Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Ja sam bio ubeđen da ima otporan ekran na ogrebotine. Gorila glass klasa 3 A foliju mogu skinuti kada se izgrebe ali je prob što folije koje se mogu naći kod nas ne pokrivaju zakrivljenu ivicu.
 
Poslednja izmena:
ebes ti telefon ako ja trebam da budem njemu rob , sto kaze jerry folija samo ako prodajes tel ,

kad pogledam neki tel sa foliju a on sav masan , izgreban na sunce se nevidi ekran ,
 
Zavisi koju foliju staviš, uostalom, uključi čitljivost na suncu, pa onda reci da se ne vidi...
 
Da li je verovati ovom videu?

 
To što je na snimku je verodostojno, ali zrno peska će mu ostaviti tragove..
 
BTW, pošto niko ništa o tome ne priča... od kad sam na 8.1 update 2 ne dešava se više da ponekad DT ne reaguje. :d
 
Pozdrav, imam jedno pitanje. Uskoro bih trebao da uzmem telefon, i razmisljam da uzmem ili ovu Nokiu ili LG Spirit 4G, manje vise sam se odlucio za Nokiu uglavnom su svugde isti (osim sistema naravno), onda sam video antutu benchmark rezultate i Nokia je dobila oko 11000 dok je LG dobio oko 21000. Moze li neko da mi objasni zasto je tako velika razlika iako su hardverski vrlo slicni? Hvala unapred! :)
 
Pa ocenjivali su hardversku upotrebljivost... Hahaha... Pa da postoji identičan software za bench na oba sistema, pa da su uradili..., a ne postoji...
Iskreno, to ti ništa ne znači, setimo se kako su pojedini nasviravali te testove...
Gledaj na to kao kad kupuješ nova kola, pa kažu... Troši 3,5lit...
Troši koliko stisneš i najbolje znaš kad sipaš pun svaki put, pa vidiš pređene kilometre i izračunaš...
Clio 4,5 - 4,8lit po gradu, na otvorenoj... pri 130-140km, 6,5 - 7,5lit...
Na papiru 120km=4.9lit
 
Hvala, znaci ne bih pogresio ako bih uzeo Nokiu ? Vidim da su uglavnom pozitivna misljenja.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje. Uskoro bih trebao da uzmem telefon, i razmisljam da uzmem ili ovu Nokiu ili LG Spirit 4G, manje vise sam se odlucio za Nokiu uglavnom su svugde isti (osim sistema naravno), onda sam video antutu benchmark rezultate i Nokia je dobila oko 11000 dok je LG dobio oko 21000. Moze li neko da mi objasni zasto je tako velika razlika iako su hardverski vrlo slicni? Hvala unapred! :)
Nisu isti LG Spirit ima slabije obe kamere, nema ambijentalni svetlosni senzor, nema LED notifikaciju, nema bežično punjenje, a i baterija mu je blagi užas u odnosu na ovu na Lumia 735. A što se hardwera tiče, da bi ti android Lollipop radio fluidno kao Windows Phone, treba mu makar 50% jači čipset.Ipak LG ima jednu veliku prednost u odnosu na l735, a ona se zove Google Play app Store.

http://www.windowsphone.com/sr-latn-cs/store?signin=true

Proveri dali ima neka app, koju imaš pod obavezno, a da je možda nema na wp.
Sve zavisi kom sistemu više perferiraš...
Meni je sasvim ok, opet... To je moje mišljenje, tebi možda ne bi odgovarao... Telefon, kao telefon je sasvim ok (I jedan, i drugi)!
E baš si mu dobar link dao.Naša prodavnica nema mnoge baš bitne aplikacije.Pravi link je samo ovaj:
http://www.windowsphone.com/en-us/store
Btw.taj što vas je lagao da se GG staklo ne grebe, silno vas je slagao. :hump:
 
Poslednja izmena:
Isto mu je, neka prebaci na usa, meni je na srb...
 
Osim YT app, imaju sve aplikacije koje mi trebaju, a umesto YT cuo sam da su dobre MetroTube i TubeHD :) Hvala na odgovorima, najverovatnije uzimam Nokiu ako ne nestane do 16. maja u Telenoru. Iako Google Play ima vise aplikacija vecina tih aplikacija su one zezalice...
 
Preko 95% aplikacija na gp su shajze, realno.
 
Preko 95% aplikacija na bilo kom store-u su shajze, realno. Bitno je onih 5% ;)
 
E pa ljudi da se malo i ja pohvalim ... prekosutra konačno uzimam lumiu 735 :D Dvoumio sam se između ove lumie i obične 640 ali pala je odluka na 735 i poručio već, stiže u utorak. Nadam se da sam dobro odabrao.

Zamolio bih vas da me malo onako uputite šta kako, mislim na šta moram da obratim pažnju prilikom prvog uključivanja telefona, kako da sve podesim i slično???

Potoji li neka t9 aplikacija za numeričku tastaturu i koliko mu treba da se napuni, čuo sam da se baterija dugo puni, da li se negde može uzeti neki jači bolji punjač?

Koliko sam razumeo ovaj fon dolazi sa preinstaliranim denimom 8.1... treba li da odradim neki update ili ne? ako treba koji i da li posle ide hard reset? ne bih išao na w10 jer nije konačna verzija ali bih uzeo taj w. update 2 koji ide pre toga za to mi valjda treba aplikacija w insider? Treba li da podesim to nešto kao porodica ili kako se već zove? Koje mi aplikacije preporučujete kao obavezne?? Recimo za muziku, video, dobro za you tube je tube pro valjda, za vreme, ali tako još neke i šta bi sve trebalo, valjalo da se podesi... Da li je moguće da pločice budu providne ili za to moram na w10? Itd... Mislim tako neke osnovne stvari prilikom prvog uključivanja šta i kako.... Unapred zahvalan i izvinite na mnoštvu pitanja i ovolikom postu.. Baš se radujem što će za dva dana biti u mojim rukama pa rekoh da sve pitam ;)

Hvala još jednom, nadam se da ćete me fino uputiti !
 
Poslednja izmena:
Nemaš numeričku tastaturu nigde više i neće je nikada ni biti.Ljudi moji numerička tastatura i Adobe flash su prognani sa svih mobilnih platformi.Ovo je 2015 godina, za boga miloga.Punjač je duplo slabiji, 0.75A, nego što bi trebalo da bude za bilo koji Lumia telefon.Ja bih pazario neki od 2A za 500 din, a taj kinez od punjača sam bacio odmah u đubre.Uostalom, kao i fabričke sluške na mojoj prošloj Lumiji. :D
Za ostalo neka ti odgovore drugi, pločice su u preko 90% slučaja po default prozirne, update uradi, a možeš i GDR2 preko Windows Insader-a, (samo prekini dalju istalaciju na Windows 10...).
 
E pa ljudi da se malo i ja pohvalim ... prekosutra konačno uzimam lumiu 735 :D Dvoumio sam se između ove lumie i obične 640 ali pala je odluka na 735 i poručio već, stiže u utorak. Nadam se da sam dobro odabrao.

Zamolio bih vas da me malo onako uputite šta kako, mislim na šta moram da obratim pažnju prilikom prvog uključivanja telefona, kako da sve podesim i slično???

Potoji li neka t9 aplikacija za numeričku tastaturu i koliko mu treba da se napuni, čuo sam da se baterija dugo puni, da li se negde može uzeti neki jači bolji punjač?

Koliko sam razumeo ovaj fon dolazi sa preinstaliranim denimom 8.1... treba li da odradim neki update ili ne? ako treba koji i da li posle ide hard reset? ne bih išao na w10 jer nije konačna verzija ali bih uzeo taj w. update 2 koji ide pre toga za to mi valjda treba aplikacija w insider? Treba li da podesim to nešto kao porodica ili kako se već zove? Koje mi aplikacije preporučujete kao obavezne?? Recimo za muziku, video, dobro za you tube je tube pro valjda, za vreme, ali tako još neke i šta bi sve trebalo, valjalo da se podesi... Da li je moguće da pločice budu providne ili za to moram na w10? Itd... Mislim tako neke osnovne stvari prilikom prvog uključivanja šta i kako.... Unapred zahvalan i izvinite na mnoštvu pitanja i ovolikom postu.. Baš se radujem što će za dva dana biti u mojim rukama pa rekoh da sve pitam ;)

Hvala još jednom, nadam se da ćete me fino uputiti !

Ja sam od skora uzeo lumiu 735 prezadovoljan sam telefonom što se nadam da ćeš i ti biti kada ti dopadne u ruke, super je osećaj kada nema stresa da li će telefon da zabaguje, konačno sve radi tečno onako kako bi trebalo. Bez problema sam prebacio svoj phonebook preko blututa sa androida i rekao mu zbogom. Još uvek se uhodavam u smislu gde se šta nalazi ali privikavanje ide odlično i već sad mogu da kažem da nisam ni malo pogrešio što sam se okrenuo windows telefonu. Za youtube koristim njiovu (M. Soft) aplikaciju youtube preko bovsera i zadovoljan sam radi i uparivanje sa tv om, tako da sve je ok.
 
Poslednja izmena:
To jeste ali je baš sporo. Treba mu 4 sata min
 
@demius Hvala na odgovoru, što se numeričke tastature tiče, šta da radim navikao sam... Ali dobro navićiću se brzo verujem i na ovu. Ja imam punjač od mog samsunga i vidim da je isti ulaz i on mi je punio ovaj sadašnji telefon za sat, tako da mi je 4 sata previše.... Ne znam mogu li da koristim taj stari punjač ili da kupim baš za Nokia telefone...

A kako da prekinem to da mi ne ode na w10... hoće li ono da pita da li želim da nastavim na w10 pa ja ona da idem ne... tj. da prekinem...

Ako imate još neki savet recite slobodno uopšte ili po pitanju aplikacija.

Ne znam samo da li prvo treba da odradim taj neki update pa onda hard reset pa tek onda sve da instaliram i podesim? I kako se radi Hard reset koje se ono beše tipke drže zajedno? I još nešto kako da prekopiram sve svoje kontakte sa kartice na telefon tj. ceo imenik? Ićiću sutra u vip da mi iseku ovu moju običnu sim na nano veličinu da može da uđe :D
 
Posle Moje Nokie Lumie 1520, danas porucena jos jedna Nokia Lumia 730 DS za zenu, oboje smo sa androida presli na WP :) 730 Treba da stigne nadam se do praznika :)
 
@demius Hvala na odgovoru, što se numeričke tastature tiče, šta da radim navikao sam... Ali dobro navićiću se brzo verujem i na ovu. Ja imam punjač od mog samsunga i vidim da je isti ulaz i on mi je punio ovaj sadašnji telefon za sat, tako da mi je 4 sata previše.... Ne znam mogu li da koristim taj stari punjač ili da kupim baš za Nokia telefone...

A kako da prekinem to da mi ne ode na w10... hoće li ono da pita da li želim da nastavim na w10 pa ja ona da idem ne... tj. da prekinem...

Ako imate još neki savet recite slobodno uopšte ili po pitanju aplikacija.

Ne znam samo da li prvo treba da odradim taj neki update pa onda hard reset pa tek onda sve da instaliram i podesim? I kako se radi Hard reset koje se ono beše tipke drže zajedno? I još nešto kako da prekopiram sve svoje kontakte sa kartice na telefon tj. ceo imenik? Ićiću sutra u vip da mi iseku ovu moju običnu sim na nano veličinu da može da uđe :D
1.Svaki charger koji ima micro USB može da puni tvoj Lumia telefon, pa i taj Samsung ako ima makar 1A snage.
2.Naravno da se prvo proveri da li imaš update, (moraš da imaš aktivnu Wi-Fi vezu), zatim privremeno promeniš region i jezik na USA i skineš engleski jezički paket za Cortana voice asistenta, (ako nećeš da koristiš Cortanu, možeš da kasnije vratiš naš region i jezik) i rečnik za USA tastaturu, a možeš da staviš i makedonsku tastaturu zbog ćirilice, (mada postoji posebna app za ćirilicu, ovo ti puno praktičnije).
3.Narvno treba skineš i mape kojeti trebaju za Here, a hard reset telefona se radi iz "o proizvodu > više informacija > resetuj telefon", tj. "about > more information > reset your phone"
Kominacija za ručni hard reset je:



a kombinacija za screen shoot ti je Power i volume + u isto vreme:



3.Za prebacivanje kontakta sa SIM-a koristi aplikaciju "Transfer my Data"
4.Ako hoćeš samo GDR2, pogledaj ovo: http://www.ibtimes.co.uk/how-get-windows-phone-8-1-update-2-any-device-without-windows-10-technical-preview-1496092
5.Što se aplikacija tiče, pročitaj na http://forum.benchmark.rs/showthread.php?335627-Aplikacije-za-Windows-Phone-8-0-8-1-must-have-aplikacije-diskusija
Evo ti i nekoliko aplikacija/sajtova koje moraš obavezno da imaš na telefonu i na računaru u Omiljeno:
http://www.wpnovosti.com/ i http://www.windowscentral.com/

Pogledajte svi sutra u 17h "Microsoft Build 2015", biće sigurno velikih novosti o Windows 10 OS.:)
http://www.windowscentral.com/microsoft-build-2015-keynote-live-blog
 
Poslednja izmena:
Da li koristite nekakavu masku za telefon ili futrolu. I šta uzeti jer telefon je prelep da na njega stavljam nekakavu plastiku a opet bih nekako da ga zaštitim od nekakavog oštećenja. Gledam po netu i ne mogu da se odlučim niti mi se nešto posebno izdvaja kao posebna maska ili case.
 
Moja preporuka:
Nillkin Frosted casse/bumper poručiti iz Kine.
Ovi naši ubijaju sa cenom!
 
Cuj telefon je prelep ahahah, i da je to istina a nije, svaka maska je jos lepsa. Stavi ovu i bog da te vidi..

Case-for-Nokia-Lumia-730-Lumia-735-Back-Cover-Ultra-Slim-Crocodile-Texture-Cell-Phone-Protective.jpg
 
Nazad
Vrh Dno