Šta je novo?

Tesla tablet H7

Mickk, budimo realni, svoje iskustvo baziras na prestidjiju, vodafonu, blekberiju i padfonu prve generacije i to uporedjujes sa ipadom.
Licno nisam video nikakvu prednost izmedju neksusa i ipada air(i mini druga generacija), jednostavno ko sta vise preferira
 
Baziram ga takođe na Samsungu,Padfon 2-ci...i naravno na telefonima koji koriste isti sistem.S3,S4,S5,LG G2,G3,L7,L70,P880,Gigabyte Arty,HTC,iPh 3,4,4s,5,5S.Sve navedeno sam koristio duži period pa prosledio mojim bližnjima ili prodao pa prešao na drugo...Tako da realno znam o čemu pričam ;)
 
Ovo nije tema o iOS vs. Android...nema potrebe da trolujemo.Ima dosta stvari koje se mogu pomenuti o Nexusu i iPadu ali ne ovde...
 
Telefoni u prici o tabletima su nebitni, da si uporedio neki high end samsung, lg g pad, neksus 7 i 10, xperia z tab, pa i da razumem i da se ne slozim opet, ovako je sa entry level tabovima neozbiljno.
Sami pokrecete takve price na ovim temama, ali na nesto mora da se odgovori.
 
A ok druže...ti vidim furaš jedan deo mojih postova.Samo ti odgovaraj...ali ako neko kaže da je pre duugo vremena krenuo sa tabletima pretpostavi da je svaki tablet naveden kupovan po izlasku,pa tako ne možeš reći da je P1000 ili GT 10.1 u vreme izlaska bio bez veze tablet.Kako ti konotiraš postavljaš/izvćeš moje reči nije ok...

I navedeni Android telefoni se u svakom slučaju mogu pomenuti jer koriste isti SISTEM... kao i Android tableti.

Ali samo odgovaraj ;)
 
Poslednja izmena:
Nijedan od navedenih tableta koje si pomenuo nisu high end i kostali su i kostaju mnogo manje od ipada i neki poticu iz vremena kada je ipad bio neprikosnoven.i na osnovu toga si zakljucio da je ipad bolji....na temi o tesli.Slicno se vec desava s vremena na vreme da dodje neko i krene sa takvom polemikom i velicanjem ipada a "finim" pljuvanjem androida.
Razumem da se i na apple temi isto desava kada dodje neki android zelot pa podgreva i baca mamac, ali smeta i tamo koliko i ovde, pogotovo sto se gubi onda kvalitet teme jer je skrajnuta sa naslova.Erdelj je kasno uvideo da ce u tom pravcu otici tema.Kao sto rekoh danas ipad air i high end android tableti su podjednako dobri, samo je pitanje sta kome vise odgovara.S obzirom da imam prilike da uporedjujem ipad air i mini sa neksusom mogu to da potvrdim.Nijedan nema prednost u odnosu na drugi u radu i funkcionalosti, sem moje licne orijentisanosti ka androidu i pc-ju naspram npr bratovljeve prema ios-u i mekovima.
Njapametnije bi bilo da mod obrise ove nase izlete van tesla teme, ali cisto da se zna, ako se ne odgovori, neko neupucen ce pogresno steci utisak o android tabletima, pogotovo sto ce bluberi, prestidjija i slicne izjednaciti sa jednim neksusom ili sonijem/high end samsungom.

Prednost ovog tesle jeste full hd ekran i mnogo je lepsi ugodjaj na njemu nego na nizoj rezoluciji 785 ili l7, medjutim prednost 785 je u velicni ekrana i odnosu strana, a l7 u 2gb rama i kitketu..Ali to su kompromisi jeftinih tableta, pogotovo kad nisi ti proizvodjac vec samo narucujes gotove, nebrendirane uredjaje.On se prakticno gleda kao sirovina, poluproizvod koji ide na brendiranje, peglanje softvera pa onda pakovanje i prodaju.
 
Da si pročitao moje postove video bi da sam rekao da preferiram Android,a generalno ne znam šta si revolucionarno rekao osim što si na svoj način istu stvar ispričao kao Erdelj i ja :)
Poenta je opet ponavljam šta ko preferira...meni je važnija autonomija,fluidnost i stabilnost sistema u radu od igrica i zilion programa koji mi ne koriste ničemu.

Realno da li možeš reći da hi-end Android tableti rade bez lagova i brljanja?

A za H7 i ostale si apsolutno u pravu,generalno ne vidim ni jednu kompaniju kod nas koja može da napravi naš brend i proizvod..na žalost. Ali kad se već bave prepakivanjem i biranjem hardvera kao na pijaci onda je sasvim prihvatljivo da odrade to kako treba a ne kao u slučaju sa Borovnicom.
 
Pa eto Neksus.:D za ovih godinu dana mi nije brljavio.

E pa to je upravo nacin biranja ovih jeftinih tableta kojima se lupa brend-ti samo izaberes iz ponude koji ces, lupis reklamu i prodajes kao svoj brend.
Za bilo sta skuplje se ne isplati, jer bi previse kostalo, a sirim masama ne bi bio primamljiv npr neki kvalitetniji hipoteticki tesla od 25000-30000.
 
Šta znam...nisam generalno oduševljen nexusom(koristio sam neko vreme i nije mi legao) nerviralo me je da na svakih par dana moram da ga restartujem,primetni lagovi i usporenja itd...znam da je do sistema a ne do uređaja pa me još više razljuti :) Ovako iPad mi se samo restartuje za vreme update-a i to je to...radi kako je zamišljeno,ali to su moja preferiranja.Reetko kad rutujem i JB-em uređaje...nije mi potrebno Sad mi trenutno najzanimljivije izgleda nVidijin Sheild za uloženo/dobijeno.

Lično mislim da bi taj ''hipotetički Tesla'' od 25k možda i bio nama primamljiv(eto ti primer Sheild-a) ako bi se naravno dobar hardver ubacivao ali svi znamo da hi-end spravice imaju monopol nad dobrim hardverom.
A stvarno se nadam da će se nastaviti podizanje ''domaćih brendova'' :) pošto će se onda neko i usuditi da napravi made in Serbia tablet...za sad jedno u programiranju možemo da kažemo da se nešto radi ali je i to na staklenim nogama.
Polako :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene je ista stvar, restart kod updatea ili kod testa romova.Sve je u optimizaciji, tako da mi nije problem bilo koji uredjaj da sredim.Evo konkretno ni teslu nisam morao restartovati nijednom niti pravi probleme mojoj kevi, vec mesec dana otkad je dobijen.

Bice verovatno kasnije i malo ozbiljnijih tesli, ovo sad je bilo ispipavanje terena, moze li se plasirati, kako prihvata masa i sl..ali ce ostati na narucivanju od oem proizvodjaca, nemamo mi sredstava za ozbiljniji razvoj, samo brendiranje na ovaj nacin.pozitivno je to sto su dostupni skoro svima.
 
Ja bih lično kupio i taj naš brend pre nego ostale iz tog segmenta ali čekam još neko vreme da vidim koliko su ozbiljni.Pošto ComTrade se nije pokazao u mojoj branši posla kao ok igrač.
Vidim da su u glavnom pozitivna iskustva...ako se tako nastavi moji matorci će dobiti po jedan,da ih skinem sa dnevnog reda :)
 
Samo ti ne preporucujem ako im za skajp uzimas, ima problema sa drajverima, nije reseno jos.
 
Za sad neću...čekam još koji model...ali hvala za info!
 
Pametni ljudi i posle iznosenja oprecnih stavova smire strasti i spuste loptu na zemlju, fino. ;)
Mislim da je kljucno, kao sto ste uostalom svi i napisali na jedan ili drugi nacin, da se zna kojoj svrsi ce sluziti uredjaj. Mene Tesla licno privlaci ekranom jer mi je bitna multimedija, ali s druge strane cini mi se da mu zvuk nije nesto (obrnuto je kod navedenog Asusa).
Iako navedena dva modela nisu bas isti cjenovni rang, nisam skontao neki kompromis, tj. trecu alternativu za 12-17k (o vecoj dijagonali u ovom cjenovnom rangu ne vrijedi ni pricati), a da je pritom kompaktan i fino izgleda. krastavac, uvijek treba iskesirati specificne prohtjeve.
 
Pa...tu u tom nekom rangu pored ovih Tesla, imas samo Asus memo pad HD7 me173x(8gb i 16gb),Acer iconia a1, Asus fonepad fe170cg i Lenovo idea pad i ako bi se dodalo jos 500 dinara na 17k, ovaj 64bitni Asus memo.
U sustini su svi tu negde, jedino Acer odskace jer ima ekran poput Tesle 785, ostali su 7".
 
Hajde i ja da dodam...nisam neki ljubitelj ali pronašao sam root za Prestigio PMP5785C_QUAD,sredio malo sistem...uzeo sam ga za brata(merčendajzer) koji koristi za posao tablet i sasvim se fino pokazao.
Quad,1Gb memorije,4700mAh baterija za nekih 12-13k
 
Pametni ljudi i posle iznosenja oprecnih stavova smire strasti i spuste loptu na zemlju, fino. ;)
Mislim da je kljucno, kao sto ste uostalom svi i napisali na jedan ili drugi nacin, da se zna kojoj svrsi ce sluziti uredjaj. Mene Tesla licno privlaci ekranom jer mi je bitna multimedija, ali s druge strane cini mi se da mu zvuk nije nesto (obrnuto je kod navedenog Asusa).
Iako navedena dva modela nisu bas isti cjenovni rang, nisam skontao neki kompromis, tj. trecu alternativu za 12-17k (o vecoj dijagonali u ovom cjenovnom rangu ne vrijedi ni pricati), a da je pritom kompaktan i fino izgleda. krastavac, uvijek treba iskesirati specificne prohtjeve.


Pa ja kapiram da je forum manje više za tako nešto namenjen...ne moramo da se složimo oko svega to je normalno ali moramo da poštujemo jedan drugog...kako bi saznali nešto novo.Prosto razgovor,dogovor,pregovor daje rezultate a inat i lupetanje.... :) zna se!
 
Razmatram ovaj model mozda za kupovinu posto mi deluje kao neki best buy u opciji kada trazim nesto kvalitetniji ekran u cenovnom rangu i solidan kvalitet izrade uredjaja koji sam inace probao u ct shopu i moram reci da je odlican i ima dobar odziv u radu koliko sam uspeo da probam.

Pominjete cesto trajanje baterije kako je na ovom modelu tu negde u oko 3-5 sati :) u zavisnosti kako se koristi, a zanima me sta za vas predstavlja neko optimalno vreme ako vam 3-5 sati nije dovoljno za tablet kao i koje je to optimalno vreme i kakav je danas standard po tom pitanju na ostalim tabletima koji nemaju izrazen taj problem sa trajanjem baterije?
 
Poslednja izmena:
Razmatram ovaj model mozda za kupovinu posto mi deluje kao neki best buy u opciji kada trazim nesto kvalitetniji ekran u cenovnom rangu i solidan kvalitet izrade uredjaja koji sam inace probao u ct shopu i moram reci da je odlican i ima dobar odziv u radu koliko sam uspeo da probam.

Pominjete cesto trajanje baterije kako je na ovom modelu tu negde u oko 3-5 sati :) u zavisnosti kako se koristi, a zanima me sta za vas predstavlja neko optimalno vreme ako vam 3-5 sati nije dovoljno za tablet kao i koje je to optimalno vreme i kakav je danas standard po tom pitanju na ostalim tabletima koji nemaju izrazen taj problem sa trajanjem baterije?

Baterija nije uopste toliko losa, koliko je na forumu predstavljeno. Traje vise od prosecnih mobilnih telefona danas.
(Samsung s5 ima isto 2900 mah samo na 5.1 ekranu. - naravno novije generacije) :)
 
Poslednja izmena:
Razmatram ovaj model mozda za kupovinu posto mi deluje kao neki best buy u opciji kada trazim nesto kvalitetniji ekran u cenovnom rangu i solidan kvalitet izrade uredjaja koji sam inace probao u ct shopu i moram reci da je odlican i ima dobar odziv u radu koliko sam uspeo da probam.

Pominjete cesto trajanje baterije kako je na ovom modelu tu negde u oko 3-5 sati :) u zavisnosti kako se koristi, a zanima me sta za vas predstavlja neko optimalno vreme ako vam 3-5 sati nije dovoljno za tablet kao i koje je to optimalno vreme i kakav je danas standard po tom pitanju na ostalim tabletima koji nemaju izrazen taj problem sa trajanjem baterije?

ja sam pre tesla tableta imao asus memo pad hd7 i onda mi baterija na svim teslama deluje malo :/
taj asus sam punio na nekoliko dana,koristim ga pa ga ne gasim uopste,jer je imao onaj power saver mod i nije srkao bateriju ni kad je u standby

ovaj h7 izvlaci oko 5 sati,sto je zaista malo,mada je tablet jako dobar
 
Koliko zapravo H7 moze izdrzati u standby-u, ako je neko isprobao?
 
Pa...tu u tom nekom rangu pored ovih Tesla, imas samo Asus memo pad HD7 me173x(8gb i 16gb),Acer iconia a1, Asus fonepad fe170cg i Lenovo idea pad i ako bi se dodalo jos 500 dinara na 17k, ovaj 64bitni Asus memo.
U sustini su svi tu negde, jedino Acer odskace jer ima ekran poput Tesle 785, ostali su 7".

Asus HD7 je zapravo prethodnik modela ASUS MeMO Pad 7 (ME176C), ako sam dobro skontao, pa mi nije previse zanimljiv jer bih isao na noviji model (koji jeste doduse skuplji malo od 17k). Ostali koje si naveo imaju poslabe ekrane po mom standardnu (bas niska rezolucija), doduse, ne znam za ovaj Lenovo, na koji model si tacno mislio (mozda Lenovo A7-50 A3500)?!

Ali sad vec skrenusmo sa teme, izvinjavam se...
 
zanima me sta za vas predstavlja neko optimalno vreme ako vam 3-5 sati nije dovoljno za tablet kao i koje je to optimalno vreme i kakav je danas standard po tom pitanju na ostalim tabletima koji nemaju izrazen taj problem sa trajanjem baterije?

Optimalno izmedju 6 i 9 sati SOT-a, za tablet od 7".S tim da je 6 najniza granica(citanje, surf, multimedija, igrice) a visa moze da ide i preko 10-11 sati(samo surf i citanje).Standard je oko 7-8.
Znaci govorim o realnom radu, ne testu gde se video pusti od 100-0% pa koliko izvuce na nekom osvetljenju.


@Condor
Pa svi navedeni imaju iste rezolucije, i taj novi 64bitni Asus(1280x800, tesla 785 ima najlosiju, 1024x768), medjutim nije ni ona losa na 7", doduse nije fullHD, vec HD, ali ne smeta, a i to je standard za te tabove do 20-25k.jedino ovaj H7 tesla ima bolju fullHD rezoluciju(1920x1200) Najbolje je to na licu mesta videti pa izabrati ono sto ti najvise lezi.
 
Asus Memo Pad 7 ME176C 800 x 1280
Asus Memo Pad HD7 16 GB 800 x 1280 (ali ovo je vremesan model, pa gubi trku u odnosu na prethodno navedeni Asus model)
ASUS Fonepad 7 FE170CG 600 x 1024
Acer Iconia A1-810/A1-811/A1-830 768 x 1024 (i sve to na 7.9")
Lenovo A7-50 A3500 800 x 1280

Na to sam mislio, par njih nema ni HD, a kontam da samo prvi i poslednji mogu da ekranom iole pariraju H7. Ali kao sto kazes, najbolje otici do neke radnje i vidjeti kako to izgleda u praksi.
 
Evo odmah da ti kažem da je Fonepad mnogo lošiji (ekran), i rezulucija i kvalitet prikaza, A1 je kao Tesla 7.85 što se rezolucije tiče ali bolje boje i svetlina, imam Lenovo A7-40 koji je skoro isti kao A7-50, ekran je odlican, ips, svetao, jedino eto nije full hd ali po mom misljenju nema ni potrebe.
 
Coni, hvala puno na vrlo korisnim informacijama iz prve ruke! Iako su mi ljudi ovdje na temi vec predlozili Asus Memo Pad 7 ME176C u odnosu na Teslu H7, uzecu obavezno u razmtranje i pomenuti Lenovo A7-50 A3500 (zbog dobrog ekrana) - pokusacu negdje da ih sva tri isprobam na licu mjesta, pa cu se tada definitivno odluciti za jedan.

P.S. Impresivno je da se H7 bori u rangu prilicno skupljih tableta, mislim da mu samo ta famozna baterija kvari slavu (i eventualno nedostatak upgrade-a na KitKat)!
 
Juce sam kupio ovaj tablet i iako sam prezadovoljan kvalitetom i specifikacijama, jedna stvar mi malo smeta.
Naravno, pošto sam ga kupio u radnji novog, imao je zaštitnu foliju preko ekrana sa odštampanim specifikacijama uredjaja na foliji, koju sam odmah skinuo kada sam ga otpakovao. Ekran je neverovatno visoke rezolucije i prijatnih je boja, ips tako da ne gubi na kvalitetu iz kog god ugla da se posmatra.
Međutim, ono sto sam primetio na njemu i sto mi smeta je da ima kao neke sitne mrvice, kao da je granuliran. Izgleda kao kada bi stavili neku mat zaštitnu foliju na ekran, ne izgleda kristalno jasno kao na primer Huawei koji imam ili iPad i pored toga, bio je prilično hrapav osećaj pod prstima kada se prelazi preko njega, kao da ima još jednu zaštitnu foliju. Naročito je to vidljivo na beloj pozadini a najmanje na tamnim površinama.
Naravno, ništa to nije nešto što bi me odbilo da ga preporučim ali je nešto što mi malo smeta pa me zanima da li ste i vi, koji ga imate, primetili ovo?
Jel moguće da on ima još jednu foliju koja ide od ivice do ivice pa se ne vidi da je folija? Jer tako izgleda.
 
Poslednja izmena:
moguce je da ima jos jednu foliju
onaj koji sam ja dobio na test je imao tu dodatnu foliju u pakovanju,a ne na sebi
mozda je tebi stavljena odmah
 
Ako postoji onda je tako dobro zalepljena da se ništa ne primeti, bukvalno. Hteo sam da pitam prvo ako je neko vec skidao da ne ostetim ekran ako pokušam da odlepim, ako uopšte postoji ta dodatna naravno.
@probotzor
Jel ta druga bila potpuno providna i savršeno odgovarala obliku i veličini ekrana?
Ja nisam dobio dodatnu foliju u kutiji.
 
Poslednja izmena:
da,potpuno providna i bas za ekran,bila je upakovana u neki omot,ali je nisam stavljao
 
Nazad
Vrh Dno