Šta je novo?

Baza mp3 pesama?

Па јесте, овде се пише о скидању песама и песмица, ја увек довлачим целе албуме јер ме појединачни хитићи не занимају. Да ли је имиџ, насецкано, неки други лослес формат је апсолутно небитно, пустим цео албум па ако баш наиђе, прескочим понешто.

Sve to stoji, ali vecinu albuma koje slusam sam vec skinuo, pa mi uglavnom, kad cujem neku novu stvar / sjetim se neke stare, zatreba da skinem jednu pjesmu i da je prebacim na plejer. Za to mi je gore pomenuti Vijetnamac mnogo prakticniji (naravno ako ima ta pjesma u lossless verziji), nego vecina torrent-a (skidanje citavog image-a, pa splitovanje, renaming, ...).

Hvala za ovog Vijetnamca, skinuo sam nekoliko random pesama za probu i auCDtect kaže da su stvarno lossless fajlovi.

Nema na cemu.
 
Evo zezam se ceo dan sa ovim Vijetnamcem, početno oduševljenje mi je splasnulo, gomile poznatih pesama uopšte nema a one kojih ima najčešće nisu verzije sa originalnih albuma nego sa nekih novijih kompilacija koje ko zna ko je pravio, na mnogima je napucan bas ili je neki remix ili slično. Baš šteta, ponadao sam se da ću najzad da poskidam muziku koja mi treba, ove internet stream varijante mi se ne dopadaju uopšte, volim da imam muziku na hardu, eto npr. Grooveshark je pukao totalno, izgubih sav trud oko pravljenja plejlisti tamo.
 
krastavac namaju pretjerano veliku bazu pjesama, uglavnom neke poznatije pjesme, a i tu ima dosta sa kompilacija tipa Top 10 classic rock i slicnih. Kao sto rekoh ja prvo pogledam na njemu ima li to sto trazim, a ako nema ili ako hocu neku verziju sa odredjenog albuma, onda se zezam sa torrent-ima.

Nije idealno, ali u nedostatku boljeg koristim vijetnamca + rutracker-a za lossless muziku.
 
Probah i Soulseek i čini mi se da je najbolje rešenje, koristiću njega u kombinaciji sa rusima i vijetnamcima.
 
Da li postoji neki site koji funkcionise kao internet radio tj. nesto kao dzubox, da postoji spisak pesama i ti sam napravis svoju play list koja ce da ide sama, znaci da ti odaberes par pesama koje hoces da pusta i da ide na repeat.
 
Pa npr. Deezer, ali ima i gomila drugih. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se tice download muzike, na kom sajtu se mogu naci kvalitetni snimci narodne a gde zabane muzike recimo 320kbps i ako moze objasnjenje u izmedju flac i mp3?
 
Poslednja izmena:
Ja sam nasao neke na balkandownload, tu je jedino 320kbps domaca muzika gde sam nasao uz jos par nekih domacih trackera.
 
Sto se tice download muzike, na kom sajtu se mogu naci kvalitetni snimci narodne a gde zabane muzike recimo 320kbps i ako moze objasnjenje u izmedju flac i mp3?
Na prvu loptu mp3 fajlovima je 320 maksimalni bitrejt, a flac fajlovima ide preko 1000 sto za sobom povlaci bolji i kvalitetniji zvuk, veci raspon, blizi ili identican originalnom izvoru(cd, ploca) u zavisnosti od ripa, ali i fajlovi su veci.Nekada i mnogostruko veci.

Na dobrom plejeru uz dobre sluske ili zvucnike, razlika je osetna, zvuk je kvalitetniji, jasniji, cujes sve sto se nalazi na snimku onako kako je snimljeno, svi kanali su bolje efinisani.
Otprilile kao da gledas neki dvd rip naspram boljeg 1080p ripa.


E sad, ako ti je nebitan izvor sa kog pustas i bez kvalitetnih slusalica/zvucnika, isto ti je, skinuo mp3 ili flac, samo ce se flac cuti malo "jace".
 
Није добра лопта, flac не мора да се чује ни јаче ни боље ... што зависи од снимка, уређаја и од ушију онога ко слуша. Скраћено, mp3 је компримован формат са мањим или већим губитком у квалитету у односу на оригинални звук док је flac (као и било који други лослес формат) како му само име каже спакован оригинал без губитка у звуку. Као када неки фајл зипујеш и када га распакујеш, он остаје исти као што је и био.

Да ли ће неко да чује губитак квалитета код mp3 формата зависи од много тога и најчешће се не чује ако је све добро рађено. Далеко од тога да га препоручујем, био је сасвим ОК док су празни CD-ји коштали 30+ марона па је значило да ли ће на један да стане 10 или 2 албума. Данас је врло глупо да се користи mp3 осим ако неко има плајер који само то може да свира. Ко воли музику, избегава спакован звук.
 
Skidao sam neke flac-ove i preslusavajuci ih nisam bas nesto preterano odusevljen, jesu nesto boljeg kvaliteta ali kada se pogleda gabarit.... neki prosek sto sam skidao je oko 30mb a ima drugih koji se krecu oko 90mb. Znaci ako imas 20-ak numera po 90mb zauzmes prostora 1,8gb grubo, hocu da kazem da se bas i ne isplati taj format za onog ko ima veliku kolekciju pesama da bi ih imao kao flac. Za 1000 pesama x 30mb - 30GB HDD, hocu reci neisplativ sport pa i za onog ko radi sa muzikom ne racunam neku profi varijantu.
 
Као што сам написао, све зависи шта хоћеш да чујеш. Ако ти је 30GB на харду проблем, онда немој лослес музику а и 320 је онда бзвз, лепо напакујеш са 96kbps па на тих 30GB не набациш 1000 песама него бар 10000 а пошто ти квалитет уопште није битан, имаш луфт да још више повећаш тај број. Можда 32kbps па их буде још 3х више?
Сад сам пробао, неки стандард flac је око 3х већи од 320kbps и око 9х од ~96kbps па је на теби да бираш, да ли да музика има апсолутно исти квалитет као оригинал или да на 30GB сместиш 10000 песама. Ја немам ту рачуницу, музику сабирам по албумима а не по песмицама а није ретко и да на целом албуму буду 2-3 нумере.
 
Pardon, moja greska kada sam kucao taj post bio sam premoren i totalno sludjen, upravu si nije to toliko puno 2-3tb mogu da zavrse posao, nego da pitam nesto drugo, da li si neki cd prebacivao u flac i sa cime, koliko traje sam postupak?
 
Meni Vijetnamac ne skida nista, svaki put javlja "failed to download due to unknown error"...
 
nego da pitam nesto drugo, da li si neki cd prebacivao u flac i sa cime, koliko traje sam postupak?
Пребацивао сам на стотине, хиљаде ... поступак траје онолико колико си спреман да очекујеш од квалитета. Ако није битан, сам рип траје пар минута, на неким читачима је риповано и преко 40х а ако хоћу све по пропису и са проверама, рип иде на овом око 7х док сам код неког од претходних читача могао само 2-3х. Свеједно, ради се једном и остаје за даље, нећу баш толико да изгубим на времену.
Други део приче је конверзија у лослес, ја више волим ape формат и тако правим за себе али је и то прилично брзо, пар минута по албуму.
Све у свему, сам рип диска десетак минута и после још пар минута у лослес.
 
Radi sad, izgleda da me nije ulogovao prvi put...

Inace, da li me neko moze uputiti gde da skinem Kosheen — Marching orders u FLAC formatu?
Nigde nisam uspeo da je nadjem.
 
A i zavisi na sta slusas. Ja slusam mp3 samo zato sto nemam na cemu da slusam FLAC.
 
Kako to mislis nemas na cemu da slusas flac?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Inace, da li me neko moze uputiti gde da skinem Kosheen — Marching orders u FLAC formatu?
Ја тражио као албум и онда укапирао да је само песмица. Може албум да се нађе ваљда свуда, ја ионако никада нисам скидао соло песме.
Или ипак постоји албум са тим називом?
 
Ја тражио као албум и онда укапирао да је само песмица. Може албум да се нађе ваљда свуда, ја ионако никада нисам скидао соло песме.
Или ипак постоји албум са тим називом?

Album se zove Damage, pesma se zove Marching orders, imam ja ceo album u mp3 ali ga nigde nisam nasao u FLAC formatu.
 
Ja sve nadjoh neke mrtve torrente. Pogledacu sad na ovim sto si predlozio, hvala! :)

Edit.

Ne nadjoh ga na rutu, ima mp3, to mi ne treba.
Search je ocajan btw, izbacuje i ono sto treba i ono sto ne treba.
 
loSIT7orVp54iL2pIqZbRuQT75Z50F.png


:)

Imas 3 verzije albuma, redovnu ali i jos:

UK 16-track release:

01 Damage.flac 43.47 MB
02 Overkill.flac 25.40 MB
03 Like A Book.flac 27.07 MB
04 Same Ground Again.flac 30.68 MB
05 Guilty (Original).flac 24.94 MB
06 Chances.flac 26.22 MB
07 Out Of This World.flac 35.32 MB
08 Wish You Were Here.flac 32.36 MB
09 Thief.flac 32.70 MB
10 Under Fire.flac 27.29 MB
11 Not Enough Love.flac 36.99 MB
12 Cruel Heart.flac 26.80 MB
13 Professional Friend.flac 24.36 MB
14 Analogue Street Dub.flac 35.87 MB
15 Marching Orders.flac 33.99 MB
16 Your Life.flac 24.84 MB

Limited edition

01. Damage.flac 43.47 MB
02. Overkill.flac 25.41 MB
03. Like A Book.flac 27.09 MB
04. Same Ground Again.flac 30.69 MB
05. Guilty.flac 25.76 MB
06. Chances.flac 26.23 MB
07. Out Of The World.flac 35.32 MB
08. Wish You Were Here.flac 32.37 MB
09. Thief.flac 32.70 MB
10. Under Fire.flac 27.30 MB
11. Not Enough Love.flac 36.99 MB
12. Cruel Heart.flac 26.80 MB
13. Marching Orders.flac 34.00 MB
14. Your Life.flac 24.82 MB
15. Freak Of Nature.flac 24.25 MB
16. Overkill [Kosheen Dj's Mix].flac 47.65 MB
 
Poslednja izmena:
Ma nemam na cemu da cujem razliku izmedju mp3a i flac-a.
 
loSIT7orVp54iL2pIqZbRuQT75Z50F.png


:)

Imas 3 verzije albuma, redovnu ali i jos:

UK 16-track release:

01 Damage.flac 43.47 MB
02 Overkill.flac 25.40 MB
03 Like A Book.flac 27.07 MB
04 Same Ground Again.flac 30.68 MB
05 Guilty (Original).flac 24.94 MB
06 Chances.flac 26.22 MB
07 Out Of This World.flac 35.32 MB
08 Wish You Were Here.flac 32.36 MB
09 Thief.flac 32.70 MB
10 Under Fire.flac 27.29 MB
11 Not Enough Love.flac 36.99 MB
12 Cruel Heart.flac 26.80 MB
13 Professional Friend.flac 24.36 MB
14 Analogue Street Dub.flac 35.87 MB
15 Marching Orders.flac 33.99 MB
16 Your Life.flac 24.84 MB

Limited edition

01. Damage.flac 43.47 MB
02. Overkill.flac 25.41 MB
03. Like A Book.flac 27.09 MB
04. Same Ground Again.flac 30.69 MB
05. Guilty.flac 25.76 MB
06. Chances.flac 26.23 MB
07. Out Of The World.flac 35.32 MB
08. Wish You Were Here.flac 32.37 MB
09. Thief.flac 32.70 MB
10. Under Fire.flac 27.30 MB
11. Not Enough Love.flac 36.99 MB
12. Cruel Heart.flac 26.80 MB
13. Marching Orders.flac 34.00 MB
14. Your Life.flac 24.82 MB
15. Freak Of Nature.flac 24.25 MB
16. Overkill [Kosheen Dj's Mix].flac 47.65 MB

Hvala druze, pomogao mi je vec @poolmaker da nadjem album Damage u FLAC formatu. :)
 
Зашто је била потребна помоћ када на рутрекеру могу да се нађу две верзије албума?
 
Nazad
Vrh Dno