Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

android ima , viber , whatsapp ( novije verzije ) , messenger , facebook , zbog toga cerkica zamenila L 735 za android
 
Al mislim, tu opciju Android ima u pomenutim aplikacijama (kao Viber, Whatsapp, i sl.), ali nema ni on video poziv direktno preko mreze?

Valjda ce to sad postati bolje vremenom. Nekako mi je logican sled dogadjaja da se naprave univerzalne aplikacije za windows 10 tih pomenutih servisa, pa i da i one dobiju sa time video pozive... Mada naravno, nemaju ljudi, kojima je to bitno, razlog da gledaju u nebo kada ce to biti uradjeno. :)
 
Je l imao neko problem sa povezivanjem preko usb kabla za prenos podataka sa kompjuterom? Kad ubodem sve prepozna normalno telefon ali se onda kao izgubi veza, pa onda opet sam od sebe se ponovo pojavi i tako stalno... Sumnjam da je kabl problem. Jedino mi je to logicno. Neka preporuka za kabl? 1A ili 2A? Nadjoh neki najjeftiniji najprostiji micro usb za 230 dindzi u pobedipobedi pa bih mozda njega uzeo.
 
Meni biva taj problem na jednom od dva kompjutera kod mene kod kuce, i to na ovom za kojim radim (i koji je stariji i slabiji). Nekad mi bude i da stavim nesto da mi se snima, i da u nekom momentu stane, nesto u fazonu "device not responding", a u stvari se kompjuter zaglupeo. Na drugom kompjuteru nisam nikad imao ovaj problem. Ipak, u mom slucaju ja imam u "dupe" kuciscta prikopcan usb hub, pa preko njega povezujem i telefon. Jedino sto ipak nikad nemam ovaj problem kad bilo sta drugo povezem preko tog huba, ali mozda taj hub u kombinaciji usb kablom od telefona napravi problem. Nisam previse paznje posvecivao tom problemcicu, pa ipak ne znam da li je do kompjutera, ili do nacina povezivanja sa kompjuterom. Cak hocu i da reinstaliram sistem na tom kompjuteru, ali uvek me mrzi...
 
Ja sam i ranije imao problem i privremeno sam kao resenje dobio sto sam koristio zadnje usb ulaze, navodno je kao problem struja. Pa sam probao i tada resio. Medjutim evo sada mi ni tako ne radi. Probao svasta jos nesto nista mi nije pomoglo. Probao na laptopui, radilo bez problema do trenutka kad nesto nisam slucajno lupio o sto kada je isto pocelo da zeza - logicno mi je da je kabl u pitanju.
 
Da, kad se uzme u obzir sta smo obojica sad sve rekli, ili je kabel, ili je do samog USB porta. Tj. najverovatnije, mada sto se ovog mog kompjutera tice, on i ovako ima obicaj da se povremeno zaglupi. :)
 
Meni kompjuter uopste ne prepoznaje telefon otkad sam na w10 (na kompjuteru i telefonu) :) doduse, nisam koristila taj zadnji ulaz, hvala za ideju (poenta mog posta je da se zahvalim :D :) )

Sent from mTalk
 
Meni kompjuter uopste ne prepoznaje telefon otkad sam na w10 (na kompjuteru i telefonu) :) doduse, nisam koristila taj zadnji ulaz, hvala za ideju (poenta mog posta je da se zahvalim :D :) )

Sent from mTalk


To može biti i da je do drajvera na kompjuteru. Tako meni jedno vreme taj drugi bolji kompjuter nije video telefon.
 
Imam cudan problem, telefon ne zvoni samo kada stigne poruka Lumia 735 8.1 upd 2.
Sve je ukljuceno sto se notifikacija tice, uradjen hard reset radilo neko vreme pa opet zeza. Ima li neko resenje ili mi ostaje jos samo da probam preko Nokia Software Recovery Tool-a?
 
Imam cudan problem, telefon ne zvoni samo kada stigne poruka Lumia 735 8.1 upd 2.
Sve je ukljuceno sto se notifikacija tice, uradjen hard reset radilo neko vreme pa opet zeza. Ima li neko resenje ili mi ostaje jos samo da probam preko Nokia Software Recovery Tool-a?

Zasto ne probas da predjes na w10? Vrlo lako abdejtujes OS preko windows advajzor aplikacije koju mozes da nadjes na win storu. Instaliras aplikaciju naravno imas wifi i preko nje instaliras w10. Uradis hard reset i instaliras najnoviju verziju 318. koja lepo radi i gde bi sve trebalo da ti radi.
 
Imam cudan problem, telefon ne zvoni samo kada stigne poruka Lumia 735 8.1 upd 2.
Sve je ukljuceno sto se notifikacija tice, uradjen hard reset radilo neko vreme pa opet zeza. Ima li neko resenje ili mi ostaje jos samo da probam preko Nokia Software Recovery Tool-a?

Ako si koristio skoro slusalice na mobilinom verovatno je zbog toga.
Ima neki retardirani bug zbog kog se to desava i postoji fix za to ali moras da guglas malo oko toga.
 
@TosaNS jeste me smorio win 8 ali mnogo je losija kamera na win 10(ili su ispravili sa nekim update-om?) pa mi je to za sad glavni razlog da ostanem na win 8.

@Miskonius jesam mozda je bas i to razlog, resio sam za sad preko WindowsSoftware Recovery Tool-a.
 
Imam problem sa on/off dugmetom. Samo odjednom nije hteo da mi zakljuca telefon. Gasila, palila i dalje isto, ne reaguje. A kada ga zadrzim duze da bih ugasila skroz telefon onda reaguje. Takodje sam ukljucila onu opciju dupli tap na ekran, nece ni to da mi radi. Je l to znaci da je crklo skroz i hoce li mi uvaziti uz garanciju to? I da, evo sad vidim da kad je zakljucan, kad me neko pozove nece da se upali ekran, ni kad stigne poruka ne reaguje nista. Jedino uspevam da ga upalim kad ga stavim an punjac.
 
Poslednja izmena:
Morali bi na to da uvaze garanciju. Ako nece na to ne znam na sta hoce. :) Ipak, ako je problem softverski, onda bi mozda hard reset pomogao ili da se reinstalira softver telefona sa Windows Device Recovery Tool. Valjda je softverski problem, jer na on/off mozes da palis i gasis telefon, a ne mozes da ga otkljucas/zakljucas, pa je valjda sam taj taster ispravan... Nesto mu se zafrknulo...
 
Uh sad mi je malo lakse, utesio si me. Samo da bude tako... Ali bukvalno odjednom. Skidala neke aplikacije, i zavrsila s tim, da zakljucam nece. Bas sam se iznervirala...Sutra ga nosim u radnju, pa sta mi Bog da. Hvala na odgovoru.:)
 
Da li je izašao zvanični updejt na w10? Gledao sam na netu da treba skinuti neki vindovs program sa marketa, on ti pokaže da li ima... Da li se tako radi apdejt ili se čeka da telefon ponudi ažuriranje?
 
Skine se u prodavnici Update advisor, pa se preko njega instalira najnovija verzija windows 10 mobile. Valjda bi ti advisor prvo dao neku stariju verziju, tipa .107, a ti odmah vidis da li ima azuriranje, i instaliras .318. Ako imas PIN za otkljucavanje telefona, skloni ga jer je moguce da nakon nadogradnje izgubis tastaturu, pa je onda potrebno uraditi hard reset da bi ti se vratila tastatura.
 
Zahvaljujem!

Da li vredi preći na w10, vidim mnogi se žale?!


Ja sam prešao i moje mišljenje je da vredi s tim da računaš na to da je potrošnja baterije veća i samim tim nešto kraće traje nego na verziji 8.1 koja je kod tebe. Nisam primetio druge probleme.
 
Ja se nikad na 8 ne bih vratio,posebno sto mi je 10 sinhronizovan sa racunarom,na kome je isto 10,odlicno je,bar meni.
 
I ja mislim da vredi.
 
Da li je neko naručivao zamenske ekrane sa Alija ili sl? Uzeo bih komplet ekran sa okvirom, ali bih ipak da proverim da li je original ili barem pravi amoled pre naručivanja.
 
Da li je neko naručivao zamenske ekrane sa Alija ili sl? Uzeo bih komplet ekran sa okvirom, ali bih ipak da proverim da li je original ili barem pravi amoled pre naručivanja.


Mislim da je cena najmanja 60$ plus dazbine plus ugradnja,i da plus dragoceno vreme. Na Kp imas kod madjara nov telefon za 100-120e. Cini mi se da je bolja opcija.
 
Ugradio bih sam ako je ok ekran, ali 60 USD je mnogo za igranje, posebno jer je telefon plaćen oko 100 EUR na nekoj akciji pre godinu dana. Najviše bih da ga popravim zbog odlične prednje kamere, perfektan je za Skype za roditelje.
 
Ugradio bih sam ako je ok ekran, ali 60 USD je mnogo za igranje, posebno jer je telefon plaćen oko 100 EUR na nekoj akciji pre godinu dana. Najviše bih da ga popravim zbog odlične prednje kamere, perfektan je za Skype za roditelje.


Telefon je baba roga! Opet ce te kostati oko 70-80e I mislim da nema gorilla glass vec neko staklo podlozno grebanju(to od 60$)
 
Desilo mi se nešto čudno sa telefonom. Sinoć oko 2 sam ga napunio 100%. Malo sam ga koristio, tako da je napunjenost bila preko 90%. Evo sada se probudih i vidoh ugašen telefon. Pomislio sam da sam ga sinoć slučajno ugasio. Upalim ga, kada piše kritičan nivo baterije, 6%.
Da li je neko imao slično iskustvo?!
 
Da i ja isto tako jutros skinuo sa punjača i vidim da je baterija pala na 60% telefon je bio topao, tako da potvrđujem to "čudno" ponašanje

Soylent Green is People
 
Poslednja izmena:
Koji vam je bild na telefonu? Ja na .420 nemam takvih problema...

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno