Šta je novo?

Tesla tablet H7

Drugari, ja sam izgleda totalni retard pa mi nikako ne uspeva da instaliram igo. Moze li u PM da mi neko sibne link ka dobroj verziji za ovu rezoluciju. Hvala unapred.
 
eh... kad bi meni neko pomogao da se odlucim izmedju ova tri teslina modela, sto vise analiziram to sam vise u rebusu.
 
Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti sigurno jer svaki je bestbuy u nekom svom cenovnom rangu. ;)
 
Drugari, ja sam izgleda totalni retard pa mi nikako ne uspeva da instaliram igo. Moze li u PM da mi neko sibne link ka dobroj verziji za ovu rezoluciju. Hvala unapred.

Kao neko ko cesto koristi navigaciju i kao neko ko je isprobao skoro sve verzije preporucujem ti da skines sygic 14.3.1, radi odlicno na H7, a i mnogo je bolja od IGO.
 
Hvala, probacu, ali imam drugi problem - gps ne moze da uhvati vise od tri satelita i to napolju (nbgd piramida). Testiracu sutra do Grcke, pa ako ne bude radilo - reklamacija.
 
Uf... ukacio je satelite, ali mu je bas trebalo.
 
eh... kad bi meni neko pomogao da se odlucim izmedju ova tri teslina modela, sto vise analiziram to sam vise u rebusu.

Uzmi ipad mini :) Salim se... Evo uzeo sam h7 i jutros do 5 sam se drmdao sa igo-om i drugim glupostima. Pa za 100e tablet je odlican. Videcemo na duze staze, a za sada: dosta se greje, baterija je slabasna i... to je to. Sve ostalo je (za sta mi treba) ODLICNO!
 
U Uscu u Gigatronu moze da se vidi, ali nemaju na stanju :)
 
Meni su u CT radnji u NS bez problema upalili izloženi primjerak i dali da probam... TM imaju sve Tesle izložene na probi...
 
ja bi isto pogledao uredjaj pre kupovine,od čega su skraćenice CT i TM?hvala
 
CT je ComTrade, a TM pretpostavljam da je Tehnomanija jer Tehno Market više ne postoji ako se ne varam.
 
Danas sam imao prilike da isprobam sva tri Tesla tableta u radnji. H7 ima najbolji ekran zbog rezolucije, takodje deluje kvalitetno u ruci, ne koci nista u radu.
Da mi treba 7" tablet uopste ne bih razmisljao koji da uzmem.
Dodje mi da ga kupim da bi ga koristio samo kad mi se ipad puni i kao gps za kola. Mozda to i uradim.
 
Upravo zbog gps-a sam i ja uzeo h7, mada i da mi koristi da odgledam snimljeni video i fotke dok sam na moru. Ipad je bas nezgodan za pregled snimljenih snimaka, pa sam uvek i komp nosio. Sada sam poneo samo teslicu i za sada mi zavrsava posao (skoro) savrseno.
Kao navigacija se pokazao sasvim pristojno, jedino mu je ooooooogroman problem baterijica. Bas je slaba. Dok je sunce kroz soferku tuklo u tablet i dogrevalo ga, punjac od 2.1A nije uspeo dovoljno brzo da ga puni, tj. i ako je bio zakacen na punjac tablet se lagano praznio. Bluetooth, ekran i gps su bili non-stop ukljuceni i sam ekran je bio vreo kao i pozadina uredjaja.... Usput sam pazario punjac (adapter) od 3A i to je uspelo da ga ga puni i drzi ga napunjenog, ali i vreme je bilo oblacno... Posto sam izgleda razmazen zbog nesto skupljih uredjaja koje inace koristim i koji za par sekundi hvataju signal gps satelita, ovaj je dosta sporiji, ali nije nista strasno... kada ga uhvati, ne pusta ga.
Reprodukcija videa sa GoPro-a je savrsena, kao i pregled fotki.
Toliko za sada...

E da... Posto sam jako lose zalepio zastitnu foliju, znate li od kog tableta odgovara folija i za ovaj tablet.
 
Poslednja izmena:
Danas sam koristio navigaciju 150km, h7 je stalno prikljucen na punjac u kolima. Satelite hvata bez problema (momentalno, min 7-8 satelita), a baterija je stalno na 100%, pa me iznenadjuje ovo sto se tebi desava.
 
a koji softver za navigaciju koristite na H7? kupio sam tablet, pa bih probao - sigurno je bolji od starog MIO navigatora...
 
Sto se punjenja tice, moguce da se brze praznio zbog sunca i grejanja samog tableta. Preterana temp. uredjaja zna da iscedi baterijujako brzo. Sto se hvatanja satelita tice, cinjenica je da sada to nesto brze radi (treba mu nekih minut, dva) za razliku od prvog kacenja od pre tri dana kada sam vise od 20 minuta blejao pod otvorenim nebom i razmisljao o reklamaciji.
 
Sto se punjenja tice, moguce da se brze praznio zbog sunca i grejanja samog tableta. Preterana temp. uredjaja zna da iscedi baterijujako brzo. Sto se hvatanja satelita tice, cinjenica je da sada to nesto brze radi (treba mu nekih minut, dva) za razliku od prvog kacenja od pre tri dana kada sam vise od 20 minuta blejao pod otvorenim nebom i razmisljao o reklamaciji.

Mozda ti punjac ne radi, nema sanse da temperatura prazni bateriju.
 
Petre temperatura drasticno utice na potrosnju baterije bilo kog uredjaja.
Nego, zna li ko kako se ovo root-uje?
 
Veliki pozdrav vrednim članovima !

Da li je ovaj tablet dobar izbor za gledanje filmova sa titlom u FullHd rezoluciji? Gledao bih iz radne stolice, a tablet bi bio na radnom stolu. Možda nije 7 " dovoljan, a 8.3 " jeste ? Da li bez problema očitava sve video formate?
Ako nije problem, možda da vaš član PROBOTZOR ili neko drugi, da stavi na YouTube neki primer.

Unapred hvala,
Draza21
 
Koliko može da izdrži baterija ako se gleda film u FullHD ili HD formatu ?
 
za to ti ne treba onda tablet, tu vec sa kompa mozes da gledas.:) sa tabletom se lepo zavalis u fotelju, krevet, kauc, nije bitno gde si.
Za formate, mx plejer ce ti pustiti skoro sve, samo treba skinuti poslednje kodeke.a tu su i drugi plejeri.

A sto se tice videa, za hd otprilike sat vremena=oko 10%, za full hd i vise, sve zavisi od velicine fajla i kompresije.Tako da racunaj izmedju 15-30/40%, zavisno od toga da li je upakovan u giga i po ili vise.

E sad zbog zvuka, posto ovo nisu neki najsjajniji zvucnici i nema stereo, predlozio bih ti da filmove pratis sa slusalicama ili nekim boljim izvorom zvuka.
 
za to ti ne treba onda tablet, tu vec sa kompa mozes da gledas.:) sa tabletom se lepo zavalis u fotelju, krevet, kauc, nije bitno gde si.
Za formate, mx plejer ce ti pustiti skoro sve, samo treba skinuti poslednje kodeke.a tu su i drugi plejeri.

A sto se tice videa, za hd otprilike sat vremena=oko 10%, za full hd i vise, sve zavisi od velicine fajla i kompresije.Tako da racunaj izmedju 15-30/40%, zavisno od toga da li je upakovan u giga i po ili vise.

E sad zbog zvuka, posto ovo nisu neki najsjajniji zvucnici i nema stereo, predlozio bih ti da filmove pratis sa slusalicama ili nekim boljim izvorom zvuka.

Kupio sam tablet. Mx plejer je bez problema očitao i izdvojio film, iako je bilo puno drugih foldera sa fotografijama. Film je pustio sa prevodom koji se jasno vidi sa metar udaljenosti. Preporuka za kupovinu, za onoga koji želi da gleda filmove u visokoj rezoluciji.
Sale83,
hvala za savete, primeniću ih !!
 
Imate li mrtve pixele? Kako rade malo zahtevnije igrice tipa Smash Hit i sl.
 
pogledaj moj poslednji klip testirao sam neke igre koje su zahtevnije
na mom modelu koji sam dobio na test je bilo nesto slicno mrtvom pixelu,ali se pojavljivalo samo na odredjenoj nijansi crne
 
Nazad
Vrh Dno