Šta je novo?

Tesla tablet H7

Ok,hvala ti
Verovatno je ekran napravljen od plastike, ne od stakla, pa otud i ne savršena providnost i hrapavost pod prstima. Tako mi bar deluje sudeći po ceni, ne bi me uopšte čudilo.
 
Poslednja izmena:
onaj koji sam dobio na test je bio od stakla
verovatno imas nalepljenu foliju,cim je nisi dobio u kutiji
 
:) naravno da je od stakla, odnosno od istog materijala kao i svi drugi kapacitativni ekrani. Sto ne odneses u prodavnicu uredjaj i sa prodavcima na licu mesta ne proveris tu hrapavost ili uporedis sa drugim primerkom? Bolje to nego da ovako lupas glavu i da jos ispadne da je ekran od plastike... cisto da na kraju ne bi dosli da je tablet napravljen od folije i kartona.... Bilo bi cudno da si dobio sa vec zalepljenom zastitnom folijom. Da li si ga ti prvi izvadio iz kutije? Proveri to, cisto da ti nisu u prodavnici dali testni primerak ili nesto slicno...
Ja sam inace tu zastitnu foliju toliko lose zalepio da sam morao odmah da je skinem :-( Ako neko zna gde ima da se kupi odgovarajuca folija, zamolio bi ga da tu informaciju podeli samnom.
 
Poslednja izmena:
kolege

vidim da se u temi tesla L7 neko zalio da je ostetio ekran zato sto je jace pritiskao. da li je neko imao ovaj problem sa H7? uzeo bih ovaj tablet ali ne za neznu upotrebu, morao bi da izdrzi ponekad I jace pritiskanje. da li ima neko iskustva po ovom pitanju?
 
na koliko jace pritiskanje mislis?
ovakvi ekrani nisu namenjeni za jako pritiskanje,jer je bas poenta svega "touch",svaki ekran ces posle jakog pritiskanja da ostetis

dok sam imao i l7 i h7 na testu nisam osetio da je ekran slabasan ili bilo sta slicno,na h7 je nekako tvrdji ekran nego na 785,to mogu iz iskustva da ti kazem
 
Za jaci ekran bi trebao da platis i jacu cenu. Uglavnom premium modeli imaju gorila glass 1,2,3 i slicne zastite, ali koliko je to realno jace od ovog - ne znam. Ovaj je preziveo desetodnevno maltretiranje dva cetvrtogodisnjaka.
 
ok kolege hvala za odgovore. ovo maltretiranje cetvorogodisnjaka me upravo brine.
 
Imam jednu molbu za nekog ko ima ovaj tablet. Planiram da ga uzmem iz jednog jedinog razloga, a to je da dok fotkam mogu da bacim pogled na fotke i eventualno pokazem iste klijentu u toku fotkanja.

Ako neko moze da proba da li na njemu radi sledeca aplikacija - Canon EOS Remote

Hvala :)
 
Skinuo sam EOS Remote, tablet je otvorio program. Sad je potrebno, koliko sam u brzini shvatio, da imas wireless fotoaparat (a ja ga nemam) koji ces upariti sa tabletom i na njemu gledati slike. Tesko da na ovom forumu neko ima h7 i wireless profesionalni fotoaparat.
 
Poslednja izmena:
E hvala puno, znam da neces moci da testiras dalje od toga, ali bitno je da uopste hoce da se instalira i da ne prijavljuje gresku. Na vecini tableta nece uopste da se otvori aplikacija posle instalacije.

Hvala jos jednom!
 
E hvala puno, znam da neces moci da testiras dalje od toga, ali bitno je da uopste hoce da se instalira i da ne prijavljuje gresku. Na vecini tableta nece uopste da se otvori aplikacija posle instalacije.

Hvala jos jednom!
Instalirao i ja na svom H7, buraz ima Canon pa ću kod njega da probam, inače otvara bez problema
 
E super, stvarno ste divni :d

Mislim da ta aplikacija radi samo sa 6D i 70D, pa ako ima nesto od toga jos bolje.
 
Kopao sam root za ovaj tablet, mislim da je to Teclast P79HD, a mislim i da je neko ranije pomenuo njegovo kinesko ime :)
Elem SRS root je objavio na twitteru jos u julu da podrzava root za Teclast p79hd pa mozda ako je neko rad da proba neka javi, ja jos nemam ovaj tablet :(
 
Jeste... to mu je devojacko prezime :)
 
Kopao sam root za ovaj tablet, mislim da je to Teclast P79HD, a mislim i da je neko ranije pomenuo njegovo kinesko ime :)
Elem SRS root je objavio na twitteru jos u julu da podrzava root za Teclast p79hd pa mozda ako je neko rad da proba neka javi, ja jos nemam ovaj tablet :(

Neko je to vec probao i upropastio tablet (procitao na jednom drugom forumu). Kazu da tesla h7 ima dodatnu zastitu.
 
te6a2a8u.jpg
 
Kakvih sam se sve komentara nacitao dok sam kopao informacije o ovom tabletu majko bozija..... inace uzeh ga danas konacno, lepo mi deluje.
 
Kakvih sam se sve komentara nacitao dok sam kopao informacije o ovom tabletu majko bozija..... inace uzeh ga danas konacno, lepo mi deluje.
Kako tebi izgleda ekran? Ja sam iskreno malo razočaran. Malo je suviše mrvičast iako je perfektna rezolucija. Stvarno šteta. Naročito je primetno na beloj podlozi, i pitao sam i druge za mišljenje i svi se slažu da je primetno, naročito kada se uporedi sa nekim drugim tabletom direktno. Bio sam uz Ušću iz uporedio ga sa nekim jedinim prestigiom iz čak je i on imao znatno jasniji ekran.
Inače sve ostalo je odlično, veličina, dizajn, težina sve je skoro za ne poverovati, stvarno je najprijatniji mali tablet za držanje uz ruci koji sam imao prilike da testiram, jedino mu je baterija slaba.
 
Poslednja izmena:
Mozes li malo detaljnije da objasnis sta mislis pod terminom mrvičast?
 
@petarbgd Mislim da izgleda kao da ima neki lejer preko ekrana koji izgleda kao kada bi stavio mat foliju na neki ekran. Kada uporedim iPad4 koji imam ili Huawei p6 oni imaju kristalno jasnu sliku nezavisno od rezolucije. Tesla, iako ima veću rezoluciju po incu kvadratnom nego iPad, 320 ppi u odnosu na iPadovom 230ppi nema čistinu ekrana, sto je najupadljivije na nekim belim površinama, na primer bilo koji browser. Slika izgleda kao da je zrnasta, kao da je iz nekog razloga mutna iako bi trebalo da je kristalno jasna zbog velike rezolucije. Kada se npr gleda film ili YouTube to je najmanje primetno ali kada se cita knjiga ili browsuje, onda bas upada u oči. Znam da ne treba da očekujem savršenstvo za 100e ali s obzirom da neki takođe jeftini tableti, npr Prestigio nemaju ovaj problem, mislim da je u pitanju bila odluka kompanije da stave sto veću rezoluciju da bi mogli da se hvale kako imaju 1080p uređaj za 100e ali na ustrb kvaliteta, sto je stvarno po mom misljenju šteta.
 
@petarbgd Mislim da izgleda kao da ima neki lejer preko ekrana koji izgleda kao kada bi stavio mat foliju na neki ekran. Kada uporedim iPad4 koji imam ili Huawei p6 oni imaju kristalno jasnu sliku nezavisno od rezolucije. Tesla, iako ima veću rezoluciju po incu kvadratnom nego iPad, 320 ppi u odnosu na iPadovom 230ppi nema čistinu ekrana, sto je najupadljivije na nekim belim površinama, na primer bilo koji browser. Slika izgleda kao da je zrnasta, kao da je iz nekog razloga mutna iako bi trebalo da je kristalno jasna zbog velike rezolucije. Kada se npr gleda film ili YouTube to je najmanje primetno ali kada se cita knjiga ili browsuje, onda bas upada u oči. Znam da ne treba da očekujem savršenstvo za 100e ali s obzirom da neki takođe jeftini tableti, npr Prestigio nemaju ovaj problem, mislim da je u pitanju bila odluka kompanije da stave sto veću rezoluciju da bi mogli da se hvale kako imaju 1080p uređaj za 100e ali na ustrb kvaliteta, sto je stvarno po mom misljenju šteta.

neko je pominjao da mu je slicna situacija sa ekranom i isto rekao da mu se cini kao da ima foliju preko....model koji sam ja dobio na test nije imao nista na ekranu i slika je bila izuzetno jasna
 
pozdrav svima, ja sam novi član

Kupio sam H7 pre 10ak dana, iako sam otišao da kupim L7. Međutim prodavac mi je rekao da pogledam H7 i stvarno, razlika u kvalitetu prikaza je velika. Ovo mi je jako bitno jer nameravam da ovaj tablet koristim kao zanimaciju za klince u automobilu. U zatvorenom prostoru koristim polovinu osvetljenja. Mane su relativno slaba baterija (meni lično ne smeta baš toliko) i pregrevanje u gornjoj desnoj polovini ekrana (pretpostavljam da je tu procesor). Zvuk je loš, mada mi ni to ne smeta, ali i zavisi od kvaliteta zvučnog zapisa bilo da se radi o muzičkom ili video fajlu. Zvuk na slušalicama još nisam probao. Zrnastu sliku mogu da potvrdim i ja, ali samo na nekim aplikacijama, npr. Blic, dok je na B92 perfektna. Uređaj daje utisak kao da se radi o modelu iz više klase. Mnogo mana, slažem se, ali to u potpunosti kompenzuje cena koja je i više nego konkurenta. E sad, kako će se pokazati u dužoj eksploataciji to ćemo saznati za godinu dana :)
Na žalost poređenja sam izveo na osnovu iskustava sa telefonima, s obzirom da mi je ovo prvi tablet.
 
@erdelja to znači da rezolucija ekrana nije razlog zašto slika izgleda zrnasta već pretpostavljam kvalitet istog, jer kvalitet bilo kog ekrana nije određen jedino njegovom rezolucijom nego još brojnim drugim faktorima. U ovom slučaju ekran izgleda zrnasto, nečisto, malo je i previše saturacije i deluje jeftino i na dodir i na izgled.
 
Tesla H7 tablet

pozdrav svima, ja sam novi član

Kupio sam H7 pre 10ak dana, iako sam otišao da kupim L7. Međutim prodavac mi je rekao da pogledam H7 i stvarno, razlika u kvalitetu prikaza je velika. Ovo mi je jako bitno jer nameravam da ovaj tablet koristim kao zanimaciju za klince u automobilu. U zatvorenom prostoru koristim polovinu osvetljenja. Mane su relativno slaba baterija (meni lično ne smeta baš toliko) i pregrevanje u gornjoj desnoj polovini ekrana (pretpostavljam da je tu procesor). Zvuk je loš, mada mi ni to ne smeta, ali i zavisi od kvaliteta zvučnog zapisa bilo da se radi o muzičkom ili video fajlu. Zvuk na slušalicama još nisam probao. Zrnastu sliku mogu da potvrdim i ja, ali samo na nekim aplikacijama, npr. Blic, dok je na B92 perfektna. Uređaj daje utisak kao da se radi o modelu iz više klase. Mnogo mana, slažem se, ali to u potpunosti kompenzuje cena koja je i više nego konkurenta. E sad, kako će se pokazati u dužoj eksploataciji to ćemo saznati za godinu dana :)
Na žalost poređenja sam izveo na osnovu iskustava sa telefonima, s obzirom da mi je ovo prvi tablet.

Mislim da zrnasta slika nema veze sa aplikacijama već sa pozadinom neke aplikacije, najvidljivija je na belim i svetlim površinama a nevidljiva na tamnim i crnim. Naravno neko ko nema iskustva sa boljim ekranima ce biti sasvim zadovoljan i to nije u pravom smislu mana ali definitivno postoji.
 
Poslednja izmena:
da dodam i to da sam pokušao da zalepim foliju, ali bezuspešno. U svakom slučaju, sada je uništena i moram nabaviti novi i naće nekoga ko zna da je zalepi.

Da dodam i to da po ekranu "probija" malo više bele svetlosti, ali ništa strašno.
 
Nazad
Vrh Dno