Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Treba mi pomoc, da li da prelazim na W10 ili da ostanem na W8? Konkretno bih to uradila zbog instagrama, jer mi od skoro treba, a nisam ga do sad imala, i sve ove aplikacije su nepotpune. Dakle nijedna nema sve, nekoj fali DM, nekoj stori itd. E sad, da li je na W10 instagram kompletan sto se tice ovih stvari? Dakle nisam imala potrebu da prelazim na W10 jer mi sve super radi i nemam zamerke, a i pre nekih godinu dana sam videla da su mnogi imali problemcice kad su presli na desetku, mada verujem da je sada situacija drugacija i da su sredili te greske ili sta je vec bilo. Ali u sustini me zanima da li mogu nesto da ''pokvarim'' prelaskom na desetku, i da li u tom slucaju nestaju poruke na vajberu, wa ili na primer da li ce mi ponistiti igricu tj. nivo do kog sam stigla? :D Verujem da su glupa pitanja, al se ne razumem bas, pa mi je svaki savet znacajan.:D
 
Pogledaj na temi L950/950XL, mislim da su digli ruke od toga.
 
da li mogu nesto da ''pokvarim'' prelaskom na desetku, i da li u tom slucaju nestaju poruke na vajberu, wa ili na primer da li ce mi ponistiti igricu tj. nivo do kog sam stigla?
U svoje vreme sam na Lumia 735 prešao direktno na Win10 i sve je ostalo. Ali će ti većina savetovati da uradiš fabrički reset posle prelaska na Win10 i sve podesiš ispočetka. Ipak, sa 1GB memorije se muči u jačim aplikacijama, pa sam je dao manje zahtevnom članu familije i uzeo jeftino 950 XL koji još uvek može da se iskoristi.
 
Potreban mi je savet. Imam lumiu735, prezadovoljan sam sa njom, radi na win10 savrseno, ali avaj...znate i sami :) No win10, muerto, itd... Android telefon koji ce raditi besprekorno kao i lumia. Za 4 godine nisam imao ama ni jednu jedinu zamerku, da je zakocilo nesto, da je seckalo ili bilo sta... I mrsko mi je sto moram da se prebacim na drndroid ali muka natera...
 
Potreban mi je savet. Imam lumiu735, prezadovoljan sam sa njom, radi na win10 savrseno, ali avaj...znate i sami :) No win10, muerto, itd... Android telefon koji ce raditi besprekorno kao i lumia. Za 4 godine nisam imao ama ni jednu jedinu zamerku, da je zakocilo nesto, da je seckalo ili bilo sta... I mrsko mi je sto moram da se prebacim na drndroid ali muka natera...

ijao brate ista pesma i kod mene, a sta kupiti, bas velika steta neke stvari drndroid nema sto lumia ima
 
Ista priča je i kod mene bila, ja sam pored Lumije u oktobru prošle godine uzeo i Huawei p10 lite mogu reći da je korektan, lepo se dopunjuju i rade u tandemu.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
ijao brate ista pesma i kod mene, a sta kupiti, bas velika steta neke stvari drndroid nema sto lumia ima

Šta nema? Mugu da proverim ako ti je bitno za izbor novog modela, imam 735 i droid i iOS.
 
Ista priča je i kod mene bila, ja sam pored Lumije u oktobru prošle godine uzeo i Huawei p10 lite mogu reći da je korektan, lepo se dopunjuju i rade u tandemu.

Poslato uz pomoć Tapatoka

Razmisljao sam se bas izmedju Huawei p10 lite i Huawei Mate 10 Lite... Iskreno po specifikacijama nije neka bitna razlika izmedju ova dva modela, ali opet... DUgo nisam imao android pa sad sta od ova dva uzeti :D?!
 
Potreban mi je savet. Imam lumiu735, prezadovoljan sam sa njom, radi na win10 savrseno, ali avaj...znate i sami :) No win10, muerto, itd... Android telefon koji ce raditi besprekorno kao i lumia. Za 4 godine nisam imao ama ni jednu jedinu zamerku, da je zakocilo nesto, da je seckalo ili bilo sta... I mrsko mi je sto moram da se prebacim na drndroid ali muka natera...
Nemoj na drndroid nikako. Uzmi nešto skroz retro.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Razmisljao sam se bas izmedju Huawei p10 lite i Huawei Mate 10 Lite... Iskreno po specifikacijama nije neka bitna razlika izmedju ova dva modela, ali opet... DUgo nisam imao android pa sad sta od ova dva uzeti :D?!
Od ta dva, Xiaomi Mi A1 [emoji4]

Na Huawei H8 Lite, P9 Lite i P10 Lite fali ta sistemska fluidnost sa Lumia telefona, Mi A1 ih sije u tome. Pretpostavljam da je i sa M10 Lite slicna prica. Pod sistemska fluidnost mislim na ugradjene aplikacije, pozivi, poruke, kamera itd. Ima mali delay pri otvaranju sistemskih aplikacija, kojeg nema na telefonima sa stock androidom. Koji god da uzmes bice fluidniji u globalu od Lumia telefona, ali svakako preporuka za Mi A1.

Imao sam L735, imam P9 Lite sada, cackao sam P8 Lite, H8 Lite, P10 Lite, Mi A1. Daleko je bolji sistem na Mi A1.
 
Poslednja izmena:
Ti čačkao p10 lite, a ja ga koristim i kažem da je po fluidnosti odličan nikakav problem nisam uočio... To da je Mi daleko bolji od Huawei-a je diskutabilno i to samo zbog toga što mi a1 ima čist android. Oba su ok ali nije ovo tema da se priča o tome. Svakako dok mu radi Lumija koji god da izabere biće zadovoljan.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Stavi Mi A1(ili bilo koji drugi uredjaj sa stock Android sistemom i barem 2GB ram i slicnim chipsetom) pored P10 Lite, koristi oba u isto vreme i videces o cemu pricam :)

Stari HTC 820 radi primetno bolje od P9l/H8l/P10l, a hardverski je slabiji.
 
Poslednja izmena:
Šta nema? Mugu da proverim ako ti je bitno za izbor novog modela, imam 735 i droid i iOS.

ako imas 735 onda znas sta ona ima a drugi nema, jasam kamionđija i ona staje kod mene dozivela nedaj boze a i dan danas bez ijednog baga ,
kupljena kad je izasla u prodaju prva baterija, kad proveris ##634# sati rada 925;16;01, zastitu ekrana nemam niti volim,

ekran mije bitan na sunce bez zastite gorila glas, baterija,double tap,notifikacija dovoljno samo da pipnem u voznji, zvuk mije jako bitan itd
 
Stavi Mi A1(ili bilo koji drugi uredjaj sa stock Android sistemom i barem 2GB ram i slicnim chipsetom) pored P10 Lite, koristi oba u isto vreme i videces o cemu pricam :)

Stari HTC 820 radi primetno bolje od P9l/H8l/P10l, a hardverski je slabiji.

dali Mi A1 ima band 20 za telenor
 
P10 lite mi je prvi android posle skoro 5 godina, imaju ga i drug i drugarica i svima radi identicno lose pa l640 je iphone x za ovo njesra...
 
Poslednja izmena:
P10 lite mi je prvi android posle skoro 5 godina, imaju ga i drug i drugarica i svima radi identicno lose pa l640 je iphone x za ovo njesra...

Da se nadovežem na komentar koji nije u temi, ako je tebi - njima njesra Huawei ima i kojima nije... Takođe kao i tebi i meni je p10lite prvi Android telefon nakon dužeg vremena i ne mogu da se požalim na to kako radi i da kažem da je njesra kad nije, isto kao što nemam zamerki na Lumiju. Ne igram se sa ažuriranjem softvera niti se bavim otključavanjem softvera, sve je stok onako kao kada su kupljeni, tj. ažurirao sam ih onda kada stigne notifikacija da ima nadogradnja i to je to.
 
Poslednja izmena:
Kakva nepravda sto je Microsoft ugasio tako savrsen sistem koji samo 0.1% na kugli zemaljskoj razume.
Da se razume volim njihove proizvode ali su pogresili sto nisu razvijali 6.5.Windows Phone 7 pa ispala za 8,reboot na 10 na kojem su se konacno odrekli svega sto su zagovarali i opet propali.
Koristio sam od Sony,Toshibe Tg 01 do htc hd7,8x i na kraju 950 i misljenja sam da su uradili pravu stvar sto su batalili taj kupus od OS-a na kojem su na kraju jedino animacije radile fluidno.Android je miljama ispred.Ali eto jos uvek se nadje neki Mohikanac koji se i dalje kune u WinPhone na kojem sve radi savrseno a zadnji "drndoid" koji je probao je bio neki krsh iz 2012 ili za dinar pa kuka kako baguje i laguje.Poslednje 2-3 generacije flagshipova pa cak i midrangera su skroz fluidne i bez bugova al eto...Kolega je u pravu pokupujte Lumie 640 dok jos nisu nestale skroz i uzivajte u savrsensvu :)


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Od ta dva, Xiaomi Mi A1 [emoji4]

Na Huawei H8 Lite, P9 Lite i P10 Lite fali ta sistemska fluidnost sa Lumia telefona, Mi A1 ih sije u tome. Pretpostavljam da je i sa M10 Lite slicna prica. Pod sistemska fluidnost mislim na ugradjene aplikacije, pozivi, poruke, kamera itd. Ima mali delay pri otvaranju sistemskih aplikacija, kojeg nema na telefonima sa stock androidom. Koji god da uzmes bice fluidniji u globalu od Lumia telefona, ali svakako preporuka za Mi A1.

Imao sam L735, imam P9 Lite sada, cackao sam P8 Lite, H8 Lite, P10 Lite, Mi A1. Daleko je bolji sistem na Mi A1.

Jos par ljudi mi je reklo da je "shaomi" dobra marka...Iskren da budem, jako sam skeptican sto se tice svih tih telefona... Sve to meni nepoznanica :D Zato i trazim savet :D

Kao razumem sta je STOCK ali ako bi mi malo to bolje objasnio, bilo bi kul :D

Od apps koje bi ja imamo na njemu su: wacap, nesto za vesti da se ima sta procitat dok se tetovira wc solja, sofascore, za banku sto mi treba, za telenor, i naravno instalirao bih neke majkrosoftove tipa one drive npr, skajp itd...Nista nesto specijalno, ali ocekujem da kad kliknem na neku od apps - ne cekam je da se otvori tipa 2 min -.- 'naci instant otvaranje xD (kao lumia sto mi radi :) ) Usput da je dobra kamera, ne koristim je stalno ali mi nekako mrsko da je idijotska kamera xD Ne presudno ali da kazemo da je znacajno :)
 
A sad ozbiljno :) Ako kupujes na KP preporuka Mi A1.Mozda eventualno koji evric gore Honor 8(sasvim pristojna masina),Moto Z.Mada i u neku dobru zastitu i udri :)
Ili vijati nesto od CAT-ovih tel

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
@nebedab


Otvori temu u "Sta da kupim?" podforumu.
 
A sad ozbiljno :) Ako kupujes na KP preporuka Mi A1.Mozda eventualno koji evric gore Honor 8(sasvim pristojna masina),Moto Z.Mada i u neku dobru zastitu i udri :)
Ili vijati nesto od CAT-ovih tel

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk

eto nisi ozbiljan, coveku treba za telenor kao i meni, zvao par drugara mi a1 4gb 64gb rom i kazu nema b20 ,
 
Pa generalno da, treba mi za telenor, na toj sam mrezi :) Ali iskreno ne vidim sto bi se drndao sa LTE kad ionako ne radi kako treba :D A i slabo ti ja to korisim, moj wajfaj je konza :D Za ostale potrebe (citanje vesti u bus-u, eventualno odg nekom dok putujes kuci busom na wacap itd) to generalno zavrsava i ovaj H+ xD Nisam od zaludjenika moram u svakom trenutku da budem na internetu i dostupan da nesto ne propustim... Bukvalno mi se .... za to :)

@Troller - Da kupim telefon na KP. Pa jedino da sam lud :) Lepo u prodavnicu i nema boljenje glava. A i iskreno ne volim da kupujem bilo koji vid tehnike a da nije direktno iz prodavnice.

@ivanbass1 - Pametno zboris :D
 
eto nisi ozbiljan, coveku treba za telenor kao i meni, zvao par drugara mi a1 4gb 64gb rom i kazu nema b20 ,
Stvarno?!?Nema ako nema band 20 katastrofa moze se baciti telefon.
Ja ne znam ko je ovde neozbiljan kad kao manu telefona navodi manjak LTE banda.
Ko da ste se rodili sa 4g band 20 ili da ste do juce bili na dial up-u pa je to sad strasan propust.Realno i 3G radi sasvim ok.

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
pa nije se niko rodio ni sa 3g.. i ok da telefon nema band 20 ako je neki stari telefon koji planirate da menjate... ali danas kupovati telefon bez podrske za sve nase frekvencije je besmisleno. znacice ne samo zbog neta vec i za VoLTE kada ga jedan dan puste u rad.

Sent from Galaxy S8
 
Bolje bi bilo da se uzme za klasu losiji telefon koji podrzava B20?
 
eto nisi ozbiljan, coveku treba za telenor kao i meni, zvao par drugara mi a1 4gb 64gb rom i kazu nema b20 ,

Ili tvoji drugari nemaju A1, ili imaju neke kopije. Reci ti njima da provere šta koriste.
A1 ima band 20:
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    76.2 KB · Pregleda: 63
Nazad
Vrh Dno