Šta je novo?

Tesla tablet H7

okacio sam taj link pre neki dan

inace stigao mi je tablet,odlicno deluje za sad,bice unboxing video za koji minut
 
@Probotzor
Koje su na kraju specifikacije?
 
Prakticno Tesla 785 sa boljim ali manjim ekranom upakovano u kuciste l7..bolje da je ovo izaslo onda kao l7.
 
mnogo je bolje kuciste bas je odlican osecaj drzati ga
 
meni rekose da izlazi sutra

inace kuciste je stvarno premium,tablet stvarno deluje dobro,jos ako mu cena ne bude veca od tesle 785 kako se pricalo,bice best buy u svim segmentima

uradio sam neke benchmarke,bice klip sutra ujutru
 
Odlično, koji je rezultat bio na Antutu Benchmark testu?
Verovatno će sutra izaći u slobodnu prodaju, jer koliko sam video još ga nema po radnjama.
Edit: U pravu su, sada sam baš pogledao ima ga u jednoj radnji, ne znam za druge, cena mu je 12k. :)
 
Poslednja izmena:
meni rekose da izlazi sutra

inace kuciste je stvarno premium,tablet stvarno deluje dobro,jos ako mu cena ne bude veca od tesle 785 kako se pricalo,bice best buy u svim segmentima

uradio sam neke benchmarke,bice klip sutra ujutru

Lepo deluje h7. Inace ako nije laz nasao sam ga online u jednoj radnji gde kosta 11, 999
Ime radnje u nazivu ima group
 
Poslednja izmena:
Jeste tačno je, u pravu su bili, i ja sam tu video nego nisam hteo da kačim link, možda krši pravila foruma, besplatna reklama. ;)
 
šteta što je baterija tako slaba,na tu rezoluciju ekrana i procesor ima da se isprazni za 2-3 sata,ostalo super kao i cena,al da ga punim na svakih 2-3 sata ili da mi stoji na punjaču nema šansi(telefoni od 5" imaju jaču bateriju).Šteta,odma bi ga uzeo......
 
U drugoj firmi je 15,000... Ima pajaca u znaku.
 
Videćemo kako će se baterija pokazati.
 
meni po ovome sto sam koristio deluje da ce trajati 5 sati baterija
 
Milim da je, sto se mene tice, bolja kupovina l7, kitkat + 2gb rama, clock procesora, manja rezolucija kao rezultat imace vecu autonomiju baterije, jer je autonomija bitna posto je tablet prenosivi uredjaj, dzabe sve specifikacije ako ne mogu sa sobom da ga nosim ako ostajem duze od 5 sati napolju. Mada bih sacekao da probotzor uradi test h7 koji cini mi se ima cak i slabiju bateriju 2800 od l7 3000.Dalje vrlo su retki uredjaji sa z2580 procesorom, gotovo svi pristupacniji tebleti imaju z2520. Nasao sam na Intelovom sajtu zapravo da su ta dva procesora bukvalno ista samo da je z2520 underclokovan,sto mi je malo cudno ali i na cpuboss-u razlikuju se samo u clock-u , ista je prica za GPU chip. E sad , ono sto sam hteo da pitam, uvek se stavlja akcenat na PPI gustinu po principu vise je bolje. Gustina l7 je 170, H7 je oko 323, medjutim 90% sajtova se pravi gustine 120 PPI to im je neki standard, udaljenost tableta nam je nesto manja nego udaljenost monitora, monitor 21.5 inci na full HD rezoluciji ima 102 PPI , jedino gde vidim mogucu prednost veceg broja PPI je kroz gledanje filmova ili realniji prikaz fotografije boja itd. Ispravite me ako gresim.
 
Poslednja izmena:
ja se slazem sa tim sto si rekao u vezi gustine piksela
meni stvarno ne smeta ni onaj ekran na l7,ali je ovaj ekran na h7 stvarno fantastican i mnogo jace osvetljen nego na prethodnim modelima

za bateriju mi se cini da ce trajati isto kao i na l7 - 5 sati,bar po ovome sto sam uspeo da koristim
sa 93 posto baterije,sa koliko sam ga dobio,je spao na 75% za 1h i 5 min...da kazemo da je to nekih 20 posto....a u sto posto ima 5 puta 20%,tako da mi lici da ce izvuci oko 5 sati,ako nastavi tako.

inace bice jos klipova danas i sutra i ovih dana,samo pratite forum i kanal
 
Mada evo sad gledam i filmovi, recimo da gledamo 720p kvalitet to je 1280*720 sto je 209 PPI u poredjenju sa 170 to je nekih 40tak piksela po incu sto i nije previse...
Da da, pratim tvoj kanal svakodnevno, juce sam od 10 cekao unboxing h7 :D. Ako kazes da mu je autonomija ista hm... onda ce presudno biti 1gb vs 2gb odnosno , i z2580 vs z2520, tj multitasking, molim te da uradis test tipa otvori 5 resursno intenzivnih aplikacija i prelazi iz jendog u drugi cisto da vidimo da li ce da zakucava. Znas li mozda da li pricaju o nadogradnji 4.2 na 4.4 to je isto bitan momenat? Ako bude dostupan root onda ni 1gb nece biti malo jer se mogu koristiti Greenify i XBooster (za gaming i multitasking)
 
http://youtu.be/RGuncijmkqI evo drugog klipa

nadam se da ce mi admini otvoriti onu temu u adekvatnom forumu(poslao sam zahtev) pa da kacim klipove tamo
valjda se nece ljutiti da ih kacim ovde dok mi ne otvore temu
 
E sad , ono sto sam hteo da pitam, uvek se stavlja akcenat na PPI gustinu po principu vise je bolje. Gustina l7 je 170, H7 je oko 323, medjutim 90% sajtova se pravi gustine 120 PPI to im je neki standard, udaljenost tableta nam je nesto manja nego udaljenost monitora, monitor 21.5 inci na full HD rezoluciji ima 102 PPI , jedino gde vidim mogucu prednost veceg broja PPI je kroz gledanje filmova ili realniji prikaz fotografije boja itd. Ispravite me ako gresim.

Sto je veca gustina piksela po incu neces videti onu mrezicu, samim tim jasnija ce biti slika.
Najbolje ces videti razliku kada otvoris bilo koji sajt/tekst i sl, na tabu sa ppi 170 i na tabu sa ppi preko 300. I stavis jedan pored drugog.

Tesla
Screenshot_2014-08-26-11-24-50.png

Nexus 7
Screenshot_2014-08-26-11-25-29.png

Uzivo se ova sitna slova vide mutnije, neka slova deluju razliveno izmedju piksela, dok je kod neksusa kristalno ostro.Na tesli se vidi mreza piksela jasno, dok na neksusu deluje kao da je gledas prirodnu sliku.E sad ne znam kako ce ti na takvom monitoru izgledati slika sa neksusa, ali eto primera.

Dakle ppi na ekranu, se ili vidi ili ne vidi, nema veze sa sajtom i kako se sajt pravi.sajt moze da se pravi i u rezoluciji 320x480, piksel se nece videti na fullHD ekranu sa gustinom od preko 300ppi, samo ce slika biti mutna, dok ce na ekranu sa 170ppi biti i mutna i jos ce se videti mreza piksela, jer je to odlika ekrana, a ne onoga sto prikazuje.
 
Da da vidi se razlika, razlika u ostrini je ocigledna, ali stani kako si ti dobio 300ppi na fullHD rezoluciji, gledam PPI calculator i nije mi jasno :)
 
izgleda da ne razumes sta je ppi.to je gustina piksela po incu, na samom ekranu.Ekran neksusa ima gustinu piksela od 323 piksela po jednom incu.A rezolucija mu je 1920x1200 piksela.to je drugo
 
izgleda da ne razumes sta je ppi.to je gustina piksela po incu, na samom ekranu.Ekran neksusa ima gustinu piksela od 323 piksela po jednom incu.A rezolucija mu je 1920x1200 piksela.to je drugo

Ok sad shvatam, PPI je jednostavno definisana i nema veze sa rezolucijom, to je druga stvar :) Hvala ti.
 
jel može neko da potvrdi,dal baterija u recimo live sream-u drži 3h,4h,5h,7h :),.... 2900 mAh mi zvuči premalo,.....
 
Nazad
Vrh Dno