Šta je novo?

Tesla tablet H7

Bolji je nešto malo .mp4, ali ne bolji da opravdava 3x veću veličinu.
 
al duze i traje,pa je zato i veca velicina
meni je nekako nedopustivo da u danasnje vreme tablet snima u .3gp
 
Jbga, nisam puštao u plejer-u, pa nisam ni gledao dužinu trajanja. :)
 
Otvorio sam sajt naslovi.net (ima belu pozadinu) na h7 i na ekranu mog laptopa koji je x puta skuplji od tableta. Na tabletu su mu mnogo jasnija slova i lepse boje (mojim ocima vise prijaju zasicene boje, i tv sam tako podesio). Jedino na beloj pozadini ima malo tog "efekta", dok ga kod laptopa nema.
Naravno, jasna slova i jače zasićene boje su druga stvar od ovog "efekta musavosti" ekrana.
 
Da, to i ja sad mislim. Kako pomeram ekran levo desno oko uzduzne ose, tako se i svetlost ovih zrnaca ili kristala prelama i ostavlja utisak mat povrsine. Tamne povrsine ovajproblem skoro i da nemaju. Boje su zive, zaista. Da ne bude zabune, kvalitet prikaza je po meni znatno bolji od druga dva modela Tesle. Kao sto je vec neko napisao, ipak je ovo tablet od 100 eur i kad se sve sabere i oduzme predstavlja dobru kupovinu.
Slažem se da je bolji od dva ostala tesle
 
Vidi stvarno ekran ima ovaj glupi "efekat". Pa i niste bas morali da mi skrenete paznju :)
Definitivno ko zeli savrsen i brz tablet kome baterija dugo drzi i dobija radovne update-e .... ne kupujte Teslu! :) Samo da vam kazem da je savrsen kao gps i tablet za put :) i mnogo manje boli ako ga dete razbuca nego npr. IPad.
 
Vidi stvarno ekran ima ovaj glupi "efekat". Pa i niste bas morali da mi skrenete paznju :)
Definitivno ko zeli savrsen i brz tablet kome baterija dugo drzi i dobija radovne update-e .... ne kupujte Teslu! :) Samo da vam kazem da je savrsen kao gps i tablet za put :) i mnogo manje boli ako ga dete razbuca nego npr. IPad.

i jos jednom da pozdravim kolegu erdelja koji prozima stvari. tesla h7 je pravi izbor u ovakvim slucajevima.
 
ovih dana nailazim na sve vise komentara koji omalovazavaju ovaj tablet i vredjaju ga...a vrhunac svega je da je samsung tab 3 lite bolji uredjaj od ovoga -.- ne znam ko samo izrodi sve te strucnjake :/
 
Ne razumem zbog čega bi se ti potrisao što neko tamo negde piše neistinu na internetu?
 
zato sto svo onda sto radim,radim za dzabe...svaki video koji sam okacio i sve sto sam probao na tabletima sam probao za dzabe :/
onakvi ljudi ne zasluzuju da znaju bilo sta
 
Ako mislis na svoje snimke, imas opciju remove/report ili najjednostavnije, disejbluj komentare.Najbolje da ih iskuliras, njihovo neznanje, njihov problem.
 
zato sto svo onda sto radim,radim za dzabe...svaki video koji sam okacio i sve sto sam probao na tabletima sam probao za dzabe :/
onakvi ljudi ne zasluzuju da znaju bilo sta
Brate, ti si prvi pun predrasuda o uređajima koje ne koristiš, tako da ne kapiram zbog čega se uzbuđuješ...
Ako 5% onih koji pogledaju tvoje klipove bude imalo koristi od njih, ako im to pomogne da se odluče za tablet - ti si napravio posao.
Opusti se i uživaj.
 
zato sto svo onda sto radim,radim za dzabe...svaki video koji sam okacio i sve sto sam probao na tabletima sam probao za dzabe :/
onakvi ljudi ne zasluzuju da znaju bilo sta

Ne obraćaj pažnju na te stvari..u životu je tako.Prosto ljudi ne cene tuđi trud,a vole da se kite tuđim perijem :) opusti se i znaj da na svaki taj glupi komentar ide 100 komentara koji nisu upisani od strane ljudi kojima je pomogao tvoj video ili tekst...a nisu se upisali u komentar.

Samo opušteno i ne nasedaj na gluposti..u svakom slučaju radiš dobru stvar.
 
Samo opušteno probotzor , meni su pomogli tvoji video materijali i odlični su, a paćenika će uvek biti.
 
Brate, ti si prvi pun predrasuda o uređajima koje ne koristiš, tako da ne kapiram zbog čega se uzbuđuješ...
Ako 5% onih koji pogledaju tvoje klipove bude imalo koristi od njih, ako im to pomogne da se odluče za tablet - ti si napravio posao.
Opusti se i uživaj.

ne kapiram kako sam ja prvi pun predrasuda? nikad nisam sudio ni o jednom uredjaju na osnovu toga da li je no name ili poznata firma...al nema veze,da ne otvaramo raspravu bez veze

Samo opušteno probotzor , meni su pomogli tvoji video materijali i odlični su, a paćenika će uvek biti.

hvala,volim kada budem nekome od koristi....nisam se ni toliko smorio zbog sebe,nego da sta god ljudima pokazes i predstavis,ne mozes da ih ubedis da je nesto dobro,samo zato sto imaju zatucan mentalitet :/
 
Poslednja izmena:
nisam se ni toliko smorio zbog sebe,nego da sta god ljudima pokazes i predstavis,ne mozes da ih ubedis da je nesto dobro,samo zato sto imaju zatucan mentalitet :/
To si lepo rekao. Ima nas raznih.
 
Ej ljudi sta mi se desi pre pola sata... Gledam ja video (u Naked Browser-u), gledam, kad "puf" sneg na ekranu, lep sneg u full HD rezoluciji. Tablet ni da makne, nema softverskih dugmica, zvuk se cuje. Ja power dugme, uaplim ugasim, sistem se dize normalno. Opet palim video, gledam jedno pet minuta kad opet sneg, opet resetovanje ali posle ovog reseta opet sve normalno, isprobao sam ponovo isti browser, druge browsere, youtube, xbmc nema snega.... Sta li mu je bilo, jel se desilo nekad kome i sta moze da bude, nadam se da ne crkava ekran o_O
Hvala.
 
Sto se tice muzgavog ekrana, mnogi koriste glossy tj glare ekrane pa kada neko stavi anti glare onda deluje kao da ima prasinu ispod stakla. Mislim da je do toga.
 
Ej ljudi sta mi se desi pre pola sata... Gledam ja video (u Naked Browser-u), gledam, kad "puf" sneg na ekranu, lep sneg u full HD rezoluciji. Tablet ni da makne, nema softverskih dugmica, zvuk se cuje. Ja power dugme, uaplim ugasim, sistem se dize normalno. Opet palim video, gledam jedno pet minuta kad opet sneg, opet resetovanje ali posle ovog reseta opet sve normalno, isprobao sam ponovo isti browser, druge browsere, youtube, xbmc nema snega.... Sta li mu je bilo, jel se desilo nekad kome i sta moze da bude, nadam se da ne crkava ekran o_O
Hvala.

Desilo mi se par puta da ekran ostane bez slike, ali nema snega. Posle toga ga ugasim ili sačekam malo i on proradi.
 
kolege, probao sam sbb-ovu aplikaciju za d3go ali mi javlja da je uredjaj rootovan i zato ne radi. tablet je prakticno nov i nisam nista cackao oko roota. da li se desavalo nekome da aplikacije prepoznaju root kojeg nema i sta raditi u takvim situacijama? samo molim predloge koji ne nose rizik da nekako pokvarim (brickujem) nov tablet.
 
Aplikacija prepoznaje root koga nema.Postoji modovana D3Go koja ne zahteva root,ali aplikacija je neupotrebljiva za intel procesore. Ceka se update d3go koga mozda nikad nece ni biti(poznajuci sbb).
 
Da li je neko probao da poveže usb kontroler sa Teslom? Imam nekog kineza USB kontroler koji lepo šljaka na kompu i čak ga i Huawei P6 telefon prepoznaje i rade mi emulatori ali iz nekog razloga Tesla neće da ga prepozna. Povezujem ga preko OTG kabla koji provereno radi, što znači da povezujem bez problema Hard disk, čak i bežičnog miša ali kada spojim kontroler ,ništa. Čitao sam da mora da se rootuje ali predpostavljam da to sa Teslom ne može.
 
Na mom telefonu očigledno ne treba, prepoznao ga je u emulatoru i samo sam trebao da mapiram dugmiće i radi normalno. Igrao sam u Drastic DS emulatoru i u Super Gnes emulatoru, radi odlično. Kada ga povežem na tablet na istim emulatorima ne reaguje na dugmiće, ne mogu da ih mapiram.
 
ja sam na asus tabletu morao da omogucavam gamepad kao imput method u system settings,ne znam da li si probao to
 
Nisam siguran da Tesla ima tu opciju u meniju jer sam siguran da sam ispregledao sve iz setingsa i nisam našao. Jel možeš da budeš malo precizniji gde bi trebalo da se nalazi to u meniju?
 
ne secam se,prodao sam taj asus tablet
mislim da ima neki language and input settings
 
Da ne znate kako da se instalira kitkat na ovaj tablet jer izgleda njihov rom dolazi sa 4.2 ali nudi OTA update na 4.4 poslije logovanja? Sa telstrinog sajta nema šanse da mogu naću rom 4.2 kao ni 4.4.

Mislio sam na Teclast P79HD pošto je to isti uređaj.
 
Poslednja izmena:
mozda jeste isti uredjaj hardverski,ali to ne znaci da je softverska podrska ista
 
Probao sam da instaliram neku drugu verziju ali sam "skockao" uređaj. Srećom imao sam bekap roma tako da sam ga vratio na 4.2.2 tj. na njegovo fabricko stanje. Izgleda da je Teclast P79HD jeste brat ali ne i blizanac!
 
Nazad
Vrh Dno