Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Kakav je kvalitet izrade 735? Neko poredjenja sa 925 ?
925. Dobra, ocuvana, eventualno jos u garanciji. Em je jeftinija em je kvalitetnije izrade jer je to klasa iznad. A svi oni ce dobiti WP10. Nemoj previse da se razmisljas, imao si 920, znas u tom smislu sta da ocekujes od performansi. Ta generacija WP uredjaja je fantasticna i po meni u mnogo situacija i danas bolja kupovina od aktuelne generacije.
 
Po meni bolja je 925 prvo bolja kamera, drugo kvalitetnije kuciste nego kod 735. Vise volim telefone gde se baterija ne vadi barem ja.
 
Ma bre znam ja sve o 925, kupio sam je devojci jos pre godinu dana ( a onda me ostavila :( hah, salim se, nije jos ..) Nego me interesuje kakva je 730(5) u poredjenju s njom, sto se tice kvaliteta izrade.. Hteo sam da uzimam 1520, medjutim onaj dan izgubim sluzbeni telefon, tako da sam malo pre prodao N5 i sad trazim nesto do 200e... Ova mi zapade za oko zbog DS i malo veceg ekrana, jedino sto mi je odbojno je to sto mi samo kuciste deluje nekako... hm... ne znam kako bi ga opisao (jadno???) naspram 925... A gde da dozvolim sebi da devojka ima bolji telefon.. :D
 
Imam ja 735 i izgleda naspram 925 i jadno i jeftino.A ne izgleda loše,čak šta više...Pa ti sad zaključi...
 
Vidi naspram 925 je kao igracka ali ti je najbolje da ako mozes iz prve ruke pogledas odes do telenora i malo cackas fon. Sto se tice samog telefona odlican je ako ga ne uporedjujes sa 925,920... Kazem ti imao sam 925 i prodao ga sada sam uzeo 735 dobar je skroz kamera je dobra... Dvoumio sam se da li ponovo da uzmem 925 ali su me bukvalno nagovorili posto novija generacija telefona i ostalo i mislim da se nisam pokajao.
 
Da, tako sam i mislio ovako izlgleda sasvim korektno, ali se u poredjenju sa 925 ipak vidi razlika..
 
730 je prelep telefon. Ja se dvoumio nebi :) Mnogo lepse lezi u ruci, elegantan, nadasve noviji. Ne bi se osvrnuo na 925 ni jednog trenutka. Mislim, osvrnuo sam se i za par dana ga se srecno otarasio.
 
Ajde ja cu sutra da uzmem 730, a ti mi daj tvoju 1520 i svi srecni.. :p :p :d
 
LOL pa 720 je kvalitetnije odradjena od 730 :D kakaw downgrade sasije :D
 
LOL pa ko je ovde pisao o 720 :) I ko je ovde pisao o kvalitetu. Ti u opste ne citas sta drugi pisu, vec svoju neku frustraciju ovde lecis :d
 
LOL pa ko je ovde pisao o 720 :) I ko je ovde pisao o kvalitetu. Ti u opste ne citas sta drugi pisu, vec svoju neku frustraciju ovde lecis :d






Izgleda ti ne citas temu, itekako se pise o kvalitetu kucista, cak su i neki pisali i pravili poredjenje 925 vs 730 pa ti nije smetalo. Frustracije su jedno a cinjenice su drugo, i bojim se da te nista nisam pitao, tako da ne treba ni taj ironicano postavljeni smile da stavljas ako si ozbiljan... Imao sam 720 a ovaj na zalost ne moze da mu parira po pitanju kvaliteta maske.. Ako ti smeta ono sto pisem onda ignorisi.
 
Poslednja izmena:
Pises da bi bio vidjen isto kao i bot ekipa - hidrogen/djilkos/itd. Ja sam gore lepo napisao "prelep i elegantan" a ti na to moje odgovaras da nije kvalitetno odradjen. Ko je uopste spomenuo kvalitet. Ako ne umes da vodis normalan "razgovor" onda nemoj ni da pises :)
 
L720 je unibody kuciste i samim tim izgleda cvrsve i kvalitetnije odradjen. I ja bi vise voleo da je i 730/5 unibody i bio bi cvrsci i lepsi. To ne znaci da l730 nije kvalitetan. Prednost je sto mozes da kupis dodatne zadnje maske pa da imas svaki put drugu boju ili ako se ishaba da se promeni
 
Pises da bi bio vidjen isto kao i bot ekipa - hidrogen/djilkos/itd. Ja sam gore lepo napisao "prelep i elegantan" a ti na to moje odgovaras da nije kvalitetno odradjen. Ko je uopste spomenuo kvalitet. Ako ne umes da vodis normalan "razgovor" onda nemoj ni da pises :)


Vazi.
 
L735 vec ima Denim ili to nije nazovimo ga punokrvni? Nesto sam raspravljao sa kolegom na poslu pa me je skoro ubedio da nije pravi Denim.
 
Jok a šta je? Možda ne donosi 4K snimanje ali donosi druge stvari.
Edit - zvučalo je malo drsko, nije mi to bila namera.
 
Poslednja izmena:
Sve ukazuje na to da je taj denim što su dobili na l735 i l830 = pfd koji mi već imamo( u tom trenutku smo bili verziju ispod, kasnije smo ih prešišali). Običan cyan firmer sa 8.1.1 apdejtom koji su nazvali denim .

Koliko vidim korisnici pfd-a nisu dobili ništa , dok su ovi bez pfd-a dobili 8.1.1 (live folder,ie poboljšanja...) "pravi" denim su dobili l930 i l1520.

Do tog zaključka se može doći sumiranjem raznih vesti. Definitivnu potvrdu ću imati kad izađe update za l630 a meni se ne pojavi nikakvo ažuriranje . Da puštaju neku verziju firmea pustili bi valjda za l630 mogućnost skrivanja softverskih tastera , kao što već imaju l535 i l735 .

Evo korisnici pfd-a l520,720 mogu da potvrde.

Samo su uneli pometnju ovim potezom . Trebali su lepo da puste običan update 8.1.1 a ne da izmišljaju denim. L930 je dobio 8.1.1 pre mesec , dva . Sada su dobili samo firmer.
 
Poslednja izmena:
Sami svoj sistem sabotiraju, tuga. A navodno W10 ce biti korak ispred, ako ovako rade i ubuduce nema tu sta da se prica..
 
Ako ovako nastave... sva sreca pa ima dosta proizvodjaca telefona. :D Inace me ubi ova 730tka. Izbrisao sam neke sumnjive igrice i aplikacije i u zadnja 2 dana mi svaki dan restartuje 2 puta dok je, skoro pa u stanju mirovanja i svaki drugi put mi pokaze da je SD kartica problem, a vec sam 2 puta sve brisao i formatirao karticu u telefonu. Znaci od ponedeljka sam 2 puta hard resetovao telefon i 2 puta pored toga formatirao karticu. Da li neko ima ideju? Posto je sada postalo iritantno, taman se ponadam da je sve OK kada se samo restartuje i tada me mali po malo iznervira. Da li je mozda problem sto ostavim telefon preko noci da se puni pa do jutra (mada sam tako sa svim radio i nije biloproblema, a i telefon bi trebao sam da se iskljuci posle punjenja i da predje u rezim primanja energije od punjaca, za njegov rad dok ga ne iskljucim), pa da mu nisam bateriju ostetio?!
 
^^ Očigledno je kartica problem, probaj neku drugu ili probaj bez kartice par dana ako nemaš probleme definitivno nije nešto u redu sa njom.
 
Moracu jos to probati, mada mi je zao kartice (jeste 10X jeftinija od telefona), a nemam pojma da li je mogu reklamirati. Legalno je kupljena u Handy-u u ponedeljak, imam racun, ali nemam vise pakovanje jer ga je sestricina izrezala. :d
 
Ima tu još jedna stvar, meni se dešavalo da se nakon neke neuspešne instalacije recimo, velike igrice, ono "other" popuni šti dovodi do konstantnog skeniranja kartice nakon restarta telefona ili poveremenog u toku rada, isto mi se dešavalo kada ubacim neformatiranu karticu koja je korišćena na drugom telefonu. Tada samo ponovni format pomaže.
Prilično sam siguran da je do kartice problem, probaj da je zameniš, formatiraš ponovo ili da koristiš telefon bez nje par dana, kao što je već predloženo, čisto da eleminišeš nju kao problem
 
Evo mene opet. :D Posle skoro pa nedelju dana moram reci da je ovaj telefon dobro razocaranje. Ispada da je recimo HTC Explorer za njega masina po svemu (na njemu mi se nisu desavale ovakve gluposti kao na ovom). Najvece razocarenje jeste sam OS, ko god je rekao za njega nesto lose ispada da je pogodio. Meni se sam OS svidja jos od WP7.5, jako je lepo zamisljen lepo izgleda, ali je teski skart. Kakv je to OS kada mu aplikacije smetaju ili ga mogu ometati, SD kartica mu smeta (a kada je nastajao nije ni podrzavao SD kartice niti full HD, niti Quad procesore, itd... sto mi i nije neka mana, ali se moze videti gde su oni tada bili dok je konkurencija duboko gazila trzistem), mogao sam kupiti Nokiju 515, koja ispada 10X bolja od ovog telefona, ona mi se ne bi restartovala, jedino ne bi mogao neke igrice igrati na njoj dok sve sto moze ovaj moze i 515 (slikati, facebook, net, poruke, pozivi). Malopre sam igrao jednu igricu i posle nje telefon mi se otkljucavao po par sekundi ili se nije ni hteo otkljucati, dok obicno pa skoro u trenu otkljuca, restartovao sam i sve je bilo OK. Dabl tap radi povremeno, isto kao i koriscenje ekrana sa rukavicama. Nekada ga tapkanjem ne bi otkljucao pola sata, a nekada skoro ceo dan savrseno radi. Kada koristim rukavice nekada tako bude osetljiv da kada sam vrh rukavic dotakne neko slovo pri kucanju poruke on odreaguje, a nekada nema sanse da radi i kada rukavicu skroz do prsta zategnem, skoro pa probijem rukavice prstom (sto ce na kraju i biti). Kvalitet uredjaja je Ok, ali ima mana. Recimo poklopac na dnu ima lufta i to se ponekad zna osetiti, a ima lufta jer mu tu nisu postavili sa leve i desne strane kukice kao sto citav gornji deo telefona ima. A vadjenje SD kartice je prava egzibicija, kao da vadim ekran, a ne SD karticu. Nema feder mehanizam, kartica ima mali zarez, a lepo je sela i zalepila se za telefon, pa gledam sta cu polomiti prilikom vadjenja, verovatno telefon... Pozdrav.
 
Ima nekoliko stvari za koje je u pravu(sd kartica,poklopac,restart) ali poređenje sa 515!?
 
Loš mu sistem a u nastavku priča o tome kako mu ne radi preko rukavice i teško vadi karticu :D

Pitao je za savet sa restartom, rečeno mu je da izvadi karticu ili ubaci drugu ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno