Šta je novo?

Tesla tablet H7

Tesla H7 tablet

@Joca-Samsung U nekoliko predhodnih postova sam rekao da sam ga upoređivao sa ekranima na takođe jeftinim tabletima kao sto su Prestigio i slični kao i svojim jako kvalitetnim ali jeftinim telefonom Huawei P6 koji ima identičnu rezoluciju i kvalitet ekrana uporediv sa iPhonom 4s ili 5. Kažem samo da nisu trebali da zrtvuju kvalitet prikaza samo u korist rezolucije i da je to vidljivo
 
Potrudicu se da ne zaboravim da veceras proverim kako je kod mene. Iskreno, nisam primetio, ali nisam ni zagledao... Sto se saturacije tice - tu se ne slazem, a to sto izgleda jefino... pa on i jeste feftin :p
 
@cyborg24 Kada pokrenem Blic aplikaciju on na naslovnoj strani izbaci fotografije. E te fotografije su zrnaste, dok tekst, odnosno naslov vesti nije zrnast, ili ja to nisam primetio, odnosno možda je zanemarljivo zrnast. Fotografije na Blic aplikaciji kada se otvori vest su takopđe zrnaste. B92 aplikacija kada otvorim vest daje čistu fotografiju. Utisak je kao da su fotografije na Blicu pravljene u uslovima slabe osvetljenosti, dok su na B92 normalne.
Nemam iskustva sa boljim ekranima na tabletima, ali npr imam sa Xperiom, SI advence i SIII. U tom smislu mogu da kažem da je zadovoljavajući. Za profesionalne korisnike ili za one kojima znači visok kvalitet prikaza je verovatno loš, mada i sumnjam da oni u ovom cenovnom rangu i razmatraju uređaj za kupovinu.
 
Fotke na blicu u aplikaciji su jako lose, tj mnogo nize rezolucije.Sad sam na neksusu gledao, ista stvar. Nije do tableta.
 
vidi stvarno, krastavac, dijagonala od 7' ipak pruža bolji pogled :)
Ipak je do aplikacije. Ne napisah da se kamera može opisati kao tuga, beda, jad i očaj i to kako zadnja tako i prednja. Fotografije napravljene po danu u uslovima dobre osvetljenosti su istog kvaliteta kao i kod osrednjeg telefona napravljenog u sumrak. Pa čak moja prastara Xperia pravi bolje fotografije. Prednja kamera može da se koristi eventualno za skype. Da li je neko instalirao neku drugu aplikaciju za fotografisanje i da li je i malo pomoglo s obzirom da je kamera očaj?
 
@Joca-Samsung U nekoliko predhodnih postova sam rekao da sam ga upoređivao sa ekranima na takođe jeftinim tabletima kao sto su Prestigio i slični kao i svojim jako kvalitetnim ali jeftinim telefonom Huawei P6 koji ima identičnu rezoluciju i kvalitet ekrana uporediv sa iPhonom 4s ili 5. Kažem samo da nisu trebali da zrtvuju kvalitet prikaza samo u korist rezolucije i da je to vidljivo

Sve je to ok, slažem se, ali ne možeš da porediš ekrane Tesle i iPad-a, ne samo ekrane već celokupan tablet.
 
ako te ne mrzi testiraj pa napiši impresije.
 
hvala, onda ću ja :) kad stignem
 
Ovo je maksimum kvaliteta sto mozes dobiti od fotografije:
8.jpg

p.s. provucena kroz 1 filter u photoshopu sa fokusam na zgradu
 
znači ipak je hardver dovoljno loš.
 
da li je moguće ikako umesto 3gp-a snimiti u avi ili sl.
 
trenutno nije,ali nadamo se da ce biti neke softverske alternacije koja ce omoguciti snimanje u .mp4 formatu
 
probao sam,stavio sam u .mp4 format i izgleda da je malo bolja stvar sa snimkom nego kad se snima obicnom aplikacijom u .3gp

razlika je minimalna,ali je bar u .mp4
 
Poslednja izmena:
Sinoć sam skinuo još neke aplikacije za decu (Fišer&Prajs) sa gugl pleja, i zaista, slika je malo zrnasta. Međutim naveo sam primer aplikacije b92, koristim svetlu temu i fotografije su ok. Da li možda ima veze sa aplikacijom, tj. njenom optimizacijom za rad pod određenom rezolucijom?

Da li je još neko primetio problem sa pregrevanjem prilikom npr. surfovanja netom, kada imamo samo tekst i fotografije?
 
Sinoć sam skinuo još neke aplikacije za decu (Fišer&Prajs) sa gugl pleja, i zaista, slika je malo zrnasta. Međutim naveo sam primer aplikacije b92, koristim svetlu temu i fotografije su ok. Da li možda ima veze sa aplikacijom, tj. njenom optimizacijom za rad pod određenom rezolucijom

Moje misljenje sta je u pitanju – proizvodjac ekrana (pametni kinez) resio je da maksimalno iskoristi ips ekran (da dobije zive boje) – pojacao je saturaciju i osvetljenje (uporedi ekran tableta i ekran mobilnog). Nus proizvod svega toga je ta tablet ima veoma atraktivne i zive boje ali da na izdrazito beloj pozadini ima i malo efekta nazovimo ga zrna - mada to nije prava rec. (ne zaboravi da se radi o tabletu o 100 evra a ne od 500, a na kvalitet ekrana osim rezolucije ucestvuje jos dosta faktora).
 
Moje misljenje sta je u pitanju – proizvodjac ekrana (pametni kinez) resio je da maksimalno iskoristi ips ekran (da dobije zive boje) – pojacao je saturaciju i osvetljenje (uporedi ekran tableta i ekran mobilnog). Nus proizvod svega toga je ta tablet ima veoma atraktivne i zive boje ali da na izdrazito beloj pozadini ima i malo efekta nazovimo ga zrna - mada to nije prava rec. (ne zaboravi da se radi o tabletu o 100 evra a ne od 500, a na kvalitet ekrana osim rezolucije ucestvuje jos dosta faktora).
Bravo za odgovor, to ima puno smisla što si rekao. Upravo se to i meni čini kao jedini realni razlog, nazovimo to, zrnaste slike. Jedino nisam do sada imao pojma da može i neki ekran sa ovakvom rezolucijom da ima taj problem. Ali kao što si rekao, i ja takođe u ranijim postovima, na kvalitet ekrana utiče jako puno stvari a rezolucija je samo jedan deo. I to nema veze sa aplikacijama jer je loša rezolucija na nekoj aplikaciji potpuno druga stvar. Ovo je pitanje ekrana i njegovog kvaliteta i najbolje je vidljivo na nekoj svetloj ili beloj pozadini bilo koje aplikacije.
Najbolje što mogu da opišem ovaj zrnasti izgled je da ekran izgleda kao da je konstantno "musav" od masnih prstiju i kad je savršeno čist, što je po meni vrlo iritantno. Često se prevarim pa ga brišem majicom misleći da je prljav.
 
Poslednja izmena:
Bravo za odgovor, to ima puno smisla što si rekao. Upravo se to i meni čini kao jedini realni razlog, nazovimo to, zrnaste slike. Jedino nisam do sada imao pojma da može i neki ekran sa ovakvom rezolucijom da ima taj problem. Ali kao što si rekao, i ja takođe u ranijim postovima, na kvalitet ekrana utiče jako puno stvari a rezolucija je samo jedan deo. I to nema veze sa aplikacijama jer je loša rezolucija na nekoj aplikaciji potpuno druga stvar. Ovo je pitanje ekrana i njegovog kvaliteta i najbolje je vidljivo na nekoj svetloj ili beloj pozadini bilo koje aplikacije.
Najbolje što mogu da opišem ovaj zrnasti izgled je da ekran izgleda kao da je konstantno "musav" od masnih prstiju i kad je savršeno čist, što je po meni vrlo iritantno. Često se prevarim pa ga brišem majicom misleći da je prljav.

Da, to i ja sad mislim. Kako pomeram ekran levo desno oko uzduzne ose, tako se i svetlost ovih zrnaca ili kristala prelama i ostavlja utisak mat povrsine. Tamne povrsine ovajproblem skoro i da nemaju. Boje su zive, zaista. Da ne bude zabune, kvalitet prikaza je po meni znatno bolji od druga dva modela Tesle. Kao sto je vec neko napisao, ipak je ovo tablet od 100 eur i kad se sve sabere i oduzme predstavlja dobru kupovinu.
 
Otvorio sam sajt naslovi.net (ima belu pozadinu) na h7 i na ekranu mog laptopa koji je x puta skuplji od tableta. Na tabletu su mu mnogo jasnija slova i lepse boje (mojim ocima vise prijaju zasicene boje, i tv sam tako podesio). Jedino na beloj pozadini ima malo tog "efekta", dok ga kod laptopa nema.
 
Poslednja izmena:
i ja,zato sam i okacio da drugi procene :/
definitivno je modul kamere los
 
Nazad
Vrh Dno