Šta je novo?

Tesla tablet H7

Na koju foru je neko napisao da baterija traje 5h na max osvetljenju? Jadnih 2900 mAh na ovoj dijagonali i rezoluciji nema teorije toliko da izdrže. Ja sam dobio bednih dva ipo sata surfovanja. Još neko je rekao da je ekran loš, a ekran ustvari jedan od boljih, svetlijih i tačnijih na Android tabletima, odličan je skroz. Super je tablet, jedino što mi se ne sviđa je da su usrali stvar sa baterijom, to mu je ogromna mana...
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-09-22-05-42-25.png
    Screenshot_2014-09-22-05-42-25.png
    199 KB · Pregleda: 217
  • Screenshot_2014-09-22-05-42-41.png
    Screenshot_2014-09-22-05-42-41.png
    170.3 KB · Pregleda: 224
  • Screenshot_2014-09-22-05-42-48.png
    Screenshot_2014-09-22-05-42-48.png
    151.8 KB · Pregleda: 215
ne znam ko je rekao da je ekran los :D ja sam u svim postovima i u klipu rekao da je ekran odlican

ja sam rekao za bateriju da mi je trajala 5h,ali ne na max osvetljenju
na srednjem je izvukla 5 sati bez problema
 
Nema šanse da izvuče 5h. Probao sam surfovanje na pola osvetljenja i opet se dobija desetak minuta preko tri sata, baš jadno.
 
Mozda sam dosadan sa "kinesko ovo kinesko ono", ali sve gluposti koje sam do sada kupovao i placao jeftino i bili "Made in PRC" imal su ocajnu bateriju koja nije bas dugo zivela. Svestan toga, pazario sam ovaj tablet i prezadovoljan sam, jer sam mnogo vise dobio nego sto sam ulozio. Iskreno, glavni tablet mi je iPad, ali ovaj mi je bas "prenosni" uredjaj i jako dobra i pregledna navigacija. Receno vec sto puta - fenomenalan ekran, pristojan hardware i ocajna baterija.
 
Meni se sam resetovao par puta, sad sam vratio na fabricka podesavanja, pa cu videti da li ce se ponoviti. Samo da ne bude kao sam nekim ZTE telefonima.
To se desava samo kada je prikljucen na WIFi i u mirovanju je nekoliko sati.
 
Poslednja izmena:
U testu na sajtu (u onoj tabeli), stoji Android 4.4.2...
 
Meni se sam resetovao par puta, sad sam vratio na fabricka podesavanja, pa cu videti da li ce se ponoviti. Samo da ne bude kao sam nekim ZTE telefonima.
To se desava samo kada je prikljucen na WIFi i u mirovanju je nekoliko sati.

I meni se na moru par puta resetovao. Aj bas javi ako si nesto dobio resetom, ili ga budes nosio u servis.

@wwwz

Samo izbaci jednu cetvorku :) Iskreno sumnjam da cemo ikada dobiti upgrade i bas sam se smorio kada sam skontao da nece biti ni custom rom-ova, jer ima jako malo korisnika da bi se modding scena aktivirala. :(
 
I meni se na moru par puta resetovao. Aj bas javi ako si nesto dobio resetom, ili ga budes nosio u servis.

Od kada sam vratio na fabricka podesavanja, nije se resetovao. Jedino sto sad imam instaliranu samo navigaciju, skype i jos 2 programa, a ranije sam imao 30-tak programa. Polako cu da dodajem aplikacije, pa cemo videti.
 
Bas steta za bateriju. Bolje da su narucili krstenu bateriju a plasticno kuciste.
 
Izvinjavam se ako je nako napisao ali koliko vam dugo traje punjenje baterije od 0-100%?
Na bench testu nisu napisali
 
veliki tesla mi je zadnji put izdrzao 7h i 20min sto je prihvatljivo (1024x768,2ghz dual core,3750mAh baterija)
l7 mi je izdrzao oko 5h (1024x600,1.2 ghz dual core,3000mAh baterija)
h7 cemo videti kad ga dobijem na probu (1920x1200,2ghz dual core,2900mAh baterija) ---- jako me brine rezolucija i slaba baterija

Edit: Mozes li mi koliko je bolja baterija u radu na 785 u odnosu na h7? Tj koliko vremenski vise izgura baterija na 785.
pa sigurno sat do dva duze
ipak je dosta veca

Moze li se reci da je baterija priblizna modelu L7 (pod istim uslovima koriscenja)? Tj. da izdrzi oko 5h na H7 (u odnosu na nesto vise od 7h na modelu 785)?
 
imao sam i l7 i h7 na testu i otprilike su mi istrosili bateriju u isto vreme posle slicnog nacina koriscenja
 
Hvala, probotzor.

Kazite mi molim vas da li neko zna nesto o "Miracast" opciji na tabletima, vidim da neki to podrzavaju, djeluje mi kao korisna stvar, ali nisam siguran da li je to samo stvar Android-a ili tablet mora imati i hardversku podrsku za "Miracast"?
Da li H7 podrzava "Miracast"?
 
meni se cini da podrzava mircast
nemam ga sad vise,ali cini mi se da je u podesavanjima bilo nesto vezano za to
 
Hvala i drugi put. ;)
I jos jedno pitanje, da li ima neko da je probao ovaj novi ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) i uporedi sa Teslom H7? U principu sveo sam izbor na ova dva tableta, pa se dvoumim, mada je Asus znacajno skuplji...
 
Zbog navedenih mana koje ima H7 i velike verovatnoce da nikada necemo dobiti update - uzmi obavezno Asus, ako ti finansije dozvoljavaju.
 
ma i da nema mane h7,opet uzmi asus
doduse ako ti ne smeta sto ima manju rezoluciju
 
Drugari, hvala puno na brzim odgovorima i savjetima, uzecu Asus posto imam dovoljno novca... Lomio sam se najvise zbog rezolucije ekrana, jer sustinski H7 tim adutom i privlaci kupce, ali smatram da FullHD nije neophodan za ekran od 7", a mislim da i Asus ima dovoljno dobar ekran, tj. jasan i ostar prikaz sa svojih 1280x800 (mozda grijesim, zato sam htio da cujem i druga iskustva).

Ali da kupujem tablet, odabrao bih ME176CX-1C029A.

Upravo se i meni ovaj podmodel, u crvenoj boji, najvise svidja.
 
Poslednja izmena:
Moj tablet je 1280 x 800 i sasvim je dobar prikaz. Niza rezolucija je vec drasticno losija.
 
FullHD nije neophodan, ali je doooooobar :)
 
Radio sam i ja na dva tableta sa 1280x800, ali nemam predstavu da li je FullHD primijetno bolji jer nisam imao priliku isprobati i uporediti. Kontam da nije sve ni u rezoluciji, vjerovatno postoje razlike i u kvalitetu izrade samog ekrana, koji doprinose ostrini prikaza i jacini osvjetljenja...
 
FullHD jeste bolji i ekran na H7 je stvarno kvalitetan.... ali smesno je to sto ja to pisem, jer je meni to totalno nebitna stavka. Znam da cu sada napraviti glupost i da mozda sledecem komentaru nije mesto u ovoj temi ali... Ljudi ako zelite stvarno dobar tablet onda on mora raditi pod iOS operativnim sistemom. Android je jako dobar OS na telefonima, ali na tablet uredjajima je totalna ******stina. Nedovoljan broj aplikacija je prilagodjen tom formatu. Google se i dalje gubi kao i Microsoft na ovom polju. Vec sam pisao o mojim razlozima kupovine ovog uredjaja, a to su navigacija i pregled videa sa gopro kamerice. U tom segmentu (pregled videa sa kartice) iOS je jako tanak, tj. neupotrebljiv. Sto se kvaliteta izrade tice...apple je tata.
Poenta ovog mog piskaranja je... morate znati sta za koju namenu kupujete tablet. Za 12000 ne mozete ocekivati savrsen uredjaj. Nesto mu mora faliti. Ako zelite premium osecaj u rukama, dobru bateriju, kvalitetan ekran...onda brate pazarite iPad ili neki android u tom cenovnom rangu, sve ostalo je kompromis. Posedovao sam (ne samo probao) 5 android, 5 ios uredjaja i jedan dosadni windows mobilni uredjaj.
 
FullHD jeste bolji i ekran na H7 je stvarno kvalitetan.... ali smesno je to sto ja to pisem, jer je meni to totalno nebitna stavka. Znam da cu sada napraviti glupost i da mozda sledecem komentaru nije mesto u ovoj temi ali... Ljudi ako zelite stvarno dobar tablet onda on mora raditi pod iOS operativnim sistemom. Android je jako dobar OS na telefonima, ali na tablet uredjajima je totalna ******stina. Nedovoljan broj aplikacija je prilagodjen tom formatu. Google se i dalje gubi kao i Microsoft na ovom polju. Vec sam pisao o mojim razlozima kupovine ovog uredjaja, a to su navigacija i pregled videa sa gopro kamerice. U tom segmentu (pregled videa sa kartice) iOS je jako tanak, tj. neupotrebljiv. Sto se kvaliteta izrade tice...apple je tata.
Poenta ovog mog piskaranja je... morate znati sta za koju namenu kupujete tablet. Za 12000 ne mozete ocekivati savrsen uredjaj. Nesto mu mora faliti. Ako zelite premium osecaj u rukama, dobru bateriju, kvalitetan ekran...onda brate pazarite iPad ili neki android u tom cenovnom rangu, sve ostalo je kompromis. Posedovao sam (ne samo probao) 5 android, 5 ios uredjaja i jedan dosadni windows mobilni uredjaj.


+1!
Ja koristim svakodnevno iPad i Asus Padfone...nebo i zemlja.Zaista se slažem da se pri kupovini doobro odrede prioriteti korišćenja a ne samo da bi se imao tablet.Jednostavno a i na žalost Android gubi svaku trku sa iOS-om u pogledu tableta.Sa druge strane recimo dock tastatura sa dodatnom baterijom i td...bacaju pitanje na funkcionalnost iPad-a ali generalno gledano autonomija samog iPad-a se ne može porediti sa bilo kojim Android uređajem(govorim iz ličnog iskustva). Tek kad isključivo krenu aplikacije za Android tablet da se prave onda će se postavljati pitanje šta će iOS uraditi,a do tad lično treba da se desi opasno kvalitetan,pouzdan i opremljen Android tablet sa nižom cenom kako bih zamenio iPad.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim jeftini ASUS tabketić od 7 inča i apsolutno ne vidim ni u kom momentu tokom svakodnevnog korišćenja gdje bi to dobio na bilo čemu kupovinom iPada, niti gdje to Android ima problem na tabletima - ali ono, SUŠTINSKI, ne teoretski optimum. Meni ovo radi posao i sve preko ovoga bi bila totalna *****arija za moje potrebe, i to je ono što ne možeš nikako da utuviš u glavu iOS vjernicima: guranje iPada kao jedinu pravu varijantu u bilo kom pogledu je kao liječenje zanoktice amputacijom ruke.
 
Roy kompletno si promašio poentu prethodna dva posta...ne zameram ti stereotip izražavanje.Ja sam lično daavno krenuo u tablet svet...počevši od uboge Borovnice preko Samsung P1000,GT 10.1,Asus Padfone 1 i 2,Prestigio MP Quantum,Vodafone smart tab 10...da ne pominjem između brdo kineza.Prošavši kroz sve to pre kupovine iPad-a shvatio sam ono što sam napisao u gornjem postu.

Tebe sam skapirao da za tvoje potrebe Asus radi posao i to je sjajno...definisao si svoje potrebe tim uređajem.O tome sam gore i pričao...a sad ta priča o iOS vernicima je malo bez veze.Ja bih koristio bilo koji operativni sistem pod uslovom da RADI KAKO TREBA za moje potrebe,ali u trenutnom slučaju neprikosloven radu je iOS...na moju žalost pošto preferiram mogućnosti Androida ali tako je.Android kažnjava sam sebe tim ne radom na tablet programima...
 
Znao sam da cu napraviti glupost. Posto krece prica o "ios vernicima" apelujem da prekinemo raspravu. Ja sam izneo svoj stav baziran na iskustvu.
 
Ma ne kreće,sve je ok :) nismo toliko mali... Generalno pratim Tesla teme i zanima me koliko se odmaklo od uboge Borovnice.Pošto je ona bila ''prvi Srpski tablet'' i kupio sam je zbog takve reklame a posle mi je sve bilo jasno :D
ZAista mi je darago da se to popravilo ali ako sam dobro razumeo CT je ''proizvođač''... ne znam koliko su iskreni prema korisnicima.
 
Nazad
Vrh Dno