Šta je novo?

VMware Horizon

OZZY83

Čuven
Učlanjen(a)
16.02.2004
Poruke
2,646
Poena
785
Pozdrav dobri ljudi,
Dobio sam "zadatak" kao noviji clan firme da malo istrazim tematiku uvodjenja thin klijenata u firmi pa vam se i zbog toga i obracam. Upoznat sam celokupnim konceptom Vmware-a ali sto me u celoj prici buni je sama koncepcija thin klijenata. Ne sta predstavljaju, cemu sluze i koji su benefiti vec celokupna softverska logistika koja stoji iza svega ovoga. Moje pitanje je ujedno i molba za objasnjenjem ove teme: sta mi od softvera treba i koji je postupak kreiranja celokupnog okruzenja koje stoji iza thin klijenata. Pretpostavke radi..da li je to esxi host sa virtualkama na kojima ce biti klijentske masine koje ce se preko horizona "snabdevati softverom i predefinisanim sistemskim paketima", da li horizon sluzi za kreiranje masina.. izvinjavam se ako sam se nalupetao ali kao sto vidite zadatak je malo nezahvalan jer o celom konceptu malo znam. Nisam gadljiv ni na obicna paint objasnjenja :D ..neki tutorial bi takodje dobro dosao. Horizon sam naveo kao resenje jer radimo sa VMware resenjima.
Hvala svima unapred :wave:
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je neko vec donio rizicnu odluku pa su tebe kao mladog i novog kolaca vec izabarali za zrtvrno jagnje.
Kod nas u firmi je isto tako jedan od projekt menadzera ubjedio biznis da se predje na thin client fazon jer je povoljnije za kompaniju u finansijskom pogledu, da bi se ta ideja obila o glavbu i njemu i firmi jer jednostavno taj "sistem" rada nije odgovarao potrebama nasih radnika, fazon SKUPLJA PITA NEGO TEPSIJA.
Pamet u glavu i prije nego ista odpocnes da predlazes i radis, dobro istrazi svrhu i korist/produktivnost prije nego se uhvatis tog projekta, da ne bude u pola posla LJUDI OVO NECE DA MOZE sto bi rekao Sojic.
Sretno.
 
Ajd da malo ozivim temu jednim konkretnim pitanjem :)
Naime, podigao sam celokupno okruzenje i testiranje je u toku (nasao sam vremena pored svakodnevnog posla..hvala hvala :D) ali imam mali problemcic.Naime, kad pokusam da editujem neku opciju virtulne masine (koja zahteva da masina bude ugasena) koja se nalazi u Desktop pool-u...nekako se sama ukljucuje ponovo. Nema sanse da je iskljucim. Iskljucim je na 10ak sec, ali se sama vraca nazad :D Pokusao sam sa svim Power opcijama vezanih za server na kom se masina nalazi ali nema sanse. Sumnjam da postoji neka opcija u samom desktop pool-u unutar Connection Servera koja masinu ukljucuje ali nema sanse da je nadjem. Ima li ko bilo kakvu ideju? Hvala.
P.S. Imam jos virtualki koje nisu u pool-u i trenutno ne sluze nicemu, i njih kad iskljucim..ostaju iskljucene :)
 
Nazad
Vrh Dno