a nema vise razumnog roka za popravku uredjaja, vec je rok sad 30 dana za tehnicku robu. Takodje, ako se kvar dogodio u prvih 6 meseci od kupovine uredjaja, kupac ima pravo da bira da li zeli zamenu robe ili popravku. Cak oni ne bi smeli da izvrse popravku bez tvoje izricite saglasnosti, ako se kvar pojavio u tom roku. Tako da ja mislim da ti imas prava na osnovu zakona da trazis nov uredjaj, jer pretpostavljam da nije proslo vise od 6 meseci od kad si kupio fon. Naravno, servis mora da ustanovi da postoji kvar i da je obuhvacen garancijom, i da te obavesti, a tada ti mozes da realizujes svoja prava.
 
Ok. Hvala. Tako cu i traziti, telefon je isporucen u prosli ponedeljak, 22.12.2014. Bio sam u MTSu. Zena sto radi mi je rekla da ako mogu koristiti telefon da ga koristim pa posle praznika da dodjem pa ce mi poslati u servis. Posto joj je svjedno da li cu joj sada dati ili kasnije, posto ce slati posle praznika. Zadrzao sam telefon , a posto je opet restartovao (a go je kao pistolj, sve je na fabrickom), sada sam 100% siguran u neispravnost uredjaja. Nadam se da su i oni upoznati sa novim zakonom pa mi nece stvarati probleme oko zahteva za novim uredjajem. Hvala vam! I nadam se da ce sve dobro ispasti, pa da posle duzeg koriscenja napisem nesto dobro o njemu. :)
 
Ja sam neki stari htc nosio u servis direktno ranije. Rekli mi u Telenoru..a i servis mi je bio u blizini. I bilo je relativno brzo reseno. Mozda mozes i tako da prekratis malo vremena, pitaj u mts-u..
 
Za mts i ostale... Vredi jedno pravilo... Uporan, uporan, uporan...
Upoznaj ih sa zakonom, a to možeš uraditi i sutra, traži razgovor sa šefom poslovnice i insistiraj na zameni uređaja!
Ja sam to uradio tri puta, Arc S, htc sensation, htc desire.
Samo sam bio uporan...
Ipak, može ti se desiti da ti vrate uređaj, a da su ga pri tom samo flešovali... Oni traže.. Da se po istom pitanju donese uređaj u servis, tri puta... Tek tada odobravaju zamenu...
Begram za htc!
Dakle, iskoristi zakon i traži zamenu uređaja, zapreti i inspekcijom...
Jesi ti to dobio za džabe?!
 
Ja bih ipak preskočio mts i nosio pravo u servis
 
Nazad
Vrh Dno