Šta je novo?

Tesla tablet H7

Za to ok, nego sam ja mislio na kvalitet snimka, skoro je neprimetna razlika izmedju FHD-a i 4K kada se gleda na FHD ekranu, da je 4K ekran ili još bolje UHD TV tj 4K TV, doživljaj bi bio drugačiji. :)
 
Zar se nece na taj nacin samo muciti hardver da skalira na nizu rezoluciju?
I eventualno pokazati da je hw slab za nesto za sta nije ni namenjen (niti ima tih snimaka, niti ce to iko gledati ni na tv-u a kamoli na tabletu).
 
Da li zadnja kamera ima autofokus i LED flash i koja je max rezolucija snimanja video zapisa?
 
Zar se nece na taj nacin samo muciti hardver da skalira na nizu rezoluciju?
I eventualno pokazati da je hw slab za nesto za sta nije ni namenjen (niti ima tih snimaka, niti ce to iko gledati ni na tv-u a kamoli na tabletu).

Vec duze vreme imas FHD telefone koji snimaju/reprodukuju 4K sadrzaj. Kako znas da je hardver slab za to? Jesi li ti probao? Mene interesuje a i ne vidim sta ti imas sa tim ako covek hoce ili nece da proba. U zavisnosti od toga kako radi tablet bi cak donekle i bio future-proof. ;)
 
probacu kasnije,ali nisam siguran da li cu moci da napravim video,posto nemam trenutno cime da snimim :/
imam neke klipove koje sam snimio do sad,a za ovo cu da vidim sta i kako
 
Vec duze vreme imas FHD telefone koji snimaju/reprodukuju 4K sadrzaj. Kako znas da je hardver slab za to? Jesi li ti probao? Mene interesuje a i ne vidim sta ti imas sa tim ako covek hoce ili nece da proba. U zavisnosti od toga kako radi tablet bi cak donekle i bio future-proof. ;)
Ne znam otkud takav stav prema meni.
Koliko vidim, moj post nisi ni procitao. Gde sam ha to rekao da je slab hw? Gde sam rekao da imam taj uredjaj a kamoli da sam probao? I gde sam rekao da imam ista protiv toga da covek proba?

Ja sam rekao da je to besmisleno, zato sto nista ne pokazuje, ne koristi u realnom radu niko i da EVENTUALNI los rezultat ne znaci nista.

A i da ne ulazim u velicinu takvog snimka, njegovo smestanje na, za to, premalu memoriju ovog uredjaja, od streama nema ni govora, zvuk kakav ide sa takvim snimkom je greota reprodukovati na 2.1 sistemu a akamoli na zvucniku bilo kog tableta. A svima je jasno da tablet nije tome namenjen.
Zato kazem da je besmisleno :)
 
Ne znam otkud takav stav prema meni.
Koliko vidim, moj post nisi ni procitao. Gde sam ha to rekao da je slab hw? Gde sam rekao da imam taj uredjaj a kamoli da sam probao? I gde sam rekao da imam ista protiv toga da covek proba?

Ja sam rekao da je to besmisleno, zato sto nista ne pokazuje, ne koristi u realnom radu niko i da EVENTUALNI los rezultat ne znaci nista.

A i da ne ulazim u velicinu takvog snimka, njegovo smestanje na, za to, premalu memoriju ovog uredjaja, od streama nema ni govora, zvuk kakav ide sa takvim snimkom je greota reprodukovati na 2.1 sistemu a akamoli na zvucniku bilo kog tableta. A svima je jasno da tablet nije tome namenjen.
Zato kazem da je besmisleno :)

Stav je takav zato sto nisam video da si se bunio kad je covek radio benchmarke, a sad si nasao ds objasnjavas kako je nesto besmisleno? Kako oni koriste u realnom radu? Na linku koji sam postavio postoje i kompresovane mp4 verzije vise nego dovoljne za test.

Ako je zvucalo grubo i trebalo je jer sam se osecao bespotrebno i neosnovano napadnut time sto je moja ideja procenjena besmislenom.
 
meni na laptopu seckaju ti klipovi,mogu samo da zamislim kako je sa tabletom,ali probacu posle
 
Stav je takav zato sto nisam video da si se bunio kad je covek radio benchmarke, a sad si nasao ds objasnjavas kako je nesto besmisleno? Kako oni koriste u realnom radu? Na linku koji sam postavio postoje i kompresovane mp4 verzije vise nego dovoljne za test.

Ako je zvucalo grubo i trebalo je jer sam se osecao bespotrebno i neosnovano napadnut time sto je moja ideja procenjena besmislenom.
Druze, zao mi je ako si se tako osecao. To mi nije bila namera. Nisam te nigde napao. Samo sam izneo svoje misljenje povodom tog testa, i to ne bi trebalo shvatati licno, jer i nije tako upuceno.
Nije stvar u testu, nego u rezultatima na osnovu kojih nista ne mozes da zakljucis niti da ih primenis. Zato i nema veze video koji se koristi za test i njegova velicina, nego velicina video koji bi se kasnije palio (jer jedino to moze da se dobije iz testa - kako ce raditi snimci te rezolucije, i nist vise). Kao sto vidis ni laptopovi ne mogu da pustaju te snimke a da se ne preznoje, a oni su pravljeni za mnogo ozbiljnije stvari od tableta, a kamoli tableta iz "budzet klase".
Svako dobro :)
 
Ok, hvala na info-u. Znaci slaba vajda od tog 2 GHz intela, u kontekstu da i nemi na z2560 secka pa sam se mislio da ce tu biti bolje.
 
pa moj laptop je quad core,ima 4 gb rama i 2 graficke pa opet secka i na njemu :/
 
Sta mi preporucujete H7 ili 785?

Valja mi korektan GPS i da se koliko toliko vidi ekran na dnevnom svetlu.

Malo me muci slaba baterija, ali za ovoliko novca verovatno ne moze bolje.:)
 
Na tebi je da odlučiš šta su ti prioriteti, tableti su identičnih specifikacija, veća rezolucija i manji ekran vs bolja baterija, i eventualno izrada kod modela H7 koja uključuje i aluminijum, ali ne znam koliko ti je to bitno.
 
Poslednja izmena:
Kupio jedan drugar ovo čudo, pa me zamolio da mu instaliram igo. Znam šta radim, instalirao sam na razne telefone drugarima i nikada nisam ovo video. Znači navigacija radi, al sve cepka ko da je na 100MHz, glas kasni, pff jedno 5 min čuješ neki slog, pa ništa. Probao i sygic još gora stvar. Ne kontam u čemu je problem, ako već neko zna rešenje nek piše. Ovako, ostale stvari lepo rade, Antutu ima 23K poena, nisam primetio ništa čudno u radu. Možda je malo rama (1GB) za ovu rezoluciju, ili neki problem optimizacije, vidim intel Z2580 CPU, ne znam šta li mu je? Za 13K din izgleda stvarno ok.
Ustvari, radi se o 7.85" tabletu, http://www.winwin.rs/tablet-tesla-7...-16gb-gps-bt-dualcam-android-4-2-1193137.html, nadam se da nema drugi topic sa 785, tj. pojma nemam jel ima još koji model od ovoga. Pitanje ostaje isto.
 
Poslednja izmena:
Ima posebna tema za ovaj model, naziv je "Tesla tablet". Postoje 3 modela Tesla tableta trenutno na tržištu, 785, H7 i L7.
 
Kupio jedan drugar ovo čudo, pa me zamolio da mu instaliram igo. Znam šta radim, instalirao sam na razne telefone drugarima i nikada nisam ovo video. Znači navigacija radi, al sve cepka ko da je na 100MHz, glas kasni, pff jedno 5 min čuješ neki slog, pa ništa. Probao i sygic još gora stvar. Ne kontam u čemu je problem, ako već neko zna rešenje nek piše. Ovako, ostale stvari lepo rade, Antutu ima 23K poena, nisam primetio ništa čudno u radu. Možda je malo rama (1GB) za ovu rezoluciju, ili neki problem optimizacije, vidim intel Z2580 CPU, ne znam šta li mu je? Za 13K din izgleda stvarno ok.
Ustvari, radi se o 7.85" tabletu, http://www.winwin.rs/tablet-tesla-7...-16gb-gps-bt-dualcam-android-4-2-1193137.html, nadam se da nema drugi topic sa 785, tj. pojma nemam jel ima još koji model od ovoga. Pitanje ostaje isto.

Juce sam ubacio sygic 14.3.2, testirao sam po Beogradu, radi kao zmaj.

p.s. naravno da ti igo secka kad nisi ubacio verziju 1920x1200
 
Probao sam H7 u CT i djeluje jako solidno. Ekran je dobar, kolorit i uglovi, izrada je baš "premium" sa sve kopiranjem Samsung "šivena koža” fazona pozadi. Osim ako se pokaže u skoroj budućnosti neka teška bagčina ili je trajanje baterije baš mizerno, this is my next, štovele.
 
ja ga koristim nedelju dana posto mi je na testu i nema bagova
baterija traje oko 5 sati,sto je jedina mana
ako je neko light koriscenje moze i vise da traje
 
ja ga koristim nedelju dana posto mi je na testu i nema bagova
baterija traje oko 5 sati,sto je jedina mana
ako je neko light koriscenje moze i vise da traje

Pozitivne strane: ekran, izrada, cena, video 1080p.
Negativne strane: malo se vise greje, kamera nema blic.

p.s. baterija traje oko 6 sati uz max osvetljenje i koriscenje ekrana.
 
Negativne strane:kamera nema blic.
Ovo baš i ne možeš da smatraš negativnom stranom, s obzirom da mnogo skuplji modeli nemaju blic, čak šta više to je trenutno retkost kod tableta, a i realno te kamere na tabletu i nisu baš za neku jaču upotrebu.
 
Probote, videlo se seckanje na tvom novom klipu malo na asphaltu , malo na fifi, kako tebi izgleda uzivo?
 
Probote, videlo se seckanje na tvom novom klipu malo na asphaltu , malo na fifi, kako tebi izgleda uzivo?

stvarno ne znam,meni izgleda normalno i na klipu
mnogo ljudi primecuju seckanje u raznim stvarima za koje bih ja rekao da su normalne,tako da bolje da gledate klip pa sami zakljucite
 
To je zbog razlike u fps kamere i ekrana tablet ... nesto tako
 
Nazad
Vrh Dno